Лакове за нокти - 164

  • 45 998
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 462
Минавам да похваля топ лака на S-he gel-like 'n ulra stay. Ноктите ми са вече на 5 дни, карат 6-ти и да - има забележка съвсем леко по връхчетата, но се вижда само от много близо.
Скрит текст:
Чела съм в старите теми за Сеш и много му се чудя. Блазни ме основно бързото съхнене, за което споменавате, но как се държи като време в сравнение с другите топове? Ще съм още по-доволна ако успявам да избутам цла седмица с един маникюр.

# 241
  • Мнения: 13 264
А този похваленият как се държи откъм съхнене?
Сеш при мен изкарва колкото и други топ лакове които съм пробвала, разлика виждам само в бързото втвърдяване на лака. За трайност не съм забелязала да е по-различен, с уговорката че моите нокти са твърди и рядко имам проблеми с нетраен лак. А и като че ли основата играе по-голяма роля при мен дали ще се обели, отколкото топ лакът.
Единствено цената му не харесвам и го дебна като е намален. Макар че пък като знам колко време и нерви ми спестява, ако се наложи и ненамален ще си го купя. 14мл е шишенцето и ми кара по много време, независимо че мажа доста щедро а не тънък слой от него. Досадно е и че го няма във физически магазини, та гледам да обръщам внимание като някой похвали и друг топ лак, може пък и другите марки да са измислили някакъв такъв.
Напоследък толкова се и лакирам, май вече 3та седмица карам само с безцветен, от чист мързел. Имам неизпробвани лакове даже. Ама да не изпусна нещо иначе Laughing

# 242
  • София
  • Мнения: 1 462
natka, не е бързо съхнещ. Трябва си му време, колкото на стандартен лак. Но аз се лакирам вечер и след това имам поне час преди да си легна, в който час чета книга, гледам тв и т.н.

# 243
  • Мнения: 13 264
Ясно, благодаря. Със стандартно съхнещ топ толкова време не ми стига да изчаквам ако не искам лакът ми да е с отпечатана коса и чаршафи на другия ден.

# 244
  • Мнения: 443
Джуд добре дошла!
1. Аз лично използвам метален избутвач и клещи за кожички. Има и дървен избутвач, но с него не ми харесва и не ми е удобно. Разбира се,че може само да избуташ кожичките. Аз имам много груби кожички и предпочитам да ги изрязвам. В ДМ има , както и по китайските магазини.
2. Олио за кожички и нокти ; римувър за кожички
3. Тук не мога да помогна с лакове без формалдехид. Не гледам марката, а цвета. Ако ми харесва си го взимам. В момента най-често купувам Essie на промоция. 😀 Те ми се задържат на ноктите възможно най-дълго. Имам много лакове и на Catrice, Golden rose, Flormar..

# 245
  • Мнения: 531
Джуд,добре дошла!
Аз съм си взимала иструментите за избутване и рязане от аптеката.Може и да не ги режеш.Аз също не гледам състава на лаковете,важното е цвета дали ще ми допадне.Имам всякакви,а за трайност при всеки е различно.Като започнеш сама ще  разбереш,кое ти харесва(трайност,съхнене и т.н) и така ще прецениш коя марка ти допада.

# 246
  • Мнения: 819
Здравейте, момичета! Вече забравих кога за последно съм качвала нещо тук, но и не съм се лакирала много много. Завръщам се с ето това. Реших да експериментирам малко и отгоре запечатах с UV гел топ лак. За момента държи. Лакирала съм се в събота, та ще видим 😁

# 247
  • София
  • Мнения: 1 188
Flormar pearly 372+глитер пак на Flormar

# 248
  • Мнения: 2 897
Джуд, добре дошла!
Аз инструменти почти не ползвам. Кожичките избутвам с нокът под душа. Имам няколко ножички и клещички за втвърдени кожички, които мажа с кокосово масло. Лакове имам всякакви. Даже не гледам състав като купувам. Избирам ги по цвят. 😀

Mavala и Pierre Cardin 085

# 249
  • Мнения: 224
Минавам да похваля топ лака на S-he gel-like 'n ulra stay. Ноктите ми са вече на 5 дни, карат 6-ти и да - има забележка съвсем леко по връхчетата, но се вижда само от много близо.
Скрит текст:
Чела съм в старите теми за Сеш и много му се чудя. Блазни ме основно бързото съхнене, за което споменавате, но как се държи като време в сравнение с другите топове? Ще съм още по-доволна ако успявам да избутам цла седмица с един маникюр.
При мен максимума е два дни

# 250
  • Мнения: 2 697
Джуд, добре дошла в темата! Purple Heart

1. Моят съвет е да не режеш кожичките на ноктите си, а само да ги избутваш. Освен, че много се втвърдяват, може да се порежеш, което е напълно излишно.
Инструменти за избутване купувам от аптеката, но може да потърсиш в ДМ и Лили.

2. Важно е да избереш хубава основа и топ лак. Основата ще подхрани ноктите ти и ще ги предпази от лака до някаква степен, а топ лакът ще спомогне да издържи повече време.
Моята основа е терапия 7в1 на Ейвън. Топ лакът ми също е на Ейвън. Доволна съм и използвам само тях от 7-8 години.
Но много момичета в темата използват основи и топ лакове от дрогерията.

3. Признавам си, че никога не съм гледала състава на лаковете. Купувам лакове на марките LLUMS, Aura, 21 (това са марки, които има само в Лили), Flormar и Golden rose също купувам, тях продават дори и в супермаркетите. Имам лакове, които са по-скъпи на марките Orly и Essie. Тях купувам от сайтове, когато са на изгодни цени.

Но съм забелязала, че еднакво време държат лакове за левче като 21 и лакове на Еси за 20 лева.

# 251
  • Мнения: 1 158
Аз режа кожички преди всяко лакиране. Не виждам как иначе ще се получи добре маникюра. Изненадвам се , че повечето , които се включват с коментари не го правят

# 252
  • Мнения: 1 296
Бел 43, ГР Айс шик 306,Перфект 158, Флормар 077 🙂

# 253
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 804
Opi  Suzi's Slinging Mezcal:

# 254
  • Мнения: 531
Essence  е на 3 пласта.Малко на черти остава на 2 пласта .Много ми харесва този Голден роуз.


Общи условия

Активация на акаунт