Някой преборил ли се е с щитовидната жлеза БЕЗ ХАПЧЕТА?

  • 51 034
  • 138
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 65
   Здравейте! Изследвала съм хормони и антитела на щитовидната жлеза и всичко е в норма. Но имам два възела. Казаха ми, че не трябва да пия хапчета, а само периодично да ги следя. Но все си мисля, че хубаво би било да пия някакви билки, защото много напълнях и не се чувствам много добре. Има ли някой като мен и какво е предприел?

# 106
  • Мнения: 2 751
Ето и авторката, за отчет:
Не се преборих по никакъв начин, пия си еутирокса. пробвах един хомеопат, втори, билки и т.н.
Сега забременях при ТСХ 4, случайно установих, че се е качило, 2 седмици след това, че съм бременна.
Боря се да го смъкна, но все още съм на ниво на хормона 6,2...
Успех на всички, които успеят без хапчета, аз не успях  Peace

# 107
  • Мнения: 10 055
Даниела Икономова, честито!
Дано всичко тръгне на добро!
 Hug

# 108
  • Мнения: 1 327
здравейте, бих искала да попитам има ли тук момичета, които са посещавали др Атанас Михайлов, хомеопат и билкар мисля се води, мой близък лекува Хашимото при него, аз съм с понижена функция и имам желание да се консултирам, та имате ли впечатления от него?
п.п. близкия ми само за месец с билки свали тсх от 5 на 2, а преди това с лтироксина не му се получаваше. пие също селен и прави някакво пречистване, много съм обнадеждена дано и на мен да помогне

# 109
  • Мнения: 16
Здравейте,
виждам че темата е стара но все пак реших да пиша. Лечение с хомеопатия е безмисленна тя няма да помогне, НО лечение има и то е цялостна промяна в режима на хранене. При мен от 75гр, еутирокс сега съм на 25гр. Изчетох тонове литература и преди няколко месеца започнах олекотената версия на гладолечение с плодове след като прочетох книгата на Лидия Ковачева. След 2 плодувания от 20 дни свалих така трудните за сваляне килограми и от 78кг. сега съм 59кг. като през това време следях и хормоните си и съответно приема вече е 25гр. още малко остава до пълното изчистване на желзата ми и спирането на хормоните.

 д-р Гайдурков казва, че антителата най-трудно влизат в норма и това става за около 1 година.  Хубавото е че след всяко гладуване пристапите намаляват като честота и интезитет. Вярвам, че нещата ще се оправят стига да имаме воля да се храним здравословно с повече прясна и необработена храна. Както се казва в книгата на Лидия прясната и необработена храна (т.н. жива храна) е нашето лекарство което ни дава здраве и обратното обработената храна е мъртвата храна която ни носи болести. Има доста логика в това и ако се опитаме поне 70% от дневното меню да е от пресни плодове и зеленчуци мисля, че също ще постигнем добри резултати.

Оставям няколко линка с препоръки за Хашимото на д-р Гайдурков аз лично ги спазвам и така успях да намаля еутирокса  http://www.zona-zdrave.com/displaynews/72012 , https://www.capital.bg/light/lica/2010/11/26/999937_hrana_za_choveka/  , https://eva.bg/article/8735-D-r-Georgi-Gai-durkov, http://viharat.blog.bg/lichni-dnevnici/2012/06/01/lechenie-na-ti … -lekarstva.962118
Ето и линк в които съм описала в друга тема моите резултати по подробно http://www.bg-mamma.com/?topic=990922.480
ето един цитат които съшо е доста мотивиращ:
 "Кои други тежки заболявания могат да бъда излекувани?
Високо кръвно, диабет, стомашно-чревни болести като язва, гастрит. Имах пациентка с тиреоидизъм на Хашимото, автоимунно заболяване на щитовидната жлеза. Няколко месеца след промяна на режима си прави изследване и резултатите ѝ показват, че е здрава. Тя живее в Кипър и тамошният лекуващ я лекар не ѝ повярвал, че е била болна от това, защото според съвременната медицина тиреодизмът на Хашимото е нелечим."

# 110
  • Мнения: 65
 Три години правих гладолечението на Лидия Ковачева - резултат спиране на цикъла и преждевременна менопауза на 35 години.

# 111
  • София
  • Мнения: 16 192
Здравейте,
виждам че темата е стара но все пак реших да пиша. Лечение с хомеопатия е безмисленна тя няма да помогне, НО лечение има и то е цялостна промяна в режима на хранене. При мен от 75гр, еутирокс сега съм на 25гр. Изчетох тонове литература и преди няколко месеца започнах олекотената версия на гладолечение с плодове след като прочетох книгата на Лидия Ковачева. След 2 плодувания от 20 дни свалих така трудните за сваляне килограми и от 78кг. сега съм 59кг. като през това време следях и хормоните си и съответно приема вече е 25гр. още малко остава до пълното изчистване на желзата ми и спирането на хормоните.

 д-р Гайдурков казва, че антителата най-трудно влизат в норма и това става за около 1 година.  Хубавото е че след всяко гладуване пристапите намаляват като честота и интезитет. Вярвам, че нещата ще се оправят стига да имаме воля да се храним здравословно с повече прясна и необработена храна. Както се казва в книгата на Лидия прясната и необработена храна (т.н. жива храна) е нашето лекарство което ни дава здраве и обратното обработената храна е мъртвата храна която ни носи болести. Има доста логика в това и ако се опитаме поне 70% от дневното меню да е от пресни плодове и зеленчуци мисля, че също ще постигнем добри резултати.
...
Същият резултат с намаляването на необходимата доза от 75 мг на 25 мг (поддържам ТСХ 2.0-2.1)  плюс тройно намаление на МАТ (от 1100 на 300) съм го постигнала без гладолечение. Килограмите ми са само 4 надолу, но аз съм 179 см (76 кг). Всъщност, добре си похапвам.

# 112
  • Мнения: 16
Същият резултат с намаляването на необходимата доза от 75 мг на 25 мг (поддържам ТСХ 2.0-2.1)  плюс тройно намаление на МАТ (от 1100 на 300) съм го постигнала без гладолечение. Килограмите ми са само 4 надолу, но аз съм 179 см (76 кг). Всъщност, добре си похапвам.

Sharky* сподели и ти как успя да намалиш дозата на еутирокс

# 113
  • София
  • Мнения: 16 192
С напредването на предменопаузата. Даже питах ендокринолог дали е възможна да е от това, той потвърди предположението ми. Та може и без глад Simple Smile

Все пак се страя да не ям орехи, зеле, и другите гоитрогени. Възли нямам, вероятно вследствие на прием на храносмилателни ензими преди 7-8 години, но не мога да го докажа, защото не си пазя снимките на жлезата отпреди 10на г.

# 114
  • Мнения: 47 971
То пък аз като имам снимки, какво. Моите възли се влияят от глутена, като го спра, се стапят. Ама според ендото, може пък преди да е гледала лимфни възли и да се е объркала, затова да ги няма Wink Само дето от лятото ям глутен, възлите пак са факт, както и килата. Разбира се, възможно е ензимите да влияят по същия начин, но не съм пробвала ( пробвах някои ензими, но ми докарват главоболие и се отказах, може и да е било грешка )

# 115
  • Варна
  • Мнения: 10 493
То пък аз като имам снимки, какво. Моите възли се влияят от глутена, като го спра, се стапят. Ама според ендото, може пък преди да е гледала лимфни възли и да се е объркала, затова да ги няма Wink Само дето от лятото ям глутен, възлите пак са факт, както и килата. Разбира се, възможно е ензимите да влияят по същия начин, но не съм пробвала ( пробвах някои ензими, но ми докарват главоболие и се отказах, може и да е било грешка )

Да бе. И как ще обърка възли с ЛВ, що се излага.

# 116
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен! И аз съм от "фантазьорките" които искат да преборят Хашимотото без изкуствен хормон. Аз Вярвам ,че има начин и трябва да го намеря.
Смятам, че приема на хормони отвън само лъже жлезата, че всичко е ок, и тя престава да произвежда.
От мин. януари съм диагностицирана и в началото опитах с хомеопатия...като че ли имаше успех, но незнам дали не беше от настъпването на топлите месеци (знаете, че тогава жлезата се чувства по-добре).
Един приятел ми беше казал, за гладуване по 18часа (или нещо такова) в денонощието, като се брои и времето за сън, но не помня как точно беше. Някой чувал ли е за такъв метод? Продължителността беше 2-3 седмици май..

# 117
  • Мнения: X
Случайно видях темата и реших да споделя. На майка ми една приятелка - възрастна жена споделила там в тяхната компания, че си е излекувала щитовидната жлеза (не знам точно какъв е бил проблема) с дълбока гаргара с Еньовче. Гаргарата се прави колкото се може по-надълбоко, т.е. главата се отмята колкото се може по-назад по няколко пъти на ден. За срок от три месеца. За този период трябва да има резултат. После се прави почивка и може да се продължи. Не съветвам да се спират другите назначени лечения, просто споделям, защото още някаква леличка от групата отървала операцията на щитовидната жлеза по този начин.

# 118
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Един приятел ми беше казал, за гладуване по 18часа (или нещо такова) в денонощието, като се брои и времето за сън, но не помня как точно беше. Някой чувал ли е за такъв метод? Продължителността беше 2-3 седмици май..

в момента това хранене е нашумяло в Германия, препоръчват го на хора с хипофунция, ако искат да отслабнат. също и на други, които искат да подобрят здравето си.
нарича се интервално постене

трябва да има пауза от 14-16ч. между храненията, вечерята или закуската отпадат, зависи от ритъма на живот.
после между храненията трябва да има поне 3ч. разлика, т.е. 2 хранения, без междинни.
идеята е, че след 12ч. глад се задейства автофагията на клетките и те започват да се чистят от ненужните, сладирани в клетката отпадъци. това води до подобряване на общото състояние и се активират силите на тялото за самолечение.

аз бях на този режим около година, в никакъв случай не е за 3 седмици, а за по-дълъг период.
аз го прекъснах, но сега мъжът ми започна.

аз не съм отслабнала с този режим, но и нямам излишни килограми, нямаше кой знае каква промяна в нивата на хормоните или антителата. за мъжът ми незнам, не съм го питала. той няма здравословни проблеми, прави го за тонус.

има и друг вариант: 5 дена се яде, 2 се кара на чай, вода с лимон и малко зеленчуков бульон.
двата дни може да са един след друг, може да се разпределят през седмицата.
за мен това е по-трудно, особено с деца в семейството.
пропускането на закуска е по-щадящо откъм прегрешаване. мъжът ми например уикендът закусва, защото имаме ритуал да се хранем заедно. през седмицата пие само кафе.

и по време на режива се подразбира, че не се ядат захарни изделия, фабрично преработени храни и прочие.
яде се clean food  Wink

# 119
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Много благодаря за изчерпателната информация asyalein, с точна дефиниция ще ми по-лесно да търся. Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт