Моите любими торти! - 4

  • 54 191
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 22 867
За гостите довечера направих тортичката на Снежи. Само сиропа, с който напоих блатовете поизмених. Направих го от една чаша карамелизирана захар с две-три с.л. краве масло, 1 ч.чаша вода и ром. Много вкусно се получава. Всъщност това е сиропът от лесната шоколадова торта. Украсата е пълна импровизация с налични продукти, но стана горе-долу. Насдявам се да може и да се яде. Не, че се съмнявам в рецептата на Снежи, по-скоро в двете си леви ръце............ Embarassed

# 256
  • Мнения: 5 873
Торта Мечо Пух  Flutter



# 257
  • Мнения: 9 109
Ванче, страхотен Мечо Пух   bouquet Grinning

# 258
  • Мнения: 5 873
Пепи,благодаря. Blush

# 259
  • Мнения: 1 698
Ванче, страхотийка е тортата. Ще споделиш ли каква е, и отгоре кремчето от какво е?  Praynig

# 260
  • Мнения: 5 873
Ванче, страхотийка е тортата. Ще споделиш ли каква е, и отгоре кремчето от какво е?  Praynig
Тортата е Трюфел.Отгоре абсолютно всичко е оцветен бял течен шоколад,смесен с малко олио-да,олио(по-лесно се работи),а маслото се втвърдява по-бързо. Laughing
Трансфера също е от шоколад. Flutter

# 261
  • София
  • Мнения: 376
Да добавя и аз една много лесна и вкусна портокалова торта, дано не са повтарям!
Разбъркнат се 3 жълтъка, прибавя се 125 гр.омекнало масло, 2\3 чаша захар, корите и сока на 2 портокала. Всичко се разбива хубаво и миксер.
3 -те белтъка се разбиват с 1\2 чаша захар. 2 лъжици от сместта се слагат при портокалите и маслото и се разбъркват.
3 пакета обикновенни бисквити се потапят в топло мляко и започват да се редят в просълговата тава - 1 ред бисквити, 1 ред смес. След това тортата се покрива с разбитите белтъци и се настъргва шоколад или някакви пръцици, по избор.
Дано да ви хареса!!
Не мога да покажа снимка, защото вчер я правих, а са останали само 2 парчета Joy

# 262
  • Мнения: 2 567
Лабрекс и Ванчето, страхотни торти!   bouquet Някой ден и аз ще пробвам трансфер, очаквайте купища тъпи въпроси  Mr. Green
За шоколадовата торта, която даде рецептата лабрекс искам да попитам колко гр. е течния шоколад? Благодаря!  Hug

# 263
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Отчитам се  Mr. Green



Благодаря на всички за помощта     bouquet 

# 264
  • Мнения: 2 567
Деб, браво, много вкусна изглежда.  Hug Последно редува крема от покрива и този с течния шоколад и заквасената сметана ли? Какви са пропорциите на сметаната и шоколада?  bouquet

# 265
  • Мнения: 2 099
Деб браво  bouquet, изглежда много апетитна и шоколадова-точно по мой вкус, ммм... Моля дай рецептата, виждам че е наименувана торта "Оле", но не я знам.

# 266
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Деб, браво за тортичката. Аз вече ти казах ама пак да кажа  Blush.
Момичета моля ви помагайте, че ще се  #2gunfire с моя мъж. Какви ли не вкусотийки се опитвам да му правя, а все нещо не му е по вкуса с тортените ми творения. Омръзна ми само торта Алказар да правя, че тя е едниствената, която е харесал за сега правена от мен. Не харесвал хлебни блатове ooooh!. Днес ме разби като се върна от едни познати и каза, че го почерпили с една СТРАХОТНА торта дето била като парфе, а отдолу поддържащият блат бил нещо с бисквити, шоколад и орехи  newsm78 нещо да не е хлебно  #Cussing out като тип тесто за скалички. Аз такива рецепти май не съм срещала затова ви моля за идеи, че с тоя моя каприз -  мъж ми  - дето уж всичко харесва и не е претенциозен незнам какво да правя, а исках да го изненадам за любовния празник  Joy . Знам, че имате аресанал от идеи моля ви помагайте приемам всякакви варинати за подобни блатове без печене.   bouquet Извинявайте, че така крещя с тия хлебни блатове , ама иди ги разбери мъжете, уж не харесвал такива пък блатовете на рулата севън дейс мноооооого харесвал -те други били, някак мокрички  ooooh!.

# 267
  • Мнения: 7 106
Ами щом харесва торти от типа на парфетата, му прави такива. Честно казано и аз ги предпочитам  Wink. Разбита сметана със желатин, за да я стегне и към нея можеш да добавяш най-различни плодове - замразени, от компот, цели плодчета от сладко, разбити в самата сметана или пуснати цели вътре.
Тези бисквитените блатове се правят от чаени бисквити, които се смилат на трохи в блендер (или се начукват) и след това се заливат със разтопено масло. Тук вече можеш да добавяш ядки, плодове от сладко и мармалад (или мармЕлад  newsm78), настърган шоколад и каквото ти хрумне. След като смесиш всичко много добре го изсипваш във разкопчаваща форма за торта и притискаш с дъното на чаша или някой буркан да се отъпка хубаво. Отгоре изливаш там каквото си забъркала и прибираш в хладилника да се стегне.
Пък щом харесва рулата на Севън дейс, тях също можеш да ги порзваш вместо блатове  Wink, що да се мъчиш и да печеш. Трябва ти само разкопчаваща форма за торта, нарязваш рулата и ги редиш, мажеш с крем, нов ред рула и т.н. Ето ти торта, без да си се въртяла 2 часа да печеш 4-5 блата  Simple Smile.

# 268
  • Мнения: 22 867
Лабрекс и Ванчето, страхотни торти!   bouquet Някой ден и аз ще пробвам трансфер, очаквайте купища тъпи въпроси  Mr. Green
За шоколадовата торта, която даде рецептата лабрекс искам да попитам колко гр. е течния шоколад? Благодаря!  Hug

Ето рецептата на шоколадовата торта. Когато я правих, използвах голяма кофичка заквасена сметана, мисля, че са по 400гр, а шоколада беше финети, също 400 гр., но не го сложих всичкия. Ако не обичаш много сладко, може да намалиш количеството захар.

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 18:48 от labrex

# 269
  • Мнения: 1 698
Деб и аз искам рецептата на вкусотийката. Blush
Момичета, я кажете, тази панделка около котешките езичета или бишкотите, за красота ли е, или да ги придържа към тортата? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт