СНБМ инициативи -3-та част

  • 14 117
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 181
Ине, за среща нямам нищо против Peace
Моля ви пратете ми разговора от днес Praynig
Кали, ще трябва да погледна текста , който Жени ми е пратила. А за "Искрено и лично" напомни ни моля те като наближи датата Peace
Деси , оправихте ли се Яна
Раде, а ти?
Евче, мерси за линка и въобещ за всички линкове Hug
А за това, че отпада намалението за ясла и градина не съм никак съгласна. Tired Ясно е, че идеята е да се ограничат тези,които живеят на семейни начала, но както се казва пак покрай мокрото и сухото ще иде. Разведените, майката ако живее сама с детето защо да няма намаление Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 4 978
А за това, че отпада намалението за ясла и градина не съм никак съгласна. Tired Ясно е, че идеята е да се ограничат тези,които живеят на семейни начала, но както се казва пак покрай мокрото и сухото ще иде. Разведените, майката ако живее сама с детето защо да няма намаление Rolling Eyes

За разведените вероятно е взето предвид, че бащата (или майката, ако попечител е бащата)
по закон изплаща издържка, не се отказал от детето и поема наравно (или поне отчасти)
разноските по отглеждането му.
Друг въпрос е, че има родители, които "забравят" за тези си ангажименти....


Момчета, завърнах се от снимките за "Искрено и лично"...

Кали, важното е, че си говорила за проблемите.  Hug
Няма да се уморим и ще ги повдигаме всеки път, когато имаме възможност, нали?

# 77
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моми4ета,на моменти ни се появяват малко по-особени слу4аи със самотни майки  newsm78Те са с неизяснен статут-мъж,дете......имена на детето.Оттам и проблеми със социалните,което води до мизерия на майката и детето Sad
Питането ми е-имате ли възможност и потенциал да им помагате 4исто правно и институционално?Помощите като дрехи и други неща ги поемаме,но с правните неща не можем да се оправим ,не сме наясно,а и 4естно казано нямаме време и за това Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 934
моми4ета,на моменти ни се появяват малко по-особени слу4аи със самотни майки  newsm78Те са с неизяснен статут-мъж,дете......имена на детето.Оттам и проблеми със социалните,което води до мизерия на майката и детето Sad
Питането ми е-имате ли възможност и потенциал да им помагате 4исто правно и институционално?Помощите като дрехи и други неща ги поемаме,но с правните неща не можем да се оправим ,не сме наясно,а и 4естно казано нямаме време и за това Rolling Eyes
Аз поне донякъде съм запозната с правните страни на самотната майка. Бях се приготвила да съм такава. Мисля, че и дамите от подфорума "Родители отглеждащи сами децата си", ще могат да помагат, стига да ги помолим.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 250
Нещо на вниманието на Моли и Ренци.
Вие вероятно си го знаете, но аз прочетох и ви го препращам

Преглед на основните теми в пловдивския печат
Цитат
“Кметът върна новите такси”, е друго заглавие от страниците на изданието. "Спирам предложението. Основно заради несъгласие с увеличената такса за детските градини", каза вчера кметът Иван Чомаков. Ден преди това от предложение на стопанските отдели стана ясно, че се вдигат повечето общински услуги - някъде с малко, другаде двойно. Предложението бе внесено за одобрение в Общинския съвет. Според него таксата за детска градина на месец от 25 лв. скача на 35 лв. Градоначалникът няма да утвърди нито едно предложение за детски градини и ясли преди да се срещне със сдруженията на майките.

# 80
  • Мнения: 1 671
Евче, зная го това. Беше основна тема на вчерашните вестници.

Браво на кмета ни, много взе да ме кефи този човек!

Момичета, въпрос към всички: Дали с Ренци да не изпратим официално писмо до нашия кмет, за да му благодарим за позицията?

# 81
  • Мнения: 2 070
За долното и за информация - в Плевен таксата е 30лева, вдигнаха я от 25 още миналата година.

За самотните майки - изцяло съм за, включихме ги и като целева група във формуляра, а и там върви цялата полемика около регламентирането на двойките, живеещи на семейни начала и отделянето на наистина самотните.
Това за такстата - малко са прекалили. Много бащи припознават децата си и после ги изоставят. Според мен градините трябва да искат освен акт за раждане някаква бележка от социалните, че това е наистина родител, който сам отглежда детето си. Или смъртен акт, ако единия родител е починал. Разведените също, които живеят сами, без нов партньор - издръжката в повечето случаи е между 50-100 лева на дете и доста често не се изплаща.

Хриси, по-добре сме вече, в Плевен сме от сряда, прочела си от скайп вероятно. Представям си как сте я чели тая среща в скайп - ние основно за болести и лекарства си приказвахме, малко и за благотворителната инициатива.

Нахално ли ви звучи да използваме парите за това самофинансиране по проекта, което се искаше, 600лева, ако изобщо ни одобрят и се стигне до този момент да трябва да се самофинансираме. Стига хората с мартениците или Ренци да не са твърдо за това да са за благотворителност, както и всички вие. Макар, че за благотворителност звучи най-добре като говорим за мартеници, ако хората знаят, че като купуват парите им ще отиват за това....

# 82
  • Мнения: 2 070
Гери, според мен направо трябва да му се обадите и да се видите с него. Което не пречи  и официално да има нещо написано.

# 83
  • Мнения: 1 671
Гери, според мен направо трябва да му се обадите и да се видите с него. Което не пречи  и официално да има нещо написано.

Да, ще говоря с Ренци по-късно следобед и ще решим кога да го направим.

# 84
  • Мнения: 4 068
Аз като една изкуфяла домакиня затворена у дома с болно дете вчера въобще не сдъм чела вестници и тази информация е нова за мен. Обаче нали ви е познато усещането да ви капе мед на душата? Точно така се чувствам сега аз. Кмета Чомаков има моето най-искрено уважение. Следобед ще го обсъдим с Гери и мисля, че и писъмце трябва да му пратим, но и да се постараем за една среща през другата седмица.

Колкото до парите от мартениците-наистина би било добре с тях да се самофинансираме за проекта, но не мисля, че е възможно. Просто няма как да го обявим и да привлечем интереса на хората. Ако на стелажа пише за благотворителни цели е едно, а ако пише за разработване на някакъв проект е съвсем друго и второто според мен няма да е в полза на продажбите. А и няма как да моля кмета за място на главната пък и наема за това място да му искам с цел да финансиламе проект. Няккакси просто не го виждам така. Ще гледам днес да говоря с Роси от ДБМ и да я питам те интересуват ли се от тази възможност и вече ще видим какво правим.

# 85
  • Мнения: 2 070
Да бе, няма как да стане това, а и е по-добре парите на хората от Пловдив да идат за нещо в Пловдив, аз съм изцяло за местните инициативи.   Hug

# 86
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 428
Браво на пловдивския кмет!  bouquet

Това за таксите в детските градини е гадно. Точно си се получава, че покрай сухото гори и мокрото. Аз разбира се съм пристрастна.
При нас таксата е 40лв.

Лавендер, стига да можем ще помагаме.

# 87
  • Мнения: 3 336
Инче, мерси, че напомни за членския внос, срока е до 20-ти, ако го пропуснем после ще трябва наново да кандидатстваме.

За предаването - опитах да говоря за проблемите, но по-скоро се бяхме събрали на клюкарник и г-жа Ангелова веднага промени насоката на разговора. Освен това въобще не се говореше конкретно по темата, а всякакви други неща, които нямат толкова общо. За мен нямаше абсолютно никакъв смисъл СНБМ да участва в конкретния случай, но за съжаление това най-често се разбира директно на място Rolling Eyes Иначе не отказвам участие и ходя навсякъде, стига да има смисъл за нашите цели, в конкретния случай нямаше, за съжаление Confused Имах чувството, че са ни се обадили за масовка Rolling Eyes Нямаше казус, а само едно 15-годишно момиче и едно 19-годишно, които хвалеха майките си как са ги отгледали. Явно затова не искаха да кажат нищо повече от името на темата, което беше : "Внимание: Работеща жена!".

Пловдивския кмет е пример за управник  bouquet Дай Боже всички кметове да са такива Praynig И аз смятам, че трябва да се видите с него.

Относно паричките от мартениците, смятам, че ДБМ като фондация имат правото да се разпореждат с дарения и още повече дарения към домовете за деца. това си е техен ресор и смятам, че е най-добре те да поемат мартениците. Ако имаме друг път подобно предложение можем да използваме парите за целите и инициативите ни, като например тази с листовките и КАт. Което ми напомня, че бяхме се разбрали да си уредим среща с кмета и с шефа на КАТ.

Инче, можеш ли да използваш връзката ни отново за уреждане на тази среща и ако може да е едновременно и с двамата ще е най-добре? Хайде вече сериозно да се заемем с въпроса Praynig

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 08:49 от mishlentze

# 88
# 89
  • Мнения: 1 000
Момичета, предлагам за тези неща да поговорим, като се видим.
Какво ще кажете за следващата събота (20.01) или неделя (21.01) по обяд?
Аз съм за 20-ти...по обяд ....мога да дойда с децата.. таткото да си почине, а после той да ги гледа а аз в Славяни  Grinning
Само кажете къде....да се организирам

Общи условия

Активация на акаунт