Някой преборил ли се е с щитовидната жлеза БЕЗ ХАПЧЕТА?

  • 51 340
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 751
Ето ме тук, за да ви се отчета.
Смело мога да призная, че опитите ми да преборя хипофункцията на щитовидната с хомеопатия бяха АБСОЛЮТНО НЕУСПЕШНИ.
За по-малко от месец ТСХ се вдигна на 9,3. Знаете как съм се чувствала.
Открих връзки (жалко, но понякога трябва да прибегнем до връзки и в медицината), заведоха ме на ендокринолог, няма да споменавам имена. Млад и амбициозен. Работи само в болнично отделение.
Обясни ми, че в напреднала възраст (т.е. ако не си дете) хомеопатия няма как да помогне, особено в нашия случай.
Обясни ми още куп неща, за които само бях чела по нета, и които съм изпитвала на себе си (става въпрос за проблеми заради жлезата) и които нито един от предишните ми доктори нито един доктор не ги потвърди.
Също за зачеването - деца, родени от болна майка, която е с високо ТСХ, може да имат кретенизъм и прочее...което го знам пак оттук, и от нета, но НЕ И ОТ ДОКТОРИТЕ!
В този ред на мисли искам съзнателно да оплюя д-р Горчева от Токуда, която ме доведе до тук - да търся хомеопати, да правя опити за бебе с резултат 4 (щото според нея няма никакъв проблем) и също да си мисля, че съм за лудницата, защото имам сърцебиене и не се чувствам добре психически. (тя изрично ми каза, че съм за психиатър, не за ендокринолог! ДВА ПЪТИ срещу скромната сума от 50 лв прегледа!) и още други черни неща мога да избълвам, ама хайде, да е жива и здрава.
НА всички, които писаха, огромно благодаря!   bouquet
Сега мога да си пия хапчето спокойно, защото най-накрая получих компетентно мнение от доктор...а не само това, което чета по форумите и нета.
Бъдете здрави!  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 38 596
Даниела, и аз от Форума научих, ако си зле с нервите - да си изследваш щитовидната жлеза.

За хомеопатията - винаги съм била против.

# 47
  • Мнения: 1 842
Ето ме тук, за да ви се отчета.
Смело мога да призная, че опитите ми да преборя хипофункцията на щитовидната с хомеопатия бяха АБСОЛЮТНО НЕУСПЕШНИ.
За по-малко от месец ТСХ се вдигна на 9,3. Знаете как съм се чувствала.
Открих връзки (жалко, но понякога трябва да прибегнем до връзки и в медицината), заведоха ме на ендокринолог, няма да споменавам имена. Млад и амбициозен. Работи само в болнично отделение.
Обясни ми, че в напреднала възраст (т.е. ако не си дете) хомеопатия няма как да помогне, особено в нашия случай.
Обясни ми още куп неща, за които само бях чела по нета, и които съм изпитвала на себе си (става въпрос за проблеми заради жлезата) и които нито един от предишните ми доктори нито един доктор не ги потвърди.
Също за зачеването - деца, родени от болна майка, която е с високо ТСХ, може да имат кретенизъм и прочее...което го знам пак оттук, и от нета, но НЕ И ОТ ДОКТОРИТЕ!
В този ред на мисли искам съзнателно да оплюя д-р Горчева от Токуда, която ме доведе до тук - да търся хомеопати, да правя опити за бебе с резултат 4 (щото според нея няма никакъв проблем) и също да си мисля, че съм за лудницата, защото имам сърцебиене и не се чувствам добре психически. (тя изрично ми каза, че съм за психиатър, не за ендокринолог! ДВА ПЪТИ срещу скромната сума от 50 лв прегледа!) и още други черни неща мога да избълвам, ама хайде, да е жива и здрава.
НА всички, които писаха, огромно благодаря!   bouquet
Сега мога да си пия хапчето спокойно, защото най-накрая получих компетентно мнение от доктор...а не само това, което чета по форумите и нета.
Бъдете здрави!  Hug
Дано сме здрави и ти и ние! Но не разбрах сега какво пиеш? На мен от това пиене на какво ли не започна да ми става сух скалпа сякаш няма грам влага...и сега няма с какво да го спра този ужас, защото след всяко къпане косата става като тел и пада...Някой с такива оплаквания да има или съм само аз? Peace
Лично аз и със и без хапчетата се чувствам почти еднакво! За разлика че с хапчетата си докарах ужасен косопад....от който не мога да се отърва. А преди това нямах такива проблеми. Tired Sad

# 48
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Sunshine, сменяй лекаря!
Даниела, много, ммного се радвам, че си открила читав лекар, който ти е показал защо хапчето не ти е враг. Само мога да си представям как си се чувствала с тсх 9, аз над 4 не съм качвала.
Иначе потвърждавам - бъгаво ли е тсх-то, човек си ходи направо луд. Чак година, след като го стабилизирах, щитовидната ми емоционалност изчезна.

# 49
  • Мнения: 1 842
Sunshine, сменяй лекаря!
Даниела, много, ммного се радвам, че си открила читав лекар, който ти е показал защо хапчето не ти е враг. Само мога да си представям как си се чувствала с тсх 9, аз над 4 не съм качвала.
Иначе потвърждавам - бъгаво ли е тсх-то, човек си ходи направо луд. Чак година, след като го стабилизирах, щитовидната ми емоционалност изчезна.
Колко още да сменя!? Като всеки ти гледа джоба(парите в него), а не как да ти помогне?! Shocked
Трябва ми нормален живот, а не хапчета и лекари! Simple Smile
Мерси за препоръката. Peace

# 50
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Sunshine, сменяй лекаря!
Даниела, много, ммного се радвам, че си открила читав лекар, който ти е показал защо хапчето не ти е враг. Само мога да си представям как си се чувствала с тсх 9, аз над 4 не съм качвала.
Иначе потвърждавам - бъгаво ли е тсх-то, човек си ходи направо луд. Чак година, след като го стабилизирах, щитовидната ми емоционалност изчезна.
Колко още да сменя!? Като всеки ти гледа джоба(парите в него), а не как да ти помогне?! Shocked
Трябва ми нормален живот, а не хапчета и лекари! Simple Smile
Мерси за препоръката. Peace

Ами, всички бихме предпочели да не ни се налага да се виждаме с лекари и да пием хапчета, но като е дошло - какво да се прави? Цялата тема е чудесна илюстрация, как ако пренебрегнеш проблема, той не просто не изчезва, а се влошава.

Аз също смених няколко лекари, преди да си намеря този, който наистина си разбира от работата и ми помага. Даже тук, в Белгия, веднъж щяха да ми правят пункция на несъществуващ възел  ooooh! Не спрях да търся читав лекар, защото то си е за мен. Намерих го в България. 

# 51
  • Мнения: 437
Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad

# 52
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad

Извинявай, ама това е отвратително. Тази жена има ли личен опит с щитовидно заболяване?! Аз бях (и все още съм) 50 кг, но когато започнаха зверските болки в костите, беше в пика на заболяването ми, преди още да започна да вземам Еутирокс. Започнах да го пия и година по-късно всичко, всичко отзвуча, енергията ми се върна, косата спря да капе, беше рай. И в едни момент, едни хора в  университетската болница в Брюксел рекоха "Хвърляй Еутирокс-а, ниско ти е тсх-от". И го хвърлих. След 20 дни, костите ми се спукаха от болка. Не ми се мисли какво беше. Летях до България при д-р Емил Начев. Силно го препоръчвам (ако не се дразниш от лекари, които обясняват дъъъълго и напоително, така, че накрая да вземеш изпит по еднокринология само от слушане Simple Smile ).
 

# 53
  • Мнения: 341
Доктор Емил Начев, в коя болница работи и с талон ли се влиза ?
 

# 54
  • Мнения: 817
Даниела Икономова, съжалявам за това, че не успя да намериш друг вариант и си се влошила. Но, се радвам, че си намерила подходящия човек, на който да вярваш, на трезвата ти мисъл в момента и на решенията, които лично си взела. Дано скоро се стабилизираш и успех ти желая в бъдещите ти начинания. Hug
п.п. доктор Начев is the best!  Peace

# 55
  • Мнения: 437
Ох, ами какво да ти кажа, точно така си беше, винаги като съм се оплаквала от нещо, погледът е бил невярващ и неодобрителен и не ми е казвано нищо конкретно. Да, като цяло ми отшумяха симптомите, но в крайна сметка работя и съм активна през по-голямата част от деня и ми трябва енергия и сила, а това допълнително ми пречи. Напоследък не ме болят мускули и кости, но да видим.
Веднъж ми каза да спра да чета по форумите какво се пише. Е, добре, ама аз не си измислям.  Shocked
Значи, казвате Начев бил добър. При него как се ходи - с направление може ли? Знаете ли, малко ме е страх сега да сменям пак лекар, защото преди това дълго време, буквално години, не можех да попадна на човек и да ми определят диагнозата и само се лутах, успявах за известно време да стабилизирам нещата и после пак...
Съжалявам за безбройните въпроси, просто съм объркана и явно пак трябва да се въоръжа с търпение, нерви и цялата ми папка с изследвания и документи и пред кабинета на Начев да видим какво ще каже той...
А много ли се чака за него? И също до каква степен ви се потушиха симптомите?  #Crazy newsm78

Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad

Извинявай, ама това е отвратително. Тази жена има ли личен опит с щитовидно заболяване?! Аз бях (и все още съм) 50 кг, но когато започнаха зверските болки в костите, беше в пика на заболяването ми, преди още да започна да вземам Еутирокс. Започнах да го пия и година по-късно всичко, всичко отзвуча, енергията ми се върна, косата спря да капе, беше рай. И в едни момент, едни хора в  университетската болница в Брюксел рекоха "Хвърляй Еутирокс-а, ниско ти е тсх-от". И го хвърлих. След 20 дни, костите ми се спукаха от болка. Не ми се мисли какво беше. Летях до България при д-р Емил Начев. Силно го препоръчвам (ако не се дразниш от лекари, които обясняват дъъъълго и напоително, така, че накрая да вземеш изпит по еднокринология само от слушане Simple Smile ).
 

# 56
  • Мнения: 2
Така: от днес спирам хапчетата. Започнах активно приемане на добавки, ленено семе, селен и Омега 3, плюс билките.
Консултирах се с ендокринолог-хомеопат от Русия, лекар на  моя приятелка, която е спряла хапчетата след 10 години прием. (сега има 2 деца и е в отлично здраве!)
КАза задължително лягане най-късно в 22:30 (ориентировъчно), спокойствие и това засега. И на всеки 1 месец контролно изследване. Само споделям...в случай, че на някой би му било полезно
Аз съм решила за себе си!
Скоро ще посетя и хомеопат.
 Успех на всички   bouquet
Браво Simple Smile И аз така направих след дъъълго лутане по лекари, изследвания и изпробване на различни терапии.  Регулирането на селен в организма е много важно (има доста инфо в нета). Изследването се прави в лаборатория за тежки метали (в София - Св. Иван Рилски - 30лв)
Аз лично започнах с приема на една био добавка, разработка на КГБ - Неоселен плюс.
Допада ми основно, че е в течна форма, т.е. без да има допълнително обременяване с консерванти и други Е-та, които присъстват в повечето хранителни добавки. Добавката е подходяща за бъдещи и настоящи майки. Естествено ефекта не е моментален, но е доста по-бърз от билките
Успех на всички Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2
Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad
Д-р Горчева е доста рязка наистина, но е добър специалист, ако си решила да се довериш на традиционната медицина. Аз лично съм й много благодарна, че разубеди майка ми да си прави операция, както я бяха посъветвали други светила... От моя дългогодишен опит мога да кажа, че всички лекари изписват едни и същи лекарства, които помагат временно за регулинане на хормоните, но вредят на други органи и човек попада в клопката на фармацевтичната индустрия... Ако се поровиш малко във форумите сама ще се убедиш от опита на другите, че решението е в нетрадиционната медицина! Трябва само много търпение и вяра! Методите са безброй, пожелявам ти да намериш успешния за теб Simple Smile

# 58
  • Мнения: 445
Здравейте, 2010 година ми откриха   тиреотоксикоза, пих  нколко месеца Тирозол и преминах в Хипофункция. След което забременях с второто си дете.Честно казано бях доста изплашена как ще се развие болестта, как ще се движат хормоните .За моя голяма радост през цялата бременност хормоните бяха в норма.Родих живо и здраво момиченце , кърмихме се 9 месеца,хормоните все в норма. Ендокринолога ми каза , че може би като спра да кърмя ще се объркат пак хормоните. Честно казано  не знам какво се случи при мен , но да чукна на дърво без никакви добавки или хапчета , дъщеря ми е вече на 3 години и 3 месеца , аз редовно следя хормоните поне на 6 месеца Всичко ми е наред.С мъжа ми се шегуваме, че моето малко момиче ме излекува.

# 59
  • Мнения: 437
В крайна сметка реших да остана при нея и да си оставя следващия път егото пред вратата и да не съм толкова докачлива.
Напоследък след последната схема, която ми изписа на Л-Тироксина се чувствам много добре, отминаха ми и болките в костите и мускулите, надявам се да е от това, защото друго не приемам в момента като добавки...  Simple Smile

Като прочетох на Даниела коментара за Горчева от Токуда, ми стана малко лошичко.  Embarassed
В момента тя ми е лекуваща и тя ми откри проблема, обаче ми направи малко кофти впечатление, като й казвах лятото, че имам задух, сърцебиене, боляха ме перманентно кокалите и мускулите. И тя едва ли не малко ми се изсмиваше, защото видите ли съм била качила килограми и от това било. Е добре, ама и преди също съм качвала и не съм имала такива проблеми.
Та не знам сега дали да ходя при нея на контролен, скоро ми предстои или на друго място да ходя, какво да правя, моля, посъветвайте ме за специалист. Не омаловажавам труда й, но не си внушавам, когато имам оплаквания и не преувеличавам.  Sad
Д-р Горчева е доста рязка наистина, но е добър специалист, ако си решила да се довериш на традиционната медицина. Аз лично съм й много благодарна, че разубеди майка ми да си прави операция, както я бяха посъветвали други светила... От моя дългогодишен опит мога да кажа, че всички лекари изписват едни и същи лекарства, които помагат временно за регулинане на хормоните, но вредят на други органи и човек попада в клопката на фармацевтичната индустрия... Ако се поровиш малко във форумите сама ще се убедиш от опита на другите, че решението е в нетрадиционната медицина! Трябва само много търпение и вяра! Методите са безброй, пожелявам ти да намериш успешния за теб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт