Защо в чужбина не е като в България?

  • 15 227
  • 193
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 278
Цитат на: palmira
... Културните различия...


Страхотен постинг, Палмира! Съвсем на място! Браво!

# 91
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: DEianaZ
Факт е, че в БГ хубавите жени ходят по улицата, а в чужбина ги гледат само по телевизията.
Как може да сте доволни от факта, че не е нужно да се гримирате? Нима гримирането за вас е задължение, а не удоволствие?? Как може да се радвате, че не е нужно да ходите с хубави дрехи, а да се кефите на анцунга??
Я се стегнете бе момичета, на какво ще заприличате. Покажете им на чужденците, че независимо, че сме бедна държава умеем да се грижим за себе си.
Анцунга само до външната врата!
 

DEianaZ, thumbsup !  202uu

# 92
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Теодора
...като цяло българките са по-стройни ...


Да, но основно по-младите, при това, ако говорим за килограмите само. Според мен в действителност прабългарският ни ген доминира - по-ниска и "трътлеста" конструкция, здрави крака и дебели, яки глезени.
Да ви кажа в момента имам преки наблюдения над (може би) "чисто" славянския ген и разликата е огромна. Просто ние като външност сме много смесени, а тук хърватите страшно много си приличат - уникално стройни са, независимо от годините; повечето са светли; високи (не колкото скандинавците, разбира се  Wink ). Любопитното е, че като черти на лицето, мъжете са много хубави, докато жените са с леко по-остри черти. При нас, като че ли е обратното (поне за мъжете  Stuck Out Tongue ).
(Честно ви казвам никога не съм се заглеждала толкова много по мъже, а не е като да не съм го правила преди Embarassed . Накъдето и да се обърна - някой секси, строен хубавец. Мъжо чак се притесни  Laughing  Laughing )

# 93
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Теодора
Аз не съм сигурна в твърдението, че хубавите жени в Бг ходели по улицата, а в чужбина ги гледали по телевизията. Заради многото националности и смесени бракове има толкова красиви и интересни жени, както и мъже. Просто това са някакви митове, на които само ние си си вярваме и разпространяваме. Може би единственото е. че като цяло българките са по-стройни и действително се гримират повече.

Напълно съм съгласна с тебе
Само да не zабравяме едно = че българите съЩо сме такава меШавица, че не се zнае как точно смем иzглеждали преди14 века. То какви ли не се иzредиха по Балканите да ни меШат.
Сега ние тръгнахме по света да ги облагородим.
Както каzва една ммоя поzната тука ,като им гледа бледите и zаспали деца = ей това е да им докараме малко южняШка жилка че да zамяzат и тие на нация.
А и от личен опит досега по хубавите жени дето тука съм среЩала не са германки ( а те са....?).
А това че само по телевиzията имало туак хубави жени не е вярно. Те като цяло като не са хубави откъде Ще иzвадят zа пред екрана хубавиците.
Който гледа немски канали нека каже има ли хубава водеЩа от тукаШните.
Ама като я zадълбахме тука и се zаобиждахме чак ми стана болно
Ми ние така си дерем очите като че ли не идваме от "демократична " страна и нямаме право на собствено мнение.
Ама че снобиzъм.
Затова Бл.гария няма да се оправи скоро = докато не се промени тоя начин на мислене,
че всичко идва от тая прословута реплика, станал ве,е нарицателно zа всички българи = гледам не на мен да е добре а ана Вуте да е zле.
То  хем така, хем да го караме и да ни zавижда, че видите ли моя гардероб е по хубав, моя грим, моя парфюм.
СмеШно и тъжно.
И в крайна сметка zа какво? За оня дето духа, че и собствените мъже не zабеляzват какви усилия се полагат zа вънШния вид.
Едва ли някой Ще може zатова да ме обори = видите ли моя мъж ме zабеляzва. Те такова животно нема. А ако се случи то сигурно помяната на вънШния вид е толкова драстична че човека все едно си е сменил жената.
Ама нейсе.
Нас тука и беz грим пак ни zабеляzват, че сме хубави. Трябва ли иzлиШно да се плескаме и да приличаме на клоуни тръгнали по тукаШните карнавали.
А така дойде ми идея zа нова тема, че нали туак другат семдица почват Шествията и карнавалите. Дамите от НРВ(Nordrhein Westfalien) да се обадят и да кажат какви тоалети са си приготвили zа тогава

# 94
  • Мнения: 4 244
На Палмира = БРАВО
И аz бях много иzненадана от това отноШение тука, а като се има предвид че съм на село, неЩата са оЩе по zасилени.
Няма да zабравя първата си раzходка = минават покрай мен раzни баби, ни съм ги виждала, ни чувала, ама те ми викат Добро утро Embarassed
Сега вече така им свикнах, чЕ като си ида на България и направо ми се плаче = гледам по улиците едни навъсени мутри сякаШ си им иzял десерта с вилиЦа. Мъка, мъка
КОга ли и у нас Ще стане така да не те гледат на кръв ами да ти се усмихнат и те посреЩнат с отворена дуШа????? Thinking  Confused:  Confused:

# 95
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Цитат на: debelanata
На Палмира = БРАВО
И аz бях много иzненадана от това отноШение тука, а като се има предвид че съм на село, неЩата са оЩе по zасилени.
Няма да zабравя първата си раzходка = минават покрай мен раzни баби, ни съм ги виждала, ни чувала, ама те ми викат Добро утро Embarassed
Сега вече така им свикнах, чЕ като си ида на България и направо ми се плаче = гледам по улиците едни навъсени мутри сякаШ си им иzял десерта с вилиЦа. Мъка, мъка
КОга ли и у нас Ще стане така да не те гледат на кръв ами да ти се усмихнат и те посреЩнат с отворена дуШа????? Thinking  Confused:  Confused:


мдаммм, още като бях ученичка и слушах за преживелиците на първите пътували в чужбина, това беше едно от нещата, което запомних - те всичките разказваха, как ги поздравявали наляво-надясно непознати с GruessGott(това в Австрия) и те се чудели кво аджеба става. Едно време и у нас беше задължително да поздравиш всеки срещнат в селото, иначе ме клюкареха или на класната или на майка ми. Жалко е, че в последните години хората така са се променили, живота и без това е станал тежък, и мнозинството си го утежнява още повече с разни завистливи мисли и навъсено всекидневие.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Теодора
Аз не съм сигурна в твърдението, че хубавите жени в Бг ходели по улицата, а в чужбина ги гледали по телевизията. Заради многото националности и смесени бракове има толкова красиви и интересни жени, както и мъже. Просто това са някакви митове, на които само ние си си вярваме и разпространяваме. Може би единственото е. че като цяло българките са по-стройни и действително се гримират повече.

теди това не са мои думи. Мъжа ми работи с чужденци и повярвай ми като дойдат тук и ги изведем вечерта някъде стават разногледи.

# 97
  • Мнения: 7 091
Според мен елегантността и простотията не се отглеждат на определена географска ширина.
Е, винаги може да има изключения, които са "прихванали" на място както от едното, така и от другото.

# 98
  • Мнения: 1 975
Цитат на: pepelyashka
Има и няколко негря, които подражават на видяното по МТV, с големи ланци и съответната походка на рап- и прочие звезди.....


 Laughing  и тука ги имаме такива..... Много са яки а.... ??? С белите якета, и белите шапки с козерка ..... и с дебелите ланци.

# 99
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Всъщност аz поддържам винаги добре външния си вид, гримирам се, в работата така или иначе трябва да сме биzнес  ми се облекло (т.е. не е zадължително, но повечето колеги така или иначе се обличат така), тъй като често се срещаме с манданти. Иначе си имаме и Casual Friday. Wink  Но това по какъв начин хората се обличат zависи и от средата, от която идват и в която се движат.
И на мен обаче като на Лаура ми прави впечатление, че повечето германки и други чужденки на средна въzраст се грижат повече zа външния си вид, отколкото доста от българките, които се zапускат.
Естествено това не трябва да се раzглежда като обощение, zащото навсякъде има хора раzлични. Sign Exclamation

Аz лично обаче все се питам, откъде идват теzи често срещани твърдения, че българите са най- умни и най- красиви от всички останали националности????

# 100
Винаги там където стандарта на живот е нисък, гледаме да покажем "лъскава" външност, парадност свързана с неудобство и дискомфортност. И когато всички около теб живеят по този  начин ставаш един от тях, то и затова на улицата всички си приличаме, с червени коси и почти еднакви дрехи (или това което е модерно). В България и други подобни страни "модата" е нещо като смисъла на живота, е може и малко да пресилвам но горедолу....
В по развитите държави модата е практичност и удобство.
За много от моите приятели (от различни места по света) България им предотставия един ежедневен бал с маски, където те с интерес разглеждат българския народ пред и зад маската. Много често контраста е много голям и шокиращ. За тях е чудно как смогваме и издържаме  на този начин на живот. Няма да забравя как една майка тичаше по паветата с високи токчета и къса поличка след детето си ... едвам стигна детенце и добре че, все още има отзивчиви хорица.
Аз мисля че външния вид е наистина важен толкова колкото и вътрешния ни и трябва да отговоря на околната ни среда или обратното както щете го разбирайте.
просто мнение

# 101
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: DEianaZ
Факт е, че в БГ хубавите жени ходят по улицата, а в чужбина ги гледат само по телевизията.
и на мен ми бяха казвали преди така ,нооо за мое съжаление не се оказа така!

# 102
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: DEianaZ
Мъжа ми работи с чужденци и повярвай ми като дойдат тук и ги изведем вечерта някъде стават разногледи.
разногледи от какво? Rolling Eyes
щом имаш чести контакти с чужденци,сигурно си забелязала и че понякога са прекалеееено тактични Wink


вижте ся, да не мислите,че ми е много гот да си признавам,че някаква чужденка е  по -убава от мене..
просто се чудя какво е това излишно самочувствие дето си го вкарваме "от нас българките по- убави нема!"
ами не е така,кво да прайм!

# 103
  • Мнения: 1 278
Цитат на: jara

..."от нас българките по- убави нема!"
ами не е така,кво да прайм!


(Тук се появява една устичка с ципче)

Ами сега! Минута е много!

Ей, Хара, Хара! Добре ме разсмя и хубавичко ме разсъни. Таман се бях преборила с бременното си безсъние и мислех да си легна.

# 104
  • Мнения: 4 399
Цитат на: DEianaZ
Факт е, че в БГ хубавите жени ходят по улицата, а в чужбина ги гледат само по телевизията.
Как може да сте доволни от факта, че не е нужно да се гримирате? Нима гримирането за вас е задължение, а не удоволствие?? Как може да се радвате, че не е нужно да ходите с хубави дрехи, а да се кефите на анцунга??
Я се стегнете бе момичета, на какво ще заприличате. Покажете им на чужденците, че независимо, че сме бедна държава умеем да се грижим за себе си.
Анцунга само до външната врата!


Митове и легенди! Ох колко ни се иска да е така, но истината е малко по-разлиЧна. Не си спомням страна в която да не съм виждала хубави жени. И в БГ и в Чужбина, навсякъде има. Чужденците се заглеждат в БГ защото виждат нещо по-разлиЧно. То не е непременно по-добро от това което си имат вкъщи. По същата приЧина българите се обръщат след жени като отидат в Чужбина. В БГ ми прави впеЧатление Че някак си индивидуалността се е обезлиЧила. ВсиЧки имат една и съща приЧеска, един и същи цвят коса, носят едни и същ модел дрехи... За мен хубавата жена е тази която е подържана, а не нарисувана. Гримирането не е ми доставя удоволствие, колкото и странно да ти звуЧи. Смятам Че все още изглеждам достатъЧно добре и без грим. И това което науЧих тук е Че за всяко място си има подходящ външен вид. На работа не ходя така както се облиЧам за спорт или планина, но не ходя и с дрехите с които отивам на концерт. Но признавам Че е имало времена когато съм разсъждавала като тебе. Просто Човек се променя според заобикалящата го средата.

Общи условия

Активация на акаунт