Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи

  • 13 997
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 937
Когато на касата на един магазин си взехме такива лентички, Ралица попита за какво са.
Обяснихме. Поиска и тя.
Но и аз съм на мнение, че е нещо по-скоро стихийно и желание да е "като другите", а не осъзната позиция, малки са, да не забравяме. Затова пък, ако някой ги задължава да ги носят - бих възразила.

Днес ми направи добро впечатление една инициатива подета от Министерството на образованието.
Госпожата им е раздала картонени "шаблони" на пирамида, която са сглобили сами.
В основата й е календар за 2007, а по страните - имената на държавите членки на ЕС, представени от знамената си и поздрав "Здравей" на всеки от езиците.
С големи букви е написано България казва Здравей на Европа (или нещо такова).
Надявам се това да е национална инициатива, и да има и при всички вас!

Ралица ми обясни, че държавите били 27  Shocked, но по-полезното е, че любопитстваше за столиците им.
Докато се прибирахме "отметнахме" няколко.

Сега имам за домашно да попълня два пропуска (лично мои  Embarassed), че се изложих пред детето.

# 16
  • Мнения: 1 492
Хихихи Вили, ще ме убиеш Laughing И ние имаме такава пирамида. А аз бях възмутена, че не са написали и столиците до всяка държава Simple Smile Така, че не само ти имаш да попълваш пропуски Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 937
Ками, то си е направо за срам!
Ами ако любопитството й излезе извън рамките на ЕС! Simple Smile

Това ми напомня, че имаше една много интересна игра, към един Световен атлас (програмка).
Там можеш да си избереш ниво на трудност и се започва обикаляне на земното кълбо.
Освен, че трябва да назовеш столицата на съответната държава, се запознаваш с интересни неща от културата, географията й, че даже и от историята.
Имаше справка за брой население и пр. интересни неща.
Но не помня как се казваше!

Имаме Географска енциклопедия, обаче по-интересно е някак си да се разходиш "триизмерно" из планетата.
От въпросната разбрах, че две държави притежават "еднакви" национални флагове, като разликата е в нюанса на синьото!

Знаете ли кои са, а!? Sunglasses
И спорове е имало, на високо ниво...

# 18
  • Мнения: 1 492
Подобни мога да измъдря, но еднакви не знам. Наистина си е за срам тая работа.
Моят син получи една занимателна игра за Европа. Много е полезна и за мен и за него. Докато играем почти научихме всички столици, преминаващите реки през съответната държава и с кои съседни държави граничи. Така запълвам моите пропуски аз. Simple Smile

Само не мога да преглътна, че знае някои неща по-добре от мен.Хем се гордея, хем много ме е срам.

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
И на сина ми са дали такава пирамидка, има и някаква линийка от хартия. Ние от години си събираме истински знаменца на различни държави, та сега радостта му беше голяма-опитва се да ме изпитва за държавите.
 elia gg, неотдавна даваха и филмите за Батман по нощите, а по празниците ,по БТВ, стояхме до никое време да гледаме " Белият зъб" - ДУБЛИРАН. Сигурно си запълват дупки някакви,а не мислят за аудиторията.
 Пепи го слагам в 21.30 в леглото,но той не заспива и все търси поводи да става- пиело му се водичка,приходило му се до тоалетна...
 Щях да ви питам за междусрочната ваканция,но вече сте писали за нея. Чакам я с нетърпение!

# 20
  • Мнения: 1 671



Така изглеждат маратонките, които Мама Цоцоланка е получила, и бе така добра да ми прати фотоса  bouquet

Ками, би трябвало вече в цялата страна да са доставени, в Пловдив са тук още отпреди Коледа, макар че и аз не съм ги взела.

# 21
  • Мнения: 826
На Европейска тематика- нашият малчуган има лепната някаква "европейска" лепенка на раницата. Каза, че единият ден ги запознали с 2 от европейските държави и явно едната е била Франция, защото са говорили за Айфеловата кула. Аз като видна франкофилка  Mr. Green го просветих повечко по въпроса. Задълбах в темата  и на въпроса ми какъв език говорят във Франция Гого отговори  "френски", как се казват хората там- "французи" /това го е чувал от разговори в къщи- баща му работи с французи/. Виж, за жените, обитаващи Франция измъдри "французки"  hahaha/ Тепърва ни предстоят бисери Laughing
Поговорихме за Париж и Сена... иска ми се някой ден да ги видим всички заедно Hug
За Нова година младежът събра парички /всъщност от сурвакането/ и с 10 лв. поиска да му купим глобус. Направо беше на върха на щастието си като го донесох в къщи /китайска му работа, ама радостта е огромна Crazy/, и сега любимата игра с таткото е "Намери ми ... държава", като има и жокери, разбира се.
Срам не срам, ще призная, че моите географски познания се оказаха с дупки като на швейцарско сирене  Sick
Утешавам се като чета, че и при някои от вас е така  Blush

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 09:18 от elia_gg

# 22
  • Мнения: 1 937
Добро утро.

Ето знамената, за които ви споменах вчера.
- Люксембруг
- Нидерландия

elia_gg, ще попълваме дупките в движение  Laughing

# 23
  • Мнения: 826
Ще попълваме, какво да правим  ooooh!

# 24
  • ново
  • Мнения: 5 966
Май всички първолаци са на Европейска тематика Laughing
Стели знае, че държавите-членки са 27 и част от историята на ЕС.
В часа на класа учителката им е разказвала доста неща.
И аз да си призная имам пропуски Embarassed, относно столиците на някои от държавите, но си помагам от тук
http://www.evropa.bg/bg/del/europe-a-to-z/eu-member-states.html
Според Стели имало връзка между броя на страните-членки и годината, т.е през 2007 г. са 27 hahaha Догодина трябвало да станат 28 и така.....

# 25
  • Мнения: 1 258
В училището на Лори миналия месец имаше специално тържество,посветено на предстоящото още приемане.Всеки клас трябваше да изработи по две знамена и по време на събитието  да закачи на импровизирано пано,докато водещият разказва по малко за всяка членка.Беше суматоха и шумно,но пък децата се вълнуваха.На нашия клас се паднаха Белгия и Германия Wink

-Германия-Белгия

Ето малко снимки:


http://photo-zona.net/images/user19755/album5670/preview/1168507 … ax7797_Evropa.jpg
http://photo-zona.net/images/user19755/album5670/preview/1168507 … n4597_Evropa2.jpg
http://photo-zona.net/images/user19755/album5670/preview/1168507 … x7719_Evropa3.jpg

# 26
  • Мнения: 2 768
Ауу, срам! Темата на 3-та страница!
Моята дъщеря не е споменавала за Европейски теми в училище, странно. Иначе всичко върви нормално, проблеми имаме само със дисциплината (и ще си ги имаме, характер...).
От тази седмица имам и малка ученичка, София тръгна на ясла. Това за сега от нас!

# 27
  • София
  • Мнения: 223
И при нас темата за Европа май не е актуална newsm78Иначе уроците вървят.Дисциплината и на нас ни понакуцва,но...Наистина всичко си е до характер.Но пък вчера си написал домашните още в часа,за да няма за после LaughingИ получил няколко щестици,беше много горд от себе си!
 Ета честита ти малка уч-ка,дано всичко е наред ,да й харесва и да не боледува  bouquet

# 28
  • ново
  • Мнения: 5 966
Отдавна се каня да ви питам и все забравям /от възрастта ще да е ooooh!/ - с какво пишат децата ви в училище?
Стели още пише с молив, но учителката днес казала, че който се старае ще започне да пише вече с химикалка. Сега е още по-нахъсана да реди буквите красиво Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 768

Ета честита ти малка уч-ка,дано всичко е наред ,да й харесва и да не боледува  bouquet


Дано! Чул те Бог! Praynig

И в нашия клас вече се пише с химикал, доста им е трудно, като са свикнали да трият и пишат отново.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт