Затъпяваме ли от майчинството?

  • 13 168
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 2 942
изпростях, затъпях и станах много нервна и избухлива Sad искам пак на работа !!!

# 76
охххх определено се 4уствам доста затъпяла но малко по малко запо4нах да се организирам поигравам от време на време онлайн игри4ки като lineage2 водя разовори по skype осъвуршенствам англйския си по4ти винаги има с кой да общувам в тази игра се запознах с доста интилигентни хора,но аз все още си оставам тъпа  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 1 006
Не е най-точно да се каже, че затъпяваме, но когато ми се избистри по-подходящата дума ще кацна, само за да я приземя в темата.

Аз лично се чувствах в подобно състояние само по време на първото ми майнчинство, защото се бях вманиачила до крайност и ограничила доброволно само и единствено в това.Със сигурност поради тази причина не съм била и най-приятната компания вкъщи и навън, защото мислите и разговорите ми до голяма степен са се ограничавали на тези теми.Когато попаднех в несебеподобна среда ми е било трудно да проведа нормален и смислен разговор.Не са странили от мен, но аз странях.Луда работа... ooooh! Когато се върнах на работа се чувствах като в първи клас, ужасно беше.

С второто майнчинство бях различна.Умишлено си намирах и си намерих куп странични занимания и контакти, като не прекъснах и старите.В кварталната градинка бях една от малкото майки с второ дете и често бях подлагана на кръстосан разпит, което е нормално.Бъзиках ги, че оперативка ще си правим само сутрин и за 15 мин., иначе ще си намеря говорител, включително и за информация относно цвета на акото на бебето.Ориентирах се и си намерих дружки с бебешки колички, с които сме били на една вълна, с които не зациклих, и с които се ръчкахме взаимно напред и нагоре.

# 78
  • Мнения: 1 100
Предполагам, че да. Аз съм забелязвала, че колкото повече мързелува мозъкът, толкова повече се изморява. А иначе няма как да поумнеят майчетата като сменят по цял ден памперси. Остава другата опция.Laughing

# 79
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Затъпява се не ами се и склерозира. Вече не мога да си спомня какви бяха малките ми удоволствия в свободния живот - ходене на кафе с колежки, шматкане по магазини, а какво беше това кино пък въобще не се сещам. По цял ден викам "има ли ако", "има ли пико", "не пипай там", "папай" и прочие а като заспя сънувам насрани памперси и омърлявени лигавници и  дрехи.

# 80
  • Мнения: 5 877
Не, не мисля. По време на бременността по-скоро имаше отражение, не можех да мисля за нищо сериозно повече от десет минути, а как ревях на филмииии...  Laughing но то май е хормонално.
Сега, с майчинството - не. Напротив, ако знаете що неща за динозаврите научих...  Joy

# 81
  • Мнения: 1 400
Чак да се затъпява - не мисля.
По скоро в един момент зацикляш в едно положение и си се връткаш там докато инерцията не те изхвърли в друга посока. Но всичко си е до човек! От теб си зависи дали ще затъпееш (зациклиш) или не. Лично аз съм се старала да отделям достатъчно време за занимания извън кръга (деца, кухня, къща и така до безкрай) .
Е, вярно е, че социалните контакти малко понакучцват, но пак си е до човек и до личен избор. Не можете да излизате често - ами канете си гости!
Не мисля, че едно обкръжение от затъпели колеги (както каза някой по-горе) е по-добрият вариант за социален живот и НЕзатъпяване ( и това го пробвах.... затъпях повече от колкото вкъщи).
Та така.
Който както си го направи!
Не се давайте, ееейййй!!!!  Peace

# 82
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не, не мисля. По време на бременността по-скоро имаше отражение, не можех да мисля за нищо сериозно повече от десет минути, а как ревях на филмииии...  Laughing но то май е хормонално.
Сега, с майчинството - не. Напротив, ако знаете що неща за динозаврите научих...  Joy

Да....през бременността и аз бях доста зле......сега все едно карам курс по самоосъвършенстване  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 689
Не, не мисля. По време на бременността по-скоро имаше отражение, не можех да мисля за нищо сериозно повече от десет минути, а как ревях на филмииии...  Laughing но то май е хормонално.
Сега, с майчинството - не. Напротив, ако знаете що неща за динозаврите научих...  Joy

Да....през бременността и аз бях доста зле......сега все едно карам курс по самоосъвършенстване  Mr. Green
Ох, не ми напомняйте ревливата ми бременност, че в сравнение с тогава сега съм цвете омайниче

# 84
  • Мнения: 41
Аз не съм майка, но по темата -не мисля, че затъпявате, щом ви чета и ми е забавно, значи сте забавни))))))) Всички, които пишете тук редовно -  ми се струва, че сте големи щурачки и  ентусиастки.

# 85
  • София
  • Мнения: 630
Не, нямам такова усещане. Изобщо не се имам за идеална майка или съпруга или каквото и да било, но страшно харесвам този период от живота си.  Естествено в ежедневието си има рутини, но всеки ден е различен. Може би и факта, че работя -  за около два часа на ден - също внася своето разнообразие, но и без този агажимент, пак се чувствам по същия начин. Даже мога да отчета и положителна промяна - четене  за сметка на телевизия Wink.

# 86
  • Мнения: 1 533
Аз се чувствам затъпяла, но не от майчинството, просто затъпях!

# 87
  • София
  • Мнения: 2 271
О, да - затъпяла съм и това страшно много ме плаши  Confused
За това вися по цял ден пред компютъра и чета някакви неща, които  ми изглеждат тъпи и безмислени, но просто съм като изгубено дете -  не зная на къде да хвана и за това гледам да  попивам всичко, което мога...
Много е подтискащо  Rolling Eyes
Но това не е заради детето, защото и заради него съм се образовала доста в детската област.
Но, пък всяко зло е за добро! Сега съм жадна за знание и развитие, а майчинството ми изтича след 3 месеца.... Работа, дръж се!  Laughing

# 88
  • Мнения: 227
Не мисля ,че затапяваме просто имаме възможност да си починем от ежедневието от работа-вкъщи.И аз лично сега имам време да прочета нещо и започвам да се научавам да готвя.Преди от тази работа не ми оставаше време да ям,да не говорим за готвене.Беше ужасно дневна-нощна,не знаех на кои свят съм. smile3521

# 89
  • Мнения: 5 577
Аз се чувствам затъпяла, но не от майчинството, просто затъпях!

 Laughing При теб е толкова пъти повторено, че няма на къде.

Затъпяваме, да - няма нищо по-затъпяващо от майчинството на тоя свят. Съчетано и с нелепо вживяване става и най-досадното на тоя свят.

Общи условия

Активация на акаунт