Работа, CV-та, HR-и, съвети - 86

  • 31 687
  • 818
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 650
Mystic, защо не пробваш някаква reporting позиция? Предполагам, че те бива с ексела. Разгледай в мрежите хора с такива профили каква са написали в сивито. За да прескочиш първата hr-ска цедка.

# 796
  • Мнения: 29 900
Мистик, може да опиташ бизнес анализатор, клиентски съпорт, финансов анализатор, офис координатор или подобна. Обаче не очаквай нещо УАУ като заплащане. Знам, че тук в темата се спрягат едни заплати, но, като тръгнеш по интервюта, реалността е доста по-различна. Английският ти на какво ниво е? Владеенето на ексел?

# 797
  • София
  • Мнения: 17 890
Имам приятелка, която от финансов контрольор / FP&A стана бизнес анализатор в IT компания. Не е същото като от счетоводство, но е близо.
кал хубаво звучи Simple Smile Ама надали е толкова лесно...може би е нужна чужда помощ?
Трябва ми спешен курс за опресняване на езика...
Тези абривиатури на английски нищо не ли говорят...

FP&A е financial planning and analysis и прави месечни отчети и баланси по повечето фирми.
Финансовият контрольор е по- старша позиция, в някои компянии и мениджърско ниво. Взима решения.

# 798
  • Мнения: 2 219
Мистик, може да опиташ бизнес анализатор, клиентски съпорт, финансов анализатор, офис координатор или подобна. Обаче не очаквай нещо УАУ като заплащане. Знам, че тук в темата се спрягат едни заплати, но, като тръгнеш по интервюта, реалността е доста по-различна. Английският ти на какво ниво е? Владеенето на ексел?
Какви заплати се спрягат? Явно съм пропуснала, защото не съм видяла никъде цитирани заплати. Или нещо е затрито? От любопитство питам.

# 799
  • София
  • Мнения: 17 890
Бяха писали преди - 3 за анализатор с немного опит. И някои хора изпищяха, че няма такива.
Не помня потребители, само разговора.

# 800
  • Мнения: X
Поне 3, и то миналата година. Зависи разбира се от компанията. И също, какво разбират под бизнес анализатор.

# 801
  • Мнения: 2 219
Това за хора със специфичен опит или обучен на място? Разпитвам от чисто любопитство, в друга област съм и нямам идея дали това в добра заплата, съотнесена към опита

# 802
  • София
  • Мнения: 17 890
Ставаше дума за финансов анализатор май, не знам. Повечето "анализатори" нищо не анализират тук, само правят рипортинг и събират данни и ги зареждат някъде.
Като финансов анализатор в друга държава какво ли не съм правила, тук се прави от post sales мениджъри. Напомпани са позициите ми е мисълта, така че някой с 20г. опит в счетоводството може да сметне модерните позиции за спад в умения и "предизвикателства".

Не мога да потвърдя пазарно как стоят нещата, честно казано, защото има големи флуктуации в зависимост от компанията, а и аз самата чувам противоречиви истории.
Само предавам спора.

Скрит текст:
На една позната бяха ѝ предложили 3.2 за ТЛ.
Друга позната взима за акаунтинг анализатор 2.5. Трета пък взима 3 за бизнес анализатор, ама не щяха да ѝ ги дадат. Четвърта с почти матерен немски - 2, но не знам точно какво работеше. Не е съпорт кол център.

# 803
  • Мнения: X
Може би комбинация от двете. Още 2018, когато бях в колцентъра, отвориха позиция за бизнес анализатор, чиято задача беше да съставя метрики на кол центъра, вързани с договорни финансови премии и санкции, т.е. имаше финансова отговорност, без да е финансист, а с опит и познания по спецификите на процесите и системите. Йерархично беше на ниво асистент на оперативния мениджър, заплатата, над 3к.
В класическуя смисъл иначе под бизнес анализатор се разбира такъв, който снема техническите изисквания за продукт или услуга от клиента, за да ги подаде на отдел продуктов дизайн или програмиране за създаване на съответното приложение. Има международен стандарт по бизнес анализ CBAP, може работодателят да изисква сертификат и плюс евентуално по-задълбочени технически познания, ако е софтуерна компания. Има и такива компании, които се чудят как да кръстят човек, който изготвя разни рипорти и дашборди в ексел или power bi.

# 804
  • София
  • Мнения: 17 890
Това описаното не е ли product owner?

# 805
  • Пловдив
  • Мнения: 40 900
Звучи интересно, но някой трябва да ти гласува доверие и да те научи Confused Рядко има късмет човек...и това, че си дълги години счетоводител не означава, че можеш всичко Simple Smile

# 806
  • Мнения: X
Ами срещала съм го и като Requirements engineer...
Мистик, не се отчайвай. Динамиката в корпорациите е голяма, изискванията непрекъснато се менят, а формалното образование няма време да навакса. Просто отваряй обява по обява, което ти е интересно, виж какво ще прави ролята, и какво се изисква, виж дали реалистично би могла и би искала да добиеш някое от уменията.

# 807
  • Мнения: 2 219
Аз някак не си представям счетоводител без много добър Ексел и аналитично мислене.

# 808
  • София
  • Мнения: 17 890
Ти искаш нещо, което изобщо не е свързано със счетоводството?
Или нова среда, атмосфера и около сегашния ти опит?

Счетоводителите не ползват толкова голям набор от функциите на ексел.

# 809
  • Пловдив
  • Мнения: 40 900
По принцип исках различно, ама като гледам няма да стане, та...затова ще заложа на второто Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт