Всичко за всички марки гел лакове - тема 48

  • 28 462
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 181
Здравейте, момичета! Записвам се чак сега в новата тема, но не съм си правила маникюр от Великден. Ето нещо семпло от мен, вече на около седмица:


Идвам и с въпрос - имате ли отзиви за марката MyLaq? Харесах си един много як цвят за лятото, но се чудя дали са добри.

# 421
  • Мнения: 1 120
Аз пък се оплаквам от линт (файбър) базата на Коди, купена от ЕленаАрт.
Моите нокти са тънки, уж трябва да са баш за нея, правих 2 маникюра с нея и двата издържаха много кратко, като втория започна да се надига от свободните краища буквално на втория ден. Когато се правя с каучуковата и изравнявам с нея, или някоя цветна ми държат над 3 седмици.

Скоро пробвах да направя и дъщеря ми с линт базата, и при нея на третия ден, 4 нокътя направо на люспа се отлепиха.
Направих й ги на ново с тънък слой от каучуковата на Коди за основа, и след това изравняване с каучукова на Клареса и ще наблюдавам кое колко ще издържи сега.

# 422
  • Мнения: 2 726
И аз имам такива наблюдения с основата за ламиниране с цвят Лате. По същия начин започва от едната страна да се отлепя. Мислех, че съм лакирала нещо по кожичката и затова, но пък забелязах, че когато не я ползвам никога така не се получава. Не знам дали е, защото е от ЕленаАрт или самият продукт не е добър.

# 423
  • Мнения: 1 120
Аз подозирам, че самия продукт, или партида/и нещо не са им успешни, защото с каучуковата база, макар и вече с желирана четка, все още си правя издържлив маникюр.

# 424
  • Мнения: 7 593
Момичета, линт базата е за механично повредени/препилени нокти, не за естествено тънки нокти. На нормални нокти тя не държи добре, затова се препоръчва тънък слой каучукова и после изравняване с линт базата.
И, ако прочетете на сайта на Mynails, производителят й дава по-кратък период на носене от обикновената каучукова.

# 425
  • Мнения: 2 726
Аз си слагам винаги каучукова и после линт, но не пречи да се отлепва пак.

# 426
  • Мнения: 187
Здравейте, момичета! Качвам моите последни два маникюра. На два нокътя пак имам отлепване. Но не ми се ходи пак без лак. И сега съм решила да направя експеримент. Не съм слагала ултрабонд, защото той ми се струва най-агресивен за нокътя. На първия маникюр с пандите даже сложих само много тънка база, после стикерите и накрая едва ги залепих хубаво с база, рейнфорс, топ... голяма мъка беше, защото са много дебели стикери и все стояха отлепени по краищата. Наблюдавам какво се случва отдолу с едно фенерче, защото много добре се вижда отлепването с него. Уж няма за сега задълбочаване, но ще видя после. Решила съм да не махам лака, докато не започне много да ме дразни. Базата на втория маникюр е млечна на Palu 23. Мислех, че ще е по-прозрачна, но си е доста плътна. Ще търся по-прозрачна. Опитах се да сложа блясък под нея, но блясъка се скри. Честно казано ми беше трудно да изравня с нея, защото цвета като че ли стои на места по плътен, а на друг няма толкова цвят. Уж я бърках с пръчица, но пак същото. И да похваля безопасния накрайник със зъбчетата, ако се сещате. Имам го от много време, но до сега го използвах само за педикюр. Струваше ми се доста дебел за кутикулата на ръцете ми. Но този път след пламъка почистих и с него и премахнах доста кожи, които с пламъка не успях.



# 427
  • Мнения: 1 860
Аз линт базата я взех за майками за лющещи се и увредени нокти и добре държи. И на себе си съм я мацвала и не съм имала проблем, но я ползвам смао за тънка, прозрачна подожка. На майка ми съм правила укрепване с нея 1-2 пъти и пак добре се държеше, но не видях смисъл да хабя материал. Иначе за тънки8 подложки, прозрачни бази съм доволна от утра базата на клареса, която нямаше грешка при мен и бях учудена предвид цената и сега пробвах hema free базата на pnb и като първо впечатление ми харесва. Трета седмица карам и то с усилено топене в топла вода, чистене с всякакви силни препарати(белини, обезмаслители, препарати за фурна), търкане с телчета четки и пр. и към момента нямам надигане пу-пу, да не си ритам късмета. Пробвала съм и още просзрачни бази, но не ми държат - блускай се надига на 3ти ден, с F.O.X. имах отслойка при сваляне и то не лека(тогава бях с различни бази на няколко нокътя и само тази така направи), мазали са ме с quickgel и не е толквоа държелива отново. От цветните повечето си държат с добра подложка и това важи и за гела на Nai_S. Само сега с гел х имах повече грижа и отлепяне, но подозирам е от моята техника на поставяне на някои пръсти, защото на други издържа до израстване. Но при всеки ноктите са различни и продуктите имат различна държеливост.

# 428
  • Мнения: 103
Здравейте! Гарнитура за кой накрайник говориш, защото съм поръчала този и ако и той от който си доволна , супер! Относно линт базата на Коди, моята е прозрачна и уж не е много сигурно дали е оригинала, но е много здрава и досега я махам само с пила, никакво отлепяне сама.

# 429
  • Мнения: 2 666
За линт базите на Коди - аз не съм имала проблем с тях, издържат си до 3 седмици, няма отслоявания. Странно. Може наистина да е от партидата.

# 430
  • Мнения: 187
Здравейте! Гарнитура за кой накрайник говориш, защото съм поръчала този и ако и той от който си доволна , супер! Относно линт базата на Коди, моята е прозрачна и уж не е много сигурно дали е оригинала, но е много здрава и досега я махам само с пила, никакво отлепяне сама.
Този е, да. Аз търся още един такъв да взема, но ми се иска да е по тънък. Моя се води 3/32" (2,3 мм). За момента нe намирам по-тънък, но и с този става супер и много по-бързо отколкото с пламъка. За по-дълбока гънка на кутикулата, ще е идеален, моите са много плитки и не мога да бръкна навътре с него. За това първо с пламък повдигам.

# 431
  • Мнения: 1 860
По-фин и тънък има в зъболекарския сайт, но цената съответно му беше по-висока.Търсила съм в али по-тънки, на там са все по-едрички и дебелички. Вслиза безотказно под кутикулата и е малко по-дебел от най-тънкото на пламъка, защотот все пак е затъпен. В сайта има червен, жълт и син такъ 100 % съм виждала. Поправка - проверих сега има налични само жълти(https://optima-trade.eu/?s=%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0% … post_type=product). Има с по-къса и малко по-издължена главичка. Ето една стара снимка, която съм качвала, да се види като размер на моя за сравнение и прилаггам ощее една с пламък и топче, за да се придобие представа за рамера спрямо ръката ми и другите :



Моят беше този, който в момента не е наличен, но за жалост в сайта не мога да им прочета размерите, защото не са описани. Води се с по-късата глава:
https://optima-trade.eu/product/%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%be%d0%bf%d … ba%d1%8e%d1%80-3/

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 11:08 от karmilla

# 432
  • Мнения: 7 593
Аз си слагам винаги каучукова и после линт, но не пречи да се отлепва пак.

В случая не мисля, че е от линт базата. Тя реално не прави спойка с нокътя, каучуковата го прави.
Иначе аз често преди си правех изравняването с линт база, като нанасям тънък слой каучукова отдолу. Не съм имала проблеми, но аз си сменям маникюра на всеки 2 седмици.

Кармилла, този синичкият безопасен от кой сайт е? Може ли линк? Супер изглежда.
Аз си взимам масово накрайниците от Али, защото не ми се плаща много, но ако наистина е добър, бих го пробвала.

# 433
  • Мнения: 1 860
Аз съм доволна, добре изстърва птеригиума, но напоследък все капка или морков ползвам. За хора с чувствителни кутикули е удобен и за начинаещи да не се препилват. Плюс му е, че трудно се(да не казвам невъзможно) "затъпява" и изхабява в сравнение с други. Горе добавих линкове от сайта на оптимаа трейд е за 15 лв. В момента има жълти такива, синият го няма наличен и червен не намерих, а преди съм виждала.

# 434
  • Мнения: 187
Да, Кармила, твоя е по-тънък, но е по-различен. Само с четири страни е, като дългите безопасни накрайници. Ето го моя, намерих една стара снимка в телефона си

Общи условия

Активация на акаунт