Някой преборил ли се е с щитовидната жлеза БЕЗ ХАПЧЕТА?

  • 51 146
  • 138
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
От 2 години съм с намалена функция на щитовидната жлеза и почнах хормони.  Обаче продължавам да имам много моменти, в които не се чувствам добре. Хормонът ми скача, и ми увеличават дозата...
Твърдо съм решена да спра хормоните и да започна билколечение или алтернативно лечение. Бях при билкар и започнах билки, но бих искала да си пиша с хора, които пробват също алтернативно лечение или такива, които се справят без хапчета по някакъв начин.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 297
За съжаление не мога да ти дам такъв отговор. Това, което мога да ти кажа е че на няколко пъти съм си мерил TSH-то и на два пъти ми беше близко доста до долната граница. Тогава бях в стрес. Дори стреса при мене понякога е и на подсъзнателно ниво. От последната лекарка в София съм доста доволен. Тя и няколко други лекари ми казаха, че трябва да си променя начина на живот. Антителата как са ти ТАТ и МАТ ? Селен пробвала ли си ? Селена намалява антителата. Аз ходя на йога и на фитнес и пак не ми е достатъчно. Просто трябва да си променя мисленето. Да взема да прочета и някоя друга книга също. Така е при мене поне .

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 14:02 от javor_bg

# 2
  • София
  • Мнения: 38 493
Като за начало - хранителни добавки с кафяви водорасли.
Потърси и други билки и добавки, има варианти.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Знам за хора, преборили този проблем без хапчета с помощта на йод на Лугол (Lugol's Iodine).  Има много информация в английските сайтове, в българските не е разпространено.

Селенът също е много добър, само че не обикновения, който се продава масово на аптеките. Формата трябва да е селенометионин, от iherb.com съм поръчвала Wink

# 4
  • Мнения: 306
Преди време имах такива колебания във функцията на щитовидната жлеза, влязоха в норма след месец-два прием на Омега Прим - Омега 3, Q 10 и селен. Предполагам, че тази комбинация регулира функцията и донякъде, зависи все пак от конкретния проблем.

# 5
  • Мнения: 2 751
Много благодаря!
Аз пия хапчета, но постепенно намалявам дозата, докато не ги спра. Съответно не се чувствам особено добре.
Днес си купих Селен и Омега 3, ще потърся и водораслите!
Да, имам доста натоварен начин на живот. Всичко започна при мен след развода.
Последните месеци се опитвам да съм спокойна и да не се опитвам да направя деня 48 часа, вместо 24...
Дано успеем всички да го преборим (които имаме този проблем)

# 6
  • Мнения: 10 061
Спрях хапчетата за повече от три години, тъй като не ми улучваха точната доза и получавах сърцебиене.
Голяма грешка -  много рано влязох в менопауза и сега съм с много тежка форма на остеопороза и травми.
От година пак ги почнах и се оказа, че мога и сама да си контролирам дозата.

# 7
  • София
  • Мнения: 167
И аз съм с намалена функция и ми писна от тироксина, непрекъснато ми се променя хормона въпреки хапчетата. Селен и аз пия, но не намирам инфо за алтернативно лечение, билки, добавки. dlpl, не си променяй сама дозата, че е доста опасно, аз така се забатачих още повече.
L'Agent, моля дай повече инфо за билки и добавки които действат.

# 8
  • Мнения: 10 061
Не съм уточнила подробностите в предния си пост.
Смених си ендокриноложката и тя ми препоръча да започна по схема да пия тироксина. Първо ми изписа от 25 мг, като в началото няколко седмици ги чупех на две, после 3 четвъртинки пак няколко седмици и така достигнах моята доза от 50 мг. лятото. За зимата ми препоръчва 100 мг, но мисля, че пак постепенно ще стане. Докторката държи, ако има проблем да й се обадя и да коригираме дозата. Даже ме предупреди, че на моменти можем и да спираме тироксина, зависи от лаб.р-ти.
Ако пак получа това сърцебиене и нея я няма, сигурна съм, че ще намаля дозата, докато я открия или ще ги спра до тогава. За кратко време не е толкова опасно.
Е, поне аз така си мисля.
Пила съм и аз хранителни добавки за щит.жл., но резултат нямаше. Може би, тези добавки приложени превантивно да са ефективни, но при вече установена хипофункция, ...не знам newsm78

пп:  Първата ендокриноложка не ми обърна внимание на оплакванията и ме прати да си лекувам сърцето, но там нямаше проблем и ЛЛ направо ми каза, че е против лечение с хормони, та така и стигнах до споменатите усложнения.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 751
Така, след като съм отчаяна за пореден път от методите на българските лекари (смених 3ма ендокринолози, все "много добри"), започвам борбата сама.
Спирам хапчетата постепенно, след като изчетох безброй материали.
НА мен единствения ми проблем е високото ТСХ, получено след много години стрес и проблеми.

Почнах с билки от 2 седмици, почнах добавки, купих си съставките за луголовия разтвор, ще направя една-две консултации с лекар, ДжиПи, на който имам доверие, и...почвам борбата.

Ако някой има желание да следи какво става и да пробва с мен, да ми пише.

Отказвам да съм на хормони цял живот, при условие, че съм половин човек и с тях.
  Tired

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 12:18 от Даниела Икономова

# 10
  • Мнения: 85
Скъпа Даниела и аз като теб отказвах да съм зависима от хормоните и бях решена, че ще търся и други начини. Аз съм с Хашимото от 2008 г. получено следствие на стрес, имам и фамилна обремененост, но преди това бях добре. Така както започнах с 25 мкг вече съм на 100 мкг за няколко години, жлезата прогресивно се уврежда и спира да работи, въпреки ЕУТИРОКСА или може би именно заради него. В началото се стремях, ако не друго да не вдигам дозата, а да стоя на 25-50 мкг. максимум, като пиех и селен, ходех на йога и т.н. Но покрай малко дете на градина, работа и тичане не мога да кажа, че ежедневието ми е било спокойно. Та в резултат на моето упорство да не пия по-голяма доза (не ходех на изследвания даже) първо качих килограми неусетно, които сега въпреки коригираната доза и спорт не успях да сваля, имах и ставни проблеми-от типа на ревматоиден артрит-също автоимунно заболяване. Сменяла съм няколко ендокринолози, сега ходя там само за да ми пускат изследванията, защото традиционната медицина не предлага алтернативи и лечение-само хормонална терапия и нищо друго. Бях твърдо решена да се излекувам с хомеопатия ,понеже тя нали лекува всичко, опитите ми продължиха 6 месеца -без резултат, но може би не уцелих добър специалист, във Варна в момента няма много добри специалисти.  Сега съм бременна с второто си дете, изследвам се всеки месец и си пия хорманите, защото иначе ме е страх да рискувам. Не съм се отказала в никакъв случай да търся алтернативи, но просто сега не мога де си го позволя, още повече, че недостига ми действа много зле на нервите и няма да мога да си гледам децата спокойно. Честно казано мисля, че в момента, в който приех, че са такива нещата и ако трябва да стигна до максималната доза хормони за тотално неработеща жлеза ще го направя и ще продължа да живея и някакси ми се подобри състоянието, поне психически. Както със сигурност знаете това е болест на чуствителните и раними хора, на вечно стараещите се и съобразяващи с всичко и всички и затова положителното мислене ни е изключително важно. Последната ми ендокриноложка казва, че Хашимотото е от най-леките ендокринни заболявания, с които можеш да живееш пълноценно и като се замисля за базеда, диабет и т.н май наистина е така. Просто се старая да не мисля, че трябва да пия тези боклуци до живот, а гледам да се радвам на всеки ден , и без това никой не знае какво и колко му е писано. Извинете за дългият пост, но темата ми е много присърце и искрено се надявам, че ще се включат хора, успели да се излекуват  Hug

# 11
  • Мнения: 817
Когато жлезата, поради настъпили физиологични аномалии, спре да произвежда тироксин, тогава не виждам друга алтернатива освен заместителната терапия с елтироксин. Според мен, това е същото, когато панкреасът поради настъпили физиологични аномалии спре да произвежда инсулин и се налага доживотна терапия с внасяне на инсулин в организма...
Друго е, когато щитовидната жлеза все още не е абсолютно увредена, а функционира, макар и недостатъчно, тогава какво би обърнало процеса на малфунцията й?.... Кое би било ефикасно за възстановяването й?... Така, че Даниела Икономова, и аз ще следя с интерес твоите лични открития в тази област. Успех!  Hug

# 12
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ако някой има желание да следи какво става и да пробва с мен, да ми пише.
Отказвам да съм на хормони цял живот, при условие, че съм половин човек и с тях.
  Tired

Даниела, отиди при читав ендокринолог, например д-р Емил Начев.
Тръпки ме побиват, като чета какво се каниш да си причиниш. Знам, че мисълта да си зависим от едно малко, бяло хапче е плашеща, но ти не си зависима от него, а от болестта. Хапчето само ти помага.

Не бих спряла лекарствата за нищо на света. Не бих искала доброволно да се инвалидизирам.

# 13
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Диагностицирана съм с Хашимото от 2003 година, една година след раждането на малкия ми син и връщането ми на работа три месеца след това. Имам си и аденом.
Бях се бъгнала по същия начин да се лекувам без лекарства, с билки, глад и какво не. Тогава още имах късмета да присъствам на лекция на доктор Емилова, която  заяви в прав текст,че има две болести, които не се повлияват от гладолечение и една от тях е въпросното Хашимото. Подобен беше и отговорът на хомеопатката, с която се консултирах малко след това - който каже,че Хашимото се повлиява от хомеопатия , заблуждава. И бях до тук.

Аз вярвам на еутирокса, който разбирам,че за авторката е непопулярен поради усещането за зависимост. Сауле правилно е написала,че не еутироксът е страшният, а болестта. Освен това пия Л-Тирозин 500 и Селен.  И бих ги препоръчала. 

# 14
  • Мнения: 10 061
Бях изпуснала  -  и в чужбина ходих на ендокринолог. Същото ми обясниха, че няма друго лечение за хипофункцията, освен хормоните. За разлика от нас, там редовно им пускат изследвания на щит.жлеза.

# 15
  • София
  • Мнения: 167
на колко време пускате изследвания? При мен края на април беше 0,8 тсх, после пуснах юли - 4,2   Shocked
Направо не знам защо така се вдига. Пиех си л-тироксина, всичко постарому и защо така не знам.

# 16
  • Мнения: 1
Аз имам проблем с щитовидната жлеза, като имам възли от 4,5 см, но хормоните са ми в нормата. Иска ми се да има начин да се успокоят тези възли, без оперативна намеса. Пробвал съм с капки на Бах и др., но като цяло няма трайно подобрение.

# 17
  • Мнения: 2 751
Така: от днес спирам хапчетата. Започнах активно приемане на добавки, ленено семе, селен и Омега 3, плюс билките.
Консултирах се с ендокринолог-хомеопат от Русия, лекар на  моя приятелка, която е спряла хапчетата след 10 години прием. (сега има 2 деца и е в отлично здраве!)
КАза задължително лягане най-късно в 22:30 (ориентировъчно), спокойствие и това засега. И на всеки 1 месец контролно изследване. Само споделям...в случай, че на някой би му било полезно
Аз съм решила за себе си!
Скоро ще посетя и хомеопат.
 Успех на всички   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 047
За каква стойност на ТСХ става дума ! Имаш ли Хашимото .
Аз съм стойност около 3,50-3,90 без хапчета, но искам дете и съм на лекарства за да подържам стойност под 2,5 ,Въпроса е дали след раждане евентуално ще мога да спра хапчетата . Нямам симптоми от Хипофункцията , с хапчета или без тях се чувствам нормално!Много ме е страх да не спред да работи съвсем железата с тия хормони отвън , все пак съм под горната граница -4,20 !

# 19
  • Мнения: 2 751
За каква стойност на ТСХ става дума ! Имаш ли Хашимото .
Аз съм стойност около 3,50-3,90 без хапчета, но искам дете и съм на лекарства за да подържам стойност под 2,5 ,Въпроса е дали след раждане евентуално ще мога да спра хапчетата . Нямам симптоми от Хипофункцията , с хапчета или без тях се чувствам нормално!Много ме е страх да не спред да работи съвсем железата с тия хормони отвън , все пак съм под горната граница -4,20 !
Започнах от ТСХ 8,6 с много силни симптоми
Тогава почнах и хормоните, по лекарско предписание.
Всички др.хормони са ми в норма
Хормонът спадна на 1,5- 2
После пак се качи на 4.
Но през всичките 2 години все не се чувствам много добре, все съм отпаднала, с постоянно главоболие и всички останали "екстри"

ОТ билките поне почнах да спя нормално и да не се потя нощем. А и имам малко повече енергия.
Това е....
И аз искам и планирам 3то дете скоро, но вътрешно съм убедена, че ще се оправя и така
П.С. Сменила съм 3ма лекари..все много добри, но всеки казва: "Увеличавай дозата"...и докога така?

# 20
  • Мнения: 437
Записвам се да следя темата.
Свалила съм си е-книги от амазон, защото на български наистина няма информация за алтернативно лечение освен традиционното на болести от този тип. Ще пиша, ако открия нещо важно.
Иначе като имам възможност ще ви пусна и няколко линка на групи във фб на английски, където често отговарят на въпроси и има полезна информация.

# 21
  • Мнения: 1 078
Даниела, решението ти е смело и дано да има успех. Моля информирай ни от време на време как се чувстваш и как вървят нещата при теб.
Какви билки приемаш ?

# 22
  • Мнения: 2 751
Ходих при билкар - Еньо Миланов и той ми предписа : 1 чай, 1 сироп за разтваряне и един мехлем за мазане. Не знам какво съдържат, микс са от над 20 билки, негово производство. Но той е и ирисодиагностик и преценява

# 23
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Рискът да родиш дете със сериозни увреждания, ако не си пиеш лекарствата, е зловещо голям.
За това ирисодиагностик, който е предписал билки, неясно какви, не може да помогне, ако изобщо може да помогне с нещо.

Понижената функция на щитовидната жлеза при бъдещата майка крие сериозни рискове за успеха на бременността и здравето на бъдещото бебе. Състоянието може да е причина за развитието на анемия, екслампсия,  отлепване на плацентата, сериозно се засяга интелекта на бъдещото дете. Тежко изоставане в развитието - физическото и умственото, може да е най-малкия проблем.

Членувам в група на майки с труднопроговарящи деца. Някои от тях са започнали да говорят на възраст 3-4 г. по-късно от нормалната за началото на детския говор (т.е. - на по 4-5-6 години), при това с интензивна терапия. Да ти разкажа ли колко от тях са деца на майки, които не са знаели, че имат проблеми с щитовидната жлеза и не са вземали лекарство?


Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 17:20 от Saule

# 24
  • Мнения: 2 751
Разбирам всичко това, но от проблем на щитовидна жлеза до проблем на щитовидна жлеза има огромна разлика. Разбира се, всеки поема сам риск за себе си  Peace

# 25
  • Мнения: 817
Подкрепям напълно мнението на Saule. Ако правите опити за бебе е по-добре да пиеш елтироксина, а не да си правиш експерименти със себе си и бъдещото си дете. И, ако забременееш трябва да си правиш редовно изследвания на ТСХ-то, защото при бременност ТСХ-то нараства още след втората седмица и трябва увеличаване на дозата елтироксин. Според мен, такива експерименти може да си правиш само, ако не планираш да забременяваш.  Peace

# 26
  • Мнения: 297
Истината е някъде по средата. Според мене докато си бременна си има огромен риск. След като родиш вече наистина може да се пробва и наистина както добре си го казала изследване на ТСХ-то всеки месец. Абсолютно съм съгласен, че има разлика между проблем и проблем с щитовидната жлеза. И все пак при бременност риска си остава огромен. След бременността вече е различно. При доктор Калина Иванова ходила ли си ? Доста добър специалист е.

# 27
  • Мнения: 2 751
Истината е някъде по средата. Според мене докато си бременна си има огромен риск. След като родиш вече наистина може да се пробва и наистина както добре си го казала изследване на ТСХ-то всеки месец. Абсолютно съм съгласен, че има разлика между проблем и проблем с щитовидната жлеза. И все пак при бременност риска си остава огромен. След бременността вече е различно. При доктор Калина Иванова ходила ли си ? Доста добър специалист е.
Искам да уточня: няма да правя никакви опити за бебе, докато ТСХ не е в норма, т.е. под 2 и докато не го задържа в/около тази стойност. Дотогава ще се боря с всички методи, без хормони.
Утре съм на хомеопат. Да видим какво ще каже
Ходила съм досега в Токуда, в Ендокринологията и при още една лекарка, съжалявам, не й помня името.
Всички са категорични: "нямаш никакви изменения, нито на жлезата, нито другите хормони, само високо ТСХ, но ще взимаш хормони доживот и това е"

# 28
# 29
  • Мнения: 2 751
Днес ходих на хомеопат в МЦ Хирон. От утре започвам малките бели топченца Simple Smile
Лекарят каза, че щом жлезата не е увредена и няма изменения, няма антитела и друг повишен/понижен хормон, освен ТСХ,  има шанс да възвърнат функцията й до 80% . Каза:" едва ли на 100%"
5 дни съм без хормони, чувствам се много добре  Peace

# 30
  • Мнения: 63
Здравейте Даниела. Аз също съм със повишен TSH, но имам възли. В вашия случай, при условие, че само този хормон ви е увеличен, а другите хормони и антитела в норма, кара ми да ви предложа да замислите за хипофиза , защото именно той изработва TSH. Може би МРТ ще изясни картината?
При мен 10 години лекуваха  Мениер и добре, че направих МРТ и се оказа, че имам хидроцефалия и оттам ми е проблема.

# 31
  • Мнения: 2 751
Днес резултат: ТСХ - 0,61  Shocked
Струва ми се невъзможно, от 1 седмица не пия хапчета, а резултатът е намалял от 3,85 до този...

НА някой случвало ли му се е да му объркат резултати? Все пак това е Кандиларов...

# 32
  • Мнения: 297
В Кандиларов би трябвало да са добре нещата. Въпреки това горещо те съветвам да повториш резултата и в друга лаборатория. Може и в ендокринологията на ул. Здраве по горните етажи на Майчин Дом.

# 33
  • Мнения: 297
Още нещо се сетих. Хормоните могат ли да се повлияят ако вземаш други медикаменти ? На гладно ли правиш изследването без дори и чаша вода да си пила ?

# 34
  • Мнения: 2 751
Още нещо се сетих. Хормоните могат ли да се повлияят ако вземаш други медикаменти ? На гладно ли правиш изследването без дори и чаша вода да си пила ?
Ами в лабораторията ми казаха, че може да съм яла.важно било да не пия кафе. Така ми беше казала и ендокриноложката..та бях яла. Затова след седмица ще повторя на гладно.

# 35
  • Мнения: 297
Доста е странно това. На мене ендокриноложката ми каза, че не трябва да съм ял и дори и нито една глътка вода да съм пил. Най-високо е ТСХ -то на гладно. Ето тук е опоменато това:

http://ramuslab.com/30/%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%B … 0%BC%D1%83%D1%81/

# 36
  • Мнения: 32
Вярно ли е че;
Проблемите с щитовидната жлеза - или да го наречеме заболяванията при жените води до хормонален дисбаланс /ако заболяването е такова на жлезата/ което води до проблеми при зачеването и износването на плода ??

# 37
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не просто е вярно. Истина е.
Няма да Ви занимавам с медицинска терминология, резултати от търене в Гугъл колкото искаш.
https://www.google.bg/search?q=%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1 … =122&ie=UTF-8
Цитирам все пак:
"Две са направленията, в които най-често се обобщава влиянието на тиреоидната патология върху протичането и развитието на бременността.

Първото направление се асоциира с нарушенията във функцията на щитовидната жлеза и възможните неблагоприятн последици върху органогенезата и интелекта на плода. Достоверен маркер за предсказване на феталния риск е установяването на висок ТТХ в начална бременност.

Второто направление се свързва със съществуващите имунологични промени в щитовидната жлеза, които са характерни за автоимунните заболявания – тиреоидит на Хашимото и Базедова болест. Антителата ТАТ и МАТ са резултат от  абнормен имунен отговор, който би могъл да бъде причина за възникване на спонтанни аборти в различен срок на бременността, ранно настъпила прееклампсия или вторичен фосфолипиден синдром, протичащ с различни нарушения в кръвосъсирването. Антителата ТАТ , МАТ и TRAC могат да преминат през плацентата и да въздействат върху феталната щитовидна жлеза. Те биха могли да причинят вроден хипо- или хипертиреоидизъм, който най-често има преходен характер."

# 38
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Аз пак да кажа, че ендокринният стерилитет е по-малкият дявол. Пиеш си хапчетата, забременяваш и си износваш бременността успешно, детето ти е здраво. Алтернативата е да не си пиеш лекарствата и да правиш аборт след аборт.

По-големият ужас е, когато просто не знаеш, че имаш проблеми с щитовидната жлеза (или по някаква абсолютно престъпна причина да отказваш лекарства) и бременността все пак се износва успешно. Пораженията върху детето са такива, че не ми се навлиза в подробности.

# 39
  • Мнения: 817
Подкрепям горните мнения и ще добавя, че когато ТСХ-то е над 2.5 означава, че е възможно да не се стигне до зачеване, тоест самият организъм да отхвърли ембриона и той да не може да се закрепи към стената на матката. Тоест, дори и да има зачатие, може да няма зачеване. Освен това, високото ТСХ има отражение върху цикъла. Понякога, при регулиране на ТСХ-то се регулира и месечния цикъл.
Изследването се прави на гладно, както и елтироксинът се приема сутрин на гладно.

# 40
  • Мнения: 1 327
не знам дали е уместно тук да ви питам, но някой да се е преборил с косопад вследствие хипофункция на щз? уж вече са ми в норма изследванията, а косата ми пада ужасно..и продължава да ми е слабо оросяването на крайниците, четох че се препоръчват някакви водорасли за моя случай но кой, какви по колко.. newsm78 благодаря предварително

# 41
  • Мнения: 297
Здравей , незнам дали това ще помогне, но знам със сигурност една история за проблем с косопад поради липса на витамин B12 мисля, че беше. След взимането на витамин B12 косапада спира. За жена става въпрос около 35 годишна май. Трябва да попиташ някой лекар задължително за витамин В12. Не казвам, че е от това, но все пак !

# 42
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
не знам дали е уместно тук да ви питам, но някой да се е преборил с косопад вследствие хипофункция на щз? уж вече са ми в норма изследванията, а косата ми пада ужасно..и продължава да ми е слабо оросяването на крайниците, четох че се препоръчват някакви водорасли за моя случай но кой, какви по колко.. newsm78 благодаря предварително

Имах период на такъв злокобен косопад, въпреки стабилното тсх, че не искам да си спомням. Беше в първите 2 години, след като ме диагностицираха и търсехме точната доза Еутирокс. Добре закрепих положението със Себорал форте за мазане (прави чудеса по отношение на поникването на нова коса, мажеш упорито, първначално всеки ден, после през ден, после 2-3 пъти седмично), плюс Приорин по 2 таблетки вечер, по-нататък по 1. Магнезий също. Накрая косата се стабилизира и се върна в първоначалното си състояние, но беше толкова зле в един момент, че имах голи петна.

За оросяването - гинко билоба.

За

# 43
  • Мнения: 1 842
не знам дали е уместно тук да ви питам, но някой да се е преборил с косопад вследствие хипофункция на щз? уж вече са ми в норма изследванията, а косата ми пада ужасно..и продължава да ми е слабо оросяването на крайниците, четох че се препоръчват някакви водорасли за моя случай но кой, какви по колко.. newsm78 благодаря предварително

Имах период на такъв злокобен косопад, въпреки стабилното тсх, че не искам да си спомням. Беше в първите 2 години, след като ме диагностицираха и търсехме точната доза Еутирокс. Добре закрепих положението със Себорал форте за мазане (прави чудеса по отношение на поникването на нова коса, мажеш упорито, първначално всеки ден, после през ден, после 2-3 пъти седмично), плюс Приорин по 2 таблетки вечер, по-нататък по 1. Магнезий също. Накрая косата се стабилизира и се върна в първоначалното си състояние, но беше толкова зле в един момент, че имах голи петна.

За оросяването - гинко билоба.

За
А косопада не може ли да е точно от хапчетата които се пият за щитовидна?! Peace

Към авторката на темата: Какви са точните вит. които пиеш? Peace

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Миналата година по това време беше моят ужасен косопад,продължи до2-3мес.....За сега нещо се бави,дано ме пропусне Praynig Пия си хормона редовно,с хашимото съм от 2,5год.,изезнаха доста от неприятните симптоми,хормоните са в норма,но антителата не

# 45
  • Мнения: 2 751
Ето ме тук, за да ви се отчета.
Смело мога да призная, че опитите ми да преборя хипофункцията на щитовидната с хомеопатия бяха АБСОЛЮТНО НЕУСПЕШНИ.
За по-малко от месец ТСХ се вдигна на 9,3. Знаете как съм се чувствала.
Открих връзки (жалко, но понякога трябва да прибегнем до връзки и в медицината), заведоха ме на ендокринолог, няма да споменавам имена. Млад и амбициозен. Работи само в болнично отделение.
Обясни ми, че в напреднала възраст (т.е. ако не си дете) хомеопатия няма как да помогне, особено в нашия случай.
Обясни ми още куп неща, за които само бях чела по нета, и които съм изпитвала на себе си (става въпрос за проблеми заради жлезата) и които нито един от предишните ми доктори нито един доктор не ги потвърди.
Също за зачеването - деца, родени от болна майка, която е с високо ТСХ, може да имат кретенизъм и прочее...което го знам пак оттук, и от нета, но НЕ И ОТ ДОКТОРИТЕ!
В този ред на мисли искам съзнателно да оплюя д-р Горчева от Токуда, която ме доведе до тук - да търся хомеопати, да правя опити за бебе с резултат 4 (щото според нея няма никакъв проблем) и също да си мисля, че съм за лудницата, защото имам сърцебиене и не се чувствам добре психически. (тя изрично ми каза, че съм за психиатър, не за ендокринолог! ДВА ПЪТИ срещу скромната сума от 50 лв прегледа!) и още други черни неща мога да избълвам, ама хайде, да е жива и здрава.
НА всички, които писаха, огромно благодаря!   bouquet
Сега мога да си пия хапчето спокойно, защото най-накрая получих компетентно мнение от доктор...а не само това, което чета по форумите и нета.
Бъдете здрави!  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 38 493
Даниела, и аз от Форума научих, ако си зле с нервите - да си изследваш щитовидната жлеза.

За хомеопатията - винаги съм била против.

# 47
  • Мнения: 1 842
Ето ме тук, за да ви се отчета.
Смело мога да призная, че опитите ми да преборя хипофункцията на щитовидната с хомеопатия бяха АБСОЛЮТНО НЕУСПЕШНИ.
За по-малко от месец ТСХ се вдигна на 9,3. Знаете как съм се чувствала.
Открих връзки (жалко, но понякога трябва да прибегнем до връзки и в медицината), заведоха ме на ендокринолог, няма да споменавам имена. Млад и амбициозен. Работи само в болнично отделение.
Обясни ми, че в напреднала възраст (т.е. ако не си дете) хомеопатия няма как да помогне, особено в нашия случай.
Обясни ми още куп неща, за които само бях чела по нета, и които съм изпитвала на себе си (става въпрос за проблеми заради жлезата) и които нито един от предишните ми доктори нито един доктор не ги потвърди.
Също за зачеването - деца, родени от болна майка, която е с високо ТСХ, може да имат кретенизъм и прочее...което го знам пак оттук, и от нета, но НЕ И ОТ ДОКТОРИТЕ!
В този ред на мисли искам съзнателно да оплюя д-р Горчева от Токуда, която ме доведе до тук - да търся хомеопати, да правя опити за бебе с резултат 4 (щото според нея няма никакъв проблем) и също да си мисля, че съм за лудницата, защото имам сърцебиене и не се чувствам добре психически. (тя изрично ми каза, че съм за психиатър, не за ендокринолог! ДВА ПЪТИ срещу скромната сума от 50 лв прегледа!) и още други черни неща мога да избълвам, ама хайде, да е жива и здрава.
НА всички, които писаха, огромно благодаря!   bouquet
Сега мога да си пия хапчето спокойно, защото най-накрая получих компетентно мнение от доктор...а не само това, което чета по форумите и нета.
Бъдете здрави!  Hug
Дано сме здрави и ти и ние! Но не разбрах сега какво пиеш? На мен от това пиене на какво ли не започна да ми става сух скалпа сякаш няма грам влага...и сега няма с какво да го спра този ужас, защото след всяко къпане косата става като тел и пада...Някой с такива оплаквания да има или съм само аз? Peace
Лично аз и със и без хапчетата се чувствам почти еднакво! За разлика че с хапчетата си докарах ужасен косопад....от който не мога да се отърва. А преди това нямах такива проблеми. Tired Sad

# 48
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Sunshine, сменяй лекаря!
Даниела, много, ммного се радвам, че си открила читав лекар, който ти е показал защо хапчето не ти е враг. Само мога да си представям как си се чувствала с тсх 9, аз над 4 не съм качвала.
Иначе потвърждавам - бъгаво ли е тсх-то, човек си ходи направо луд. Чак година, след като го стабилизирах, щитовидната ми емоционалност изчезна.

# 49
  • Мнения: 1 842
Sunshine, сменяй лекаря!
Даниела, много, ммного се радвам, че си открила читав лекар, който ти е показал защо хапчето не ти е враг. Само мога да си представям как си се чувствала с тсх 9, аз над 4 не съм качвала.
Иначе потвърждавам - бъгаво ли е тсх-то, човек си ходи направо луд. Чак година, след като го стабилизирах, щитовидната ми емоционалност изчезна.
Колко още да сменя!? Като всеки ти гледа джоба(парите в него), а не как да ти помогне?! Shocked
Трябва ми нормален живот, а не хапчета и лекари! Simple Smile
Мерси за препоръката. Peace

# 50
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Sunshine, сменяй лекаря!
Даниела, много, ммного се радвам, че си открила читав лекар, който ти е показал защо хапчето не ти е враг. Само мога да си представям как си се чувствала с тсх 9, аз над 4 не съм качвала.
Иначе потвърждавам - бъгаво ли е тсх-то, човек си ходи направо луд. Чак година, след като го стабилизирах, щитовидната ми емоционалност изчезна.
Колко още да сменя!? Като всеки ти гледа джоба(парите в него), а не как да ти помогне?! Shocked
Трябва ми нормален живот, а не хапчета и лекари! Simple Smile
Мерси за препоръката. Peace

Ами, всички бихме предпочели да не ни се налага да се виждаме с лекари и да пием хапчета, но като е дошло - какво да се прави? Цялата тема е чудесна илюстрация, как ако пренебрегнеш проблема, той не просто не изчезва, а се влошава.

Аз също смених няколко лекари, преди да си намеря този, който наистина си разбира от работата и ми помага. Даже тук, в Белгия, веднъж щяха да ми правят пункция на несъществуващ възел  ooooh! Не спрях да търся читав лекар, защото то си е за мен. Намерих го в България. 

# 51
  • Мнения: 437
Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad

# 52
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad

Извинявай, ама това е отвратително. Тази жена има ли личен опит с щитовидно заболяване?! Аз бях (и все още съм) 50 кг, но когато започнаха зверските болки в костите, беше в пика на заболяването ми, преди още да започна да вземам Еутирокс. Започнах да го пия и година по-късно всичко, всичко отзвуча, енергията ми се върна, косата спря да капе, беше рай. И в едни момент, едни хора в  университетската болница в Брюксел рекоха "Хвърляй Еутирокс-а, ниско ти е тсх-от". И го хвърлих. След 20 дни, костите ми се спукаха от болка. Не ми се мисли какво беше. Летях до България при д-р Емил Начев. Силно го препоръчвам (ако не се дразниш от лекари, които обясняват дъъъълго и напоително, така, че накрая да вземеш изпит по еднокринология само от слушане Simple Smile ).
 

# 53
  • Мнения: 341
Доктор Емил Начев, в коя болница работи и с талон ли се влиза ?
 

# 54
  • Мнения: 817
Даниела Икономова, съжалявам за това, че не успя да намериш друг вариант и си се влошила. Но, се радвам, че си намерила подходящия човек, на който да вярваш, на трезвата ти мисъл в момента и на решенията, които лично си взела. Дано скоро се стабилизираш и успех ти желая в бъдещите ти начинания. Hug
п.п. доктор Начев is the best!  Peace

# 55
  • Мнения: 437
Ох, ами какво да ти кажа, точно така си беше, винаги като съм се оплаквала от нещо, погледът е бил невярващ и неодобрителен и не ми е казвано нищо конкретно. Да, като цяло ми отшумяха симптомите, но в крайна сметка работя и съм активна през по-голямата част от деня и ми трябва енергия и сила, а това допълнително ми пречи. Напоследък не ме болят мускули и кости, но да видим.
Веднъж ми каза да спра да чета по форумите какво се пише. Е, добре, ама аз не си измислям.  Shocked
Значи, казвате Начев бил добър. При него как се ходи - с направление може ли? Знаете ли, малко ме е страх сега да сменям пак лекар, защото преди това дълго време, буквално години, не можех да попадна на човек и да ми определят диагнозата и само се лутах, успявах за известно време да стабилизирам нещата и после пак...
Съжалявам за безбройните въпроси, просто съм объркана и явно пак трябва да се въоръжа с търпение, нерви и цялата ми папка с изследвания и документи и пред кабинета на Начев да видим какво ще каже той...
А много ли се чака за него? И също до каква степен ви се потушиха симптомите?  #Crazy newsm78

Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad

Извинявай, ама това е отвратително. Тази жена има ли личен опит с щитовидно заболяване?! Аз бях (и все още съм) 50 кг, но когато започнаха зверските болки в костите, беше в пика на заболяването ми, преди още да започна да вземам Еутирокс. Започнах да го пия и година по-късно всичко, всичко отзвуча, енергията ми се върна, косата спря да капе, беше рай. И в едни момент, едни хора в  университетската болница в Брюксел рекоха "Хвърляй Еутирокс-а, ниско ти е тсх-от". И го хвърлих. След 20 дни, костите ми се спукаха от болка. Не ми се мисли какво беше. Летях до България при д-р Емил Начев. Силно го препоръчвам (ако не се дразниш от лекари, които обясняват дъъъълго и напоително, така, че накрая да вземеш изпит по еднокринология само от слушане Simple Smile ).
 

# 56
  • Мнения: 2
Така: от днес спирам хапчетата. Започнах активно приемане на добавки, ленено семе, селен и Омега 3, плюс билките.
Консултирах се с ендокринолог-хомеопат от Русия, лекар на  моя приятелка, която е спряла хапчетата след 10 години прием. (сега има 2 деца и е в отлично здраве!)
КАза задължително лягане най-късно в 22:30 (ориентировъчно), спокойствие и това засега. И на всеки 1 месец контролно изследване. Само споделям...в случай, че на някой би му било полезно
Аз съм решила за себе си!
Скоро ще посетя и хомеопат.
 Успех на всички   bouquet
Браво Simple Smile И аз така направих след дъъълго лутане по лекари, изследвания и изпробване на различни терапии.  Регулирането на селен в организма е много важно (има доста инфо в нета). Изследването се прави в лаборатория за тежки метали (в София - Св. Иван Рилски - 30лв)
Аз лично започнах с приема на една био добавка, разработка на КГБ - Неоселен плюс.
Допада ми основно, че е в течна форма, т.е. без да има допълнително обременяване с консерванти и други Е-та, които присъстват в повечето хранителни добавки. Добавката е подходяща за бъдещи и настоящи майки. Естествено ефекта не е моментален, но е доста по-бърз от билките
Успех на всички Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2
Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad
Д-р Горчева е доста рязка наистина, но е добър специалист, ако си решила да се довериш на традиционната медицина. Аз лично съм й много благодарна, че разубеди майка ми да си прави операция, както я бяха посъветвали други светила... От моя дългогодишен опит мога да кажа, че всички лекари изписват едни и същи лекарства, които помагат временно за регулинане на хормоните, но вредят на други органи и човек попада в клопката на фармацевтичната индустрия... Ако се поровиш малко във форумите сама ще се убедиш от опита на другите, че решението е в нетрадиционната медицина! Трябва само много търпение и вяра! Методите са безброй, пожелявам ти да намериш успешния за теб Simple Smile

# 58
  • Мнения: 445
Здравейте, 2010 година ми откриха   тиреотоксикоза, пих  нколко месеца Тирозол и преминах в Хипофункция. След което забременях с второто си дете.Честно казано бях доста изплашена как ще се развие болестта, как ще се движат хормоните .За моя голяма радост през цялата бременност хормоните бяха в норма.Родих живо и здраво момиченце , кърмихме се 9 месеца,хормоните все в норма. Ендокринолога ми каза , че може би като спра да кърмя ще се объркат пак хормоните. Честно казано  не знам какво се случи при мен , но да чукна на дърво без никакви добавки или хапчета , дъщеря ми е вече на 3 години и 3 месеца , аз редовно следя хормоните поне на 6 месеца Всичко ми е наред.С мъжа ми се шегуваме, че моето малко момиче ме излекува.

# 59
  • Мнения: 437
В крайна сметка реших да остана при нея и да си оставя следващия път егото пред вратата и да не съм толкова докачлива.
Напоследък след последната схема, която ми изписа на Л-Тироксина се чувствам много добре, отминаха ми и болките в костите и мускулите, надявам се да е от това, защото друго не приемам в момента като добавки...  Simple Smile

Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad
Д-р Горчева е доста рязка наистина, но е добър специалист, ако си решила да се довериш на традиционната медицина. Аз лично съм й много благодарна, че разубеди майка ми да си прави операция, както я бяха посъветвали други светила... От моя дългогодишен опит мога да кажа, че всички лекари изписват едни и същи лекарства, които помагат временно за регулинане на хормоните, но вредят на други органи и човек попада в клопката на фармацевтичната индустрия... Ако се поровиш малко във форумите сама ще се убедиш от опита на другите, че решението е в нетрадиционната медицина! Трябва само много търпение и вяра! Методите са безброй, пожелявам ти да намериш успешния за теб Simple Smile

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Преди 7 години ми откриха Хашимото. Стана случайно , търсейки причината защо не мога да забременея. Направих инвитро и сина ми е факт. Не съм лекувала Хашимотото, някак си го игнорирах и забравих, а и аз ходя на лекар само ако е много сериозно положението. Тази година след три месеца диета и фитнес и нито един свален килограм се сетих че може да е нещо хормонално. Направих си изследвания, защото вече бях бясна и се оказа че хормоните са ми добре и Хашимотото го няма. Значи някак си съм се излекувала, без лекарства. Може би нещо ми е помогнало, но какво незнам. Не съм пила почти нищо през тези 7 години, освен може би антибиотик веднъж-два.

# 61
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Пуканка, при Хашимото хормоните са динамични - понижават се, повишават се, за това и диагностиката се прави не само с кръвни изследвания - те са моментна снимка на състоянието. Ако пазиш диета и тренираш, но въпреки това не сваляш, това ми звучи много съмнително.

# 62
  • Мнения: 1 156
Здравейте и от мен !
Писала съм един - два пъти в други форуми за ЩЖ , но тогава бях добре. Сега ще пиша от другия край на нещата - и аз се влоших Sad
Първо да кажа , че съм на 24 години.
След прекаран емоционален стрес на 21г ми откриха уж хипофункция. на база на ТСХ 7-8 горе долу. Не помня точно колко беше. АНтителата бяха ок, вс други хормони и кр. изследвания си бяха ок, даже екографията на жлезата беше супер. Та само на база едно ТСХ - ми изписаха Л - тироксин, от който ТСХ ми се свали , но ужасните сърцебиения и идеята, че ще пия хормоните до живот ме подтикнаха да търся друг вариант. Започнах с хомеопатия при Костова в София.
Една година вс беше супер. Стреса започна да отминава , но от година ТСХ само нагоре- надолу.
Вчера бях на ендокринолог. Тсх от Септември ми е 5,26 . Вс друго е наред.
Ехографията пак беше ок - каза, че нямам увеличение, възли ... нищо
Обаче имам вс симптоми за Хашимото. Тя ми каза, че ако искам дете, трябва да започна с хормони, иначе сега избора си бил мой за хормони или хомеопатия. Но за дете - тсх 2,5 задулжително
Аз за момента отлагам детето , тъй като наистина искам да се стабилизирам , нали никой не иска болно детенце.
Истината е , че понеже съм много млада всички лекари малко ме пренебрегват - " Имаш си всичко, работа, гадже, дом, родители, млада си , хубава - живей си живота и гледай по философски на нещата " - бяха думите от вчера. Sad
да ама от страни е много лесно !!!!
Истината е , че в началото когато започнах с хомеопатията бях много много постоянна и решителна.Когато влязоха в норма сякаш се отпуснах и спрях да си мисля положително.
И ето пак съм зле.
Сега съм решила пак да започвам с хомеопатия. На 12 съм при Костова отново. Ще си пусна утре нови изследвания за да са ми пресни и .... знам, че ще са зле, защото аз винаги си ги усещам. Мисля да си пусна и доста др - напр. кортизол , пролактин, селен, Фе, и няколко още съм си набелязала и най-важно антитела.
Но започвам наново всичко - йога, медитация, положително мислене, книги (мнооого ми помагаха преди), самовнушение и любов към себе си ( много важно също) , ще ям много риба, плодове и вс , което съм изчела ще го правя колкото и трудно и скъпо да е.
Поръчах си селен, магнезии, алое .... ще си купя и шуслерови соли и ЕМК ... дано нещата се върнат в норма пак !
Извинете за дългия пост ...
Ще следя темата с голям интерес!!!
И до скоро !
Успех - не се давайте!!!!
Нека всеки успее- с или без хормони, с или без хомеопатия ... за всеки влак си има пътници!!!

# 63
  • Мнения: 437
От ШС почнах 6,7 и 9 и се чувствам добре. Направих си теста в немския сайт по препоръка на леля ми, която е меицинско лице в Германия. Въпросите са 50 на брой и са най-различни. Иначе сама да си ги назначавам - мне.
Някой, ако иска мога да пусна линка, ако мисли, че ще му е от помощ и да помагам с превода.   Hug

# 64
  • Мнения: 54
Здравейте ,искам да попитам при прием на лтироксин и нормализиране на тсх ,новисоки антитела,възможно ли е да не може да се отслабне......бяха юи казвали че като влезне тсх в норма,кг е свалят..? Къде е истината?

# 65
  • Мнения: 297
Антителата не са причината за отслабването щом ТСХ-то е в норма. Виж и другите ти хормони как са също така.

# 66
  • Мнения: 54
Кои хормони да изследвам.днес си пуснах инсулинова резистентност .там всичко е в норма и то добра.

# 67
# 68
  • Мнения: 160
Здравейте момичета. Откриха ми хиперфункция февруари месец. Не живея в България, тук нещата са още по тромави и от българските, след изследвания и хапчета изписани от от GP бях в продължение на 4 месеца. Тогава ме пратиха на специалист. За сега пия лекарствата и уж всичко е в норма, но на моменти изпитвам една постоянна умора, раздразнителност и ме кара да плача, не знам вече на кой хормон се дължи това. Оставам да ви следя. Хубава нова седмица и повече позитивни емоции   bouquet

# 69
  • Мнения: 341
Аз пия цинк с вит.С и съм много доволна. Отделно приемам на порции от " майната му " и се чувствам прекрасно. Момичета,всичко отминава и добро, и лошо, така че не се впрягайте толкова. Преди бях вечно в бойна готовност и всичко приемах навътре. Не знаех да казвам НЕ и се товарих с чужди задачи,а вътрешно се бунтувах,което ми донесе куп болести. От най-малкото започвах да плача и всичко ме дразнеше.
Сега пия и чесън на капсули,алое вера. Ще си взема и Шуслерова сол 7 ( магнезиум ), а 6 и 9 още не знам за какво са. Л тироксин го пих доста време и все ми дразнеше лигавицата на стомаха, и аз на своя глава го спрях,въпреки,че лекаря беше против.
Препятствия в живота ни ще има много, но нека от това да не ни боли !
Желая ви много позитивни мисли и щастливи мигове с любими същества !!!

# 70
  • Мнения: 92
Здравейте!
Орехите помагат при заболявания на щитовидната жлеза понеже съдържат много йод.
Също и райските ябълки.

# 71
  • Мнения: 437
Здравейте!
Орехите помагат при заболявания на щитовидната жлеза понеже съдържат много йод.
Също и райските ябълки.


За орехи не знам, на мен са ми забранени от диетолог...  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 306
Здравейте!
Орехите помагат при заболявания на щитовидната жлеза понеже съдържат много йод.
Също и райските ябълки.


Не се изказвайте така обобщаващо, йода е противопоказен в много случаи, от заболяване до заболяване има голяма разлика.

# 73
  • Мнения: 437
Здравейте!
Орехите помагат при заболявания на щитовидната жлеза понеже съдържат много йод.
Също и райските ябълки.


Не се изказвайте така обобщаващо, йода е противопоказен в много случаи, от заболяване до заболяване има голяма разлика.

Еми чели хората кой за орехи, кой за йод, още малко компреси с листо от зеле ще кажат да слагаме...  Joy

# 74
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Изчетох ви.Още не знма дали съм за тази тема или друга,но скоро ще разбера.Днес съвсем случайно на рутинен преглед на млечните жлези доктора ми прегледа и щитовидната жлеза.Оказах се със възел.Шашнах се,нищо конкретно не ми каза.Единствено да ида бързичко на ендокринолог.Ни колко сантиметра е възела,ни нищо.Имам снимка,но не мога да се ориентирам за размерите.
Възможно е да го имам от години и да не съм разбрала.Сега като се върна назад във времето се сещам на кратък период на сърцебиене и потене,но всичко си е било временно и си е отшумявало.Споделяла съм с личната,но основния отговор е "нерви и стрес".Та тала незнам колко е страшно,незнам какво да очаквам.

# 75
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Изчетох ви.Още не знма дали съм за тази тема или друга,но скоро ще разбера.Днес съвсем случайно на рутинен преглед на млечните жлези доктора ми прегледа и щитовидната жлеза.Оказах се със възел.Шашнах се,нищо конкретно не ми каза.Единствено да ида бързичко на ендокринолог.Ни колко сантиметра е възела,ни нищо.Имам снимка,но не мога да се ориентирам за размерите.
Възможно е да го имам от години и да не съм разбрала.Сега като се върна назад във времето се сещам на кратък период на сърцебиене и потене,но всичко си е било временно и си е отшумявало.Споделяла съм с личната,но основния отговор е "нерви и стрес".Та тала незнам колко е страшно,незнам какво да очаквам.

Не се шашкай предварително. Възел не се диагностицира толкова лесно. И на мен набързичко ми казаха, че имам два възела, а се оказаха псевдо-възли, погледнати от двама добри ендокринолози. А и да е възел, зависи топъл ли е или студен. Не е нищо страшно, аз даже моите се бях засилила да ги махам оперативно, то пък се оказа, че е фалшива тревога.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря!
Дано да е така.Мъча се да съм разумна и да не се потдавам на паника.Но се дразня когато не съм на ясно с нещо,което касае мен или моите близки.А не смея да чета из нета,че съм се подхлъзвала.За сега се свързах с гинеколожката си.Веднага се зае,в събота ще направим пълен пакет хормонални изследвания.От там снимката,изследванията и ендокринолог.Притеснявам се,защото рядко сякаш се намират добри ендокринолози.Преди 3-4 години попаднах на една,която на прима виста ме обяви за диабетичка тип 2.Изписа ми лекарства и само дето не припадах по улиците.А захарта ми месеци наред след това беше между 5 и 6,бях се паникьосала и си я мерих постоянно.
Та сега се чудя дали няма да ме метнат веднага за операция.По снимките само на едно място видях размери,според вас 11.3 мм на 7,27 мм. голям възел ли е?

# 77
  • Мнения: 92
Здравейте!
Орехите помагат при заболявания на щитовидната жлеза понеже съдържат много йод.
Също и райските ябълки.


Не се изказвайте така обобщаващо, йода е противопоказен в много случаи, от заболяване до заболяване има голяма разлика.

Еми чели хората кой за орехи, кой за йод, още малко компреси с листо от зеле ще кажат да слагаме...  Joy

Не виждам кое е толкова смешно в цялата ситуация. Naughty Госпожата има проблем и всеки се опитва да помогне.
Трябва да се осигури всекидневно постъпване в организма на  необходимото количество йод- 150-200мг на денонощие. Това значи че през целия си живот трябва да получим всичко на всичко 5 г йод т.е една чаена лъжичка.
Всички, които имат дефицит на йод в организма си, имат повишен риск от развитие на йоддефицитни заболявание, от увеличение на щитовидната жлеза , до тежки разтройства в умственото и физическото развитие.
Всичко това се случва, защото щитовидната жлеза не може да работи пълноценно без достатъчно колиество йод.
Проф.Мермерски
Как да се лекуваме и запазим здравето си чрез хранене със здравословни храни Том I
Хубава вечер!  Peace

# 78
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Може ли да се прави разлика между недостатъчен прием на йод и йоден излишък? И кое точно в какво резултира?
Много моля, недейте така. Да, хубаво, всеки се старае да помогне, но колко от пишещите могат да направят релацията между стойността на ТСХ и приемът на йод, не е много ясно.

# 79
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Започвам да си мисля, че този тип теми за медицинска взаимопомощ трябва да се забранят.
Пишеш "щитовидна жлеза проблеми" и първият линк излиза в бг-мамма.
И четеш вредни глупости.

За 50 % от патологичните състояния на щитовидната жлеза, редовна доза от 200 мг йод би довело до ендокринен срив. При Хашимото например, източници на йод като водорасли (спирулина и т.н) са абсолютно забранени. Соя също. Йодът е профилактика. Стигне ли се до заболяване, в поне 50 процента от случаите, йодът е фатален.

Здравословните храни са въпрос на последната тенденция в популярната преса.

# 80
  • София
  • Мнения: 167
Salue е абсолютно права за приема на йод! Аз съм с Хашимото и йода ми е противопоказен, така че  много добре трябва да се изследва проблема на щз, а да не се чете наизуст от случайни източници, защото наистина може и беля да стане

# 81
  • Мнения: 1 020
Здравейте, искам да ви питам дали знаете нещо по въпроса за връзка между алергия към глутена и проблеми с щитовидната жлеза.
Четох в няколко източника (например http://chriskresser.com/the-gluten-thyroid-connection) за тази връзка и си признавам малко с недоверие приех това. После баща ми (без да съм говорила с него по въпроса) един ден ми каза, че негова позната се е излекувал без хапчета, че била чела че глутена пречел на жлезата (разбира се той какво разбрал какво недоразбрал се обажда да сподели да помогне.)
Тогава вече се поразрових и в най-скоро време смятам да посетя алерголог за консултация. Още повече се сетих, че съм увеличила приема на глутен страшно много през последните 7-8 години.
Та ако някой е чувал, има наблючедия или личен опит ще съм благодарна да сподели. Аз от своя страна ще гледам да се стегна и скоро да мога да кажа какво са показали изследванията ми Simple Smile
Приятен ден на всички борещи се с този проблем.

# 82
  • Мнения: 306
Доколкото знам, заболяване на ЩЗ може да отключи алергични симптоми, но алергии с друг произход не могат да доведат до заболяване на ЩЗ.

# 83
  • Мнения: 2 144
Здравейте! Да се запиша и аз в темата. От три години знам за възела си в щитовидната жлеза и в началото на тази година, когато се усъмних, че нещо не се получава бебето, първият ми заподозрян беше щитовидната жлеза, при все, че всяка година като "Отче наш" съм на преглед при ендокринолог и ехографист. Както и да е... ТСХ-2.9 и странното е,че ми казаха- ако забременееш, ела да изпишем лекарства! Преди десетина дни отивам пак да се изследвам-5.2. Започнах Еутирокс и не виждам причина защо всички тук толкова се шашкат,че пият хапчета. Аз го приемам нормално, защото в семейството ми баща ми е диабетик и съм свикнала с това,че тези заболявания трябва да се проследяват и да си взимаш хормона отвън. Все пак не е РАК, опазил ни Господ всички...Само ми е мъчно,че не мога да забременея, ама то и годините са ми 39, та трябва да се сърдя на себе си... Гледайте философски! И стискайте палци, моля,...вече наистина съм готова да имам дете!

# 84
  • Мнения: 1 020
Шакира стискам палци!
Иначе аз се вълнувам, защото при мен антителата растат със скоростта на светлината. Аз лично предпочитам ако има начин да се стимулира жлезата сама да се оправи и/или ако може да се забави процеса на унищожаване да го намеря. То е лесно да се лекува симптома, ако наистина има такава връзка и ако се окаже, че имам(е) такава непоносимост, то тогава организма ще "живне".

# 85
  • Мнения: 2 144
Шакира стискам палци!
Иначе аз се вълнувам, защото при мен антителата растат със скоростта на светлината. Аз лично предпочитам ако има начин да се стимулира жлезата сама да се оправи и/или ако може да се забави процеса на унищожаване да го намеря. То е лесно да се лекува симптома, ако наистина има такава връзка и ако се окаже, че имам(е) такава непоносимост, то тогава организма ще "живне".

Благодаря  за подкрепата! Вие сте чудесни!
 А някой замислял ли се е, че сами си атакуваме жлезата на несъзнавано ниво. Аз от години си мисля, че се атакувам сама и ето...всяка година нещо ми излиза- първо възел, после хормона се влошава, да не говоря, че от малка лекувам кистозни яйчници, после се появиха кисти в гърдите, сега пък щитовидна...Пусто не мога да отделя средства за психоанализа. Но както знаете - когато сме агресивни, та дори и без да казваме дума на другите, ние атакуваме и себе си...Имам чувството, че сме хора, които не могат да отстояват себе си или ако го правят, остава агресия, която атакува дори нас самите...Бях чела някъде, че болестта на щитовидната е болест на ранимите хора.
Не е смешно, ама се наблюдавам с годините и усещам, че това е така, но не мога сама да си помогна и особено сега ми трябват доста средства за да стана майка...дано.

# 86
  • Мнения: 263
А някой замислял ли се е, че сами си атакуваме жлезата на несъзнавано ниво. Аз от години си мисля, че се атакувам сама и ето...всяка година нещо ми излиза- първо възел, после хормона се влошава, да не говоря, че от малка лекувам кистозни яйчници, после се появиха кисти в гърдите, сега пък щитовидна...Пусто не мога да отделя средства за психоанализа. Но както знаете - когато сме агресивни, та дори и без да казваме дума на другите, ние атакуваме и себе си...Имам чувството, че сме хора, които не могат да отстояват себе си или ако го правят, остава агресия, която атакува дори нас самите...Бях чела някъде, че болестта на щитовидната е болест на ранимите хора.
Не е смешно, ама се наблюдавам с годините и усещам, че това е така, но не мога сама да си помогна и особено сега ми трябват доста средства за да стана майка...дано.

Да, аз също съм срещала такава информация и смятам, че има верни неща в това твърдение. Опитай да приемаш по-леко нещата. Дано скоро успееш да имаш желаното детенце.  Hug

# 87
  • Мнения: 47 982
Да, обикновено казват че заболявания на ЩЗ са заради неща, които ни нараняват и не можем да "преглътнем"  Tired Ами то така казано за всеки важи.
Иначе за глутена -според мен навсякъде пише че безспорно влияе на автоимунните заболявания, каквото е и  Хашимото. Дали причинява и каква е връзката- мнения хиляди. Аз самата виждам ползи върху себе си от избягването на глутена, с времето ми е все по-лесно да го избягвам, не виждам никакъв проблем поне да се пробва  такъв режим. Полза от него обаче може да има  ако се ядат естествено безглутенови храни- месо, зеленчуци и плодове, ориз, царевица и прочие. Съветвам да се избягват купени заместители, като хляб, бисквитки, безглутенови кексове и т.н.

# 88
  • Мнения: 297
Започвам да си мисля, че този тип теми за медицинска взаимопомощ трябва да се забранят.
Пишеш "щитовидна жлеза проблеми" и първият линк излиза в бг-мамма.
И четеш вредни глупости.

За 50 % от патологичните състояния на щитовидната жлеза, редовна доза от 200 мг йод би довело до ендокринен срив. При Хашимото например, източници на йод като водорасли (спирулина и т.н) са абсолютно забранени. Соя също. Йодът е профилактика. Стигне ли се до заболяване, в поне 50 процента от случаите, йодът е фатален.

Здравословните храни са въпрос на последната тенденция в популярната преса.

+1

# 89
  • Мнения: 789
Започвам да си мисля, че този тип теми за медицинска взаимопомощ трябва да се забранят.
Пишеш "щитовидна жлеза проблеми" и първият линк излиза в бг-мамма.
И четеш вредни глупости.

За 50 % от патологичните състояния на щитовидната жлеза, редовна доза от 200 мг йод би довело до ендокринен срив. При Хашимото например, източници на йод като водорасли (спирулина и т.н) са абсолютно забранени. Соя също. Йодът е профилактика. Стигне ли се до заболяване, в поне 50 процента от случаите, йодът е фатален.

Здравословните храни са въпрос на последната тенденция в популярната преса.

+1


+2

При Хашимото йода е абсолютно противопоказен,както и соята и водораслите!

Проблемите с щитовидната жлеза като цяло се свързват с:

- депресия,нервност,избухливост, плачливост, като цяло лошо емоционално състояние
- предменструален синдром
- проблеми с цикъла и женските хормони
- проблеми със забременяването
- проблеми с новородено бебе ( може да има кретенизъм или забавено умствено развитие)
- глутенова ентеропатия
- диабет
- задържане на течности в организма
- качване/сваляне на тегло, подуване, подпуване
- проблеми със сърцебиене
- проблеми със съня
- проблеми с косата,кожата и ноктите ( суха коса с мазни корени, суха,лющеща се кожа на тялото, особено под колената, оредели вежди, косопад и др. )
- задъхване, умора, ленивост, мързел
- чувствителност към силен шум и светлина


Чела съм много в чужди форуми и сайтове и от там съм запомнила всичко това. Може би има и други неща, някой ако се сеща да добави.

# 90
  • Мнения: 437
+3!!!

Започвам да си мисля, че този тип теми за медицинска взаимопомощ трябва да се забранят.
Пишеш "щитовидна жлеза проблеми" и първият линк излиза в бг-мамма.
И четеш вредни глупости.

За 50 % от патологичните състояния на щитовидната жлеза, редовна доза от 200 мг йод би довело до ендокринен срив. При Хашимото например, източници на йод като водорасли (спирулина и т.н) са абсолютно забранени. Соя също. Йодът е профилактика. Стигне ли се до заболяване, в поне 50 процента от случаите, йодът е фатален.

Здравословните храни са въпрос на последната тенденция в популярната преса.

+1


+2

При Хашимото йода е абсолютно противопоказен,както и соята и водораслите!

Проблемите с щитовидната жлеза като цяло се свързват с:

- депресия,нервност,избухливост, плачливост, като цяло лошо емоционално състояние
- предменструален синдром
- проблеми с цикъла и женските хормони
- проблеми със забременяването
- проблеми с новородено бебе ( може да има кретенизъм или забавено умствено развитие)
- глутенова ентеропатия
- диабет
- задържане на течности в организма
- качване/сваляне на тегло, подуване, подпуване
- проблеми със сърцебиене
- проблеми със съня
- проблеми с косата,кожата и ноктите ( суха коса с мазни корени, суха,лющеща се кожа на тялото, особено под колената, оредели вежди, косопад и др. )
- задъхване, умора, ленивост, мързел
- чувствителност към силен шум и светлина


Чела съм много в чужди форуми и сайтове и от там съм запомнила всичко това. Може би има и други неща, някой ако се сеща да добави.


# 91
  • Мнения: X
Имам Хашимото от 2008г. Уж в реьултат на бременност с близнаци, от които остана само единият. Според мен беше точно обратното - бремеността с изчезващ близнак беше в следствие от Хашимото, което развих след раждането на първото си дете.
Както и да е - пия си хапчетата и не ми пука. От както ми го откриха животът започна за мен. Беше кошмар преди това, мислех, че ще умра всеки момент, нямах нито сила за, каквото и да било, нито желание. Един безкраен, изтощителен кошмар. В момента не съм диспансеризирана при никой и си поддържам дозата сама.
И хора - Хашимото е автоимунно заболяване, не заболяване на щитовидната жлеза. Двете понятия са различни. Хашимото не се лекува - може да има ремисия, но не не се лекува. Не рискувайте здравето си с хомеопатия. Ако хомеопатията помагаше, съвременната медицина нямаше да съществува.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
какво значи да си диспансеризиран,има ли някакви "ползи"?

# 93
  • Мнения: 10 061
какво значи да си диспансеризиран,има ли някакви "ползи"?
Ходиш периодично на прегледи при специалиста(на 3 или 6 месеца), без да искаш направление от ЛЛ.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
само при един избран,а не при който си реша?

# 95
  • Мнения: 20 168
katrinkoleva, аз съм с Базед, но следя и темата за Хашимотото. Там има много момичета, които хвалят Начев - забременели благодарение на адекватното му лечение, през бременноста също се следят при него. Защо не отидеш при него на преглед. За ТСХ-то, ако не се лъжа, даже трябва да е под 2 ако искаш да забременяваш, поне според него.
При хиперфункция йода също е противопоказан.

# 96
  • Мнения: 1 156
Lemy, благодаря ти. Виж тази тема, аз мисля, че си намерих лекар ... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=831998.0
да видим обаче другия проблем какъв е ... Темата е от мен

# 97
  • Мнения: 1 156
z1983 може ли да кажеш повече за това как се изследва инсулинова резистентност. ....

# 98
  • Мнения: 20 168
Lemy, благодаря ти. Виж тази тема, аз мисля, че си намерих лекар ... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=831998.0
да видим обаче другия проблем какъв е ... Темата е от мен
Писала съм там преди, за ЯМР-то.
За Инсулинова резистентност най-добре е да се направи ОГТТ, като се изследват и захарта и инсулина.
http://medpedia.framar.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D … D0%B3%D1%82%D1%82

# 99
  • Мнения: 1 156
МЕРСИ. ЩЕ СЕ КОНСУЛТИРАМ С ЛЕКАРКАТА МИ !

# 100
  • Мнения: 10 061
само при един избран,а не при който си реша?
Да, само при един и същ, който си избереш да те проследява. Даваш съгласие за диспансеризация при него с подпис върху амбулаторен лист за преглед.
Има си предимства, има и недостатъци, затова всеки сам си решава.
Едно от предимствата са периодичните изследвания, на които специалистът те изпраща.

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
мерси  bouquet

# 102
  • Мнения: 54
Индексът HOMA

HOMA, или хомеостатичен модел за оценка на инсулиновата чувствителност, е прост индекс за определяне чувствителността на тялото към инсулин, базиран на стойностите на кръвна захар и на инсулин на гладно.
Индексът се изчислява по следната формула: HOMA = (Глюкоза х Инсулин)/22.5, където "Глюкоза" е нивото на кръвна захар на гладно, "Инсулин" – нивото на инсулин в кръвната плазма на гладно, а 22.5 – постоянна величина. HOMA варира от 2 до 15, като по-ниските стойности показват по-добра инсулинова чувствителност. Така например стойности на индекса около 2-2.5 демонстрират висока инсулинова чувствителност и добър гликемичен контрол. Стойности около и над 4 са признак за понижена чувствителност на тъканите към инсулин или инсулинова резистентност. Индекс над 8 обикновено се асоциира с наличието на захарен диабет тип 2.

Прочети повече: http://www.bb-team.org/articles/3554_kak-da-opredelim-insulinova … ost#ixzz3YsuF6aoQ

# 103
  • Мнения: 54
здравейте,знаете ли в събота (04.10.2015) доктор Емил Начев(ендокринолога) къде ще приема пациенти.моля ви пишете ако знаете

# 104
  • Мнения: 66
Много се радвам, че откривам темата. Ще се опитам да я следя. Ще споделя и аз какво вземам.

От скоро пия хапчета * от това лято. При мен има високи нива на Анти-тироглобулин тела и ТСХ. Лятото се чувствах много зле. Правих един томограф с йоден контрастен разтвор и мисля, че това разбърка/ отключи нещата, както и стреса...прословутият стрес.

Освен хапчетата, Л-тироксин, които почнах юли месец, от есента почти всяка сутрин пия няколко лъжици смляно ленено семе с гореща вода, помощник за стомаха (смилам по малко количество за седмицата и го държа в буркан в хладилника). Това почнах септември, а после октомври и Омнибионта про-натал, комплекс витамини с желязо, магнезий, йод, фолиева киселина.
Изненадата  за мен беше, че при кръвни изследвания анти-тироглобулин телата бяха спаднали на 100, лятото бяха 360. Не знам на какво се дължи, стресът в работата не се промени, та може би е от добавките, или от лененото семе?? което помага за пречистване на стомаха.

Януари ще правя нови изследвания и ще видя дали анти-телата продължават да се понижават.

Вземам и селен, предимно под формата на бразилски орехи. Отначало вземах добавка селен, Цефасил, но мисля, че има захароза в нея, в листовката поне не се препоръчваше при висока кръвна захар.

Също - Вигантол, вит. Д3, по 5 капки няколко пъти седмично.

Освен това -- когато бях наистина зле, с болки в гърлото, правих гаргара с отвара от еньовче. Бях попаднала на информация в интернет, че помага и действително сякаш болките тогава утихнаха, но после спрях с гаргарата и сега я правя, ако усетя болки в шията и гърлото.

Друго, вечер от време на време си мажа шията, около щитовидната жлеза с  масло от вечерна иглика - на английски е primrose oil. 

Не знам кое е помогнало за анти-телата, а и следващите изследвания ще потвърдят дали тенденцията да намаляват продължава..

От позната чух, че липовият чай също помага.

Споделяйте и вие какво ползвате и знаете.

Лекарка по вътрешни болести ми спомена, че последно се предполага, че автоимунните заболявания се влияят много от стомашната флора. Изключително важно стомаха да е редовен, да не се натрупват токсини в организма.  Тя препоръчва и куркума.
Има и предположение, че при автоимунните заболявания на щитовидната жлеза, глутена се припознава от жлезата като анти-тяло и затова се препоръчва да се избягват глутеинови храни, по-скоро съветът е да се набляга на ориз.

Лек спорт - сърдечният ритъм подпомага и стимулира производството на хормони.
Ако имате сърдечни оплаквания, сърцебиене например (при мен се появи в лека форма откакто пия хапчетата)   - чай от глог, цветове, листа, плодчета.

Дано съм помогнала на някой с полезна информация.

Чух от един човек и за  т.н. йодено дърво, забравих точното му име, но плодовете се препоръчват като много богати на йод. В Пловдив в оранжериите се продавало, непроверена информация, но ако някой знае нещо повече да сподели.
 bouquet целувки и кураж на всички

Здравето е най-вече в нашата красива природа и трябва много да я пазим!!! Тя е дар и ни лекува. Да я обичаме, защитаваме и пазим.

Последна редакция: чт, 03 дек 2015, 21:12 от liato

# 105
  • Мнения: 65
   Здравейте! Изследвала съм хормони и антитела на щитовидната жлеза и всичко е в норма. Но имам два възела. Казаха ми, че не трябва да пия хапчета, а само периодично да ги следя. Но все си мисля, че хубаво би било да пия някакви билки, защото много напълнях и не се чувствам много добре. Има ли някой като мен и какво е предприел?

# 106
  • Мнения: 2 751
Ето и авторката, за отчет:
Не се преборих по никакъв начин, пия си еутирокса. пробвах един хомеопат, втори, билки и т.н.
Сега забременях при ТСХ 4, случайно установих, че се е качило, 2 седмици след това, че съм бременна.
Боря се да го смъкна, но все още съм на ниво на хормона 6,2...
Успех на всички, които успеят без хапчета, аз не успях  Peace

# 107
  • Мнения: 10 061
Даниела Икономова, честито!
Дано всичко тръгне на добро!
 Hug

# 108
  • Мнения: 1 327
здравейте, бих искала да попитам има ли тук момичета, които са посещавали др Атанас Михайлов, хомеопат и билкар мисля се води, мой близък лекува Хашимото при него, аз съм с понижена функция и имам желание да се консултирам, та имате ли впечатления от него?
п.п. близкия ми само за месец с билки свали тсх от 5 на 2, а преди това с лтироксина не му се получаваше. пие също селен и прави някакво пречистване, много съм обнадеждена дано и на мен да помогне

# 109
  • Мнения: 16
Здравейте,
виждам че темата е стара но все пак реших да пиша. Лечение с хомеопатия е безмисленна тя няма да помогне, НО лечение има и то е цялостна промяна в режима на хранене. При мен от 75гр, еутирокс сега съм на 25гр. Изчетох тонове литература и преди няколко месеца започнах олекотената версия на гладолечение с плодове след като прочетох книгата на Лидия Ковачева. След 2 плодувания от 20 дни свалих така трудните за сваляне килограми и от 78кг. сега съм 59кг. като през това време следях и хормоните си и съответно приема вече е 25гр. още малко остава до пълното изчистване на желзата ми и спирането на хормоните.

 д-р Гайдурков казва, че антителата най-трудно влизат в норма и това става за около 1 година.  Хубавото е че след всяко гладуване пристапите намаляват като честота и интезитет. Вярвам, че нещата ще се оправят стига да имаме воля да се храним здравословно с повече прясна и необработена храна. Както се казва в книгата на Лидия прясната и необработена храна (т.н. жива храна) е нашето лекарство което ни дава здраве и обратното обработената храна е мъртвата храна която ни носи болести. Има доста логика в това и ако се опитаме поне 70% от дневното меню да е от пресни плодове и зеленчуци мисля, че също ще постигнем добри резултати.

Оставям няколко линка с препоръки за Хашимото на д-р Гайдурков аз лично ги спазвам и така успях да намаля еутирокса  http://www.zona-zdrave.com/displaynews/72012 , https://www.capital.bg/light/lica/2010/11/26/999937_hrana_za_choveka/  , https://eva.bg/article/8735-D-r-Georgi-Gai-durkov, http://viharat.blog.bg/lichni-dnevnici/2012/06/01/lechenie-na-ti … -lekarstva.962118
Ето и линк в които съм описала в друга тема моите резултати по подробно http://www.bg-mamma.com/?topic=990922.480
ето един цитат които съшо е доста мотивиращ:
 "Кои други тежки заболявания могат да бъда излекувани?
Високо кръвно, диабет, стомашно-чревни болести като язва, гастрит. Имах пациентка с тиреоидизъм на Хашимото, автоимунно заболяване на щитовидната жлеза. Няколко месеца след промяна на режима си прави изследване и резултатите ѝ показват, че е здрава. Тя живее в Кипър и тамошният лекуващ я лекар не ѝ повярвал, че е била болна от това, защото според съвременната медицина тиреодизмът на Хашимото е нелечим."

# 110
  • Мнения: 65
 Три години правих гладолечението на Лидия Ковачева - резултат спиране на цикъла и преждевременна менопауза на 35 години.

# 111
  • София
  • Мнения: 16 197
Здравейте,
виждам че темата е стара но все пак реших да пиша. Лечение с хомеопатия е безмисленна тя няма да помогне, НО лечение има и то е цялостна промяна в режима на хранене. При мен от 75гр, еутирокс сега съм на 25гр. Изчетох тонове литература и преди няколко месеца започнах олекотената версия на гладолечение с плодове след като прочетох книгата на Лидия Ковачева. След 2 плодувания от 20 дни свалих така трудните за сваляне килограми и от 78кг. сега съм 59кг. като през това време следях и хормоните си и съответно приема вече е 25гр. още малко остава до пълното изчистване на желзата ми и спирането на хормоните.

 д-р Гайдурков казва, че антителата най-трудно влизат в норма и това става за около 1 година.  Хубавото е че след всяко гладуване пристапите намаляват като честота и интезитет. Вярвам, че нещата ще се оправят стига да имаме воля да се храним здравословно с повече прясна и необработена храна. Както се казва в книгата на Лидия прясната и необработена храна (т.н. жива храна) е нашето лекарство което ни дава здраве и обратното обработената храна е мъртвата храна която ни носи болести. Има доста логика в това и ако се опитаме поне 70% от дневното меню да е от пресни плодове и зеленчуци мисля, че също ще постигнем добри резултати.
...
Същият резултат с намаляването на необходимата доза от 75 мг на 25 мг (поддържам ТСХ 2.0-2.1)  плюс тройно намаление на МАТ (от 1100 на 300) съм го постигнала без гладолечение. Килограмите ми са само 4 надолу, но аз съм 179 см (76 кг). Всъщност, добре си похапвам.

# 112
  • Мнения: 16
Същият резултат с намаляването на необходимата доза от 75 мг на 25 мг (поддържам ТСХ 2.0-2.1)  плюс тройно намаление на МАТ (от 1100 на 300) съм го постигнала без гладолечение. Килограмите ми са само 4 надолу, но аз съм 179 см (76 кг). Всъщност, добре си похапвам.

Sharky* сподели и ти как успя да намалиш дозата на еутирокс

# 113
  • София
  • Мнения: 16 197
С напредването на предменопаузата. Даже питах ендокринолог дали е възможна да е от това, той потвърди предположението ми. Та може и без глад Simple Smile

Все пак се страя да не ям орехи, зеле, и другите гоитрогени. Възли нямам, вероятно вследствие на прием на храносмилателни ензими преди 7-8 години, но не мога да го докажа, защото не си пазя снимките на жлезата отпреди 10на г.

# 114
  • Мнения: 47 982
То пък аз като имам снимки, какво. Моите възли се влияят от глутена, като го спра, се стапят. Ама според ендото, може пък преди да е гледала лимфни възли и да се е объркала, затова да ги няма Wink Само дето от лятото ям глутен, възлите пак са факт, както и килата. Разбира се, възможно е ензимите да влияят по същия начин, но не съм пробвала ( пробвах някои ензими, но ми докарват главоболие и се отказах, може и да е било грешка )

# 115
  • Варна
  • Мнения: 10 493
То пък аз като имам снимки, какво. Моите възли се влияят от глутена, като го спра, се стапят. Ама според ендото, може пък преди да е гледала лимфни възли и да се е объркала, затова да ги няма Wink Само дето от лятото ям глутен, възлите пак са факт, както и килата. Разбира се, възможно е ензимите да влияят по същия начин, но не съм пробвала ( пробвах някои ензими, но ми докарват главоболие и се отказах, може и да е било грешка )

Да бе. И как ще обърка възли с ЛВ, що се излага.

# 116
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен! И аз съм от "фантазьорките" които искат да преборят Хашимотото без изкуствен хормон. Аз Вярвам ,че има начин и трябва да го намеря.
Смятам, че приема на хормони отвън само лъже жлезата, че всичко е ок, и тя престава да произвежда.
От мин. януари съм диагностицирана и в началото опитах с хомеопатия...като че ли имаше успех, но незнам дали не беше от настъпването на топлите месеци (знаете, че тогава жлезата се чувства по-добре).
Един приятел ми беше казал, за гладуване по 18часа (или нещо такова) в денонощието, като се брои и времето за сън, но не помня как точно беше. Някой чувал ли е за такъв метод? Продължителността беше 2-3 седмици май..

# 117
  • Мнения: X
Случайно видях темата и реших да споделя. На майка ми една приятелка - възрастна жена споделила там в тяхната компания, че си е излекувала щитовидната жлеза (не знам точно какъв е бил проблема) с дълбока гаргара с Еньовче. Гаргарата се прави колкото се може по-надълбоко, т.е. главата се отмята колкото се може по-назад по няколко пъти на ден. За срок от три месеца. За този период трябва да има резултат. После се прави почивка и може да се продължи. Не съветвам да се спират другите назначени лечения, просто споделям, защото още някаква леличка от групата отървала операцията на щитовидната жлеза по този начин.

# 118
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Един приятел ми беше казал, за гладуване по 18часа (или нещо такова) в денонощието, като се брои и времето за сън, но не помня как точно беше. Някой чувал ли е за такъв метод? Продължителността беше 2-3 седмици май..

в момента това хранене е нашумяло в Германия, препоръчват го на хора с хипофунция, ако искат да отслабнат. също и на други, които искат да подобрят здравето си.
нарича се интервално постене

трябва да има пауза от 14-16ч. между храненията, вечерята или закуската отпадат, зависи от ритъма на живот.
после между храненията трябва да има поне 3ч. разлика, т.е. 2 хранения, без междинни.
идеята е, че след 12ч. глад се задейства автофагията на клетките и те започват да се чистят от ненужните, сладирани в клетката отпадъци. това води до подобряване на общото състояние и се активират силите на тялото за самолечение.

аз бях на този режим около година, в никакъв случай не е за 3 седмици, а за по-дълъг период.
аз го прекъснах, но сега мъжът ми започна.

аз не съм отслабнала с този режим, но и нямам излишни килограми, нямаше кой знае каква промяна в нивата на хормоните или антителата. за мъжът ми незнам, не съм го питала. той няма здравословни проблеми, прави го за тонус.

има и друг вариант: 5 дена се яде, 2 се кара на чай, вода с лимон и малко зеленчуков бульон.
двата дни може да са един след друг, може да се разпределят през седмицата.
за мен това е по-трудно, особено с деца в семейството.
пропускането на закуска е по-щадящо откъм прегрешаване. мъжът ми например уикендът закусва, защото имаме ритуал да се хранем заедно. през седмицата пие само кафе.

и по време на режива се подразбира, че не се ядат захарни изделия, фабрично преработени храни и прочие.
яде се clean food  Wink

# 119
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Много благодаря за изчерпателната информация asyalein, с точна дефиниция ще ми по-лесно да търся. Flowers Bouquet

# 120
  • Мнения: 269
Здравейте момичета.Имам хипофункция на щит.жлеза.Стойностите на хормоните на щит.жлеза са ми FT4 ( Свободен Т4) - 9.34 / референтни стойности 12.00-22.00/
TSH ( Тиреотропен хормон) - 5.460 / референтни стойности 0.300 -4.200.
От утре започвам лечение с ЕУТИРОКС  25мг.Чувствам се зле,кръвното ми играе,но главно е високо,имам главозамайване,заглъхнали уши,ускорен пулс,треперене на тялото и обща отпадналост.Има ли някое момиче ,което да се е чувствало по този начин и това състояние да е било свързано с хипофункция на щит.жлеза?

# 121
  • Мнения: 66
any_88,
При мен в началото на приема на L-thyroxine 25 mcg, когато установиха хипофункцията на щит. жлеза, симптомите бяха същите. Трепереха ми и коленете като вървя. След около седмица тези симптоми изчезнаха, но дълго време после пък се появи един странен световъртеж, който изчезна чак след около година. Мисля, че беше следствие на новата формула на L-thyroxine (във френските медии се бяха появили статии за тези симптоми тогава следствие на новата формула). Сега нямам световъртежи изобщо (да чукна на дърво). При мен сякаш нещата се оправиха с редовен стомах - всяка сутрин на гладно супена лъжица прясно смляно ленено семе с гореща/ топла вода. Пробвах и един ден в седмицата разтоварваща диета - вода и ябълки. Антителата изчезнаха - до мин. нива и повече не се и покачиха слава Богу! Също повече умерено движение, чист въздух, плодове, зеленчуци. И спокойствие. Не се ядосвай и гледай да си спокойна във всичко.

# 122
  • Мнения: 1 876
С какви изследвания трябва да се започне? Има ли тук дами, които са чели книгите на д-р Изабела Уенц?

# 123
  • Мнения: 5
any_88,
При мен в началото на приема на L-thyroxine 25 mcg, когато установиха хипофункцията на щит. жлеза, симптомите бяха същите. Трепереха ми и коленете като вървя. След около седмица тези симптоми изчезнаха, но дълго време после пък се появи един странен световъртеж, който изчезна чак след около година. Мисля, че беше следствие на новата формула на L-thyroxine (във френските медии се бяха появили статии за тези симптоми тогава следствие на новата формула). Сега нямам световъртежи изобщо (да чукна на дърво). При мен сякаш нещата се оправиха с редовен стомах - всяка сутрин на гладно супена лъжица прясно смляно ленено семе с гореща/ топла вода. Пробвах и един ден в седмицата разтоварваща диета - вода и ябълки. Антителата изчезнаха - до мин. нива и повече не се и покачиха слава Богу! Също повече умерено движение, чист въздух, плодове, зеленчуци. И спокойствие. Не се ядосвай и гледай да си спокойна във всичко.
Здравейте, имам следния въпрос към вас
Ако антителата се намалят или изчезнат (както във вашият случай) това означава ли,че вече нямате заболяване на щитовидната жлеза и тя е започнала да работи нормално без хапчета като  еутирокс?

# 124
  • Мнения: 5
Извинете да питам ,какви са ви били симптомите,че сте отишли на ендокренолог.

# 125
  • Мнения: 66
ghost_rider, оказа се, че не е автоимунно заболяване, а размера на щитовидната жлеза бил по-малък и не произвежда толкова хормони, затова и продължавам с L-thyroxine. Имало е някаква моментна реакция/ възпаление, когато се бяха повишили антитироглобулиновите анти-тела. Мисля, че се получи от едно изследване, томограф на стомаха, при което ми вляха контрастно радиоактивно вещество с йод. Слава Богу анти-телата изчезнаха след около половин година! Но продължавам тироксина, макар да нямам вече световъртежи, треперене на коленете, главоболие, запек и др. странични оплаквания, просто TSH ми е леко завишено, ако не вземам тироксин, заради по-малкия размер на щит. жлеза ( поне така смята ендокриноложката ми).

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 09:33 от niani

# 126
  • Мнения: 1
Днес резултат: ТСХ - 0,61  Shocked
Струва ми се невъзможно, от 1 седмица не пия хапчета, а резултатът е намалял от 3,85 до този...

НА някой случвало ли му се е да му объркат резултати? Все пак това е Кандиларов...

Здравей! Видях няколко твой коментара отностно борбата ти с щитовидната жлеза  само с билки и ме интересува какво се е случило и дали си успяла да овладееш проблема само с билки? Аз имам сходен проблем само завишен ТСХ, а всичко останало е в норма и мисля да опитам с добавки и билки.
Ще се радвам ако споделиш как са се развили нещата при теб и какви билки си приемала.
Simple Smile

# 127
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Здравейте, с Хашимото съм. На Еуротирокс. Следя си  периодично хормоните. Сега, обаче,  мои познати ме наведоха на мисълта, че е необходимо да изследвам и костната си плътност, и наличието навитамин Д. Ендокриноложката не ми е споменала нищо по въпроса. От прочетено в нета оставам с впечатление, че при хормоналното лечение за щитовидната жлеза може да предизвика остеопороза. Някоя от вас интересувала ли се е  в тази насока и предписвали ли са й подобни изследвания, евентуално къде се правят, може ли с направление? Ще съм благодарна за всяка полезна информация.

# 128
  • Мнения: 47 982
Да, аз съм с много нисък витамин Д и калций. Предстои да си изследвам костната плътност. Не знам дали става по каса, но ендокринолог ме насочи

# 129
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Вит. Д и калций чрез кръвно изследване, нали? Моля те да споделиш за костната плътност.

# 130
  • Мнения: 674
Може ли да коментирате резултатите на дъщеря ми
ATRO - 12.06 / 0-100
TSH - 2.33 / 0.3-4.00
TAT/ATG - 0.01 / 0-114
FT4-10.93 / 7.8-19.4
ТАТ е много ниско, какво означава?

# 131
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може ли да коментирате резултатите на дъщеря ми
ATRO - 12.06 / 0-100
TSH - 2.33 / 0.3-4.00
TAT/ATG - 0.01 / 0-114
FT4-10.93 / 7.8-19.4
ТАТ е много ниско, какво означава?

ТАТ са антитела за автоимунно заболяване. Според мен изследванията са добри.

Аз съм се изследвала за костна плътност платено.

# 132
  • Мнения: 674
Може ли да коментирате резултатите на дъщеря ми
ATRO - 12.06 / 0-100
TSH - 2.33 / 0.3-4.00
TAT/ATG - 0.01 / 0-114
FT4-10.93 / 7.8-19.4
ТАТ е много ниско, какво означава?

ТАТ са антитела за автоимунно заболяване. Според мен изследванията са добри.

Аз съм се изследвала за костна плътност платено.

 Благодаря!

# 133
  • Мнения: X
Здравейте, момичета.
Писала съм в друга тема по моя въпрос. Накратко - имах повишени антитела, същевременно вит. Д ми беше в много ниски стойности. Когато вит. Д влезе в граници, и антителата се нормализираха.
Пих 50 мкг селен и вит. Д всеки ден за около 6 месеца. Вече година стойностите са ОК, продължавам с приема и на двете.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте, момичета.
Писала съм в друга тема по моя въпрос. Накратко - имах повишени антитела, същевременно вит. Д ми беше в много ниски стойности. Когато вит. Д влезе в граници, и антителата се нормализираха.
Пих 50 мкг селен и вит. Д всеки ден за около 6 месеца. Вече година стойностите са ОК, продължавам с приема и на двете.

Здравейте, витамин Д по колко приемате. И при мен се оказа дефицит.

# 135
  • Варна
  • Мнения: 153
Той не се ли набавя от слънцето? Ако стоиш 30 минути на слънце няма ли да наваксаш?

# 136
  • България
  • Мнения: 32
Внимавайте със слънцето тези, които сте с нарушена функция на щитовиднага жлеза! И стига с тези хормони! Вредят повече, отколкото да помагат. Временно решение, което извежда жлезата съвсем от харномичната й работа.

# 137
  • Мнения: 1
Здравейте и аз пия от години л-тироксина и вече наистина ми се иска до го сменя с билки.Днес бях в билкова аптека Дикрасин в Младост1 и там жената ми каза че това може да стане даже ми написа какво да вземам и всичко се прави бавно и постепенно с месеци.За мен лекарствата лекуват едно и вредят на друго в нашето тяло.Това го знам от личен опит защото вече имам проблеми със корема и въпреки че ендокриноложката ми каза че не е от него гастроентероложката ми каза че е от него и аз съм сигорна че е така.Жената днес в аптеката ми каза че л-тироксина вреди и на ставите

# 138
  • Мнения: 1
Здравейте момичета.Имам хипофункция на щит.жлеза.Стойностите на хормоните на щит.жлеза са ми FT4 ( Свободен Т4) - 9.34 / референтни стойности 12.00-22.00/
TSH ( Тиреотропен хормон) - 5.460 / референтни стойности 0.300 -4.200.
От утре започвам лечение с ЕУТИРОКС  25мг.Чувствам се зле,кръвното ми играе,но главно е високо,имам главозамайване,заглъхнали уши,ускорен пулс,треперене на тялото и обща отпадналост.Има ли някое момиче ,което да се е чувствало по този начин и това състояние да е било свързано с хипофункция на щит.жлеза?
Еутироксът не е ли 25 мкг?
При хипофункция на жлезата пулсът не се ли забавя?
Аз бях с TSH 4,2 и Ft4 12,5 и ми изписаха Л-тероксин 25 мкг. Единственото ми оплакване беше, че ми беше студено на краката.
За здрава щитовидна жлеза се препоръчва да се пие профилактично ливанска кедрова смола. Полезна е и за бъбреци, жлъчка, простата, чер дроб и пикочните пътища.

Общи условия

Активация на акаунт