С какво ви дразнят свекървите? - 147

  • 36 012
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Ние си направихме малка сватба и не струваше много. Не съм фенка на големите и пищни тържества. Всъщност, харесват ми, но ако фокусът не е в мен.

Съгласна съм файър, малка сватба е чудесен вариант. Обаче аз съм другата крайност, двама екстроверти с по една купчина приятели. Много обичам шумни празненства и нямам против да съм центъра на внимание за една вечер. За това ако ще има сватба, хич няма начин да се мине "само с подпис", "само родители и кумове" и подобни неща съм казала на мм да не ги и помисля. Ако ще има сватба, ще има и гости. Аз рода нямам, обаче приятелите ми са ми семейство. Ако нямаме възможност, когато имаме. По принцип ми е все едно дали сме в брак, или не, не съм от тези, които държат на брака като някаква институция. Много от по-възрастните обаче смятат, че не е така и за това има случаи като майка ми и като свекървата на tose, които меко казано прекаляват.

# 31
  • Мнения: 6 214
И ние имаме приятели и доста хора щяха да се съберат, ако бяхме поканили всички, но решихме да е само с родители, баба, дядо и кумове, защото правихме сватба по време на ковид и пандемия. А и точно тогава имаше ограничения. Пък и не бяхме на вълна да организираме големи събития.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 7 146
... и като свекървата на tose, които меко казано прекаляват.
Всъщност свекървата на tose няма проблем с брака, а със сватбата....
А отношението към брака няма общо с възрастта и поколението. Преди месец го гледах от първия ред филма, с приятелка в много тежко състояние и съпруг, който всъщност не ѝ е съпруг... 🙁

# 33
  • Мнения: 1 804
Скрит текст:
Добро утро!

Тъкмо под душа си мислех за темата и че ще дойда да се жалвам, а то даже цяла нова сте отворили.
Съпругът ми си изгуби венчалната халка началото на април, та падна голямо търсене, знаехме, че е у дома.
В разговор споделих на свекървата, а тя ми каза "Хъ, че какво толкова, тя е сребърна." Излишно е да казвам, че три седмици (дори за празниците), не е чула гък от мен. Много се ядосах, защото седмица преди това дойдоха със свекъра да ни натискат да правим сватба, защото хората говорели и нямало как вече да се оправдават. Ние сме само с граждански брак, не сме правили сватби, нямаме църковен. Та според тях не сме женени, докато дядо поп не ни венчае.
Абе...

P.S.: Халката се намери в малкото джобче на едни дънки, които за месец съм прала няколко пъти.
Естествено, че халката е най-вече със сантиментална стойност. Нейният коментар е абсурден. Не виждам и защо трябва да имате църковен брак и да вдигате сватба, които са незадължителни ритуали, че да ви приемат за женени при положение, че имате граждански брак. Значи пред закона, държавата и всички свидетели сте женени, ама пред свеки - не... Ние също не сме правили сватба, защото не сме искали, само подписахме. Това не ме прави по-малко сантиментална и по-малко омъжена, прави ме единствено атеистка, която не обича сватби.

# 34
  • Мнения: 13 766
Родителите сигурно страдат, защото удостоверението за брак не може да се покаже на всички в града. Как да докажат, че не сте незаконни 🤣

Всякакви случаи има по света 🙂
Тук във форума имаше едно момиче със сватба, но без граждански брак. За църковен пък съвсем, там нали искат тапия от гражданското. За какво ѝ е била сватбата чудно ми беше.

# 35
  • Мнения: 25 590
За фотосесията с бялата рокля.
Нали беше модерно по едно време, може и още да е, да се правят сватби без брак. Не само при циганите, при мутрите също.

# 36
  • Мнения: 9 355
Родителите сигурно страдат, защото удостоверението за брак не може да се покаже на всички в града. Как да докажат, че не сте незаконни
И аз мисля като Птица. Особено, ако сте от по-малък град.

# 37
  • Мнения: X
Да направят цветно ксерокопие на свидетелството за граждански брак и да го сложат в рамка. Като канят гости свекърите, да се вижда вместо картина на стената.

# 38
  • Мнения: 5 346
Много активно  сте  писали.  Не мога да  ви изчета.  По наше време първото къпане беше нещо като ритуал. Свекървата го  къпе,за  да  покаже как.После майката си го къпе.  По въпроса за  помагане в гледането.  По мое мнение е добре да има  кой да помага. Остава лично време за родителите.Било за сън и почивка, било за  излизане с приятели и т.н.Но не бива и да се приема  като задължение  и постоянно разположение.

# 39
  • Мнения: 1 276
От ден първи на изписването ни от болница, никой друг не се е включвал във вечерното къпане на бебе освен ние двамата родители.
Не сме се страхували или притеснявали да не объркаме нещо.
От сегашния ми стаж и опит, като родител   смятам, че бебетата не е нужно да се къпят всеки ден с вода и гел за къпане.
Евентуално обливане на тялото с вода и измиващо средство само за дупето и гиниталиите.
Това го разбрах по трудния начин.
При нас не е имало напъни и самоитициативи от роднините с небивали желания да участват в къпането.
Честно казано това ме радва, защото не обичам външна намеса в установеното от нас с бащата статукво и нарушаване на изградените традиции.

# 40
  • Мнения: 2 438
Нормално е майката да покаже на дъщеря си как да къпе бебето. И то ако дъщерята пожелае.

# 41
  • София
  • Мнения: 28 543
За мен нормално е този, който има повече опит, да покаже. Това са акушерките в болницата.

# 42
  • Мнения: 1 276
Тъщата или свекървата за последно са къпали бебе преди има/ няма 30 -35 години.
Съмнявам се която и да е от двете баби да има дори бегли спомени от този процес.
Като пример ще дам свекървата, която не помнеше дали ММ е боледувал от варицела. Добре че я беше изкарал, защото мъжа на моя приятелка не беше боледувал и се зарази от децата, изкара я на 35 г., а това си е живо предизвикателство.

# 43
  • Мнения: 13 766
Спомени със сигурност имат, но кураж да го повторят след 30 години с мъничко, мърдащо и ревящо новородено жабче надали 😀
Аз поне не бих се хванала.

# 44
  • София
  • Мнения: 28 543
И аз. А ми е сравнително прясно.

Общи условия

Активация на акаунт