Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №21

  • 54 466
  • 781
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 629
Здравейте, аз явно съм в пременопауза - с нисък прогестерон и скъсени цикли.
В резултат на това, гинеколожката ми изписа Примолут Нор, който обаче не мога да приемам защото бях с белодробен тромбоемболизъм преди години и всякакви хормонални препарати са ми забранени.
Въпросът ми е какво по-безобидно, под формата на някаква хранителна добавка бих могла да приемам вместо прогестерона под формата на Примолут Нор?
Моля да споделите ако имате подобен опит!
Тепърва ще чета темите Simple Smile
Нормално за възрастта да е нисък. Ако нямаме симптоми като кървене  и кисти например, аз не бих пила. Иначе естественото хапче за регулиране на прогестерон е корен от див картоф (див ям)
На мен пък моят лекар ми каза, че като мина в мено щял да ми изпише хормони за регулиране на естрогените прогестерон, жените които не ги пиели ставали много дебели,  за толкова години практика не била видяла някоя да е хванала  рак от тях, ама  ставали без тях огромни.
Малко ми е трудно да се навия  да пия хормони, ако нямам някакви проблеми.

# 751
  • Мнения: 13 977
На мен пък моят лекар ми каза, че като мина в мено щял да ми изпише хормони за регулиране на естрогените прогестерон, жените които не ги пиели ставали много дебели,  за толкова години практика не била видяла някоя да е хванала  рак от тях, ама  ставали без тях огромни.

Тази жена добре ли е?

# 752
  • Мнения: 252
waterproof, Sanea много ви благодаря за препоръките за хормонална спирала. Дадохте ми надежда и светлина в тунела. Ще се свържа с д-р Христина Христова и ще задейсвтвам поставянето на спиралата. Благодаря ви за подкрепата Flowers Hibiscus

# 753
  • Мнения: 7 279
Дайте идеи как може да се елиминира излишния естроген от тялото. Добавки, храни?

# 754
  • Мнения: 1 935

Нормално за възрастта да е нисък. Ако нямаме симптоми като кървене  и кисти например, аз не бих пила. Иначе естественото хапче за регулиране на прогестерон е корен от див картоф (див ям)
...

Момичета, в тази връзка коя марка Див Ям бихте препоръчали? Гледам, че някои марки имат див ям + различни дибавки.

# 755
  • Мнения: 1 392
Дайте идеи как може да се елиминира излишния естроген от тялото. Добавки, храни?

Чела съм,че салата от настъргани моркови елиминира излишния естроген,а също и овесените трици.

# 756
  • София
  • Мнения: 7 097
Елена 6, мерси за полезната информация!
А можете ли да ми препоръчате гинеколог, с когото да мога да разговарям по тези въпроси и да има търпението да обяснява, за да мога да направя информиран избор.
Моята гинеколожка се пенсионира и не съм доволна от последната, при която бях, та съм в търсене.

# 757
  • Мнения: 4 350
По 2 моркова на ден и 1 кг сварени печурки за седмица,варени на бавен огън между 1-3 ч.
При мен е 10 пъти над нормата естрадиола,прогестерона-0,4.Мажа венците с биоиндентичен прогестерон,оптимизирам щитовидните хормони и пия добавки за черния дроб.

# 758
  • Пловдив
  • Мнения: 5 038
И настърганите моркови е добре да се овкусят с малко мазнина, аз ползвам разтопено кокосово масло.

# 759
  • Мнения: 7 279
По 2 моркова на ден и 1 кг сварени печурки за седмица,варени на бавен огън между 1-3 ч.
При мен е 10 пъти над нормата естрадиола,прогестерона-0,4.Мажа венците с биоиндентичен прогестерон,оптимизирам щитовидните хормони и пия добавки за черния дроб.

Ще споделиш ли какви добавки за черния дроб взимаш?

# 760
  • Мнения: 452
Ад вече втора седмица съм на почивка и още не ми е дошло. А дано ме прескочи. Никакъв дискомфорт не чувствам. Дори подут стомах нямам. В момента вземам само пчелен прашец.

# 761
  • Мнения: 4 350
На ротационен принцип -тудка,б -комплекс,глухарче,бял трън,таурин,за да може да метаболизира естрогена.

# 762
  • тук и там
  • Мнения: 11 730
Аз купих броколи(или по-скоро нещо дето се извлича от броколи) на капсули за излишен естроген. Но пък от него газове имам, та пих само няколко пъти и го зарязах.

# 763
  • Мнения: 4 350
Инфрачервената сауна( и панелите за дом.употреба) също я препоръчват за изчистване от излишния естроген.

# 764
  • София
  • Мнения: 894
Дайте идеи как може да се елиминира излишния естроген от тялото. Добавки, храни?

Както и да намалите/спрете кофеина, който супер много пречи да се елиминира излишния естроген, както и да внимавате със ксеноестогените (козметика, препарати, замърсен въздух)

Общи условия

Активация на акаунт