Някой преборил ли се е с щитовидната жлеза БЕЗ ХАПЧЕТА?

  • 50 445
  • 138
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
От 2 години съм с намалена функция на щитовидната жлеза и почнах хормони.  Обаче продължавам да имам много моменти, в които не се чувствам добре. Хормонът ми скача, и ми увеличават дозата...
Твърдо съм решена да спра хормоните и да започна билколечение или алтернативно лечение. Бях при билкар и започнах билки, но бих искала да си пиша с хора, които пробват също алтернативно лечение или такива, които се справят без хапчета по някакъв начин.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 297
За съжаление не мога да ти дам такъв отговор. Това, което мога да ти кажа е че на няколко пъти съм си мерил TSH-то и на два пъти ми беше близко доста до долната граница. Тогава бях в стрес. Дори стреса при мене понякога е и на подсъзнателно ниво. От последната лекарка в София съм доста доволен. Тя и няколко други лекари ми казаха, че трябва да си променя начина на живот. Антителата как са ти ТАТ и МАТ ? Селен пробвала ли си ? Селена намалява антителата. Аз ходя на йога и на фитнес и пак не ми е достатъчно. Просто трябва да си променя мисленето. Да взема да прочета и някоя друга книга също. Така е при мене поне .

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 14:02 от javor_bg

# 2
  • София
  • Мнения: 38 198
Като за начало - хранителни добавки с кафяви водорасли.
Потърси и други билки и добавки, има варианти.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Знам за хора, преборили този проблем без хапчета с помощта на йод на Лугол (Lugol's Iodine).  Има много информация в английските сайтове, в българските не е разпространено.

Селенът също е много добър, само че не обикновения, който се продава масово на аптеките. Формата трябва да е селенометионин, от iherb.com съм поръчвала Wink

# 4
  • Мнения: 306
Преди време имах такива колебания във функцията на щитовидната жлеза, влязоха в норма след месец-два прием на Омега Прим - Омега 3, Q 10 и селен. Предполагам, че тази комбинация регулира функцията и донякъде, зависи все пак от конкретния проблем.

# 5
  • Мнения: 2 751
Много благодаря!
Аз пия хапчета, но постепенно намалявам дозата, докато не ги спра. Съответно не се чувствам особено добре.
Днес си купих Селен и Омега 3, ще потърся и водораслите!
Да, имам доста натоварен начин на живот. Всичко започна при мен след развода.
Последните месеци се опитвам да съм спокойна и да не се опитвам да направя деня 48 часа, вместо 24...
Дано успеем всички да го преборим (които имаме този проблем)

# 6
  • Мнения: 10 012
Спрях хапчетата за повече от три години, тъй като не ми улучваха точната доза и получавах сърцебиене.
Голяма грешка -  много рано влязох в менопауза и сега съм с много тежка форма на остеопороза и травми.
От година пак ги почнах и се оказа, че мога и сама да си контролирам дозата.

# 7
  • София
  • Мнения: 167
И аз съм с намалена функция и ми писна от тироксина, непрекъснато ми се променя хормона въпреки хапчетата. Селен и аз пия, но не намирам инфо за алтернативно лечение, билки, добавки. dlpl, не си променяй сама дозата, че е доста опасно, аз така се забатачих още повече.
L'Agent, моля дай повече инфо за билки и добавки които действат.

# 8
  • Мнения: 10 012
Не съм уточнила подробностите в предния си пост.
Смених си ендокриноложката и тя ми препоръча да започна по схема да пия тироксина. Първо ми изписа от 25 мг, като в началото няколко седмици ги чупех на две, после 3 четвъртинки пак няколко седмици и така достигнах моята доза от 50 мг. лятото. За зимата ми препоръчва 100 мг, но мисля, че пак постепенно ще стане. Докторката държи, ако има проблем да й се обадя и да коригираме дозата. Даже ме предупреди, че на моменти можем и да спираме тироксина, зависи от лаб.р-ти.
Ако пак получа това сърцебиене и нея я няма, сигурна съм, че ще намаля дозата, докато я открия или ще ги спра до тогава. За кратко време не е толкова опасно.
Е, поне аз така си мисля.
Пила съм и аз хранителни добавки за щит.жл., но резултат нямаше. Може би, тези добавки приложени превантивно да са ефективни, но при вече установена хипофункция, ...не знам newsm78

пп:  Първата ендокриноложка не ми обърна внимание на оплакванията и ме прати да си лекувам сърцето, но там нямаше проблем и ЛЛ направо ми каза, че е против лечение с хормони, та така и стигнах до споменатите усложнения.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 751
Така, след като съм отчаяна за пореден път от методите на българските лекари (смених 3ма ендокринолози, все "много добри"), започвам борбата сама.
Спирам хапчетата постепенно, след като изчетох безброй материали.
НА мен единствения ми проблем е високото ТСХ, получено след много години стрес и проблеми.

Почнах с билки от 2 седмици, почнах добавки, купих си съставките за луголовия разтвор, ще направя една-две консултации с лекар, ДжиПи, на който имам доверие, и...почвам борбата.

Ако някой има желание да следи какво става и да пробва с мен, да ми пише.

Отказвам да съм на хормони цял живот, при условие, че съм половин човек и с тях.
  Tired

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 12:18 от Даниела Икономова

# 10
  • Мнения: 85
Скъпа Даниела и аз като теб отказвах да съм зависима от хормоните и бях решена, че ще търся и други начини. Аз съм с Хашимото от 2008 г. получено следствие на стрес, имам и фамилна обремененост, но преди това бях добре. Така както започнах с 25 мкг вече съм на 100 мкг за няколко години, жлезата прогресивно се уврежда и спира да работи, въпреки ЕУТИРОКСА или може би именно заради него. В началото се стремях, ако не друго да не вдигам дозата, а да стоя на 25-50 мкг. максимум, като пиех и селен, ходех на йога и т.н. Но покрай малко дете на градина, работа и тичане не мога да кажа, че ежедневието ми е било спокойно. Та в резултат на моето упорство да не пия по-голяма доза (не ходех на изследвания даже) първо качих килограми неусетно, които сега въпреки коригираната доза и спорт не успях да сваля, имах и ставни проблеми-от типа на ревматоиден артрит-също автоимунно заболяване. Сменяла съм няколко ендокринолози, сега ходя там само за да ми пускат изследванията, защото традиционната медицина не предлага алтернативи и лечение-само хормонална терапия и нищо друго. Бях твърдо решена да се излекувам с хомеопатия ,понеже тя нали лекува всичко, опитите ми продължиха 6 месеца -без резултат, но може би не уцелих добър специалист, във Варна в момента няма много добри специалисти.  Сега съм бременна с второто си дете, изследвам се всеки месец и си пия хорманите, защото иначе ме е страх да рискувам. Не съм се отказала в никакъв случай да търся алтернативи, но просто сега не мога де си го позволя, още повече, че недостига ми действа много зле на нервите и няма да мога да си гледам децата спокойно. Честно казано мисля, че в момента, в който приех, че са такива нещата и ако трябва да стигна до максималната доза хормони за тотално неработеща жлеза ще го направя и ще продължа да живея и някакси ми се подобри състоянието, поне психически. Както със сигурност знаете това е болест на чуствителните и раними хора, на вечно стараещите се и съобразяващи с всичко и всички и затова положителното мислене ни е изключително важно. Последната ми ендокриноложка казва, че Хашимотото е от най-леките ендокринни заболявания, с които можеш да живееш пълноценно и като се замисля за базеда, диабет и т.н май наистина е така. Просто се старая да не мисля, че трябва да пия тези боклуци до живот, а гледам да се радвам на всеки ден , и без това никой не знае какво и колко му е писано. Извинете за дългият пост, но темата ми е много присърце и искрено се надявам, че ще се включат хора, успели да се излекуват  Hug

# 11
  • Мнения: 817
Когато жлезата, поради настъпили физиологични аномалии, спре да произвежда тироксин, тогава не виждам друга алтернатива освен заместителната терапия с елтироксин. Според мен, това е същото, когато панкреасът поради настъпили физиологични аномалии спре да произвежда инсулин и се налага доживотна терапия с внасяне на инсулин в организма...
Друго е, когато щитовидната жлеза все още не е абсолютно увредена, а функционира, макар и недостатъчно, тогава какво би обърнало процеса на малфунцията й?.... Кое би било ефикасно за възстановяването й?... Така, че Даниела Икономова, и аз ще следя с интерес твоите лични открития в тази област. Успех!  Hug

# 12
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ако някой има желание да следи какво става и да пробва с мен, да ми пише.
Отказвам да съм на хормони цял живот, при условие, че съм половин човек и с тях.
  Tired

Даниела, отиди при читав ендокринолог, например д-р Емил Начев.
Тръпки ме побиват, като чета какво се каниш да си причиниш. Знам, че мисълта да си зависим от едно малко, бяло хапче е плашеща, но ти не си зависима от него, а от болестта. Хапчето само ти помага.

Не бих спряла лекарствата за нищо на света. Не бих искала доброволно да се инвалидизирам.

# 13
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Диагностицирана съм с Хашимото от 2003 година, една година след раждането на малкия ми син и връщането ми на работа три месеца след това. Имам си и аденом.
Бях се бъгнала по същия начин да се лекувам без лекарства, с билки, глад и какво не. Тогава още имах късмета да присъствам на лекция на доктор Емилова, която  заяви в прав текст,че има две болести, които не се повлияват от гладолечение и една от тях е въпросното Хашимото. Подобен беше и отговорът на хомеопатката, с която се консултирах малко след това - който каже,че Хашимото се повлиява от хомеопатия , заблуждава. И бях до тук.

Аз вярвам на еутирокса, който разбирам,че за авторката е непопулярен поради усещането за зависимост. Сауле правилно е написала,че не еутироксът е страшният, а болестта. Освен това пия Л-Тирозин 500 и Селен.  И бих ги препоръчала. 

# 14
  • Мнения: 10 012
Бях изпуснала  -  и в чужбина ходих на ендокринолог. Същото ми обясниха, че няма друго лечение за хипофункцията, освен хормоните. За разлика от нас, там редовно им пускат изследвания на щит.жлеза.

Общи условия

Активация на акаунт