Чакаме си нашите подаръчета Августките майчета

  • 9 738
  • 257
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
marianamama , мисля, че е абсолютно невъзможно да се усещат движения на плода в този срок, защото по принцип самия плод започва да извършва конвулсивни движения едва към 8-9 г.с. и размерът му е толкова малък, че няма как да се усетят. С първа бременност се усещат 3-4 календарен месец, а с втора - малко по-рано- т.е. 16-18 г.с. не по-рано. Най-вероятно усещаш някакви спазми или конвулсии на маточната мускулатура или връзки...
Аз на шефката казах, защото си взех болнични, какво да крия.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 826
Здравейте августовски мамчета Hug.
Ще ме приемете ли и мен в августовския отбор?Казвам се Мартина на 29 години съм и имам момченце на 1 год.и 1 месец.За сега живея в Германия,но следващата година живот и здраве ще се върнем окончателно в България.
Термина ми е на 14.08.
Не мога да кажа,че ми се гади непрекъснато,но има храни от които само като си помисля за тях и ми става  Sick.Болки в гърдите нямам,но според мен причината е,че кърмих 11 месеца и те тепърва ще се надуват и ще стават болезнени.
Проблеми с косата също нямам,но цялото ми лице е в пъпки ooooh!.С предишната бременост положението беше същото.
Ами засега това е от мен.За напред ще се включвам по-често.
Пожелавам на всички лека бременност  bouquet.

# 17
  • Мнения: 257
Здравейте и от мен.Досега не ми е било толкова зле като днес.Толкова много ми се повдига и ме дразнят всякакви миризми.Имам една ароматизирана свещ /кокос+лешник/,която много ми харесваше,а днес не мога да и понасям миризмата.Добре че поне днес почивам.А относно косата-и моята много бързо се омазнява,а и лицето ми е в едни ситни пъпчици.Хайде по-късно пак ще се включа.

# 18
  • Мнения: 183
Здравейте , момичета Simple Smile
Да се разпиша и аз в новата темичка Simple Smile Аз днес съм щастлива , засега няма да влизаме в болницата , изследванията ми са много добри за бременна жена , това което смяташе , че имам проблем моята гинеколожка се оказа , че не е така.Иначе и аз имам ситни пъпчици , по тялото не знам от какво е , предполагам , че е от някаква храна , но аз основно ям кисело или прясно мляко , вчера си позволих да ям леща , не издържах докато готвих толкова апетитна ми се видя Simple Smile и много плодове Simple Smile Косата ми е супер засега , не се омазнява много , но по принцип нямам проблеми с косата. Вас болят ли ви гърдите ? Мойте направо не мога да ги докосна от болка , вчера след като се изкъпах малко ми минаха , но сега пак ужасно болят. Колко често смятате да си взимате болничен ? Аз нямаше как взех си за 7 дни тъй като ми беше ужасно лошо и казах на работодателите , че съм бременна , не останаха много очаровани и май им беше много неприятно.

# 19
  • Мнения: 4 546
да се разпиша и аз  Grinning
rose_madder , болят ме, повече зърната. ама от 1-2 дни ме болят по-малко  и даже май малко ми спаднаха гърдите newsm78 дано не е някакъв лош признак  Praynig
пъпки си имам както обикновенно, не виждам за сега разлика. за косата  - също. на шефа още не съм казала, ще го направя на годишното интервю - т.е. до края на месеца.
момичета, пиете ли вече някакви витамини освен фолиевата? аз питах лекаря какви витамини да пия, той каза, че няма значение - каквито искам комбинирани витамини.  newsm78 за матерната съм чувала не много добри отзиви и смятам да не е тя, както и разни тип упсаринки. за центрум какво ще кажете?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Аз не съм казала на шефа-ще го направя като минат критичните 12г.с
Гърдите един ден ме болят един ме сърбят.
На мен лекаря ми прдписа точо витамини Центрум-пия ги вече три дни но таблетката е много голяма и ми става много гадно при пиенето Sick.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 271
Нищо не съм пила с предната бременност - док ми забрани изрично Матерната - била доста коварна - това ми каза, и ми забрани даже да си помислям за нея.
Сега взимам от време на време Суправит, ама мнооооого рядко, даже и фолиева не пия.

Колкото до гърдите - и преди не ми се уголемиха кой знае колко, като гледам сега е същата работа- явно е индивидуално.

