39 градуса температура...

  • 21 816
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
Цитат на: Шани

П.П: капки (1-2-3) течен аналгин могат да се дават като средство за понижение на висока Т, но на малко бебе май не се дава. На 3-4 и нагоре годишно знам, че може.

И на бебе може /слава богу, не ми се е налагало/, но задължително след консултация с педито. Броя капки се определя от килограмите.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Шани
И аз не мога да разбера защо мешате няколко вида препарати за сваляне на Т.


Шани, аз това с Нурофена и Панадола го правя само в крайния случай, когато вечер ми вдигне над 39,2-39,5. Така си подригурявам нощта, когато не мога да я наблюдавам и да спи спокойно, защото съня е много важен в случая  Grinning Иначе през деня си давам само нурофен и дори досега винаги е задържала по 6 часа без Т, така че не й давам много. Ето примерно приятелки ме съветват като й никнат зъбите и плаче нощем да й давам панадол, за да се успокои от болката, обаче аз се запъвам като магаре на мост и разчитам само на гелчетата. Засега те оправят положението. По принцип избягвам да давам температуропонижаващи без нужда

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ваче - аз питам по-принцип, не за вечерта, макар че и тогава прилагам пак и само това което давам - Панадол (за синковеца).

Ако вечер (след 16.00часа) вдигне Т детето, то към 21.00 или 22.00ч. обикновено пак вдига и след това между 02.00-03.00ч. пак.  Tired
Това са едни инервали от по около 4 часа и е приложимо даването на температуропонижаващо средство. Само едно и от един вид!

П.П: А за това, че не даваш на Алекс Панадол(ама ти май ползваш Нурофен или Ефералган) е може би грешка. Дай й веднъж - ще видиш качествена разлика, а освен че препарата температуропонижава, той и облекчава и тушира възпаления от всякакъв характер! Това е мое мнение. Аз на моите деца давам винаги когато имат някакво неразположение - за сега са живи и здрави.  Grinning
И още нещо - когато дете е болно, може да се дава Панадол(или каквото ползвате) по 3 пъти на ден, за да не се достигат такива високи Т! Пак от лекар го знам.

# 18
  • Мнения: 704
Гадният грип, който върлува сега естествено не ни подмина.
Значи детенце 3 дни вдига висока температура - давах Панадол, само на втората вечер се наложи да комбинирам с Нурофен, защото продължи да се качва, вместо да се понижава.
За щастие - се разминахме без антибиотик. Нооо вирусът е много гаден, при някои познати стигна до усложнения като пневнония. Confused
 Педиатърката ми беше казало като 3-то температуро-понижаващо детски амидофен 1 таблетка стрита и в сокче, или водичка, но не съм го пробвала.

# 19
  • Мнения: 811
От`де детски амидофен? Той вече не се произвежда  Imp

# 20
  • Мнения: 18 542
Не редувай препарати с един и същ състав, освен ако не е на 4 часа.
Под редуване аз разбирам 2 препарата през 2 часа. Примерно редувам парацетамол и нурофен.
Следи Т и ако пак вдигне висока не ще да е само зъби.

# 21
  • Мнения: 18 542
Цитат на: dari
Цитат на: Шани

П.П: капки (1-2-3) течен аналгин могат да се дават като средство за понижение на висока Т, но на малко бебе май не се дава. На 3-4 и нагоре годишно знам, че може.

И на бебе може /слава богу, не ми се е налагало/, но задължително след консултация с педито. Броя капки се определя от килограмите.

Да, така е. На Борис са му предписвали течен аналгин.

# 22
Цитат на: PrincesaDundesa

Първо бебето е малко и никога не са му давали аналгин-може да получи алергична реакция и няма да описвам по-нататък картинката
Второ-пишеш капки ,ане пишеш колко-ампулата не е малка,не ми се мисли от предозиране какво може да стане

Четвърто-39 градуса не е толкова висока температура,че да даваш аналгин.От 39.5 се дава
 Айде, да не дава господ да вдигат децата ни такива температури
  Алергична реакция може да се получи от ВСЯКО ЛЕКАРСТВО /няма значение дали е Аналгин, Парацетамол или друго/и никой не знае, и не може да знае кога и дали ще стане това!Но това не значи,че не трябва да се вземат лекарства,когато е нужно!  При КЪРМАЧЕТА температура над 38.5 градуса е необходимо да се свали по възможност бързо - ОБЕЗВОДНЯВАНЕТО на организма става за кратко време и неусетно, а и има риск от поява на ГЪРЧ - това е картинката,която веднъж видял човек,не може да забрави!..Един съвет,ако позволиш : никога не чакай термометърът да покаже  39.5 - това е абсолютно неоправдано!.../ТУК СТАВА ВЪПРОС ЗА КЪРМАЧЕТА!!/    А колкото до капките-продават се във флакон и с нужното упътване за приемането им!..

# 23
  • Мнения: 811
Цитат на: Anonymous
[ При КЪРМАЧЕТА температура над 38.5 градуса е необходимо да се свали по възможност бързо - ОБЕЗВОДНЯВАНЕТО на организма става за кратко време и неусетно, а и има риск от поява на ГЪРЧ - това е картинката,която веднъж видял човек,не може да забрави!..Един съвет,ако позволиш : никога не чакай термометърът да покаже  39.5 - това е абсолютно неоправдано!.../ТУК СТАВА ВЪПРОС ЗА КЪРМАЧЕТА!!/    А колкото до капките-продават се във флакон и с нужното упътване за приемането им!..

  202uu
Щерката ми е правила температурен гърч. Доста страшно изглежда. Оттогава винаги вкъщи има течен аналгин. Дано не ми се случва!

# 24
  • Мнения: 704
Детски амидофен си купих от кварталната аптека - в срок на годност е.

# 25
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Шани
Arrow mam@, как сте?  Rolling Eyes


 ooooh!  Tired Сутринта като станахме беше с температура 38 градуса.
Сложих свещичка ефералган и я накърмих. Заспа.
Към обяд дойде педиатърката за да я прегледа.
Каза, че е здрава.
Слуша и гърдичките, гледа и гърлото, пипа и ушичките, погледна и венците.... и каза че има зачервяване и в ляво е набъбнало.
Та каза, че напълно е възможно да е от зъбите.
Нещо нослето не ми хареса, защото като е кисела и и потича.
Предписа ми физиологичен разтвор.
Тук се сещам, че Лиорена не еднократно е казвала за изследване от секрета на нослето, та ще я питам на лични.
Сега спи, но преди това беше доста кисела.
Настроенията ни се менят ежеминутно.
Мексиканската вълна пасти да яде  #Onfire .
Одеве и намазах венците с Калгелче, та се укроти и тогава заспа.
Та това е за сега.....  Tired
Дано скоро се похваля със зъбче, и се моля да не е от друго  Praynig

# 26
  • Мнения: 5 255
Цитат на: cheta
Не редувай препарати с един и същ състав, освен ако не е на 4 часа..


Сутринта дадох свещичка ефералган, защото беше с 38 температура.
На обяд почти нямаше, но и дадох панадолче, за да се успокои.
Разбира се че няма да давам едновременно, защото ще предозирам парацетамола.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Шани
П.П: А за това, че не даваш на Алекс Панадол(ама ти май ползваш Нурофен или Ефералган) е може би грешка. Дай й веднъж - ще видиш качествена разлика, а освен че препарата температуропонижава, той и облекчава и тушира възпаления от всякакъв характер! Това е мое мнение. Аз на моите деца давам винаги когато имат някакво неразположение - за сега са живи и здрави.  Grinning
И още нещо - когато дете е болно, може да се дава Панадол(или каквото ползвате) по 3 пъти на ден, за да не се достигат такива високи Т! Пак от лекар го знам.


Абе не го долюбвам аз тоз Панадол и това си е... Не й сваля трайно Т. Нурофена за нея е по-ефикасен. Купувала съм само 1 шишенце Панадол, ама тя не е боледувала, та започнах да й давам такива неща след годинката. Установих, че ибопруфена държи по-дълго време ниската Т. Иначе с Панадола - аз дам и след 2 часа тя пак е с висока Т (над 38,5). Започнах да взима нурофен и съм по-доволна.  Иначе свещичките са Ефералган (не знам защо написах панадол  Embarassed ) То иначе и ибопруфена обезболява, мен като ме заболи тиквата (имам ужасна мигрена) съм пила нурофен и в повечето случаи ми помага, защото иначе вкарвам тежката артилерия с кодеина  #Puppy dog

# 28
  • Мнения: 5 255
Пак съм аз  Sick
Лора поддържа от одеве 38.3 - 38.5 температура  Sick .
Отказва да я кърмя  Tired Изцедих се - дадох с лъжичка едва 50 мл. После дадох каша 3-4 лъжички. Вода пи малко.
Дадох панадол.
Страх ме е от обезводняване.
Обадих се на педиатърката.
Каза да я следя за пъпки.
 Bulb  Възможно ли е да е шарка и каква да е тя  Confused:
Какви са признаците  Confused:
Споделете при Вас как е било.....  Tired

# 29
  • Мнения: 1 214
Цитат на: Anonymous
Цитат на: PrincesaDundesa

Първо бебето е малко и никога не са му давали аналгин-може да получи алергична реакция и няма да описвам по-нататък картинката
Второ-пишеш капки ,ане пишеш колко-ампулата не е малка,не ми се мисли от предозиране какво може да стане

Четвърто-39 градуса не е толкова висока температура,че да даваш аналгин.От 39.5 се дава
 Айде, да не дава господ да вдигат децата ни такива температури
  Алергична реакция може да се получи от ВСЯКО ЛЕКАРСТВО /няма значение дали е Аналгин, Парацетамол или друго/и никой не знае, и не може да знае кога и дали ще стане това!Но това не значи,че не трябва да се вземат лекарства,когато е нужно!  При КЪРМАЧЕТА температура над 38.5 градуса е необходимо да се свали по възможност бързо - ОБЕЗВОДНЯВАНЕТО на организма става за кратко време и неусетно, а и има риск от поява на ГЪРЧ - това е картинката,която веднъж видял човек,не може да забрави!..Един съвет,ако позволиш : никога не чакай термометърът да покаже  39.5 - това е абсолютно неоправдано!.../ТУК СТАВА ВЪПРОС ЗА КЪРМАЧЕТА!!/    А колкото до капките-продават се във флакон и с нужното упътване за приемането им!..

Госте,все пак има други начини за опит да се свали температурата.А ти в началото на темата предлагаш най-крайния.Както изредихме вече комбинация от ибупрофен и парацетамол,хладни компреси или още по-добре-под душа.Мисля,че по-бързо става да грабнеш детето и да направиш това отколкото да чупиш ампула и да броиш капки с цялото си притеснение.Ама няма начин да не спадне температурата с хладен душ.Защо да тровим децата с тоя аналгин?Айде пробвай първо душ-ибупрофен-парацетамол и като не помогне тогава аналгин.
Не разбрах също: първо говориш за едно дете,после за две?Кое е вярно?А и нещо ми се стори,че намекваш,че си медицинско лице.Имаш ли някаква причина да криеш кой си или нещо блъфираш тук?
Абе що се занимавам?Децата са си твои.Давай им каквото си искаш.Но не дей да съветваш други хора да го правят и то без обяснения как ,и преди да са изчерпани всички начини на сваляне.

Общи условия

Активация на акаунт