Частна детска ясла в София

  • 193 119
  • 1 039
  •   1
Отговори
# 210
Мами,интересува ме в ясла "Мила"боледуват ли често децата ви?Приемат ли болни деца?

Айде, пак аз ще отговоря, като най - старши по темата! Wink Ние (да чукам по глава дървена, да не ме чуе  Twisted Evil , пу - пу и т.н.) не боледуваме много, за 8 месеца и кусур я имаме, я нямаме 10 - тина дни отсъствие, изключвам варицелата, там само карантината е толкова. На фона на разни познати деца нищо не е, но си зависи от детето, никой не може да каже предварително, а и за нас няма гаранция, че така ще продължим (дано да е, де Praynig)! Не ходят болни дечица, обръща се внимание на тези работи, ако това те притеснява! Опитай и късмет!

# 211
Здравейте и от мен.Включвам се по темата и се надявам да намеря решение и за моя юнак.Майка съм на две годишно дете и почти нямаме шанс за държавна ясла,така че и аз опирам до частните.Поразгледах темата ,но все пак ще съм много благодарна ако някой ми обобщи специално за района на Люлин какви са вариантите.Благодаря предварително, ако някой си направи труда.

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
да подръпна темата с яслите
Имам въпрос: записал ли е някой детето си в Частна детска градина/ясла "ЛиДи"- кв.Бояна?
И ако на някой детето вече е посещавало градината, какви са отзивите?
Аз като че ли в крайна сметка ще запиша Влади там от 01.09
такса- 400 лв. без транспорт, плаща се месец за месец, засега  малката група са около 12 деца Shocked, множко ми се виждат.

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Момичета, дали знае някоя от вас тел./адрес на ДГ "Сияние" в Бояна?
Звънях току-що на номера,който имах 959 11 21, обаче ми казаха,че се преместили  newsm78
А някой дали има информация за таксите в "Увекинд"?  Така и не съм отишла да я разгледам тази градина, някой ако е ходил скоро, моля да сподели подробности за таксата и условията!
Благодаря

# 214
  • Мнения: 2 242
ако някой ми обобщи специално за района на Люлин какви са вариантите
Ми обобщено - няма варианти  Mr. Green
В Люлин 6 е градина Ерих Кестнер, но е за деца над 3г http://www.kestnerschool.com/

Единствените частни ясли в близост на Люлин са "Арлекино" (Връбница) и "Малчо" (Красна поляна)
Ето сайта на Малчо
и моето впечатление от Арлекино

# 215
  • Мнения: 185
Nelly,дай още информация за тази ясла.Адрес и телефон,може ли?  bouquet Hug

С удоволствие!   Grinning

Само че точен адрес нямам в момента, ще дам телефоните. Ние сега пак сме там, докато държавната ясла почиват 2 месеца. Така че имам и актуална информация за таксата - 15 лева на ден е. Ето и телефоните: 0887 36 34 24 и 850 61 25. Успех! Simple Smile

# 216
  • Мнения: 450
Благодаря,Nelly   bouquet

# 217
  • Мнения: 1 321
Темата ми е много актуална и за това и аз ще ви следя. Hug

# 218
  • Мнения: 88
Случайно открих темата. Много моля мамите, чиито деца с в занималня Мила, да ми отговорят каква е минималната възраст за приемане, ако някой има информация - дали е късно за записване и пр.Звънях в яслата, но в момента там е майката на директорката, самата директорка е в отпуск до края на месеца и не могат да ми отговорят на въпросите. А до края на месеца има цяла седмица, през която трябва да реша дали да организирам малкото диване с нова гледачка или да го дам на частна ясла. През септември малчо ще навърши година и два месеца и още не ходи, е дотогава сигурно ще ходи или почти.... Занималнята ми е на две крачки. Как досега не съм знаела за нея!!!

# 219
Много моля мамите, чиито деца с в занималня Мила, да ми отговорят каква е минималната възраст за приемане, ако някой има информация - дали е късно за записване и пр.
По принцип има и мн малки бебета - има две близначета в количка, които решително не ходят още... но всичко си е до уговорка. Ще се наложи да изчакаш директорката, тя си знае има ли места и колко малки дечица бе могла да поеме. Иначе се води от 1 до 7 години. Не е късно за записвания, в смисъл, винаги можеш да се запишеш, стига да има места. Бих те посъветвала да изчакаш до края на месеца, но ти си знаеш възможно ли ти е... лично аз нямам информация относно свободните места.

# 220
  • Мнения: 88
Много моля мамите, чиито деца с в занималня Мила, да ми отговорят каква е минималната възраст за приемане, ако някой има информация - дали е късно за записване и пр.
По принцип има и мн малки бебета - има две близначета в количка, които решително не ходят още... но всичко си е до уговорка. Ще се наложи да изчакаш директорката, тя си знае има ли места и колко малки дечица бе могла да поеме. Иначе се води от 1 до 7 години. Не е късно за записвания, в смисъл, винаги можеш да се запишеш, стига да има места. Бих те посъветвала да изчакаш до края на месеца, но ти си знаеш възможно ли ти е... лично аз нямам информация относно свободните места.

Много благодаря за бързия отговор, явно ще трябва да изчакам...т.е. да изтърпя настоящата бебегледачка още малко, че нещо много взе да се "уморява" на третия час от гледането, явно не й трябват пари...А толкова хубави неща изчетох тук за тази забавачка! Пък и ми се ще дребо да завързва социални контакти вече...Майката на директорката ми каза, че в момента са 17 деца, една група. Не са ли много да дребосъците, обръщат ли им внимание на най-малките?

# 221
  • Мнения: 102
Толкова суперлативи за "Мила",но никъде не видях какъв е персонала-лелки,мед.сестри,педагози.И това ме притесни,че готвят там - има ли контрол върху хигиената и качеството на продуктите?
Толкова голяма разлика в годините от 1-7 при приема също ме притеснява. newsm78

# 222
Искам да напиша моите впечатления за  детската градина "Ново поколение" и най-вече нещо, което досега не е споменавано, може би защото родителите просто не са информирани.
Доколкото разбрах това е единствената частна детска градина в тази част на центъра-Лъвов мост. Прочетох за нея всичко каквото намерих тук, но ме притесняваше името, защото има такава евангелистка църква и макар, че се твърдеше че  "християнската насоченост" по-скоро е ориентирана към етика, а не към вероучение, реших да я посетя и да разпитам по-подробно. Отидохме с мъжа ми и детето и имахме късмет да улучим директорката без да имаме предварителна среща. Като цяло детската градина е хубава-всичко е ново и шарено, но е много малка и яслената група е на последния етаж. За мен е плюс е, че дори с най-малките се занимават педагози. Таксата е 250лв. Аз очаквах 180. Явно оскъпяването е от скоро. Аз  разпитах директорката  за християнската насоченост и тя  обясни, че е по-скоро възпитание в човечност, отколкото вероучение. Мъжът ми зададе директно въпроса как се финансират и директорката отговори, че ги подпомагала фондация. Името на български беше Мрежа за международно сътрудничество. Той продължи да  разпитва за подробности и на директорката и стана явно неприятно, но обясни, че фондацията е регистрирана в Нова Зеландия и че в интернет може да се намери като IN Network. Влязох им в сайта и цитирам буквално първото, което прочетох.
IN Network.
Connects Christian Nations worldwide.
IN Network connects Christian partners in Evangelism, Discipleship and Community Development.
Имаше инфо и за градината в България и целите децата да станат повече и да има още такива градини. Имаше и обща информация за България и икономическото положение. Сега не мога да отрека, че сме бедна държава, ама  малко са прекалили - поне аз не си купувам салам за  20евро, а свинско за  10евро Joy

Сигурно ще разбуня духовете с тази информация, но според мен това трябва да се знае, още повече че директорката избягва доколкото е възможно да дава подробности. Също така бях прочела, че директорката  посещава църква Ново поколение, но че детската градина е частен бизнес и не се финансирала от църквата. Това не е точно така.

Моля, ако имате информация за други частни ясли в района на Лъвов мост или около Дондуков и паметника Левски, споделете.

# 223
Не са ли много да дребосъците, обръщат ли им внимание на най-малките?
Казвала съм го и преди - обръща се внимание на всяко дете персонално. Теоретично децата може и да са много, според стандартната ни представа за групите в частните детски градини, но факт е, че се справят! Винаги са много добре нахранени, преобличат ги там с домашни дрехи, за да не се цапат, придобихме толкова много хигиенни навици - да си мием ръцете, да ходим в тоалетната и всичко това естествено, постепенно и с обич!
Затова и казвам, че трябва с директорката да се говори - тя си знае с колко по - мънички дечица биха могли да се заемат, прави ми впечатление, че откакто има повече малки деца се увеличи и персонала.
Всичко се прави в името на децата!

Толкова суперлативи за "Мила",но никъде не видях какъв е персонала-лелки,мед.сестри,педагози.И това ме притесни,че готвят там - има ли контрол върху хигиената и качеството на продуктите?
Толкова голяма разлика в годините от 1-7 при приема също ме притеснява. newsm78

Не съм имала за цел да пускам "суперлативи"!
Просто споделям с вас положителното си мнение, тъй като това за мен е един прекрасен и прилично заплатен вариант за нашите деца! Правя го единствено с надеждата да бъда полезна, но разбира се, всеки има право на мнение! Моето си е изцяло положително - аз си знам през какъв кошмар съм минала с голямата и затова се радвам, че нещата се уредих така за малката!!! Joy Joy Joy
И това съм го казвала преди - за мен това, че готвят на място си е преимущество, какво по - хубаво от домашна кухня?! Идеята е децата да растат в семейна среда; по - рано и аз се притеснявах от разликата в годините, но реших да опитам - и се убедих, че няма проблем в една контролирана среда, а има много преимущества.

# 224
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
  Научих за "Мила"от тук.Уговорих се със собственичката да посетим и разгледаме забавачката.

Няколко неща не ми се понравиха:

Външната врата на къщата беше отключена,а децата играеха навън.

Помещението беше изключително малко и не функционално за броя на децата/20 на брой /Не ми хареса,че това е единственото помещение за игра,хранене и сън.

Приготвянето на храната става на място,което принципно е преимущество ако заведението е ДГ,т.е. подлежи на санитарна проверка,но не и в конкретния случай.

Имаше много хремави деца.
Собственичката ми сподели,че за децата се грижи не педагогически персонал,заниманията провежда само тя,която е логопед по професия.Чудно ми е как при толкова смесени възрасти? Thinking

Най не ми допадна,че децата от новата учебна година до обяд няма да играят,защото ще"учат"..И бебетата също Shocked
Не използват позитивни методи при възпитанието им.След седмица посещение "трябва да свикват"с правилата. Иначе се наказват до стената  Shocked

Малките деца плачеха,което е нормално ,но за 15мин не видях никоя от четирите жени да ги успокои.Стояха си на пейките и чинно им подвикваха да спрат. Naughty

Честно казано не ми допадна федфебелският  поглед на собственичката върху нещата.
Иначе таксата е повече от приемлива  Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 17:13 от anhesa

Общи условия

Активация на акаунт