Някой преборил ли се е с щитовидната жлеза БЕЗ ХАПЧЕТА?

  • 51 151
  • 138
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 153
Той не се ли набавя от слънцето? Ако стоиш 30 минути на слънце няма ли да наваксаш?

# 136
  • България
  • Мнения: 32
Внимавайте със слънцето тези, които сте с нарушена функция на щитовиднага жлеза! И стига с тези хормони! Вредят повече, отколкото да помагат. Временно решение, което извежда жлезата съвсем от харномичната й работа.

# 137
  • Мнения: 1
Здравейте и аз пия от години л-тироксина и вече наистина ми се иска до го сменя с билки.Днес бях в билкова аптека Дикрасин в Младост1 и там жената ми каза че това може да стане даже ми написа какво да вземам и всичко се прави бавно и постепенно с месеци.За мен лекарствата лекуват едно и вредят на друго в нашето тяло.Това го знам от личен опит защото вече имам проблеми със корема и въпреки че ендокриноложката ми каза че не е от него гастроентероложката ми каза че е от него и аз съм сигорна че е така.Жената днес в аптеката ми каза че л-тироксина вреди и на ставите

# 138
  • Мнения: 1
Здравейте момичета.Имам хипофункция на щит.жлеза.Стойностите на хормоните на щит.жлеза са ми FT4 ( Свободен Т4) - 9.34 / референтни стойности 12.00-22.00/
TSH ( Тиреотропен хормон) - 5.460 / референтни стойности 0.300 -4.200.
От утре започвам лечение с ЕУТИРОКС  25мг.Чувствам се зле,кръвното ми играе,но главно е високо,имам главозамайване,заглъхнали уши,ускорен пулс,треперене на тялото и обща отпадналост.Има ли някое момиче ,което да се е чувствало по този начин и това състояние да е било свързано с хипофункция на щит.жлеза?
Еутироксът не е ли 25 мкг?
При хипофункция на жлезата пулсът не се ли забавя?
Аз бях с TSH 4,2 и Ft4 12,5 и ми изписаха Л-тероксин 25 мкг. Единственото ми оплакване беше, че ми беше студено на краката.
За здрава щитовидна жлеза се препоръчва да се пие профилактично ливанска кедрова смола. Полезна е и за бъбреци, жлъчка, простата, чер дроб и пикочните пътища.

Общи условия

Активация на акаунт