Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №21

  • 52 515
  • 781
  •   1
Отговори
# 210
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Здравейте! Нови попълнения приемате ли? На 47 и половина, с цикъл като часовник, какъвто не ми беше на млади години дори. Изненадана съм, защото значителна част от приятелките ми започнаха да разреждат и да губят цикъл още в началото на 40-те. С Хашимото съм за разкош, та физиологичните ми страдания са си по тази линия.

За да не съм с едното голо записване, споделям нещо полезно за тези, които са с естрогенова доминантност и съответно миоми, кисти, кръвоизливи. Индол 3 карбинол е чудесно нещо в това отношение, само че трябва да се правят почивки, защото има неприятното свойство да се гъбарка с допаминергичния цикъл. Нямаш кисти, нямаш кръвоизливи, не се подуваш, но си тъжновата и неспокойна.

По отношение на тревожността, обикновено резултат от неоптимална функция на надбъбрека, една велика ендокриноложка ми изписа прегненолон и Adrenal Cortex. Да е жива и здрава, забравих всякакви ядове в тази посока.

# 211
  • Мнения: 408
Здравейте! Нови попълнения приемате ли? На 47 и половина, с цикъл като часовник, какъвто не ми беше на млади години дори. Изненадана съм, защото значителна част от приятелките ми започнаха да разреждат и да губят цикъл още в началото на 40-те. С Хашимото съм за разкош, та физиологичните ми страдания са си по тази линия.

За да не съм с едното голо записване, споделям нещо полезно за тези, които са с естрогенова доминантност и съответно миоми, кисти, кръвоизливи. Индол 3 карбинол е чудесно нещо в това отношение, само че трябва да се правят почивки, защото има неприятното свойство да се гъбарка с допаминергичния цикъл. Нямаш кисти, нямаш кръвоизливи, не се подуваш, но си тъжновата и неспокойна.

По отношение на тревожността, обикновено резултат от неоптимална функция на надбъбрека, една велика ендокриноложка ми изписа прегненолон и Adrenal Cortex. Да е жива и здрава, забравих всякакви ядове в тази посока.
Благодаря за ценната информация 😘

# 212
  • Мнения: 20 144
Saule, колко време ги пиеш тези неща?
Ще ме накараш да взема да ходя да говоря с ендокринолога дали да не ги почна и аз. Последните няколко дена пих деанксит, колкото и да съм против антидепресантите, защото не се издържа вече.

# 213
  • Мнения: 3 417
неее, махай го този деанксит. послушай ме.

# 214
  • Мнения: 20 144
Абе аз го пих 3-4 дена, колкото да ме успокои малко, но....
Какъв ти е опита с него?
Една приятелка го пие с години и сега каза че вече не може да го спре.

# 215
  • Мнения: 3 417
опита ми е достатъчен, за да ти кажа да го изхвърлиш. не помага кой знае колко, а при спирането развих тревожност, от която едва се отървах. изписа ми го кардиолог за екстрасистоли, които според него се дължали на стрес. чудя се даже защо продължават да го продават в България. пълен боклук е това хапче. търси други варианти. ето виждаш, че и приятелката ти е развила зависимост.  
тия -3-4 дена са едно нищо. то действа след натрупване. махай го навреме.

# 216
  • Мнения: 4 066
Същото и при мен с деанксита. Месец след спирането му минах през ада и половин година по-късно още си влача последствията. Иначе го пих две години и малко, също след проблеми със сърцебиене с неуточнен произход.

# 217
  • Мнения: 3 417
Абсолютно същото и при мен. Имах чувството, че ще пукна.

# 218
  • Мнения: 2 258
Спирай Деанксита, просто не си го причинявай.
В такова състояние ме вкара, за 5 години, че и да ви опиша няма да  повярвате, а и много ме е  срам, че изобщо не съм се усетила. За депресия и ПР го пих. Не помогна, само направи депресията по-жестока.
Преди няколко месеца го намалих и ме метна в нещо друго, преди няколко дни кардиоложката ми го спря и сега си е брало лайката. Но, знам, че няколко месеца и ще мине този му ефект.

# 219
  • Мнения: 3 417
Стискай зъби, ще се оправиш. Верно се минава през ада.

# 220
  • Мнения: 1 751
Здравейте. Опитвах се да заобикалям темата, но след поредния и последен неуспешен трансфер в края на март ситуацията е плачевна. Тъмно кафяво към ярко червено зацапване.
От 15-ти април и 8-ми май определено си бяха менструации като интензитет, но всички други червени дни са аномалия и явен хормонален дисбаланс. Утре съм на лекар и в сряда се надявам на кръвни изследвания. Имах нужда да се оплача.

# 221
  • Мнения: 2 258
#RAngelova, някакъв ужас е. То, не само от него, де.
Ама, опитвам да стискам зъби, правя разни неща, не искам засега други хапчета.

# 222
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Aз съм пила Флуоксетин няколко месеца. Супер се чувствах. Не съм имала проблем със спирането, може по схема,даже е препоръчително,  при мен от раз стана, доктора беше в отпуска и нямах рецепта и го спрях.Не е имало синдром на отнемането, като при други АД(не съм вземала никакви  други, но така съм чувала).Та при мен помогнаха, предполагам че номерът е да ти уцелят правилните за теб хапчета, но на своя глава никога не бих пила АД. Та явно при всеки е различно.Моят опит е положителен.

Купих си и аз карбо незнам си какво-за естрогенна доминантност, но не го пия-щото не знам дали съм с такава наистина..Нямам миоми и кръвоизливи уж, даже напротив-ако въобще ми дойде цикъла е много слаб. Но за сметка на това -често имам кисти на яйчниците. Започнах инозитол от миналата седмица.
Корема ми е вечно подут и пълен с газове. Ей това вече не знам как да го преборя. Пих и ензими храносмилателни ,и дегазин-тцъ, нищо не помага..

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 11:39 от Кайсия

# 223
  • Мнения: 3 878
Аз съм с миоматична матка. Имам една миомектомия. Насочваха ме за втора, но моята АГ ме парира, че са малки, да си трая, току виж ми спре цикъла. Не пия нищо, но нямам кръвоизливи. Аз и преди операцията нямах, просто я видяхме, че е голяма и трябваше да се махне, пък те били няколко даже, не една като ме отвориха.
Скоро ще правя колноскопия, та ще видим и миомите до къде са.
При мен наследствеността ме плаши, някак на 50 с цикъл ли ще го карам? И едновременно с това с проблеми в кости и стави. Силно обездвижена съм последните две години. Дето баш не трябва да е така, но така се случи. Имам малко килограми отгоре, но малко, трудно мърдат надолу въпреки старанието ми.
С две думи, сбабичосах се, а цикълът си върви...

# 224
  • Мнения: 13 786
лятото навършвам 55  и ноември, дек и януари бях с цикъл, преди това имах 8 месеца тишина. Според изследванията имам добър прогестерон, който по принцип някак ми варира. Имам кански горещи вълни, заради ниския естроген.

Общи условия

Активация на акаунт