Щитовидна жлеза – лечение

  • 272 681
  • 593
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 456
Здравейте на всички, изчетох мненията на всички във форума по темата. Някой може ли да ми каже какво се прави като имаш антитела 3 пъти над референтните стойности?! Още не съм показала изследванията си на ендокринолога, но вече изпаднах в паника като ги видях? Някой пие ли нещо конкретно за това? А напълнява ли се? Моля, ако и друг има подобен проблем, нека го сподели. Много съм притеснена, защото изобщо не очаквах че съм толкова зле.
На мен за антителата ми предписаха селен.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте на всички, изчетох мненията на всички във форума по темата. Някой може ли да ми каже какво се прави като имаш антитела 3 пъти над референтните стойности?! Още не съм показала изследванията си на ендокринолога, но вече изпаднах в паника като ги видях? Някой пие ли нещо конкретно за това? А напълнява ли се? Моля, ако и друг има подобен проблем, нека го сподели. Много съм притеснена, защото изобщо не очаквах че съм толкова зле.
Какво значи 3 пъти над нормата? Колко са? Моите бяха над 1000. Сега вече са около 200, при норма до 12. и аз пих селен.

# 77
Меги, Ендокринологията е срещу Министерство на земеделието.


А ЗНАЕШ ЛИ КОЙ Е ДОБЪР ЕНДОКРИНОЛОГ ТАМ?

# 78
  • Мнения: 902
Меги, Ендокринологията е срещу Министерство на земеделието.


А ЗНАЕШ ЛИ КОЙ Е ДОБЪР ЕНДОКРИНОЛОГ ТАМ?

аз си търся добър ендокринолог, който да работи със ЗК, че ми писна да си плащам изследванията на хормоните. преди няколко месеца(декември мин. година TSH ми беше 4.5, а сега е 8 ужас! #Cussing outможе ли толкова бързо да се качи?! newsm78

# 79
  • Мнения: 3 456
Меги, Ендокринологията е срещу Министерство на земеделието.


А ЗНАЕШ ЛИ КОЙ Е ДОБЪР ЕНДОКРИНОЛОГ ТАМ?

аз си търся добър ендокринолог, който да работи със ЗК, че ми писна да си плащам изследванията на хормоните. преди няколко месеца(декември мин. година TSH ми беше 4.5, а сега е 8 ужас! #Cussing outможе ли толкова бързо да се качи?! newsm78
А антитела ти как са? Такива резки промени в нивата на хормоните обикновено има при Хашимото.

# 80
прочетох темата и най-силно впечатление ми направи това за Момера Пенчева.Може ли да ми обясните нещо повече за нея .Смисъл
наистина ли лекува всичко ?!?!??!? ТОва ми е много трудно да го повярвам.Бил съм при подобни хора ,които претендират че притежават особени способности и съм оставал разочарован.Ако не се чувтвах по този отвратителен начин и ако не знаех към кой да се обърна не бих се интересувал от  тази лечителка но моля споделете ако сте били при нея ,моля
и наистина ли може да ви излекува за няколко минути и разбрах че взимала 5 лв на сенас което ако наистина помага и лекува напълно е смешна цена.Моля споделете ,да знам дали си заслужава да отида...........

# 81
  • Мнения: 902
Меги, Ендокринологията е срещу Министерство на земеделието.


А ЗНАЕШ ЛИ КОЙ Е ДОБЪР ЕНДОКРИНОЛОГ ТАМ?

аз си търся добър ендокринолог, който да работи със ЗК, че ми писна да си плащам изследванията на хормоните. преди няколко месеца(декември мин. година TSH ми беше 4.5, а сега е 8 ужас! #Cussing outможе ли толкова бързо да се качи?! newsm78
А антитела ти как са? Такива резки промени в нивата на хормоните обикновено има при Хашимото.
не съм ги мерила от септември минала година-когато бяха в норма, а TSH 4 и нещо. от тогава само ТСХ следя и сега ми е 8 #Cussing out
Каква е разликата между хашимото и хипотиреодизъм? При хашимото проблемът е в антителата, които атакуват жлезата, а при хипотиреодизма посто е намалена функцията на щитовидната. правилно ли съм разбрала, или?

# 82
  • София
  • Мнения: 4 578
Каква е разликата между хашимото и хипотиреодизъм? При хашимото проблемът е в антителата, които атакуват жлезата, а при хипотиреодизма посто е намалена функцията на щитовидната. правилно ли съм разбрала, или?
Da, pravilno si razbrala. Za dobyr v Endokrinologiqta ne znam, az hodih pri Kynev, ma mi se vidqha mnogo 60 lv za pregled v dyrjaven kabinet  newsm78. Sega hodq pri Galeva, ot p-ka Mladost, malda, razbrana, raboti sys ZK.

# 83
  • Мнения: 415
Здравейте,

Днес си взех изследванията:

FT4 14.49 ref st-st 11.5-22.7
TSH 1.87                 035-5.50
Anti Tg 63.89          0-115
Anti TPO 583.3        0-34

В сряда имам час , но  за Anti TPO 583.3 вече една година пия цефасел и от 383 миналата година по това време сега е 583. На някого да му се е случвало нещо подобно? Има ли някакво друго лечение за тези антитела?
Имам и още един въпрос : каква роля имаха ТАТ-а и МАТ-а?
А, и още нещо се сетих да ви питам - каква ви е телесната температура по време и след лечение на щитовидната жлеза?

# 84
  • Мнения: 902
Здравейте,

Днес си взех изследванията:

FT4 14.49 ref st-st 11.5-22.7
TSH 1.87                 035-5.50
Anti Tg 63.89          0-115
Anti TPO 583.3        0-34


Anti Tg и Аnti TPO - TSH рецепторни антитела ли се водят? newsm78

# 85
  • Мнения: 415
Знам , че това са ТАТ и МАТ , но забравих каква точно роля играеха в действието/не действието на щитовидната жлеза.

# 86
моята телесна температура е около 36 гр. а нормално би трябвало да е около 36.6 - 36.7гр

# 87
Здравейте,момичета!
Ами и аз да се запиша в тази тема,ето при мен как стоят нещата.Октомври месец си правих изследвания на ТСХ-6.95 и ендокриноложката ми каза че ми е намалена щитовидната жлеза,изписа ми L-тироксин 50мг,пих го 3 месеца,а при доц.Конова във Плевен си правих ТАТ и МАТ и те бяха в норма,след като ми свършиха лекарствата спрах да ги взимам и сега пак си направих ТСХ и той е 3,93(почти е на границата),но док. ми каза че за сега не се налага да пия отново лекарства,а след около 4 месеца пак на изследвания.
Само да спомена,че не са ми казвали да има някакви възли или нещо от този род,нямам симптпмите които сте описали,единственото което ме наведе на мисълта за проблем със щитивидната жлеза бяха обилния косопад и акне около и по време на овулация(на 29 год. съм) и стреса който прецживях след конизацията,явно си каза думата.
Имам едно питане,защо се изписва тироксин (не само де,но в повечето случаи),независимо от това дали е увеличена или намалена жлезата newsm78 или аз пак нещо не съм разбрала.
За сега се самолекувам и ям маслини на гладно и пия шведска горчивка.Ами това е,надявам се при всяка от вас нещата бързо да влязат във норма   bouquet


Защо маслини и то на гладно? Какво е деиствието им в този случай? кои ти го препоръча?  А за косопада какво правиш по-точно? Аз имам същия проблем. Моля пиши ако можеш.

# 88
  • Мнения: 4 358
И аз имам проблеми със тази жлеза. Така ми е омръзнало. Хормони в норма и малък възел който следя на 6 месеца - ох пак трябва да ходя Rolling Eyes.
Колко много момичета познах тук за съжаление - Fior, Atalanta -  и вие тук Sad  Hug
Да кажа това което знам - гледам,че разказвате за лечение с йод - то се прилага само ако има хипофункция, т.е ако организма не произвежда достатъчно от този елемент.
В много случай самоволното вземане на йод и на препарати с йодно съдържание води до влошаване на общото сътояние а при някой възли и до нарастването им. Това са ми казвали на мен при многото ми обиколки по лекари.
Засега моя възел така си стой, не се налага операция защото не нараства, но такава параноя ме гони какво точно имам в шията си, че ще откача Shocked Sad
А до авторката на темата - има голяма разлика между възел на щитовидната жлеза, уголемяване на жлезата и възпаление. Такъв термин медицински " БУЦА " - няма. Съвета ми е отиди при друг лекар и преди да предприемеш лечение първо си изясни диагнозата. На мен не ми стана ясно от какво точно те лекуват.Успех ти желая и като ти кажат какво ти е точно, пак питай Peace
Atalanta - може ли да споделиш където ти живееш, няма ли по нови методи за лечение - тука ми се струва само кръцни срежи действа все още - масово се реже и лекарствата са едни и същи - прословутия Ел - тироскин.
Ти с какво се лекуваш.

# 89
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Бъни , и аз съм на същото. Преди малко нахоках децата и ги изпратих с моя мъж на урок. Аз уж щях да шетам, градината ме чака, а съм изморена и разтреперана. Добавих една трошичка повече от хапчето и сякаш съм предозирала.
Аз още не съм ходила на ендокринолог. Страх ме е, че ще попадна на някой по задръстен от моята лекарка, която е полякиня и поне не ме баламосва като повечето лекари тук. Мисля да изчакам още малко до следващите изследвания и да отида при един японец, който явно върши добра работа с една позната със същия проблем. Той и дава армър, което моята лекарка не изписва, защото не е синтетичен продукт, а е изсушена истинска жлеза.
Ами, това е. При мен лошото е, че качих 2-3 кг напоследък, а уж не прекалявам. Кофти ми е отвсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт