Мъжът ми иска да взима жилище на негово име с общите ни пари

  • 4 059
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Човекът, гледа да се подсигури преди сватбата, което не го прави по честен начин. Купете тогава апартамента след подписването на брака и го изплащайте заедно.

Той иска да го вземе колкотл се може по-бързо парите се плащат в брой не със кредит,сватбата е след 3 месеца

# 16
  • Мнения: 7 493
Затова бърза  да си е на негово име. Той ти го е и казал директно.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
И в цялата сума, която ще се плати в брой твоето участие процентно колко е? Не можеш да претендираш за половин апартамент при условие, че дядо му го плаща половината. Останалите пари как сте ги събирали и кой е давал повече не ми е ясно, вие си знаете. Може да се разберете 1/4 от жилището да е твое или да си купите ваше с кредит, който да изплащате заедно. Другото е нагло.

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
За каква къща трупа като ще купувате апартамент?

# 19
  • София
  • Мнения: 23 109
Ти на негово място какво щеше да направиш?
Аз лично не бих поднесла половин апартамент на тепсия.
Това жилище в голям или малък град е? Ако пък е в София, разбирам го човека.
Голяма каша е това и си е проблем, най-вече за теб, защото си го оставила да си трупа парички, докато ти си плащала от твоите доходи, което не е честно. Хем от една страна мъжът ти е тарикат и използвач, хем го разбирам, че не иска да дели. Сложен казус.

# 20
  • Мнения: 1 257
Парите са си в него - тези от дядо му и спестените по неговата карта (сама казваш, че изкарва добри пари), така че ти нямаш никакъв полезен ход. По времето, по което той е пестил, ти си харчила и плащала с твои спестявания и текущи приходи, затова ли ти е криво сега? Колко съпоставими са сумите? Примерни цифри -  ако ти си изхарчила 10 000 за сметки и издръжка, а той е спестил 30 000 за жилището, ти за какво претендираш? Извинявам се за въпросите, но пишеш доста неясно и не ти се разбира съвсем.

# 21
  • Мнения: 18 666
Ако прочетох правилно  е 5 години преди теб в чужбина и има някакви пари от това. Не се прави на неразбираща. Което е с кредит, ако има такъв, се разберете да имаш една трета ,пета , осма ,на твое име но да претендираш - големи сметки, гледаш и  твоето дете , нали ,не само негово е това дете.  Да се развеждаш ли правиш сметка, или не. накрая,  си е ваш имотът, на децата,  не мой.

# 22
  • Мнения: 43
Ти на негово място какво щеше да направиш?
Аз лично не бих поднесла половин апартамент на тепсия.
Това жилище в голям или малък град е? Ако пък е в София, разбирам го човека.
Голяма каша е това и си е проблем, най-вече за теб, защото си го оставила да си трупа парички, докато ти си плащала от твоите доходи, което не е честно. Хем от една страна мъжът ти е тарикат и използвач, хем го разбирам, че не иска да дели. Сложен казус.


Докато работих повечето сметки плащаше той,но немога да кажа,че аз нищо не съм плащала също при заплата 1200£ на месец 600£ за наем отделно сметките за къщата почивки. Майчинство вмомента не взимам. Беше 600£ на месец сама си правете сметката

# 23
  • София
  • Мнения: 35 227
Казусът не е сложен, а дребен тарикатски.
Следва да градят заедно семейството си, както са се разбрали, а не на аз имам толкова, ти нямаш толкова и това след дете и пред сватба.
Мацката дали не е имала спестявания от чужбина, които се топят последните 2-3 години? И днес плаща всичко, че да събира господина за общото им жилище, което се оказва няма да е съвсем общо....

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Бих предложила да се разберете за някакви квоти - пропорционално на парите от дядо му да е лично негов дял, останалото общо. Тоест ако дядо му е дал например половината пари, три четвърти да са негов дял и 1/4 твой. Бакалско, ама иначе още по-тъпо, остава горчивина, дори да няма в крайна сметка прецакване, т.е. дори да не се разделите и да те изгони.
Вади повече пари, ама ти гледаш детето, така че поравно е добре за останалата част - тази, която не е от дядото. Ако ще, и това да е в друго съотношение, но така само за него е много грозно от негова страна.

# 25
  • Мнения: 12 360
Аз бих се чувствала прецакана. Една година да гледам дете и да поемам всички сметки, за да се съберат пари за жилище без кредит, в което да нямам дял, дори и да не е 50% не ми е ок.
Ако половината пари са от дядото, нека половината жилище да е на негово име (дядото). Но като ще сме семейство, аз право на половината от другата половина няма ли да имам?
Жената ражда, жената зарязва кариера, за да гледа дете, жената върти и домакинството, плаща за трима с нейния доход и накрая всичко това = 0.
Интересно кой плаща разходи по бременност и раждане? Що не му представиш една сметка и за половината разходи по детето, за детегледачка и домашна помощница за това време докато той е трупал за неговото жилище и не е имал принос към семейството?
Апропо, бих отменила и сватбата, че да си спести още пари.

# 26
  • Мнения: 6 787
Съгласна съм на 100% с Горджъс. Утре и вратата ще ти покаже и никак няма да е изненада. А тук възмутено ще ти вирнат пръст, че сама си се докарала да живееш в чужд дом и с детето да сте на пътя.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Че е тарикатски, тарикатски е.
Ама и тя колкото повече пише все по-нахална излиза. Щом и преди детето основно той е плащал всичко.
За една година издръжката е паднала на неин гръб и иска половин апартамент за това.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 782
И в цялата сума, която ще се плати в брой твоето участие процентно колко е?
...
И аз да попитам същото. Не питам за точен процент, а грубо.

# 29
  • Мнения: 43
Парите са си в него - тези от дядо му и спестените по неговата карта (сама казваш, че изкарва добри пари), така че ти нямаш никакъв полезен ход. По времето, по което той е пестил, ти си харчила и плащала с твои спестявания и текущи приходи, затова ли ти е криво сега? Колко съпоставими са сумите? Примерни цифри -  ако ти си изхарчила 10 000 за сметки и издръжка, а той е спестил 30 000 за жилището, ти за какво претендираш? Извинявам се за въпросите, но пишеш доста неясно и не ти се разбира съвсем.

Претендирам ,защото когато аз заминах при него ,той тогава едвам плати последните сметки,аз започнах работа на следващия месец след престигането ми и от там се започна събирането на пари !

Общи условия

Активация на акаунт