Турски филми и сериали - Обща тема - Тема 14

  • 90 257
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 696
Нещо приятно. Blush Днес е бил годежът на Лейла Танлар и Бурак Дакак. Wear Ring
Много са ми милички. Запознаха се на снимките на един чуден сериал-"Хубави дни". Сладури, да са много щастливи! Heart Eyes





# 721
  • Мнения: 7 187
Честит празник!
Честит имен ден на именниците!

Нося ви рекламата на "Присъда" в Ню Йорк.

# 722
  • Мнения: 1 853
Берк Хакман ще е партньор на Деврим Йозкан в новия сериал - Колко кораби изгоряха.

Надявам се Присъда да бъде излъчен и в България.

# 723
  • Мнения: 5 472
Гледам "Камъка..." , през 80- те години вкарваха в затворите, но малко по- късно нямаше ли амнистия за всички. И в "Имало едно време в Чукорова" го бяха споменали като излезе от затвора приятеля на Зюлейха.

# 724
  • Мнения: 28 129
tigasa1, амнистията в Чукурова беше през 1974 г. - след предния преврат през 1971 г.
След преврата през 1980 г. обща амнистия няма, има само за разоръжаване - предаване на огнестрелното оръжие.

# 725
  • Мнения: 27 658
Дружки,  ще може ли да изпишем темата за да  пусна утре новата, защото ще пътувам и няма да имам възможност.

Пепелче 🌹 изгледа ли "Клуб" ?
Рейта не му е добре по света само в Турция е напред.

"Друг Човек" напредва с цифрите. Радвам се най вече заради Буракджъм. Не съм го  гледала  онлайн снощи по коментари се ориентирам, че е силен епизод нещата са още по заплетени.  
Има мътни неща и от семейството на прокурорката.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 13:34 от femmi2

# 726
  • Мнения: 7 902
Феми, 😍 не мога още да стигна до него, но винаги идва момент без никакви преводи и ще го изгледам.
Малко забравих първи сезон, но ще се сетя в движение. 😂

Хайде и един Енгин за изписване на темата. 😂

# 727
  • Мнения: 5 696
Да я изпишем, включвам се с каквото успея. Blush

Да ви кажа, съвсем се обърках с правата и излъчването на филма/сериала за Ататюрк- кой, кога, защо... Grinning Чакам да го гледам, но не знам кога ще е.



Е сега това вече ако не е Димитрина Ковачева, не знам, ще се разсърдя! Satisfied Точно това разказва историята им- бал, Мустафа Кемал в еничарска униформа.
Тази актриса май е сръбкиня- нещо такова е името и. И за баща и сърбин са взели.



Обаче- ура! Точно Димитрина е! Намерих статия в Туитър. Heart Eyes



Да, ситно е. Но историята на Димитрина Ковачева и младия Мустафа Кемал, по-късно Ататюрк ние си я знаем. Blush

Ето и още една статия- за балканските актьори, които участват във филма. Ето ги- Darko Perić, Pedja Bjelac,
Izudin Bajrović, TarikFilipović, Lidija Kordić.



Проверих я Лидия, черногорка е.

# 728
  • Мнения: 725
Като казахте Енгин, някой знае ли кога се завръща “Фара”?

# 729
  • Мнения: 27 658
До колкото разбрах след фалита на Дисни в Турция продуцентите са се разбрали да го излъчат на части по Фокс - Турция за годишнината на Ататюрк и по кината също.  

Говори се че НФ са купули правата за излъчване но явно са измислици ,защото правата държат Дисни и явно не го е продала на тях.
Или ако е така ще мине доста време докато го пуснат.
Така че ще се гледа по  Фокса със сигурност и по кината.
Честно казано Арас ме плаши с тоя образ изобщо не прилича на Ататюрк и с тоя начумерен поглед.

За останалите турски  продукции, които диснито  са заснели не е ясно какво ще се случва най вероятно ще се продадат някъде.
Тези, които излъчиха започнаха да ги премахват от съдържанието.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 14:18 от femmi2

# 730
  • Мнения: 5 696
Аааа, я го виж във вихъра на валса дали е начумерен. Smiley

# 731
  • Мнения: 1 853
Имам тъжна новина.
Актрисата Мерве Каяалп се е самоубила, прострелвайки се в главата.
Участвала е в сериала Войник.
Била е на 36 години.

# 732
  • Мнения: 1 836
Имам тъжна новина.
Актрисата Мерве Каяалп се е самоубила, прострелвайки се в главата.
Участвала е в сериала Войник.
Била е на 36 години.


Каяалп участва в телевизионните сериали „Sakarya Fırat“, „Küçük Kıyamet“, „Düşler ve Umutlar“, „Elif“, „Şeref Meselesi“ и „Savaşçı“.

https://www.ntv.com.tr/n-life/magazin/merve-kayaalp-kimdir-kac-y … bP1dUiGp5lFKFxh3g

Тъжна работа! Не разбирам действията на самоубийците....
Лека й пръст на жената! Тежко решение за един човек и толкова млад...

# 733
  • Мнения: 3 038
Да помогна и аз с "изписването" - изгледах Клуб - хареса ми, последните 2 серии бяха малко по-мудни, но пък отговаряха на това, как се случват измененията в душите и поведението на хората. Не е много популярен навън, защото засяга типични неща от живота в Турция, а не мен пък точно това ми хареса - непознати години, непознати ситуации - не знаех за взаимоотношения турци-евреи-гърци, знам, че през годините е имало много военни преврати,  за някои - били за добро за Турция, за други - не, но тук е акцентирано повече върху обществения и личностния живот на героите. Аз си го слагам в графа "познавателен".

Снощи изгледах и първата серия от 2-рия сезон на Изневяра или Предателство, или..... Ами..... нещо много "турски" при прозвуча - изневери, кръвна мъст, кланове, любов до смърт, безкрайни сцени с плач /разбираемо е, но все пак.../. Появи се нов герой - Карихман, братовчед на Джелеле или както и да е - много ми е познат артиста, но не мога да си спомня нито името му, нито да го свържа с някой друг сериал. Ако някой следи сериала и може да помогне, благодарности.

# 734
  • Мнения: 1 853
Да помогна и аз с "изписването" - изгледах Клуб - хареса ми, последните 2 серии бяха малко по-мудни, но пък отговаряха на това, как се случват измененията в душите и поведението на хората. Не е много популярен навън, защото засяга типични неща от живота в Турция, а не мен пък точно това ми хареса - непознати години, непознати ситуации - не знаех за взаимоотношения турци-евреи-гърци, знам, че през годините е имало много военни преврати,  за някои - били за добро за Турция, за други - не, но тук е акцентирано повече върху обществения и личностния живот на героите. Аз си го слагам в графа "познавателен".

Снощи изгледах и първата серия от 2-рия сезон на Изневяра или Предателство, или..... Ами..... нещо много "турски" при прозвуча - изневери, кръвна мъст, кланове, любов до смърт, безкрайни сцени с плач /разбираемо е, но все пак.../. Появи се нов герой - Карихман, братовчед на Джелеле или както и да е - много ми е познат артиста, но не мога да си спомня нито името му, нито да го свържа с някой друг сериал. Ако някой следи сериала и може да помогне, благодарности.

Казва се Беркай Атеш.
Участвал е в няколко сериала:
“Майка” в ролята на Дженгиз;
“Ямата” в ролята на Махсун
“Неверен” (тук беше със заглавието Мрежа от лъжи): в ролята на Арас Атешоулу

Общи условия

Активация на акаунт