Гледахте ли днес мизерията в " Искрено и лично" ??????

  • 6 683
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Абе, моля ти се, избеснявам направо...
Не може ли да изпереш, да изчистиш, да му осигуриш на това дете поне място, на което да учи. Милото, най-жал ми стана като показа къде си пише домашните.
За вода и сапун пари все ще се намерят.
Познавам до болка този тип жени, майка ми е същата, макар и на много по-високо ниво, инженер с две висши, а не е по-добра от тази не знам как да я нарека...
На тях все някой друг им е виновен.

# 16
  • Мнения: 2 292
според мен не е лесно с 3 деца, 4 на път , иzрод zа съпруг, отношение, което получаваш от всички наоколо , като към говедо ... ами ще станеш на говедо и ще ти стане все едно всичко или  newsm78 не zнам, но всеки си има криzи и проблеми (вижте сума ти теми тук), на някои им помагат да иzлеzнат от тях и имат условия и добро отношение, мотивация ... други нямат и се иzоставят, иzоставят и живота и децата. Жалко zа децата. Дано от желание zа по добър живот и да имат дом , като на другите , вzемат , че постигнат нещо от себе си и се преборят с таzи гадост.

# 17
  • Мнения: 126
Абе айде моля ви се, трябва да си богат, за да си изчистиш къщата ли? (в случая мястото, където живееш).
Ей тва да си беден и мързелив си е ега ти комбинацията...  Sick
За съжаление си права Peace
Гледах предаването и си мислех,за тези деца какъв живот живея и какви ли болести ще си докарат с това,че въпреки къщата в която живеят(ако на това мога да кажа къща) би могло поне да  не живеят в такъв бърдак CloseКакто казва майка ми в такива случей:"Може да нямаш хубави и здрави дрехи,но важното е да си чист"
Жал ми е за тези деца,но ми е жал и за възрастните които са простовати и не осъзнават какво причиняват на себе си и  децата Cry

# 18
  • Мнения: 1 680
мои родини са богати и пак живеят в подобна мизерия, това е до хора. Така са израснали, такъв мъж си е намерила и така продължава. Нямат оправдание за условията, в които отглвждат децата.

# 19
  • Мнения: 15 619
Това, за жалост, не е единичен случай.
Има ли действащи механизми, по които такива деца да бъдат спасявани от родителите си?!
Чудя се!
Какво става с просещите по улиците деца?
Да не би при тях нещо да се променя?! Таратанци!
Държавната машинка  скрибуцаааа и запява само около заплатено време.

# 20
  • Мнения: 583
за съжаление и аз мисля, че има много такива случаи. много гадно ми стана обаче от това, че хората не смееха да говоря пред камерата, защото мъжът и щял да ги запали, майка му също не искаше да говори, защото не си живеели, баща му нищо не каза и всеки си трайка, заключва се зад вратата си, а всички знаят, че той бие майката. браво на жената, че се е изправила пред камерата все пак да говори открито за проблемите си.

# 21
  • Мнения: 2 591
и аз хванах предаването някъде от средата, но гледката ме замая....  Shocked

подкрепям, че за да поддържаш чисто не се искат кой знае какви средства, но не мога да се съглася с това, че се привиква и ти става безразлично - кой знае какви болести ще си докарат на децата... ако си спомняте, водещият попита "тук сигурно има и плъхове"  Sick а всяка майка мисли поне мъничко за децата си, още повече, че тази беше бременна за 4-ти път....

а милото момиченце беше толкова красиво и нежно....

и наистина плачеше от срам - и аз видях  #2gunfire

а момченцето трябваше по подобие на кученце да си вдигне ръката (според дядото)....

просто ми липсват думи след този шок....

мисля си обаче, че това не е никак изолиран случай - пътувайки из страната често виждам такива съборетини и си мисля как ли живеят хората в тях... със стотина лева за 4-5-6 че и повече човека... къде е социалната ни система и държавата в този случай?! дали ние, обикновените граждани бихме могли да помогнем с нещо  Rolling Eyes

....

# 22
  • Мнения: 2 591
всъщност не разбрах съвсем това с фенерчето.... как с фенерче ще открие дали жена му е била с друг мъж!?

боже какво преживяват ежедневно някои жени, докато ние си седим пред компютъра и коментираме какво ли не.... и докато приготвяме по няколко гозби за децата и съпруга си, а те няма какво да сложат на трапезата...

понякога се чувствам като "мръсна капиталистка" за това, че (почти) нищо не ми липсва и имам нормален живот....

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
От това, което чета, стигам до извода, че проблемът не й е в парите.
Веднага правя връзка с жената, която даваха в предаването на Карбовски. Там определено парите бяха проблем. Всичко беше чисто, изпрано, подредено. Каквото имаше, де.

# 24
  • Мнения: 1 426
за съжаление това не е единичен случай
с или без помощи тези хора няма да се оиправят никога защото нещо в съзнанието им е сбъркано.
дано децата да успеят да се избавят
според мен отглеждането да деца в интернат или приемни семейства е възможност да получат  по-добро възпитание

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
С цялото ми уважение към вас,
но така да нападате тази жена  Shocked
извинете ме но думи нямам !
Много е лесно да се коментира ей така на юрбала,
но никой не гледа по-дълбоко и навътре в нещата,
да не говоря, че някои дори не са гледали предаването.
1. Много е лесно да кажеш, че един прах струва 1 лв,
но тази жена издържа себе си и 3-те си деца с 38 лв  Shocked
2. Какво значи не е оправено ? Когато нямаш дори гардероб
където да наредиш дрехите много ясно, че ще си седят отгоре,
а да не говорим, че все пак има малко дете, което сигурно "разтребва"
постоянно. Моя син ги вади от гардеробите ежедневно и това е страшно
забавление пък какво остава когато липсва гардероб ?
3. Баща й не дава да се хаби водата " за глупости " както той се изрази.
Не дава да ползва чешмата, дървата, тока и т.н.
На тази жена какво й остава ?
Много е лесно да бъде нападнат някой - трудно е да бъде изслушан и разбран !

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 14:29 от jullianna

# 26
  • София
  • Мнения: 15 466
Жената каза, че баща и не давал да припари до чешмата, даже вода не и давал да налее, нито за пране ,нито за къпане. А с 38 лева, които не стигат за ядене , как да купи сапун или прах? Един лев за прах е = на два хляба.

 jullianna ме е изпреварила. Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега гледам предаването в Нет-а защото
сутринта не го гледах съсредоточено -
та ми прави впечатление още в началото,
когато разговарят пред къщата, че има
2 простора с изпрани дрешки ! Явно жената
пере доколкото ми става ясно и всичките нападки
по-горе са някак си неоснователни.
На въпроса към баща й как живеят децата и майка
им отговора беше " Не ме интересува ! " и
" Женомразец съм ".
Без коментар !

# 28
  • Мнения: 206
за чистота ти е достачно вода и сапун.но това зависи и от майката ,ако тя си мисли че е майка....Имам познато семейство,които наистиа са бедни ,но елате да видите дома им.жената хем психичично болна ,но с майчинството се справя много добре.Това и от културата зависи..

# 29
  • Мнения: 126
Сега гледам предаването в Нет-а...
jullianna от къде си го свали,защото и аз не го гледах цялото Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт