Запитване до бг-мама от мъж на 26

  • 2 939
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 497
Консултирай се с дерматолог-козметика, почистване на лице, процедури. Относно косата, може да пробваш да смениш прическата-примерно по-къса или 1 или 2номер. В повечето големи градове има страхотни студия за мъже, моя мъж посещава-леко промени прическа и се грижат за брадата му. Доволен е. Боядисаната коса си личи, както казаха по-горе, но ако така се чувстваш добре е окей. Винаги си личи, кога един мъж се поддържа, но в твоя случай може би е по-скоро някакви лични комплекси. Ако и с момичетата всичко е наред, не се филмиран толкова.

# 16
  • Мнения: 25
Да, за боядисването категорично ме отказахте, ще я държа къса, макар че пак си личат като бели точки.

# 17
  • Мнения: 1 247
Какво пускаш нивеи? Какъв ретинол си тръгнал да ползваш, след като дори не мислиш че това лице има нужда от измиване? Ходи на скин чек, не ни занимавай излишно тука. Около 100лв е. Че и линкове пускаш за глупости.

# 18
  • Мнения: 7 408
Мъж, толкова да се вторачва във външния си вид- не е толкова добре. Задминаваш и някои кифли.
На 26 години ретинол,  и то от мъж...олее

# 19
  • Мнения: 271
Приятел, вземи се стегни и спри с глупостите. Тия мотивационните литератури ги зарежи, няма някой да е станал здрав, богат и красив само с четене на тоя булшит. Супер е, че тренираш и се храниш здравословно, ако наистина го правиш правилно, резултатите би трябвало да са налице. Има достатъчно качествени продукти за мъже, направи си един сет от такива и не се тръшкай за 50 бели косъма. Какво значи остарял, даваш ли си реална сметка? Сдухал си се и насила се съсипваш! Да те питам направо, баща и брат нямаш ли си, малко мъжко влияние да ти вкарат?!
И, от опит в семейството ми - вместо психолог иди на стрелбище. 30 минути стрелба и си нов.

# 20
  • Мнения: 13 799
Да, за боядисването категорично ме отказахте, ще я държа къса, макар че пак си личат като бели точки.
Според мен вземи се боядисай. Това е коса. Ако не ти хареса, до три месеца ще е израснала твоята коса. Иначе, цял живот ще те мъчи съмнението, че не си опитал. Внимавай с боята. Направи го в салон. Не експериментирай с цвета, нека  е максимално близко до естествения. Но помни, че почнеш ли, всеки три седмици трябва да боядисваш корени. Иначе става карикатура. По-нататък, като поостарееш, може и малко по-светла, но на тази възраст всеки различен цвят ще изглежда неестествен. Освен, ако не е цел ( рус, зелен, син ) - не знам какъв ти е стила.

За разлика от повечето дами тук, разбирам посоката ти на мислене. За съжаление, когато осъзнаеш че си тленен, значи си вече възрастен. Промените напрягат всички нас. Сигурна съм, че тук всички се мажем, боядисвам, а някои правят и доста по- драстични неща. Не знам защо обаче, сякаш излиза, че за теб е непозволено или смешно ...

26 е хубава възраст да започнеш умерено да се грижиш за себе си. В началото няма да умерено, но ще натрупаш опит, ще стигнеш до извода кое си струва и кое не, и така ще постигнеш баланса. Поздравления за желанието да направиш нещо са себе си. Не забравяй, че трябва да го правиш да изглежда толкова ненатрапчиво, че да изглеждаш естествен, но зад тази естественост само ти ще знаеш какво се крие. Напред!

Последна редакция: ср, 03 май 2023, 09:44 от _re_ge

# 21
  • Мнения: 1 453
Щом кожата ти е суха и се бели, имаш дерматологичен проблем. Реши него, пък после мисли за бръчки, рано е още.
Иначе от опит мога да кажа, че моят мъж ползва козметика за лице и тяло, с гола глава е Satisfied, но пък има брада, която боядисва - къде на бръснар, къде вкъщи аз го боядисвам със специална боя за брада. Има много добри бои за мъже за коса с по-неутрални тонове. Нищо гейско не виждам в това един мъж да се поддържа и харесва. Успех!

# 22
  • Мнения: 275
Адмирации за въпроса. Браво. Напълно подкрепям мъже, които искат да изглеждат добре и да се грижат за себе си. В чужбина много мъже ползват козметика, ретинол и процедури. И, ужас, да. Боядисват си косата, което въобще не е края на света.
На твое място бих направила консултация с дерматолог. Избери някой, който да вкарва иновативни методи. Може да прецените после да започнете вечерно почистване, хидратация и естествено слънцезащита. Аз съм на 36 и от 6 години работя на открито целогодишно. Слънцезащита ползвам всекидневно и при моята кожа това играе сериозна роля.

За косата намерете някой специалист отново, с когото да обсъдите варианти за косата.

https://youtu.be/4ZjG-O0JbRs

Това се надявам да помогне за начало.

# 23
  • Мнения: 7 260
За мен е съвсем нормално един мъж да се боядисва. Нищо смешно или нелепо не виждам. Ако един мъж има добра фигура,    дребните недостатъци са пренебрежими.

# 24
  • Мнения: 3 488
Има добри мъжки серии за лице - кремове, серуми, маски и пр.

Косата - късо я носете, а ако много Ви тормози побеляването, намерете добър фризьор и обсъдете варианти за боя и поддръжка всеки месец.

# 25
  • Мнения: 14 417
Да, за боядисването категорично ме отказахте, ще я държа къса, макар че пак си личат като бели точки.
След миене втриваи хининова вода в корените,намалава побелиаването.Успех!

# 26
  • Мнения: 3 488
Естестеният цвят на кестенява или тъмнокестенява коса може да се възвърне с използването на чисто масло от амла. Може да опитате, това е начин на индийките да не побеляват с годините.

# 27
  • Перник
  • Мнения: 4 863
За мен няма нищо странно, "сдухано", "гейско" един мъж на 26 години да иска да се грижи за себе си. Има доста мъжка козметика, включително против бръчки. Можеш да пробваш наред, докато намериш това, което ти пасва най-добре, или да се допиташ до консултант в магазин, до дерматолог. Има бои за коса за мъже - отиди в някой от  така популярните напоследък barber shop - не може да не могат да ти предложат нещо. Там вероятно биха могли да ти препоръчат и козметика за лице.

# 28
  • Мнения: 1 936
Вевроятно имаш някакво лишейче , виж там да те прегледа дерматолог. После обикновена хидратираща грижа. Няма нищо по-секси един мъж да изглежда по-зряло , дори за младите мацки. Намери си мъжко хоби и спри да се филмираш

# 29
  • Мнения: 16
Здравейте, темата не е ебавка, макар че може да прозвучи така. Изключително се притеснявам за външния си вид и че започвам да остарявам и да не изглеждам добре. Искам съвети от вас как да запазя лицето и кожата си възможно най-дълго млада. Спортувам и тренирам редовно, храня се здравословно, но не полагам никакви грижи за кожата си и мисля, че започва да става грапава и суха. Впрочем кожата ми винаги е била суха и дори понякога се бели като се бръсна (с машинка) - а не ползвам афтършейф (беше ми казано, че е огромна грешка и си съсипвам лицето). Не съм гей, макар че може да прозвучи така с тия притеснения, просто когато аз не се харесвам това се отразява на самочувствието ми и смятам, че никой друг няма да ме хареса. Следователно пречи на dating life-a ми.

Другият ми проблем е, че косата ми побелява от 20 годишен и напоследък все повече си личи на светло директно на дневна светлина, което ме кара да се чувствам на 40. Навсякъде четох теми по въпроса - всички викат "приеми го, приеми го, като Джордж Клуни ще си", да ама аз не съм Джордж Клуни по красота и това ми бута супер много самочувствието (косата ми иначе е гъста и поне не оплешивявам). Та вече съм стигнал до извода, че ще взема да я боядисвам (да, другото заради което може да бъда обявен за гей - не ми пречи, аз си знам, че не съм). Има ли някакъв начин това да стане с шампоан, който боядисва защото не съм сигурен, че ще се справя с боята сам, а не искам друг да ми помага в това срамно за мъж начинание.

Моля да ми препоръчате някакви козметики, овлажнители, афтършейф и т.н., които да ми помогнат да имам кожа на здрав и млад човек за по-дълго. На първата ми работа имах колежка, която беше на 50 г, но изглеждаше на 30 и ползваше всякакви мехлеми. Жалко, че й загубих дирите, но тогава не мислех, че ще опра до такава ситуация да ми пука за кожата.

Допълнително, понеже знам, че ще ме посъветвате - да поговоря с психолог за тези вманиачавания по външния вид - правя го, говоря и ще продължа да говоря, но междувременно искам да опитам ако има начин да ползвам козметиката, ще се чувствам по-спокойно за себе си. Благодаря предварително на отзовалите се. Ще се радвам ако ми се помогне чрез препоръка на козметика, а не с психоанализа (разбирам, че не е конвенционално, "нормално", общоприето и т.н. запитване).

Здравей, включвам се относно боядисването, тъй като моят мъж се боядисва от вече 5 години. В дрогериите продават мъжка боя за коса (струва 5-6 лева) и е матираща. Според мен стои добре и не личи, че е боядисана. Нанасяш си я сам (има инструкции в кутията) и стоиш с нея само 10 минути.

Виждала съм иначе и спрейове по разни реклами, но за тях не мога да ти дам обратна връзка.

За продуктите за кожа мога да препоръчам CeraVe. Съветвам те ако толкова те притеснява, да отидеш на дерматолог и той да ти препоръча какви продукти да използваш според кожата ти.

Общи условия

Активация на акаунт