Задух по време на цикъл?

  • 690
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте. Тъй като по време на цикъл имам моменти, когато ми става супер лошо и точно в тези момени имам чувството, че не мога да дишам. Искам да попитам дали други хора изпитват нещо подобно и как се спрявате с това? Понякога повръщам, когато ми е много лошо, понякога не. Дори в моментите, които неповръщам изпитвам страшен задух, всякаш през ноздрите и гърлото ми не влиза достатъчно въздухи и се нуждая от кислородна маска. Чувството е отвратително. Предполагам, че хората който имат паник атаки изпитват нещо подобно. Нямам предства, не съм имала паник атака, но точно такова е описала чувство по описанията в интерент. Дори като отварям прозореца въздуха ми не стига, понякога  ми причернява. Но не винаги. И въпреки това пак имам това усещане, че не мога да дишам, все едно имам астма. Краката и ръцете ми стават ледени, а в същото време умирам от жега и въздухът от дробовете ми все едно е изкаран целия. Не ми се случва за първи път. Преди менструацията преминаваше с причерняване и гадене, повръщане само. Но това усещане за недостиг на въздух е от известно време. Отделно ставам жълта като лимон, просто мозъка ми не се уросява, чувството е такова че не мога да мисля буквално.

# 1
  • Мнения: 1 915
Ако имаш същите симптоми ,когато нямаш цикъл отиди при личния лекар и му обясни какъв ти е проблема . Според мен това не е от цикъла .. Не може от един цикъл да имаш чак такива проблеми .

# 2
  • Мнения: 3 122
Когато това се случва, пада ли кръвното?

# 3
  • Мнения: 55
alisa212 Не не ми се случвало задух в период извън цикъла. Това ми се случва първия ден на цикъла като ми става мега лошо само.
Издислав. Не знам дали ми пада кръвното, но определено нямам сила и ми се вие свят да, понякога ме цепи главата. Тоез явно кръвното ми пада и от там е тоя проблем с дишането. Малко се притеснявам, че това ми се случва и на работното място, точно днес, хубаво е че никой не ме видя, защото поне час и половина ми беше така. Защото почват въпроси, отделно всеки месец като ти прималява не си е работа да те виждат колегите всеки път. Има и месеци, където си е само коремна болка, но всеки месец съм системно нагълтала по две обезболяващи на куп.

Последна редакция: чт, 11 май 2023, 19:13 от fresh_garlic

# 4
  • Мнения: 2 352
Докато бях бременна имах подобни усещания. Дължеше се на събиране на границите.
Недостиг на въздух, топли и студени вълни, крайниците ми бяха студени, ушите ми бучаха. Няколко пъти направо губих съзнание. Лягането на лявата страна много ми помагаше в такива моменти. Можеш да пробваш, поне няма да ти навреди.

# 5
  • Мнения: 3 122
Смятам, че повече солено и повече течности ще помогнат.

# 6
  • Мнения: 887
Каква паник атака, чист хормонален дисбаланс. Вече ако самото усещане предизвиква страх е отделен (вторичен) проблем. Около две години преди да получа внезапно изчезване на цикъла (за 11 месеца и после крайно нередовен), имах пулсиращо главоболие около започването му (иначе редовен тогава). След дисбаланса отново се е случвало, но не всеки път. Но пък само тогава (първите дни) задържаната вода и подуването спадат, т.е. когато при теб се появяват. През цялото друго време имам усещане и за непълноценно дишане, т. к. цялото ми тяло е подуто. Да не е и при теб подуване ми е мисълта? Но каквото и да е - от хормони е, никакви психични неща не са.

# 7
  • Мнения: 55
Каква паник атака, чист хормонален дисбаланс. Вече ако самото усещане предизвиква страх е отделен (вторичен) проблем. Около две години преди да получа внезапно изчезване на цикъла (за 11 месеца и после крайно нередовен), имах пулсиращо главоболие около започването му (иначе редовен тогава). След дисбаланса отново се е случвало, но не всеки път. Но пък само тогава (първите дни) задържаната вода и подуването спадат, т.е. когато при теб се появяват. През цялото друго време имам усещане и за непълноценно дишане, т. к. цялото ми тяло е подуто. Да не е и при теб подуване ми е мисълта? Но каквото и да е - от хормони е, никакви психични неща не са.
Мисля, че имаш право, че от хормоните напълно, а за подуване мисля, че всяка жена се чувства подпухнала в този период и че задържа повече вода от обикновенно, по-тежка и отпаднала като цяло се чувства. Иначе на мене менструацията ми изключително точна, като часовник бих казала даже, рядко се случва да подрани или нещо да закъснее с няколко дни до седмица. Все идва горе долу на една и съща дата с един -два дена по-рано примерно. Което значи че си карам 30 дена период между всяка менструация, не съм имала проблеми с неродевен цикъли ли много обилен. Но съм имала ПМС, вече като чели ПМС е доста по слабо избострено, че преди беше нещо страшно, една седмица преди цикъла  ходех, все едно ацетон съм пила, така се чувствах. Сега поне симптомите, най-острите продължават не повече от 2-3 дена. Като мога да кажа, че всичко съм имала от симптоматиката, подуване, потене, главоболие, рязка промяна на настроенията, бих казала изпадане в емоционална неуравновесеност рязко, нервност, спазми, болки в кръста, в гърдите, чувство все едно че се дегидратирал от вътре или изсъхнал, чувство ритан в тялото, жестоко главоболие  и както казах този задухх.

# 8
  • Мнения: 85
Аз съм нещо подобно.Не стига ПМС 1 седмица сърцебиене, тежест в корема,болезнени гърди.Като ми дойде все е обилен цикъл,със съсиреци.Все ми е лошо..задух, умора ,замаяност и кво ли не. Ходя на лекар всяка година и нямам здравословен проблем според гинеколозите.Чудя се вече при кой и къде да ида , изследвания не ми пускат..ще взема сама да си пусна вече.Не се живее така.

# 9
  • Мнения: 55
Аз съм нещо подобно.Не стига ПМС 1 седмица сърцебиене, тежест в корема,болезнени гърди.Като ми дойде все е обилен цикъл,със съсиреци.Все ми е лошо..задух, умора ,замаяност и кво ли не. Ходя на лекар всяка година и нямам здравословен проблем според гинеколозите.Чудя се вече при кой и къде да ида , изследвания не ми пускат..ще взема сама да си пусна вече.Не се живее така.

По принцип съм чела, че тези неща с ПМС и всичката симптоматика с цикъла се дължи на хормоналните неща от цикъла, вдигат ти се някой хормони вповече от нужната граница. Реално аз съм пила хранителна добавка за менструация, която беше изцяло на билкова основа там според предписаното от 3-6 месеца се пие. Добавката се казва Неоменор. Да от нея имаше определено доста подобрение, защото явно улегурила хормоните и намалява ПМС и дисменореята, но това е докато я пиеш после поетапно пак като я спрееш нещата  си почват по старо му. Като бях ученичка, ходих и аз на гинеколог заради тия състояния, тогава генеколожката ме надъни с контрацепция, за тези проблеми, защото и контрацепцията е точно това химия дето улегурилира хормоните. Тогава менструацията ми беше станало като по часовник. На 21 ден ти идва задължително. Честно казано за мене това беше отрова с която си тровех организма безмислено, защото аз не съм имала сериозни хормонални проблеми,  а само ПМС и дисменорея. И не смятам, че генеколожката беше адекватна, да ми предпише такова нещо имайки предвид, че тези таблетки не са били за ползване по основното им предназначение,  а балансиране на хормоните... Така, че за всяка ситуация е различно. Хранителната добвака на билкова основа бих препоръчала, наистина помага, но смятам, че другото е отрова и ако няма човек сериозен хормонален проблем не е решение.

Общи условия

Активация на акаунт