Как е при второто раждане?

  • 2 981
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз  да ти разкажа една история в тази връзка.
Майка ми е акушерка. Един ден в 14,00 часа и звъни едно момиче , което и е приятелка и и казва - Лельо Ани, изтекаха ми водите, какво да правя? Тъй като на въпросното момиче и беше второ раждане - майка ми отговори - Тръгни за болницата, аз съм нощна смяна и ще дойда до към 19,00часа, но ти до тогава ще си родила.
Така и стана!!

Скоро ми предстои да родя, но си мисля, че второто раждане е по-леко.

# 16
  • Мнения: 143
И при мен първото раждане беше много трудно, доста продължително/16часа/, болките бяха големи, бебето едро.Раждах с епизотомия, дори корема ми натискаха, и накрая бебето излезе.Чака се разплаках от облекчение.Доста шевове после имах.
 Втория път ми предизвикаха раждането,т.е. сложиха ме на система, и родих за 3часа точно.Трябва да ти кажа че болките бяха нетърпими, но за сметка на това всичко приключи набързо.И трябва да отбележа че нямах никакви разкъсвания, но и бебето не беше едро.
 Желая ти леко и безпроблемно раждане, не се страхувай! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 114
sa da ne te e strah rodi s epidoralna upoika.Az 1 voto si dete rodih normalno ibe6e AD.S 2 roto re6ih da ne se ma4a i go rodih s ep..upoika.Razlika e ogromna,nema bolka u4astva6 adekvatno vra6daneto ise vaztanoviava6 po barzo baby

# 18
  • Мнения: 891
Juliet незнам ти как се чувстваш, но на мен определено ми олекна.  Grinning
Всички мами казват, че втория път е по-леко.  Peace

# 19
  • Мнения: 625
Дано второто раждане да ти е по-леко!Аз имах ужасно раждане-25 часа(от които 9 часа на система),а нямах и напъни и също като теб шийката не се изглаждаше и накрая доктора си поигра с ръце и я изглади.Родих с вакуум и много шевове.Сега ме е страх от второ раждане.Мисля един ден(дано да има такъв) да си поискам епидурална упойка.Та това е моят съвет-епидурал!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 932
И двете ми раждания бяха бързи, но второто определно мина по-леко. При първото и мен ми вадиха плацентата, защото не падна сама и аз много се притеснявах да не се повтори. Даже и докторите ми казвах, че има голяма вероятност. Само че при второто раждане плацентата излезе 1мин след беба, без никакво усилие. Успех и не се притеснявай, този път се уговори с по-добър доктор, има голямо значение!

# 21
Да по леко е по-принцип. Аз бях с 5 см разкритие и нищо ми нямаше - преносвах и ме сложиха на систими за час и щеше да родя, но за зла участ бебето ми го дърпаше нещо и лекарите решиха да не рискуват и ми направиха секцио. След това се разбра че съм била с къса пъпна връв 30 см. а нормално е 60 см.Така, че не се плаши кураж  и мен ме беше страх като теб ама бебето трябва да излезне все отнякъде.Желая ти много късме.

# 22
  • Мнения: 815
мен пък втория път ми беше по- трудно- защото ме понаболяваше- първияпът нямаше грам болка, но сега анестезиолога явно не ми уцели дозата на епидуралната упойка- освен това се разви адски бързо - за 3 часа клед спукането на водите и беше предизвикано, докато първото беше естествено

# 23
Здравей и дано да не си като мен. Аз отидох с 5 см. разкритие и нищо не ме болеше \терминът ми беше минал и ме чакаха 8 дни\ сложиха ме на система и за 1 час получих 9см., но бебето не излизаше нещо го дърпаше и тоновете падаха тогава ме споходи секциото. Опитах и от двете раждания и секциото е един малък ужас[/b говоря ти след излизането от упойка и раздвижването което трае няколко дни, за болките които не сприт дълго време. Все пак сега съм добре и беби е ок. Имаше една акушерка и тя казваше,че това са сладки болки и наистина след време като гледаш бебо си казваш, че си е заслужавало. Така, че смело напред миличка и знай, че болките ще ги забравиш просто бъди силна. Мисли за мига в който ще гушкаш свойто бебче. От сърце ти желая леко раждане!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз да питам - кога тръгнахте за болницата при 2рото раждане? Аз искам допоследно да се мотая из вкъщи за да не ме ковнат на леглото с монитора и да немога да мръдна. Искам да мога се разхождам спокойно и да ида там в последния възможен момент...

# 25
  • Мнения: 1 455
Аз да питам - кога тръгнахте за болницата при 2рото раждане? Аз искам допоследно да се мотая из вкъщи за да не ме ковнат на леглото с монитора и да немога да мръдна. Искам да мога се разхождам спокойно и да ида там в последния възможен момент...
Ами да ти кажа аз не бързах.Първия път съм вървяла 16 часа в болницата за да родя и не исках пак да стане така.
Определено два дена преди да родя започнаха силни контракции през пет минути.Така стоях три часа и към 2 часа през ноща реших да полегна малко....и съм заспала.На сутринта като се събудих нямах контракции.Добре че не хукнах към болницата,сигурно пак щяха да ме приемат.Оказа се на следващия ден,че имам два сантиметра разкритие,но се прибрах в къщи,защото нямах болки.Така чак на следващия ден ми потекоха част от водите и отидох.

# 26
  • Мнения: 26
Моето първо и единствено (засега) раждане протече много бързо.  Simple Smile Получих контракции в 20, 00 часа, в 22,20 ми изтекоха водите и аз бях още у дома. Почти щях да родя в асансьора на болницата, но устисках до 22,40 когато се случи най-великото събитие в живота ми!
Надявам се и второто ми раждане да е поне толкова леко и бързо....
Разбира се - нека първо забременея! Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 493
snowflower, благодаря за отговоря, но мен ме интересува 2рото раждане.

гери, аз така бях миналият път - станаха ми на 7 минути контракциите и много ми се доспа и легнах да спя и се събудих сутринта. Обаче наближаваше Коледа а и преносвах вече 5ти ден и отидохв  болницата щото хич не ми се висеше по Коледа в болницата и там стана полу-предизвикано... Ама сега нямам празник, който да ме притиска и затова искамд а ида във последния възможен момент (освен ако не ми зитекат водите де)... На колко мин трябва да ми станат контракциите?

# 28
  • Varna
  • Мнения: 288
Първото раждане ми беше леко.Второто започна в 8:30 с контракции на пет минути.Пих кафе къпах се,в 10:00изпратих съпруга ми на работа защото според мен това не бяха родилните контракции.Абсолютно търпими болки,а аз чаках да станат силни и тогава да тръгвам за болницата.До 10:30не преминаха обаче и съпруга ми дойде да ме закара до болницата.Като пристигнах там вече имах контракции на две минути,но си се придвижвах сама и по нищо не личеше че скоро ще раждам.Имаше две раждания и когато ме видяха акушерките решиха че послъгвам че имам контракции толкова начесто и можело да почакам.Чакам аз,но бебето не чака-смеехме се с мъжа ми че той ще ме изражда в приемната.Когато лекарката дойде и ме прегледа,каза на съпруга ми да чака,защото до 20минути ще има бебе Simple SmileПопълвах документите докато мереха тоновете на бебето.В 11:30 ме приеха,а в 12:00вече бях станала мама за втори път.Мнооооооооооого по-лесно е втория път.До последно мислех че контракциите ще спрат и ще се окажат подготвителни.Лошото е че след раждането матката се прибира по-трудно и се усещат контракции още 2-3дена след раждането(особено при кърмене).
 Леко раждане от мен Peace

# 29
  • Мнения: 252
и при мен беше така-много по-бързо и по-лесно от първия път.Мисля, че се стига до пълно разкритие много по-бързо, болките са търпими. Разбира се контракциите, точно преди раждането са много силни, но някак си този път изобщо не бях изтощена, и стана много бързо.Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт