Най-лош работодател за 2006 година

  • 3 035
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 352
Незнам какво ви учудва в отношението на повечето БГ шефове към подчинените си. Много са ми интересни като кажат: "Няма незаменими хора". Сигурно си мислят, че като сменят персонала всеки месец си вдигат реномето на фирмата. Това си е от край време, такъв ни е манталитета на българите. Явно ни харесва да ни тъпчат и да ни правят на балами.
Вече трета година съм в Холандия и се възхищавам на отношението на шефовете тук към персонала си (говоря за холандците, не за турчолята Naughty). Държат се с теб с невероятен респект и непрекъснато те поощряват. Това е начина да задържиш кадърните хора във фирмата си, ама на наш'те им трябва време да го осъзнаят Confused .

# 16
  • Мнения: 1 383
Въпросният манталитет, обаче, е не е характерен  само за работодателите. На толкова неблагодарност съм се нагледала покрай семейния ни бизнес, че нямам думи. Мъжът ми винаги е бил коректен с работниците, които работят по 8 часа, с две почивки по 15 мин и обедна, рядко се работи извънредно, обикновено след авария и престой. И някой решава че напуска, взема си заплатата и повече не се появява. Това, че заради него се проваля смяната и работата се затруднява за 2-3 седмици, докато намерим нов и го обучим, пука му на него. Не ги интересува дори да си оправят документите - пращам им заповедите за прекратяване с обратна разписка. Имали сме 2-3 такива случая. Другият тип хора са тези, които смятат, че като поработят 9 месеца, по право им се полага да напуснат и да се регистрират на борсата.  Разбира се, има и хора, които работят от създаването на фирмата, и удовлетворението е взаимно.
Постингът ми не е много по темата, съжалявам за което.

# 17
  • Мнения: 126
Аз пък номинирам веригата от кафе и пицарий  .....  в София
Шефовете са противни същества които постоянно унижават персонала си #2gunfire.Работила съм за тях за мое съжаление но нали съм студентка-устройваше ме уж Rolling EyesПостоянно ни режеха от заплатите и казваха,че щом сме сервитъорки искарваме бакшиш ShockedГонеха си персонала,изгониха и мен за да не ни плащат заплати.Веднъж накараха личният им шофъор да пребие един барман.Абе кво да ви кажа-пълна простотия TiredСамо като се сетя за тях и  newsm61

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 20:44 от Бебина

# 18
  • Мнения: 4 176
АААА незнам. Не ми харесва това, което чета, но това, че се плащало по-малко, осигурвоките по-малко си е виновен работника. Ако работниците си търсеха правата, няма да има такива работодатели. Има си договри, има си закон.
Иначе, щом като тази фирма все още има хора съгласни да работят при такива условия, какво да се прави.
В крайна сметка е въпрос на личен избор. Никой никого на сила не държи никъде.
На мен такова нещо посмъртно не може да ми се случи. Не, че не е имало опити, но НИКОГА не ми се е случвало и гарантирам, че няма да ми се случи. Всеки лично е отговорен и сам в подобни случаи си избира съдбата.

# 19
  • Мнения: 5 370
Леле, леле............ ooooh!
Аз номинирам бившият си шеф в училището, в което работех преди 4 години за това, че беше абсолютна фурнаджийска лопата и си гледаше само собствените политически интереси. На всичкото отгоре не ми беше изплатил поради неграмотност здравни осигуровки за един период от време, когато съм била извън Бг....а е трябвало по закон. Говоря за училище в малък град.
Откакто работя в София, нямам сериозни оплаквания .
Винаги съм си бивала осигурявана, заплата редовно плащана.
В първата фирма бяха почнали да уволняват по някакви измислени критерии- то там не може и да има конкретни критерии, работата беше много относителна. Гониха, гониха, София обаче в един момент се наводни с фирми от този тип..............и се кротнали вече, разбирам от екс-колеги.
Сегашният ми шеф се опитва, напротив, всячески да задържи персонала си, защото
не всеки може да се справя с подобен род дейност, че и пари във фирмата да вкарва.
Колкото пъти ми се е налагало да отсъствам, даже от днес за утре, не съм имала проблеми-просто съм предупреждавала когото трябва и на другия ден отивах да си пусна дните отпуск.

# 20
  • Мнения: 2 180
Mamica не съм съгласна с теб. Казваш, че човек сам избира.....но дори и да искаш да те осигуряват върху реалната заплата, това означава да плащаш не само личните си удръжки, а и тези дължими от работодателя над  тези, които би плащал ако те осигурява на минималния осигурителен праг за длъжността.
Когато ти кажат, че осигуровките са върху 240 лв., а реално получаваш 500, как ще склониш работодателя-кажи ми практически как ще "издействаш" да получаваш чисто пак 500, но осигуровките да са върху 680 лв. например /не ми се смята колко е брутото/.
Много малко фирми осигуряват реално служителите си.Обикновено това са тези с чуждестранно участие или приватизирани дружества, които подлежат на по-специфичен контрол от държавата.
Съжалявам за отклонението от темата, но тя така или иначе се измести....

# 21
  • София
  • Мнения: 3 986
Номер едно в класацията на най-лош работодател- г-н Велев.

1. Плаща осигуровки на 200 лв, обещава заплата от 350 лв, а дава 300 лв. с обяснението, че "така бил преценил този месец".
2. Кара всичките си работници в офиса да се събуват и да си носят джапанки от вкъщи, за да не се цапат плочките. Обувките на всички стоят в коридора, а ние работим по джапанки и цветни чорапи. Той е с бели.
3. Самият той, като заклет пушач пафка навсякъде в офиса.
4. По сто пъти на ден кара някой от нас да слиза да му купува цигари и сандвичи, които яде над компютъра си. Сандвичите де..
5. За Нова година даде на всеки по 10 лв. бонус към заплатата еднократно.
6. Покани всичките си 5 служители в един бар по повод имения си ден и непрекъснато ни казваше да се съобразяваме какво си поръчваме, и на всяка поръчка от наша страна искаше от сервитьорката сметката, като и каза "като стигне до 50 лв." спираш да приемаш поръчки.
7. Направи ми забележка, че идвам половин час по-рано на работа!!! и тъй като аз продължих да го правя, ми промени работното време да започва с половин час по-късно, защото съм го "притеснявала с ранното си идване в офиса, тъй като не можел да си изпуши цигарата на спокойствие".
8. Когато нямаше много работа, ни пускаше в принудителен неплатен отпуск няколко дни, за да не ни плаща надница. Или по-образно казано, идвайки на работа казваше на някой от нас- "Днес и утре ходи да си почиваш, че няма много работа тия два дни. Ама няма да ти плащам за тях, да знаеш".

Това случайно да е шефа на фирмата, която предлага невероятния крем Лептен????? Един сърбин......???? newsm78

# 22
  • Мнения: 4 176
Mamica не съм съгласна с теб. Казваш, че човек сам избира.....но дори и да искаш да те осигуряват върху реалната заплата, това означава да плащаш не само личните си удръжки, а и тези дължими от работодателя над  тези, които би плащал ако те осигурява на минималния осигурителен праг за длъжността.
Когато ти кажат, че осигуровките са върху 240 лв., а реално получаваш 500, как ще склониш работодателя-кажи ми практически как ще "издействаш" да получаваш чисто пак 500, но осигуровките да са върху 680 лв.
Еми.....тогава няма да се оплаквате. Затова казах, че е въпрос на личен избор. Или избираш по-висока но нелегално получавана заплата или по-ниско платена, но да си защитен и в крак със закона. Това е.
Аз лично си плащам абсолютно всички данъци и си живея спокойно. Поради тази причина имам претенции, когато нещо държавата дължи на такива като мен, а не го прави.
Такива, като теб обаче да не се оплакват от дупки по улиците, от лошо здравеопазване и куп други неща, защото както вие крадете от държавата, така и тя НИ го връща. Лошото е, че това важи за всички.
Нищо! Аз обаче съм оптимист.

# 23
  • Мнения: 2 013
Аз като цяло нямам оплаквания от работодатели. Е, някои за кратко, но сравнително бързо промених нещата.

Искам да кажа обаче, че няма никакъв шанс служител да убеди работодател да му плаща осигуровки върху пълна сума на заплатата, ако той е решил да пести пари от това. No way! Разговаряла съм и с работодатели по въпроса - и най-разбраните са склонни да го правят само по време на бременност, заради майчинството после. Или ще ти плащат пълните осигуровки, но заплатата вместо 1000 лева по договор, ще бъде 800, а и като си платиш данък "общоход", както казваше Пипи Дългото Чорапче, ще останат към 600. Ако ти харесва!

# 24
  • Мнения: 3 835
Затова казах, че е въпрос на личен избор. Или избираш по-висока но нелегално получавана заплата или по-ниско платена, но да си защитен и в крак със закона.

Eдва ли можеш да наложиш на работодател, който е на тази система (имам предвид 80% от фирмите) само теб да те осигурява реално.  Naughty

Но това е правилният път и се надявам да вървим по него, каквото и да ни струва.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 58
Искам да кажа обаче, че няма никакъв шанс служител да убеди работодател да му плаща осигуровки върху пълна сума на заплатата, ако той е решил да пести пари от това. No way! Разговаряла съм и с работодатели по въпроса - и най-разбраните са склонни да го правят само по време на бременност, заради майчинството после. Или ще ти плащат пълните осигуровки, но заплатата вместо 1000 лева по договор, ще бъде 800, а и като си платиш данък "общоход", както казваше Пипи Дългото Чорапче, ще останат към 600. Ако ти харесва!

  smile3501 smile3501 smile3501

# 26
  • Мнения: 1 264
Mamica не съм съгласна с теб. Казваш, че човек сам избира.....но дори и да искаш да те осигуряват върху реалната заплата, това означава да плащаш не само личните си удръжки, а и тези дължими от работодателя над  тези, които би плащал ако те осигурява на минималния осигурителен праг за длъжността.
Когато ти кажат, че осигуровките са върху 240 лв., а реално получаваш 500, как ще склониш работодателя-кажи ми практически как ще "издействаш" да получаваш чисто пак 500, но осигуровките да са върху 680 лв. например /не ми се смята колко е брутото/.
Много малко фирми осигуряват реално служителите си.Обикновено това са тези с чуждестранно участие или приватизирани дружества, които подлежат на по-специфичен контрол от държавата.
Съжалявам за отклонението от темата, но тя така или иначе се измести....

Защо да плащаш и осигуровките дължими от работодателя ? Примерно при заплата приблизително 600 лв работника има удръжки около 150 лв и реално получава 450 лв , друг е въпроса , че много работници предпочитат да ги осигуряват върху минималната заплата и разликата примерно до 600 лв да им я плащат на ръка  Thinking ........ а после реват как държавата нищо не прави за тях .
 Работодателите с който лично аз съм работила и работя осигуряват работниците си върху пълната сума на  заплатата им  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 013
Mamica не съм съгласна с теб. Казваш, че човек сам избира.....но дори и да искаш да те осигуряват върху реалната заплата, това означава да плащаш не само личните си удръжки, а и тези дължими от работодателя над  тези, които би плащал ако те осигурява на минималния осигурителен праг за длъжността.
Когато ти кажат, че осигуровките са върху 240 лв., а реално получаваш 500, как ще склониш работодателя-кажи ми практически как ще "издействаш" да получаваш чисто пак 500, но осигуровките да са върху 680 лв. например /не ми се смята колко е брутото/.
Много малко фирми осигуряват реално служителите си.Обикновено това са тези с чуждестранно участие или приватизирани дружества, които подлежат на по-специфичен контрол от държавата.
Съжалявам за отклонението от темата, но тя така или иначе се измести....

Защо да плащаш и осигуровките дължими от работодателя ? Примерно при заплата приблизително 600 лв работника има удръжки около 150 лв и реално получава 450 лв , друг е въпроса , че много работници предпочитат да ги осигуряват върху минималната заплата и разликата примерно до 600 лв да им я плащат на ръка  Thinking ........ а после реват как държавата нищо не прави за тях .
 Работодателите с който лично аз съм работила и работя осигуряват работниците си върху пълната сума на  заплатата им  Grinning


За съжаление вече не помня точните цифри, но някой счетоводител веднага може да ги сметне. Бях в чужбина известно време и се договорих с работодателя да си плащам сама осигуровките, за да не ми се прекъсна трудовия стаж. Заплатата по трудов договор беше не висока - 300 лева плюс класове 10-ина години, а цялата дължима сума на държавата беше над  130 лева. Това с осигуровките и данък общ доход.
Та, представете си за заплата от 1000-1500 лева какви разходи са това. Доста работодатели са изправени пред дилемата - или високи заплати, или високи осигуровки.
Хубаво е, че има чужди компании, които не си позволяват да правят местните далаверки. Но сравнително малко хора работят за тях. Уви.

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За високите заплати не са проблем осигуровките (те имат таван), а данъците  Confused

# 29
  • Мнения: 4 176
ЕЕЕЕЕ щом са ви високи данъците и осугуровките, тогава няма да ревете. То пък много нагло да крадеш от държавата и да се жалваш, как тя нищо не прави за теб. Като, че ли ти е длъжен някой. Хубавици. т.е. Убавици.

Бита определя съзнанието. Дали пък и съзнанието не определя бита? И така до безкрай...

Общи условия

Активация на акаунт