С какво ви дразнят свекървите? - 147

  • 37 662
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 886
Писах, писах рефрешнах без да искам страницата и замина. В крайна сметка съм съгласна с Дени, а ползвам само едно портмоне и го сменям когато се скъса. Имам колекция от чанти (това е единственото не минималистично при мен) и въпреки това пак само една ползвам, за да не се озова някъде без нещо важно.
Всеки се радва на нещо различно, както казах етървата и сестра ми държат на материални неща. Сестра ми за рд искаше обувки, беше бременна и много подута, реших ваучер да и взема, не се съгласи, държеше аз да и купя обувките и така остана без подарък, щото работя и нямам време с нея да се съобразявам кога да ходим.
За мен не е лоша реакцията, не зависимо от кого идва, ама може би щото и аз реагирам така на нещо което не харесвам. Въобще не се чувствам длъжна да се правя че ми харесва

# 676
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Това, което иска да каже авторката е, че начина по който е изразила нехаресването свекървата не е подходящ. Не се е обидила от това, че не е харесала подаръка, а от думите с които е приет. И да не ти харесва нещо или благодариш или по-възпитано показваш, че не го харесваш, за да не се повтаря. Ама кой нормален приема подарък с думите "това сега какво да го правя?".

# 677
  • Мнения: 402
Излишно е да се опитваш да се харесаш на човек, който не те харесва.
Колкото повече се опитваш, толкова повече той ще се отнася все по-зле.
Това за свекървата на Sunflower.
При това отношение един скромен букет и 50 лева в плик са достатъчни, че даже са много
И не е зле и вие да почнете да ѝ казвате, че искате пари за подаръци.
Обаче директно и в прав текст, а не просто, че си имате достатъчно тигани.
И най-добре синът ѝ, да ѝ го казва.

Вече съм спряла да мисля как да ѝ се харесам, защото ми е ясно, че не ме харесва, без наистина да знам поради каква причина.
А иначе синът ѝ нищо не ѝ спестява, много пъти са имали спорове и скандали, заради отношението ѝ към мен. Тя е безцеремонна и безпардонна личност, обичаща да уязвява другите.
Имах нещастието да живея два месеца с нея, поради ред причини. Никога не съм си позволила да наруша някоя нейно правило в нейния си дом, защото тя ясно ми даде да разбера от ден едно, че това е нейният дом, и аз не съм добре дошла там. Сега тя опитва да стопли някак отношенията си с мен, но на мен ми идва много лицемерно всичко, и се държа на дистанция от нея.
Не бих позволила повече подобно отношение спрямо мен. А иначе подаръците са най-малкото, което ми е показало неуважението ѝ към мен. Просто исках да разбера дали отговорът ѝ, че иска пари е нормален. Дадохме ѝ пари, и всичко дет се вика пито-платено. Ако иска да не ме кани на други събития - най-добре.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 13:57 от Sunflower29

# 678
  • Мнения: 2 325
Има хора, на които не им трябва причина, за да не те харесват. Понякога им е трудно да приемат естествения ход на живота, на всички ни е трудно, но на някои им трябва виновник.

# 679
  • Мнения: 14 983
Това с парите да не е , за да си покрие разходите по почерпката 😀.
На мен, когато ми дават пари, ми казват " да си купя нещо" . И аз си купувам, после докладвам на дарителя какво съм си купила, и благодаря пак. Тази свекърва ще си купи ли нещо с тях, за да има спомен от вас? Много грубо ви е отговорила, според мен.
Имахме случай да питам сина ми какъв подарък иска, и той си каза, че " колкото и тъпо да звучи" , иска пари, защото има намерение да си купи скъп телефон, който надвишава стойността на всички индивидуални подаръци, а му трябва.

# 680
  • Мнения: 402
Това с парите да не е , за да си покрие разходите по почерпката 😀.
На мен, когато ми дават пари, ми казват " да си купя нещо" . И аз си купувам, после докладвам на дарителя какво съм си купила, и благодаря пак. Тази свекърва ще си купи ли нещо с тях, за да има спомен от вас? Много грубо ви е отговорила, според мен.
Имахме случай да питам сина ми какъв подарък иска, и той си каза, че " колкото и тъпо да звучи" , иска пари, защото има намерение да си купи скъп телефон, който надвишава стойността на всички индивидуални подаръци, а му трябва.

Нямам никаква представа за какво ще изхарчи парите, да ги харчи за каквото иска. Аз никога не съм подарявала пари на майка ми, или на баща ми. Че даже на брат ми винаги купувам подарък, и винаги супер много са се радвали, и са били искрени.
Ама разни хора, да прави каквото иска, нали съм се отчела. Защото аз вече го приемам като отчитане. Обичам да подарявам подаръци, и да ми бъдат подарявани. За мен това означава, че някой е вложил емоция и чувства в подаръка, а не просто да отбие номера. Но не всеки обича да получава подаръци, и си предпочита пари. Ами дадохме пари, и толкова, да ги харчи за каквото иска.

# 681
  • Мнения: 21 738
Скрит текст:
Излишно е да се опитваш да се харесаш на човек, който не те харесва.
Колкото повече се опитваш, толкова повече той ще се отнася все по-зле.
Това за свекървата на Sunflower.
При това отношение един скромен букет и 50 лева в плик са достатъчни, че даже са много
И не е зле и вие да почнете да ѝ казвате, че искате пари за подаръци.
Обаче директно и в прав текст, а не просто, че си имате достатъчно тигани.
И най-добре синът ѝ, да ѝ го казва.
Вече съм спряла да мисля как да ѝ се харесам, защото ми е ясно, че не ме харесва, без наистина да знам поради каква причина.
А иначе синът ѝ нищо не ѝ спестява, много пъти са имали спорове и скандали, заради отношението ѝ към мен. Тя е безцеремонна и безпардонна личност, обичаща да уязвява другите.
Имах нещастието да живея два месеца с нея, поради ред причини. Никога не съм си позволила да наруша някоя нейно правило в нейния си дом, защото тя ясно ми даде да разбера от ден едно, че това е нейният дом, и аз не съм добре дошла там. Сега тя опитва да стопли някак отношенията си с мен, но на мен ми идва много лицемерно всичко, и се държа на дистанция от нея.
Не бих позволила повече подобно отношение спрямо мен. А иначе подаръците са най-малкото, което ми е показало неуважението ѝ към мен. Просто исках да разбера дали отговорът ѝ, че иска пари е нормален. Дадохме ѝ пари, и всичко дет се вика пито-платено. Ако иска да не ме кани на други събития - най-добре.

Може би оттам са тръгнали зле нещата? Тя ти е дала ясно да разбереш, че не си добре дошла там, а ти си останала два месеца. Това си е доста време.

# 682
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Нещата са тръгнали на зле още откак са се срещнали. Sunflower29 написа, че е обвинявана, че е "взела на мама детето", така че която и да беше на нейно място, свекървата нямаше да я харесва, да не кажа нещо по-силно. Предполагам, че обстоятелствата са ги принудили да живеят с нея и не е било дългосрочно решение, щом е било само за 2 месеца. Ако сина беше излязъл с жена си на квартира от самото начало и не бяха живяли там, щеше направо да я мрази. Дори без да я е виждала

# 683
  • София
  • Мнения: 29 052
Тук съм много съгласна Iris04. Да живееш в дом, в който не си желан, е доста неприемливо.

# 684
  • Мнения: 402
Може би оттам са тръгнали зле нещата? Тя ти е дала ясно да разбереш, че не си добре дошла там, а ти си останала два месеца. Това си е доста време.


Сериозно?
Може би затова бяха циркове, като ѝ казахме, че се изнасяме да живеем отделно… 🤷♀

# 685
  • Мнения: 8 336
Начи, искам да призова всички, на които имподаряват тенджери, тигани, всякаква посуда, може да се отърват от нея като ми я изпратят Simple Smile Приемам също всякакви инструментии уреди, но едва ли ви подаряват такива Simple Smile И аз напоследък предпочитам да ми дават пари, но повечето ми подаряват разни козметики за зрели дами. Не че е лошо, но имам зверски чувствителна кожа и ме е страх да я ползвам. На свека ѝ правя сантиментални подаръци, а "снахата" ми подарява само неща, които е видяла, че съм харесала и одобрила.

# 686
  • Мнения: 21 738
Може би оттам са тръгнали зле нещата? Тя ти е дала ясно да разбереш, че не си добре дошла там, а ти си останала два месеца. Това си е доста време.


Сериозно?
Може би затова бяха циркове, като ѝ казахме, че се изнасяме да живеем отделно… 🤷♀

Нали каза, че от ден първи ти дала да разбереш, че не си добре дошла там. Цирковете може да са били за изнасянето на сина и, а не твоето.

Назад хора писаха, че трудно издържат посещение за повече от ден - два, два месеца нежелано присъствие си е доста откъдето и да го погледнеш.

# 687
  • Мнения: 402
Може би оттам са тръгнали зле нещата? Тя ти е дала ясно да разбереш, че не си добре дошла там, а ти си останала два месеца. Това си е доста време.


Сериозно?
Може би затова бяха циркове, като ѝ казахме, че се изнасяме да живеем отделно… 🤷♀

Нали каза, че от ден първи ти дала да разбереш, че не си добре дошла там. Цирковете може да са били за напускането на сина и, а не твоето.

Назад хора писаха, че трудно издържат посещение за повече от ден - два, два месеца нежелано присъствие си е доста откъдето и да го погледнеш.

Да, аз съм далеч от мисълта, че е била ядосана заради моето напускане.
Но не съм лежала и мързелувала през тези два месеца, напротив, отменях я в абсолютно всичко-готвене, чистене и т.н, отделно работех, не съм била шумна, или да каня приятели. През повечето време дори не сме се и виждали, не знам с какво толкова наистина съм я подразнила, явно не обича чуждо присъствие. Затова и направихме всичко възможно да се изнесем от там, просто не успявахме да намерим квартира, а аз съм от друг град, съответно пътуване всяка седмица си беше натоварващо. Аз и не съм искала изобщо да стоим два месеца, просто ударихме на камък с намирането на жилище.
Не знам, аз винаги съм се чудела на мъжките майки, които просто не могат по никакъв начин да приемат бъдещата си снаха, и буквално си изсмукват от пръста някакви неща, но съм убедена, че и тя самата не би могла да се аргументира, ако директно я попитам.
Както и да е, темата далеч не беше за това. Отдавна не сме при нея, както казах аз се старая да не се виждам и чувам с нея, нека си живее живота, но да не се меси в нашия. Защото и това се опитва да прави, не че успява, но все пак е дразнещо.

# 688
  • Мнения: 4 133
Ние с моята не се виждаме, не се виждаме, пък се видим и ми вдигне кръвното индиректно. Сега трябвало да си чисти някакви неща на вилата - дребни боклуци за изхвърляне, синът ѝ трябвало да си вземе отпуск, за да помага. Аз работя и сме с две малки деца в София, трудна е логистиката по принцип, пък сега хептен. Отпуск нямам свободен за такива дейности, планирали сме си вече няколко почивки и е разпределен. Той ѝ казва, че няма възможност, защото няма как да стане с децата и се започнаха едни скандали, едни сръдни, тя как била сама и винаги сама и как не можела сама да ги изхвърли. Разбирам, че може да помогне, но би следвало да се съобрази с него, а отново изглежда, че всеки ѝ е длъжен.

# 689
  • Мнения: 18 816
Е, разбира се, че натресен за два месеца в дома ти непознат човек е напрягащо и непредразполагащо към добро отношение. Със сина ѝ сте направили грешка, а е можело да ви потръгне по съвсем друг начин познанството.

Общи условия

Активация на акаунт