Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 11 747
Този път естествено. При мен се оказаха сраствания на изхода от тръбата които Калчев махна и почнах да забременявам естествено.

Ако трябва да избирам, Ганева пред Андреева. По спокойно действа тя.

Много благодаря на всички за подкрепата ♥

# 751
  • Мнения: 610
Благодаря!

# 752
  • Мнения: 366
Маце Минавам под прашеца. Всичко да е наред и до термин! 💙

# 753
  • Мнения: 2 629
Маце това махане на сраствания беше ли болезнено, с хистероскопия беше нали?

# 754
  • София
  • Мнения: 11 747
Не, не беше болезнено мина за секунди, да с хистероскопията

# 755
# 756
  • Мнения: 316
Маце честито,до финал да седи юнака а аз си вземам син прашец,някога мечтаех да имам трима сина
(Сега просто да имам жуво и здраво дете хихи)
Момичета синево или кандиларов да пусна хламидия кръвен за антитела
Утре ще пускам туморен маркер Са125 стискайте палци и реших да пусна и това и се надявам да нвма нищо притеснително

# 757
  • Мнения: 2 477
Маце, честито синичко 💙
Reginasr, ако случайно ти е повишен туморният маркер, не бързай да се шашкаш предварително. Може да се повиши и без да има тумор. Успех с изследванията.

# 758
  • Мнения: 366
Момичета, връщам се от преглед, изписа ми Кломен по схема за 3 цикъла. Каза ми, че го има само в Турция. Случайно да знаете за някой сайт откъдето мога да го поръчам, за да не занимавам приятели да ми го носят?

# 759
# 760
  • Мнения: 2 629
Едно интересно събитие, което ще ви бъде от полза. Във фейсбук страницата на болница надежда има серия  подкаст с участието на Ивана Александрова, която също говори за репродуктивните проблеми

# 761
  • Мнения: 93
Момичета, аз да ви питам нещо друго. Бях на преглед в събота и докторката каза, че вижда жълто тяло, минала е овулацията. Интересното стана обаче когато каза, че овулацията отново е била от левия яйчник. Проверих си всички документи до момента за последните 3 години и при всички проследявания без изключение, овулацията е била само от левия яйчник. Това нормално ли е? Станулов ми беше казал, че на ехографа се вижда, че левият ми яйчник е по-активен и развит, ама все пак никога пък да нямам овулация от десния, малко притеснително ми стана. Изобщо трябва ли да ме притеснява?
Според мен не е тревожно.
И при мен е същото. На всички фоликулометрии овулирах от левия.
На стимулацията двата яйчника показаха еднаква дейност.
Интересното при мен е, че дясната ми тръба не е ок, а лявата е проходима.
Природата знае защо..

# 762
  • Мнения: 2 844
ММ ходи при уролог, защото му излизаха еритроцити в урината, заедно с леко парене понякога и CRP около 7-11, заедно със завишена утайка (СУЕ). Така е от около 4-5 месеца, чак сега го накарах да отиде на преглед. До момента пускаше само изследвания да следим.

Урологът, като е чул оплакванията, е казал, че вероятно проблемът идва от семенната течност. Сега ще дава за изследване - микробиологично. Досега не сме правили спермограма.
Ако излезе нещо, дори и да няма завишени стойности, мислите ли че евентуална инфекция на пикочните пътища би била причина за понижено качество на спермата? И съответно - какво би било лечението, освен това, което ще назначи урологът?

# 763
  • Мнения: 2 477
Момичета, връщам се от преглед, изписа ми Кломен по схема за 3 цикъла. Каза ми, че го има само в Турция. Случайно да знаете за някой сайт откъдето мога да го поръчам, за да не занимавам приятели да ми го носят?
Моя приятелка има 3 оп. Продава ги по 5лв.

# 764
  • Мнения: 364
ММ ходи при уролог, защото му излизаха еритроцити в урината, заедно с леко парене понякога и CRP около 7-11, заедно със завишена утайка (СУЕ). Така е от около 4-5 месеца, чак сега го накарах да отиде на преглед. До момента пускаше само изследвания да следим.

Урологът, като е чул оплакванията, е казал, че вероятно проблемът идва от семенната течност. Сега ще дава за изследване - микробиологично. Досега не сме правили спермограма.
Ако излезе нещо, дори и да няма завишени стойности, мислите ли че евентуална инфекция на пикочните пътища би била причина за понижено качество на спермата? И съответно - какво би било лечението, освен това, което ще назначи урологът?
Краткият отговор  на въпроса е да - ако има няква инфекция, настъпват увреждания на семенната течност. Такива инфекций се лекуват с антибиотици, урологът ще назначи. Моят съвет е, след като се мине курсът с антибиотик, изчакайте малко и си пуснете една спермограма. Може и сега да пуснете, но инфекцията най-вероятно ще се отрази в резултата.

Общи условия

Активация на акаунт