# 22
  • Мнения: 3 595
Гадно ми е, мъчно ми е, изнервено и вече искам да е утре  Cry

# 23
  • София
  • Мнения: 3 826
herelina,с предишната бременост пиех Центрум и ми се отразяваше много добре на тонуса,но сега още нищо не съм пила различно от фолиева к-на.Относно матерната и аз съм чулвала лоши отзиви.
Меги,аз си разтварях таблетката в лъжичка и така я пиех,защото и на мен ми беше много голяма.
Момичета,аз пък имам проблем със съня.Цяла нощ се въртя и не мога да заспя,а през деня едва гледам smile3507,толкова не ми се е спало никога.През деня ми е трудно да легна,защото Дани спи по около 2 часа за целия ден и аз гледам през това време да посвърша някоя и друга дом.работа.

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 17:16 от Марти

# 24
  • Мнения: 3 388
Лошо ми е  Sick За пръв път така и то цял ден.

И аз пия само фолиева, Префолик се казва. Друго засега-не. Може би като ми излязат кръвните, ако нещо не  енаред- тогава доки ще ми даде друго.

Матерната не съм я пила и нямам мнение, но ми стана интересно, че имате лоши отзиви за нея. В какво точно се състоят? В смисъл, вреди ли по някакъв начин и ако да- по какъв точно?

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте момичета  Hug

Аз много на бързо, че много работа има нещо.
Първо дежурното добре дошли на новите коремчета   bouquet Най-леката и прекрасна бременност ви желая.

Ivy, защо така бе мила. Недей с такова настроение. Я се усмихни и всичко лошо подминавай  Hug

Относно витамините - аз веднага почнах да пия HIPP Natal Activ - вътре си има достатъчно фолиева киселина и много витамини и минерали. Пък и е специално за бременни. Може би най-важното е, че е направено (сокче е) само от естесвени продукти - плодове и зеленчуци, а не е химия. Почти като натурално сокче е. В опаковката са две шишенца по 200 мл. и на ден се пие по 20 мл. Цената е някъде около 11-12 лева.

Това от мен. Аз се чувствам добре тези дни, само малко ми се гади и нещо ми е уморено, ама не го мисля много много.

Приятна вечер на всички  Hug

# 26
  • Мнения: 2 663
Здравейте,

аз не пия нищо освен фолиева киселина и не мисля да пия.Поемам достатъчно плодове, фрешове и зеленчуци.Миналата бременност  повръщах жестоко от всякакви видове витамини на хапове и пак си карах само на естествени такива.
Матерната не се препоръчва  в страни като нашата с 4 сезона ( или поне така се водим, макар да са два вече)  и при наличието на толкова голям пазар с естествени витамини.

Ето малко инфо за Матерната:

Матерна е много "силна" витаминно-минерална добавка и се прилага само при плод с много ниско тегло (по-ниско от нормалното), при майки с тежка форма на анемия, при фамилно заболяване на костите. Резултатът от произволното пиене на Матерна е, че бебето става по-голямо от нормалното (както се изрази гинекологът "излищно напомпано"), костите се втвърдяват повече от нормалното, поради увеличеното количество калций и не знам още какво - това обуславя по-трудното преминаване на главичката през родовите канали - тя трябва да е еластична, затова не е затворена и фонтанелата...имаше и други причини, ама май съм ги забравила. Бебето си извлича от  организма на майката каквото му е необходимо, витамините се пият заради  самата бременна и ако всичко е нормално няма нужда от прекаляване.

И един любопитен факт - Матерната е създадена като хранителна добавка за бременни над 35 г. възраст, и едва в последствие фармацевтичната компания започва да я рекламира като комплекс за бременни изобщо. Ясно е с каква цел.

Това е мнение от форума на гост Ик, мисля, че ще е полезно

Цитат
Само за справка - витамините са измислени от чичко Рокфелер - омръзнало му да се занимава само с петрол и за разнообразие решил да зарибява и другата половина от човечеството - най-вече жените, които е доказано, че приемат повече синтетични витамини от мъжете. По принцип всичко синтетично е трудно за усвояване от организма и това, че пиете витамини не означава че си добавяте необходимите елементи, а по-скоро ви дава психологически комфорт и най-вече ви освобождава от отговорност - "пийнах си хапчето, значи всичко е на ред"! Да ама не! Ще цитирам още веднъж нещо, което прочетох по-назад във форума за Матерната:
Матерната е комбинация от метали, някои бая тежички като кобалт, например и синтетични киселини, на които някои хора викат витамини.  Създадена е в Съединените щати като подсилващо лекарство за първескини над 35 годишна възраст  т.е. жени с потенциална рискова бременност, повишена вероятност от генни аномалии, влияние на тератогенни фактори върху плода и т.н. Което означава, че не е особенно съобразена с един 20-25 годишен оррганизъм, например.

Добрата новина е, че все повече лекари се оттърсват от влиянието на рекламата. Скоро моя приятелка беше в 2-ра градска и ми каза, че и там лекарите вече не поощряват приема й.

Метаболизмът е индивидуален. Матерната не е гаранция нито за дебелеене, нито за слабеене. Но доколко е "полезен" за изграждащия се организъм и най-вече костната му система става все по-съмнително.

Не виждам проблема вместо Матерна да се хапват черешки, банани, ябълки, магданозец и целина, по някоя сочна пържолка, фреш от цитрус и т.н. ама кой както си реши 

Пак повтарям - кой може да каже точно за вашия организъм и вашите килограми какво количество витамини А,В,С и т.н. са ви необходими в момента и след 2-3 седмици?! Но вие продължавате да пиете едно и също количество, което в най-добрия случай се изхвърля от организма, но много от тези елементи се натрупват трайно в бъбреци, черен дроб и т.н. и после стават основа за други заболявания.



Аз нямам проблеми нито с ноктите , нито  косала или тялото.Направо съм като нова.Минала бременност също бях така.Косата ми се заздрави,ноктите ми бяха супер, кожата като огледало.

Момичета, снощи ми потече коластра от едната гърда  Shocked направо щях да припадна.Спрях да кърмя преди 7 месеца и бях като гръмната.Тия хормони ще ме разбият.Иначе гърдите ме наболяват доста, спя по корем по принцип, но сега ми е трудничко.

За спорта нищо не казвате.... newsm78 май няма желаещи и си ходя сама.Миналата бременност от 48 кг станах 73 и още имам малко за сваляне, та съм решила този път да се грижа по-добре за себе си , дай Боже всичко да е ок с бебето.Е вярно, прекарах повечето време на легло, но и се освинвах просто от лакомия.А и при мен спорта се отразява много добре, в много добро настроение съм, тоноса ми е супер и т.н.


  bouquet

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 19:40 от konstans

# 27
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Здравейте,
в края на деня да се разпиша и аз  Simple Smile
Моят час остава за 10-ти /сряда/ - още 2 дни притеснения, ще се побъркам вече и ми е страшно изнервено.
Гледам писали сте за Матерната и то не много хубави работи - а като си помисля,че преди 6 години изпих 2 опаковки и то по препоръка на наблюдаващата ме в ЖК  Shocked
Мен косата ми е ужасна, омазнява се много бързо, кожата ми е на ситни пъпчици. За протокола - с първата бременност нямах такива проблеми, даже  ми направи впечатление, че сякаш окосмяването ми по краката намаля  Mr. Green
Колкото до гърдите - понаедряха, понаболяват ме, а за сърбеж - имах такъв доскоро, на лявото зърно  Laughing
Лека вечер от мен  Hug

# 28
  • Мнения: 1 457
Здравейте
И на мен косата ми се омазнява доста но засега май само това е проблема. По въпроса за витамините, аз не пия нищо друго освен фк. Гледам да ям доста плодове. По принзип знам, че се препоръчва Центрум за тези които искат да пият.
Вчера за първи път се намазах с мас. Започвам да се боря с появата на стриите  Praynig Общо взето миришех на пръжка Joy но кожата става много хубава. Като вляза в четвъртия месец мисля да започна да се мажа с маслото на Икаров.
Момичета да ви попитам вие ядете ли домашни продукти- яйца, млека, сирене и др. На мен ми каза че не трябвало, но аз досега съм си яла.
Това е от мен засега.   bouquet

# 29
  • Мнения: 564
Здравейте момичета  Hug!!!!
Докато отида на лекции и се върна вие сте изписали не само старата темичка ами и тази е тръгнала да се запълва  Laughing....Не мога да ви изчета..Аз съм си ПАК с  Sick...Иначе и аз пия витамини HIPP natal специално за бременни и съм уж доволна, въпреки че ми се случва да ми се догади и от тях, наистина пише, че са абсолютно натурални но мен лееекичко ми намирисва сокчето на витаминки..ама то е нормално де, витамини са все пак  Joy
Но на мен доки ми каза и фолиева да пия с тях, нищо, че във витамините има..
Пожелавам ви много приятна вечер   bouquet!!!!!!!!!! Много добро настроение и положителни мисли за тези които са изнервенки   bouquet!!!
И-и-и добре дошли на новите мами   bouquet!!!

Общи условия

Активация на акаунт