Всичко за всички марки гел лакове - тема 48

  • 26 783
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 860
Лепкавият клой на базата. Някои го бършат, други не. Аз не бърша, ако не ми се налага. Ти какви слоеве нанасяш тънки, нормални? За да не се дърпа и да се опича добре трябва са са много тънки слоевете - да се звижи трудно четката и дори първият слой да стане на черти с втори слой се оправя. Клареса са пигментирани и рядщо се налага 3ти, но аз спазвам пронилого "по-собре 3 тънки слоя, вместо 2 дебели". И когато е тънък шансът да се дрэпне е минимален. Аз до сега съм имала грижа само с едни лакове на флорвар хреди години, които чудовищно ке дърпаха и ми ставаха на дупки и заминаха в кофата, защото не се оправих с тях.

# 406
  • Мнения: 1 531
Хм, лепкавия слой не го бърша. Уж на тънко нанасям, обаче работя бавно и докато направя останалите пръсти все има нещо за корекция и вече се е дръпнал.
Тъй като съм новак, с какво се маха този лепкав слой на базата, така че да не прецакам останалите слоеве?

# 407
  • Мнения: 1 860
По принцип не би трябвало да има отражение, но при някои лакове се случва. Има течности за превахване на лепкав слой, но аз съм бърсала с това, с което обезваслявам плочката - спирт или самата течност за обузваслянане. Има и дехидратори с четка в бутилка и к тях нямам наблюдение, но моето е течност и с безвлакнеста кърпичка процедирам. Пробвай още по-тънко, особено първи слой, с максимално отзедета четка. Ако си нова в занятието и до скоро си била схобикновен лакфможе да ти се струва недостатъчно, но така шансът да се отпъпне е минимален и да се недоопече(особено много пигментирани лакове) също. С почти нищо по четката и това важи и за първи слой база,  така се задържа по-добре на нокътя.

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 13:24 от karmilla

# 408
  • Мнения: 7 579
На мен ми се беше развалил кабелът на ръкохватката, така че дали е на батерия или не, няма значение в случая. Иначе между батерии и кабели не знам кое по-често се разваля.

# 409
  • Мнения: 310
Въпрос за ползващите Claresa Celebration серията. На мен гел лакът се отдръпва още преди да го изпека. Идея защо се получава така, с други марки нямам този проблем?

След като полимеризирате базата, изтрийте лепкавия слой. И тогава нанасяйте гел лака. Така няма да имате проблем. При някои продукти се получава това отдръпване.
Може да използвате течност за махане на лепкав слой или спирт, също върши работа. Само внимавайте тампончето с което премахвате лепкавия слой да е без власинки.

# 410
  • Мнения: 221
Ей хора, прецаква ми се сивата пила, която е съвсем нова 😭 Батерията я заредих миналата събота докрай и днес като тръгнах да се правя беше на 0 Sad пада без да е ползвана...
Това реших този път

# 411
  • Мнения: 7 579
Много кофти. Пробвай пак да я заредиш, дано се оправи.
Маникюрът обаче е топ. Heart Eyes

# 412
  • Мнения: 961
Успях по-добре да изравня този път, с по-гъста база, не е идеално но си е напредък, а и зеленото много ми харесва 😍

Прайм, пробвай с друго зарядно, стискам палци да е нещо инцидентно!

# 413
  • София
  • Мнения: 1 485
За пръв се престрашавам да си кача ноктите-  палецът не можах да го снимам, той е с бонбонено розови точки, показалеца е в люляково, не си личи добре.



И моята пила се развали, кабелът на накрайника прекъсна напълно. Чакам с нетърпение онази пила, която Кармила препоръча, нямам търпение да дойде, защото имам спешна нужда от педикюр.

# 414
  • Мнения: 528
Зарибих се по френския и това си е😃

# 415
  • София
  • Мнения: 2 937
Един бърз въпрос. Мога ли да сложа тънък слой файбър база , а после да укрепя с каучукова?

# 416
  • Мнения: 1 860
Да, разбира се. Аз даже така я ползвам моята празрачна и чудесно държи. Тънък слой файбър и торе укрепвам с каквото ми е кеф - гел, каучукова, камуфлажна Simple Smile

# 417
  • Мнения: 14 811


Снощи по тъмно се лакирах,на обикновени лампи и не виждах много. 😆

# 418
  • Мнения: 216
Annyone, красота Simple Smile
Prime,  много нежно стои.
Дори, личи си изравняването, добре е станало.
Браво, момичета!

# 419
  • София
  • Мнения: 2 937
Да, разбира се. Аз даже така я ползвам моята празрачна и чудесно държи. Тънък слой файбър и торе укрепвам с каквото ми е кеф - гел, каучукова, камуфлажна Simple Smile

Благодаря Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт