Пет стъпки бебето ви да спи по-добре

  • 39 374
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Статията много ми хареса! Благодаря Hug

Тъкмо бях почнала да се притеснявам, че при нас заспиването е на гърда и се чудех как иначе...След това я премествам в кошарката, а през нощта я вземам при нас да се храни и напоследък обикновено след яденето в 6 остава при мен до сутринта. Мисля, че въпреки това асоциира кошарата със сън.

# 16
  • Мнения: 8 242
Много готино, само дето при нас не иждам кое би било приложимо..
В момента го приспива и вече едвам гледам.. (3 сутринта е).. Има ли и други такива карконджули  Twisted Evil Уж заспива към 21-22.. и после в 23 е буден и започва да скача по мен и по леглото.. Вече сам си слиза и от спалнята и отива да блъска по вратата.. Няма гушкане, люшкане, цици.. кво ли не - като реши, че няма да спи, започва едно лудо гърчене и пищене докато не го пусна.. И е наспан и готов за игра  Crazy А играта е луда - блъска се, мята се, катери се, хили се като откачен.. Вир вода става и няма умаряне туй диване.. Да кажеш, че не се изморява през деня - такъв бяс е, че ума ми не го побира от де тая енергия - и на обед спи само веднъж вече по максимум час.. И пак започва веселбата  Rolling Eyes
Уф, не обича да спи и туй си е .. Ще изпусне клюката сигурно, ако затвори очи  Mr. Green
Ми.. това е, оплаках се.. и уж отиваме да спим  Tired Следва будене през 1/2-1 час, ама никво внимание не му обръщам вече на това..

# 17
  • Мнения: 51
Извинявам се предварително ако създавам проблем с подновяването на тази тема  Embarassed , но въпросът ми не изисква нова.

Та питането ми е мога ли да намеря въпросната книга в България или някъде в нета?

# 18
  • Мнения: 3 869
Чудесна статия!!! Имаше нужда от такава синтезирана информация на български   bouquet
И е хубаво, че някой я поднови!!!

Аз си "прочетох уроците" преди да се роди детето и имам същия положителен опит като ЧеКа Simple Smile
Но проблеми с газове и зъбоникнене оправям с хомеопатия. Имаше един период, когато от 2-3 пъти за 12 часа сън, започна да се буди през час- час и половина  ooooh! С лекарството имаше мигновена промяна и невижданата дотогава пауза от 6 часа  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 35
Статията е страхотна момичета!Благодаря Ви!  bouquet
Ще опитам да приложа някои от тези хитринки,та дано скоро имаме напредък.От както започна зъбоникненето ,беба спи при нас на спалнята,та вече се чудех дали не е грешка? newsm78

# 20
  • Мнения: 51
От както започна зъбоникненето ,беба спи при нас на спалнята,та вече се чудех дали не е грешка? newsm78

При нас е рано още за зъбки, но и нашата буболечка спи при нас и по цял ден се гушкаме, за което свеки ме обвинява, че съм й разглезвала внучката и щяло да стане нетърпимо детето като порасне  #Cussing out!

ПП: Иска ми се да прочета цялата книга, дори и да е  в оригинал. На някои места има препратки към следващи глави, които ужасно ми се иска да прегледам.

# 21
  • Мнения: 7 605
От както започна зъбоникненето ,беба спи при нас на спалнята,та вече се чудех дали не е грешка? newsm78

При нас е рано още за зъбки, но и нашата буболечка спи при нас и по цял ден се гушкаме, за което свеки ме обвинява, че съм й разглезвала внучката и щяло да стане нетърпимо детето като порасне  #Cussing out!

ГуШкайте се, сега ви се е паднало  Hug Само zа протокола, дъЩеря ми спа при нас една година и беz никакъв проблем я отделихме не само в нейно си легло, но и в отделна стая. Сега откаzва да спи при нас, нито ни пуска да се гуШнем в нейното легло  Laughing И с 4иста съвест мога да твърдя, 4е не е глеzена  Naughty

Тъй като и моята хубавница се будеШе мнооого 4есто (преz първата година не спа пове4е от 4 4аса  ooooh! ), но когато я отбих дни преди 1вия рожден ден, от тогава си спи непробудно по цяла ноЩ  bowuu

# 22
  • Мнения: 93
Много полезна и интересна статия.Синът ми е от бебетата които хем трудно заспиват хем по малко спят,а откакто започнаха да го мъчат зъбките нощите станаха още по-трудни.

# 23
  • Мнения: 360
Много полезна и насърчителна статия. И ние не сме от най-поспаливите, та мисля да пробвам насоките, които ни предлагат тук.
Огромни благодарности на Червената кралица  и hedra за труда им   bouquet
Хайде сега да преведат и цялата книга Laughing  Heart Eyes

 

# 24
  • Мнения: 419
Не намерих друга тема, в която да се споменава за ко-слипинга, за това пиша в тази. Освен това е хубаво да се побутне по-напред темата, за която е положен толкова много труд. Въпросът ми е към майките, които са спали в едно легло със своето бебе - какъв беше изборът на матрак, спалня, завивки (общи, отделни)?

# 25
  • Мнения: 8 242
Не намерих друга тема, в която да се споменава за ко-слипинга, за това пиша в тази. Освен това е хубаво да се побутне по-напред темата, за която е положен толкова много труд. Въпросът ми е към майките, които са спали в едно легло със своето бебе - какъв беше изборът на матрак, спалня, завивки (общи, отделни)?
Матрак - латекс
Завивки - според сезона - с моята най-често.. Но като поотрасна си хвърчи на другия край на леглото и го завивам с друга.. ако изобщо спи завит  Crazy

# 26
  • Мнения: 419
Латекс - пенолатекс ли? Поръча ли си легло или на спалнята си спахте? Дали не трябва допълнителна рамка? Аз видях и вариант с долепена кошарка със свалена стена до спалнята и така бебето може да се измества от време на време в кошарката и се чудя дали да се оглеждам за кошари или няма смисъл.

# 27
  • Мнения: 8 242
Латекс - пенолатекс ли? Поръча ли си легло или на спалнята си спахте? Дали не трябва допълнителна рамка? Аз видях и вариант с долепена кошарка със свалена стена до спалнята и така бебето може да се измества от време на време в кошарката и се чудя дали да се оглеждам за кошари или няма смисъл.
Пенолатекс, да.
Да си поръчам специално легло  Crazy Е такова не ми беше хрумвало Simple Smile
На спалнята - 3мата с таткото - от самото му раждане - 200*200 е спалнята.. бебока спеше между нас..
Като поотрасна - таткото се изнесе да спи в хола, че много му шаваше  Laughing
Вече 4 години си спя с дребосъка Simple Smile
Не съм му купувала кошара или легло..
Вече има детска стая и се надявам скоро да спи там ама... знам ли го Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 265
Страхотна статия и аз пак да попитам коя е книгата и може ли да се намери някъде Hug.

# 29
  • Мнения: 72
Здравей, досега единствената книга на Сиърс, която съм виждала в България, е "Първите стъпки на таткото". Аз си поръчах от САЩ 'The baby book - everything you need to know from birth till two years of age' - горещо препоръчвам - тук можеш да видиш и другите им книги http://www.drsearsfamilyessentials.com/books.html?mode=list. Не поръчах през Амазон - ако ти е интересно откъде, ще ти пиша на лични, за да не стане реклама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт