Как готвите грах за да не остане твърд???

  • 24 362
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 903
  Знам че граха колкото е сварен в буркана или консервата повече не може да се свари . Може и три , четири часа да се вари , все твърд си остава .Според мен е въпрос на късмет да попаднеш на добре сварен грах. Wink

 И аз така знам. Така че вече започнах да не разчитам на късмет да попадна на добре сварен грах. Отдавна спрях да купувам грах в буркан- или само консерва или замразен. От консервите купувам най-много Сторко( предимно за салати), а отдавна вече готвя само със замразен - увира за около 30-40 минути и никога не съм имала проблем с него. Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз ползвам само замразен!  Peace
Няма нужда от дълго варене, не се кашва и няма дъх на консерва. И е по-полезен.  Wink
И аз използвам замразен,много съм доволна. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 461
От години ползвам грах в консерва Bonduele. Направо си е сварен, може и така да се яде. Много ми харесва и никога не съм имала проблеми при готвенето.

# 18
  • Мнения: 286
От мама знам- боб и грах се вари с минерална вода.За около 30 минути в херметическата става супер.

# 19
  • Мнения: 3 268
Ползвам само замразен от Била.След 15 мин е готов.

# 20
  • Мнения: 127
аз го варя в херметическа тенджера, а ако нямаш просто го вари по-дълго време(само грахта във вода и чак като се свари тогава му слагай лука,чушките месото и т.н.), това е продук, който увира по-трудно

Общи условия

Активация на акаунт