по глезени ли са кърмачетата

  • 1 560
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404
Момичета, това че 9-10 месечните кърмачета са по-привързани към майките си, отколкото връстниците си хранени изкуствено, е ясно.

Ще ни е полезно да се включат майки с 3-4-5-годишни деца, които са били "трудни" като нашите. Продължават ли да се будят нощем, да изискват мама непрекъснато и да не приемат утешение от друг; как се държат когато мама я няма?

Прасенце, аз приемам това, което правим сега като инвестиция в бъдещето. До 2-годишна възраст, те са си бебоци и осигурявайки им по-лесен и по-пълноценен контакт с мама, задоволяваме тяхната нужда от близост и изграждаме увереност, че света е добро място. Simple Smile По дебелите книги пише, че ще ни се върне със уверени и самостоятелни пораснали деца. Само дето нямаме доказателства и в трудните моменти (да не говорим ако има някой, който непрекъснато те убеждава, че само по-зле ще става) почваме да губим вяра.

 Hug
Галя,аз съм от оцелелите майки на трудно бебе WinkНия е на 2години и половина и положението при нас е вече коренно различно.Нощното кърмене отпадна като и поникнаха всичките зъби-около 2год възраст,някъде там започна спокойно да ми казва чао като тръгвам за работа,без плач и сърдене,а миналата седмица сама поиска да отиде при баба си на гости.Да поясня,че е кърмена на поискване,спи при нас,т.е вече в собствено легло,но долепено до спалнята ни и си ч гледаме сами,не е ходила още на градина.Аз съм от малък град и около мен винаги са се тюхкали,че разглезвам малката,че е непоносима Shocked,че ще суче до бала си и прочие бисери.
На моменти наистина беше много трудно,например не можех да поканя на гости приятелка,защото Ния се превръщаше в терорист от ревност-непрекъснато плачеше и се тръшкаше,една дума не можех да си кажа с когото и да е.На разходки винаги сме си били двете,не по кафетата,а в гората или някой парк.Сега е едно много общително и самостоятелно дете,още ме търси винаги,когато е разстроена-ако падне,счупи си играчка,някое дете я удари и т.н,но много бързо и минава и сама се заиграва отново.С една дума-светлина в тунела има Laughing
Обаче за второ дете не мога и да се замисля все още Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 425
 Аз не мисля, че кърмените деца са по-глезени от некърмените. Килиан не обича да го люлям и да го дондуркам, играе си с часове на земята и с играчките, ходи в кухнята, опитва се да отваря шкафовете и т.н. Когато огладнее идва при мене и ми се катери по краката  Joy. От два дни даже не иска да заспива на гърда ами сам в леглото си. През нощта го взимам при мен и така спим до сутринта. На мен не ми пречи и на мъжа ми също. Много обичаме да си го гушкаме.
ГОлемият ми син го кърмех седем месеца, но до годинка и два три месеца го приспивах на ръце, все плачеше за мен, не можех да го оставя друг да го гледа, а Килиан редовно го оставям на мъжа ми или на свекито без проблем.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Ще ни е полезно да се включат майки с 3-4-5-годишни деца, които са били "трудни" като нашите. Продължават ли да се будят нощем, да изискват мама непрекъснато и да не приемат утешение от друг; как се държат когато мама я няма?

Труден, само дето е кърмен има-няма два месеца  Laughing Имаше период дето заспиваше само на ръце, сам се отказа.
Будеше се за мляко (още го пие от шише) и след 2 години. Спи на легло залепено за нашето, за да ми е удобно на мен.
Раздялата с мен още я преживява като трагедия.....сигурно, щото не е кърмен  newsm78 Wink

Ще видим с бебо какви ще ги сътворим Grinning

# 18
  • Мнения: 982
Не мисля,че кърмените деца са по-разглезени.Имам приятелка,коята не е кърмила и ден,децата ни са на една възраст,нейното детенце се държи точно като моето.Търси я като излезе от стаята,иска да го гушкат,когато е разтревожено и т.н.

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Базилиск е написала подробно каквото бих казала и аз, та няма нужда да се моря с писане Laughing, ама все пак Grinning
Не са по-глезени. Просто са научили нещо безкрайно важно - че поддържат постоянен диалог с родителите си. Това не означава, че им се задоволява всеки каприз и прищявка, а просто децата знаят, че се обръща внимание на всеки техен опит за общуване и свободно изразяват чувствата, емоциите и потребностите си.
Двете ми деца са гледани по тотално различен начин - на тази възраст обаче все още няма съществени разлики. Разликата е в това, че синът ми заспиваше сам - но пък се будеше пак толкова често и ставаше между 5 и 6 сутринта, защото нямаше начин, по който да го приспя отново Tired Иначе и той, и тя лесно свикнаха с градината и не съм имала проблеми да ги оставям на друг да ги гледа, независимо че той е оставян от бебе, а тя - след като стана на 1г9м.
Разликата е основно в това как реагирам аз на нуждите им - и знам със сигурност и от опит с баткото, че това има своето отражение на по-късна възраст. За жалост аз си го научих по трудния начин и последствията трудно се преодоляват, затова с дребната се старая да не допускам грешки, за които знам - а само нови Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 309
Възхитена съм от отговора на Базилиск и напълно подкрепям Peace

# 21
  • Мнения: 2 829
И аз мисля като Басилиск.
Сина ми е малък за да споделя наблюдения, но МЪЖА ми е кърмен на поискване до 1.5 г. Носен е на ръце и никога не са го оставяли да плаче.
Много е привързан към майка си, но без да е прекалено, никога не ме е пренебрегвал заради тях. Умее да обича, и да го показва. Не е глезен, ама въобще, но пък обича да гушка и да го гушкат.
Надявам се сина ми да стане като него.
Аз съм кърмена до към годинка, също не са ме оставяли да плача, майка ми се е опитвала да спазва режим, ама не много стриктно. Аз съм по-скоро тип мъжкарана, отколкото глезена.
Това е е съвсем дългосрочен план.
Смятам че възпитаването не зависи от това къде спи детето и с какво се храни, и дали го носим на ръце. Специално за гушкането се надявам сина ми да се разглези, защото аз много обичам да го гушкам, въпреки че ми тежи.
Ами, това е! Решила съм да не се тревожа за проблемите преди те да са възникнали, ще си карам така, както ми подсказва инстинкта, а за възпитанието- по-нататък.

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дъщеря ми е на 1г и 2м, все още се кърмим на поискване, въпреки че първите 6 месеца я кърмех на режим. Но до 1 година се будеше нощем и я кърмех, сега вече сама се отказа.Вечер кърмех-и обратно в нейното легло. Не мисля, че е разглезена, не съм я оставяла да плаче, само в редки случаи, но отскоро.  На ръце не съм я носила. Не ме търси, ако има нещо по-интересно от циците ми. Mr. GreenНавън, когато е с други дечица, забравя за мен. Заиграва се сама, дори понякога съзнателно или не, излиза от стаята, в която аз имам работа. Мнението ми е, че зависи от детето.

# 23
  • Мнения: 3 760
Дъщеричката ми не прави почти никаква разлика между мен и баща си. Обожава и двама ни. Кърмя на поискване вече 13 месеца, но почти нямаме носене на ръце. За спането заедно...много съм ЗА, но дребната предпочита да спи в собственото си легло (от дву-три месечна), така че рядко спим заедно повече от 3 часа...
Играе си съвсем сама. Радва се ако някой присъства в стаята, но почти не изисква внимание...
С две думи - индивидуално е.
Аз също смятам, че има голяма разлика между глезено и привързано дете. И честно казано не виждам нищо странно (камо ли нередно) в това едно дете да е привързано към майка си!

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хич не ми пука, какво ще кажат околните за детето ми. Искам да имам щастливо, самоуверено и здраво дете. Сега ми е паднало, ще "глезя", гушкам и кърмя  Wink Това се отплаща по-късно!

# 25
  • Мнения: 4 181
И аз не смятам, че са по-глезени, мисля си, че е до дете, а не до начин на хранене.
Имам и едно въпросче, моят син напоследък не иска въобще да стои при други хора, имам предвид едните му баба и дядо , които вижда всяка седмица, наши приятели, които също вижда често.
Винаги е бил общителен, но от известно време се е лепнал за мен и баща си и не желае при други хора. Съответно се сещате, че свекър ми и свекърва ми са "очаровани"
Просто не знам какво да направя, дайте някакъв съвет , дали е просто период?
Чудя дали все пак да не започна да го оставям там за малко , за да свикне, но се притеснявам , че ще се скъса от рев. Confused
Не е съвсем по темата, но ще се радвам, ако ми кажете мнението си  bouquet

# 26
  • Мнения: 8 917
Не мисля, че има връзка - всичко си е до дете и семейна среда.

# 27
  • Мнения: 667
Клео, според мен пробвай да го оставяш за малко и ще видиш дали ще плаче само докато се разделите или и след това. Ако той усеща обаче, че ти си притеснена от това, че го оставяш ще мрънка още повече - това е моето наблюдение. Когато предавам Бояна на някой и съм съвсем уверена и спокойна и тя също го приема така.
Пробвай няколко пъти и ще видиш. Пък за мнението за свекитата да не ти пука  Grinning

# 28
  • Мнения: 2 897
Не мисля, че има връзка - всичко си е до дете и семейна среда.

Абсолютно съм съгласна Peace

# 29
  • Мнения: 179
Не мисля ,че са по-глезени.Въпросът с разглезването,според мен,идва по-късно.Когато започнат да осъзнават нещата и да рзбират всичко.Но да говорим за разглезване на едно 5-6 месечно бебе или дори 10-11 месецно ми се струва силно казано.Ще ви кажа как стои при нас въпроса.Кърмя го по час ,но не защото сам го учила така ,а защото той си е такъв от раждането,но не е никак хрисим ,когато огладнее.Протестите му абсолюитно винаги са взети под внимание.За заспиване на цица не може и дума да става ,често си спинкаме трима на голямата спалня,въпреки че не се храним между 23.00 и 6.00.И обича да се гушка в мен и да го нося на ръце .Никога не заспива на ръце ,винаги на креватчето си ,а понякога ,макар и рядко заспива сам.Иначе с малко пеене от моя страна заспива на часа.Разглезен не мога да кажа ,че е ,защото много често го оставям на свекървата или свекъра без проблем.Но ако сме на едно място аз и те ,предпочита де играе с мама .Нямам проблем с оставянето на някого стига да съм го "запознала"аз с него,защото в противен случай пищи и вика.Привързан е изключително много към баста си и често се събуждам през нощта ,виждауки ги да си играят двамата.Така че мисля че за разглезване на кърмените бебета и дума не може да става.Аз мисля ,че едно бебе ,което е кърмено независимо колко време е много по самостоятелно и сигурно в себе си ,защото знае че може винаги да разчита на мама и именно за това не го прави ,за него е много по интересно да се справи сам ,а е и един вид доказване на сила на характера и личността.Ще ви дам пример:моятя кръщелница е кърмена на поискване до година и пет месеца ,винаги носена на ръце ,абсолютно винаги заспиваше на цицата на майка си ,а сега вече втори клас вечено спори с майка си ,защото иска да си пише домашните сама ,да си оправя стаята сама и да избира дрехите си сама ,а за игри предпочита да играе с приятелките си.Когато е болна и разсърдена винаги тича при мама.Това разбира се е лично мое мнение. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт