Частна детска ясла в София

  • 193 078
  • 1 039
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 7 821
Върнете се на оригиналната тема  Wink!

# 1 006
  • Мнения: 7 947
Не превръщам в спор темата, но нещата не се делят само на добри и лоши. И броя на децата не може да определи отношението според мен! Нито може да се разчита на 100%, че децата споделят всичко и го предават наистина - както може да премълчат, така може и да преувеличат или излъжат  Wink. В съзнанието на детето представите са по-различни просто.
Аз лично обиколих няколко частни преди време, но само около центъра, тъй като ми се налагаше в този район да търся. не останах очарована от базите никъде. Но пък като гледам сайтовете на някой градини в покрайнините - симеоново, Драгалевци и т.н. - има доста прекрасни места явно. така че просто не трябва да се обобщава, това е!

# 1 007
  • Мнения: 247
Момичета, имате ли някакви наблюдения относно еко детска ясла и градина "Дара" ?

# 1 008
  • Мнения: 553
afinora, писала съм назад в темата мои впечатления за градината. От 16-ти март моя син тръгва там на градина. Ако имаш въпроси и мога да съм ти полезна ми пиши на ЛС и ще ти оговоря.

# 1 009
  • Мнения: 79
Както беше писано по-рано-така и така плащате неколкократно повече за частна ясла-поне намерете подходящо место за детето ви по възможност в покрайнините или НЕ в центъра на София-живея малко над околовръстното-ако можете да видите въздуха над София и на 3-4км.извън нея...Мои познати от кв,Красна поляна,Младост,Иван Вазов водят децата си  в Симеоново но не само заради въздуха.Вярно е,че за малките до3 г.е трудно но не и невъзможно да се задържи вниманието им в определена ситуация,зависи и от персонала и от наблюдението ви за него,влезте за малко в "кухнята на детското заведение"-попитайте някой от родителите от колко време детето му е в тази ясла,дали срещат различен персонал /т.е. ако има текучество значи нещо куца/,не се залъгвайте в "приветливия вид" на директорката-тя не гледа децата,само набира бройки....Все пак децата са ваши.

# 1 010
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Извинявай, ама как си представяш сутрин в задръстването от Слатина например, да си карам детето до Симеоново или Драгалевци, това означава повече от 2ч да си губя време в път и то само сутрин, ами вечер  newsm78
Безспорен факт е, че в тези квартали е по-чист въздуха, но.....

# 1 011
  • София
  • Мнения: 6 375
от Младост до Симеоново си е почти 1 час път. наобратно още толкова. да подлагаш малко дете на това ежедневно - мерси, дори и да не ходех на работа и да имах време да го лашкам до там.
имам възможност да платя за частна ясла в Симеоново или Драгалевци, но не го записах там точно по тия причини.

# 1 012
  • България
  • Мнения: 181
Намесвам се в темата с въпрос: Имали часна детска ясла в района на кв. Хаджи Димитър, Суха Река, Стефан Караджа и т.н. в околността? Предварително благодаря!

# 1 013
  • Мнения: 762
от Младост до Симеоново си е почти 1 час път. наобратно още толкова. да подлагаш малко дете на това ежедневно - мерси, дори и да не ходех на работа и да имах време да го лашкам до там.
имам възможност да платя за частна ясла в Симеоново или Драгалевци, но не го записах там точно по тия причини.
То май някои частни заведения (поне за градина знам) имат и собствен транспорт.

# 1 014
  • София
  • Мнения: 6 375
от Младост до Симеоново си е почти 1 час път. наобратно още толкова. да подлагаш малко дете на това ежедневно - мерси, дори и да не ходех на работа и да имах време да го лашкам до там.
имам възможност да платя за частна ясла в Симеоново или Драгалевци, но не го записах там точно по тия причини.
То май някои частни заведения (поне за градина знам) имат и собствен транспорт.

да, имат транспорт, но детето пак се лашка с часове по задръстванията, нали? независимо кой го транспортира.

# 1 015
  • Мнения: 131
Опитах да попрегледам в цялост темата, но не открих информация за частна ясла-градина в кварталите Изгрев, Изток, Дианабад.
Ще бъда много благодарна, ако някой знае и сподели нещо по въпроса или  ме насочи къде е писано!

# 1 016
  • София
  • Мнения: 1 555
Някой дали има впечатление от частни ясли Маргаритка или Мери-Ленд?

# 1 017
  • Мнения: 3 161
Малко мишленце, извини ме, но това са глупусти. Вярвам ти,че може и да има такава градина, но по-скоро е изключение. Даже най-вероятно е някоя изперкала лелка, патологични случаи има навсякъде. Нали се сещаш,че децата в градините могат да говорят, повечето деца в яслите-също. Предтавяш ли си,че ще има нещо такова и родителите няма да разберат. Достатъчно е един родител да го разбере и ще бъдат уведомени всички. Как си представяш,че ще съблекат дете голо пред всички или даже ще го заплашат с нещо такова и родителите ще си трайкат?
Синът ми си казва кога са го наказвали и как. Незнам защо, но не смята, че е нещо лошо и почти гордо ми обяснява,че са го сложили да седи на столче "да си почине" или са му правили забележка, да мълчи докато другите си казват стихчетата. Примерно говоря. Нито е травмиран, нито изживява някакъв стрес. Но знам колко бърза да тръгне сутрин за градина. И помня как се затичваше да гушне госпожата(сестрата) в яслата.
Няма лошо да предпочитате частните заведения. Но да разказваш такива хоръри и да обясняваш,че е практика-хайде стига!

Да бе, всичко си казват децата. Моето дете тръгна на детска на 3 г. Говореше напълно, но нищо не казваше след градина. Казваше, че е хубаво там, но няма да ходи повече. Почна да се буди с истерия насред следобедния си сън у дома (никога не го е правила преди). Издържа 5 дни и вече беше невъзможно да я откъртя от креватчето сутрин, ревове, сълзи, няма да ходя повече... спрях я. След около година от съзнанието й изплува как са ги плашили с кума лиса, за да заспиват на обед. Тя не можеше да заспива сама и това явно много я е притеснявало. Да не говорим, че детският рев в държавните се приема за нещо естествено и необходимо в началото. Такива неща като период на адаптация, ходене за половин ден в началото, не дай си Боже да пуснат някоя майка да влезе при децата, както е в много западни градини... Поне моите впечатления от иначе елитната държавна, която опитахме, са за казармен ред и дисциплина и нулев индивидуален подход. Вярно и в частните можеш да попаднеш на кофти възпитателки; някои лели и учителки ги наемат директно от държавните даже. Но все пак мисля, че фактът, че родителите си плащат, малко или повече ги респектира. В държавната са с чувството, че ни глдат децата даром и нямаме право на никакви претенции. А и бройката е фактор. Ако кофти възпитател има 3 деца, няма да стане по-добър; но ако на добър възпитател му сложиш 20-30 в групата, ще лудне и може и той да стане кофти. Ние като майки с две-три деца у дома понякога издивяваме и си изпускаме нервите, а с 20-30... само казармени методи могат да ги усмирят.

# 1 018
  • Мнения: 7 947
Аз не мисля, че факта - държавна или частна, може да определи подхода и отношението на персонала, е, може да предполагаме, че като си плащаме - ще получим повече, но не е определящо. Както и да е.
По темата - има частна детска ясла и градина зад баня Мадара, близо до Фантастико, случайно разбрах за нея, защото е без реклама или каквато и да е индикация, но е факт. Детето на познати ходи там. Тази инфо е за мамите, търсещи в района  Hug

Ето още една http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=46546

и за въпросната Мери Ленд http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=33196

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 10:54 от viliko

# 1 019
  • Мнения: 511
Някой дали има впечатление от частни ясли Маргаритка или Мери-Ленд?
Аз също се интересувам за Маргаритка. Това ми е единия вариант за октомври.. Това което ми допадна първоначално е, че работи от юни 2008, т.е. всичко вътре е ново. Не съм влизала да разглеждам, говорих с директорката по телефона и се разбрахме да отида на оглед. Laughing
А Мери-Ленд и тя ли е в същия район?
Редактирам-намерих й адреса. Peace

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 10:40 от Dennia

Общи условия

Активация на акаунт