Някой преборил ли се е с щитовидната жлеза БЕЗ ХАПЧЕТА?

  • 50 953
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 167
на колко време пускате изследвания? При мен края на април беше 0,8 тсх, после пуснах юли - 4,2   Shocked
Направо не знам защо така се вдига. Пиех си л-тироксина, всичко постарому и защо така не знам.

# 16
  • Мнения: 1
Аз имам проблем с щитовидната жлеза, като имам възли от 4,5 см, но хормоните са ми в нормата. Иска ми се да има начин да се успокоят тези възли, без оперативна намеса. Пробвал съм с капки на Бах и др., но като цяло няма трайно подобрение.

# 17
  • Мнения: 2 751
Така: от днес спирам хапчетата. Започнах активно приемане на добавки, ленено семе, селен и Омега 3, плюс билките.
Консултирах се с ендокринолог-хомеопат от Русия, лекар на  моя приятелка, която е спряла хапчетата след 10 години прием. (сега има 2 деца и е в отлично здраве!)
КАза задължително лягане най-късно в 22:30 (ориентировъчно), спокойствие и това засега. И на всеки 1 месец контролно изследване. Само споделям...в случай, че на някой би му било полезно
Аз съм решила за себе си!
Скоро ще посетя и хомеопат.
 Успех на всички   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 046
За каква стойност на ТСХ става дума ! Имаш ли Хашимото .
Аз съм стойност около 3,50-3,90 без хапчета, но искам дете и съм на лекарства за да подържам стойност под 2,5 ,Въпроса е дали след раждане евентуално ще мога да спра хапчетата . Нямам симптоми от Хипофункцията , с хапчета или без тях се чувствам нормално!Много ме е страх да не спред да работи съвсем железата с тия хормони отвън , все пак съм под горната граница -4,20 !

# 19
  • Мнения: 2 751
За каква стойност на ТСХ става дума ! Имаш ли Хашимото .
Аз съм стойност около 3,50-3,90 без хапчета, но искам дете и съм на лекарства за да подържам стойност под 2,5 ,Въпроса е дали след раждане евентуално ще мога да спра хапчетата . Нямам симптоми от Хипофункцията , с хапчета или без тях се чувствам нормално!Много ме е страх да не спред да работи съвсем железата с тия хормони отвън , все пак съм под горната граница -4,20 !
Започнах от ТСХ 8,6 с много силни симптоми
Тогава почнах и хормоните, по лекарско предписание.
Всички др.хормони са ми в норма
Хормонът спадна на 1,5- 2
После пак се качи на 4.
Но през всичките 2 години все не се чувствам много добре, все съм отпаднала, с постоянно главоболие и всички останали "екстри"

ОТ билките поне почнах да спя нормално и да не се потя нощем. А и имам малко повече енергия.
Това е....
И аз искам и планирам 3то дете скоро, но вътрешно съм убедена, че ще се оправя и така
П.С. Сменила съм 3ма лекари..все много добри, но всеки казва: "Увеличавай дозата"...и докога така?

# 20
  • Мнения: 437
Записвам се да следя темата.
Свалила съм си е-книги от амазон, защото на български наистина няма информация за алтернативно лечение освен традиционното на болести от този тип. Ще пиша, ако открия нещо важно.
Иначе като имам възможност ще ви пусна и няколко линка на групи във фб на английски, където често отговарят на въпроси и има полезна информация.

# 21
  • Мнения: 1 078
Даниела, решението ти е смело и дано да има успех. Моля информирай ни от време на време как се чувстваш и как вървят нещата при теб.
Какви билки приемаш ?

# 22
  • Мнения: 2 751
Ходих при билкар - Еньо Миланов и той ми предписа : 1 чай, 1 сироп за разтваряне и един мехлем за мазане. Не знам какво съдържат, микс са от над 20 билки, негово производство. Но той е и ирисодиагностик и преценява

# 23
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Рискът да родиш дете със сериозни увреждания, ако не си пиеш лекарствата, е зловещо голям.
За това ирисодиагностик, който е предписал билки, неясно какви, не може да помогне, ако изобщо може да помогне с нещо.

Понижената функция на щитовидната жлеза при бъдещата майка крие сериозни рискове за успеха на бременността и здравето на бъдещото бебе. Състоянието може да е причина за развитието на анемия, екслампсия,  отлепване на плацентата, сериозно се засяга интелекта на бъдещото дете. Тежко изоставане в развитието - физическото и умственото, може да е най-малкия проблем.

Членувам в група на майки с труднопроговарящи деца. Някои от тях са започнали да говорят на възраст 3-4 г. по-късно от нормалната за началото на детския говор (т.е. - на по 4-5-6 години), при това с интензивна терапия. Да ти разкажа ли колко от тях са деца на майки, които не са знаели, че имат проблеми с щитовидната жлеза и не са вземали лекарство?


Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 17:20 от Saule

# 24
  • Мнения: 2 751
Разбирам всичко това, но от проблем на щитовидна жлеза до проблем на щитовидна жлеза има огромна разлика. Разбира се, всеки поема сам риск за себе си  Peace

# 25
  • Мнения: 817
Подкрепям напълно мнението на Saule. Ако правите опити за бебе е по-добре да пиеш елтироксина, а не да си правиш експерименти със себе си и бъдещото си дете. И, ако забременееш трябва да си правиш редовно изследвания на ТСХ-то, защото при бременност ТСХ-то нараства още след втората седмица и трябва увеличаване на дозата елтироксин. Според мен, такива експерименти може да си правиш само, ако не планираш да забременяваш.  Peace

# 26
  • Мнения: 297
Истината е някъде по средата. Според мене докато си бременна си има огромен риск. След като родиш вече наистина може да се пробва и наистина както добре си го казала изследване на ТСХ-то всеки месец. Абсолютно съм съгласен, че има разлика между проблем и проблем с щитовидната жлеза. И все пак при бременност риска си остава огромен. След бременността вече е различно. При доктор Калина Иванова ходила ли си ? Доста добър специалист е.

# 27
  • Мнения: 2 751
Истината е някъде по средата. Според мене докато си бременна си има огромен риск. След като родиш вече наистина може да се пробва и наистина както добре си го казала изследване на ТСХ-то всеки месец. Абсолютно съм съгласен, че има разлика между проблем и проблем с щитовидната жлеза. И все пак при бременност риска си остава огромен. След бременността вече е различно. При доктор Калина Иванова ходила ли си ? Доста добър специалист е.
Искам да уточня: няма да правя никакви опити за бебе, докато ТСХ не е в норма, т.е. под 2 и докато не го задържа в/около тази стойност. Дотогава ще се боря с всички методи, без хормони.
Утре съм на хомеопат. Да видим какво ще каже
Ходила съм досега в Токуда, в Ендокринологията и при още една лекарка, съжалявам, не й помня името.
Всички са категорични: "нямаш никакви изменения, нито на жлезата, нито другите хормони, само високо ТСХ, но ще взимаш хормони доживот и това е"

# 28
# 29
  • Мнения: 2 751
Днес ходих на хомеопат в МЦ Хирон. От утре започвам малките бели топченца Simple Smile
Лекарят каза, че щом жлезата не е увредена и няма изменения, няма антитела и друг повишен/понижен хормон, освен ТСХ,  има шанс да възвърнат функцията й до 80% . Каза:" едва ли на 100%"
5 дни съм без хормони, чувствам се много добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт