Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 91

  • 17 745
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47
Не сме пуснали букви изследвания на мъжа ми

# 46
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 598
Елиф ввиж изследванията на 1стр .

# 47
  • Мнения: 5 035
Не сме пуснали букви изследвания на мъжа ми

Много честа грешка. Пуснете задължително

# 48
  • Мнения: 81
Добре дошли на новите момичета и им пожелавам бързо да се махнат от тази тема Simple Smile Успех и съжалявам, че минавате през тези ужасии.

Аз идвам с 2 въпроса, които са ми интересни. Минаха 4 седмици и половина от моя кюретаж. От вчера имам доста изразен пмс и ме боли все едно всеки момент ще ми дойде, чакам го с нетърпение.
Исках да попитам това ли се брои като 1ви цикъл след аборта. Възможно ли е да съм имала овулация този месец? По принцип се пазим, но питам от чисто любопитство.

Аз всъщност имам нередовна овулация и другото, което ме вълнува, е дали е възможно сега след бременност и аборт организмът ми да е "зацепил" и да си овулира редовно?

Разбира се, след тази менструация започва "великото" обикаляне по лекари, на които ще си задам всички въпроси и ще търсим причините за миседа.

Благодаря Вии. Ще се похваля като дойде, искам вече да се нормализира и да си вляза в ритъм, че нещо ми играят хормоните, получих и неприятно опъпчване.

# 49
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 598
Може да си имала овулация.  Цикъл е .
След аборт се забременява лесно. Аз имам бременност след аборт 2 3 м.

# 50
  • Мнения: 1 029
Записвам се и аз в новата тема, нека всички в темата бързо се възстановяват и до края й да има много бременни момичета!

При мен кървенето спря изцяло до 7-8 ден след кюретажа, излезе ми и резултата от основния панел за вродена тромбофилия:



Имам час за края на месеца при АГ-то, да види как е положението и дали за тромбофилията да пусна и разширен панел или хомоцистеин. Юни имам консултация с имунолог да видим и там какви изследвания ще ми предпише и дали ще изскочи нещо друго.

# 51
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 474
Щом ПАИ е хетеро, трябва да пуснеш АСЕ и фактор 13.

# 52
  • София
  • Мнения: 11 778
Файонка, направо запази час и при хематолог, моя съвет е същия като на АА, ти ги пуска в Геника, можеш само да идеш да си доплатиш някои фактори, но ако искаш първо среща с хематолог и тогава да каже какво още да добавиш

# 53
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 474
За хомоцистеина няма голямо значение тоя хетерозигот. По-важно ще е МТРР дали има (неусвояване на Б група), че хомоцистеинът и Б витамините са свързани. Така че направо препоръчаните в забележката и МТРР пусни. Извинявам се, че пиша накъсано през пост.

# 54
  • Мнения: 1 029
Пратих ги на АГ-то по вайбър с въпрос дали да пусна и нещо друго до прегледа и тя каза, че няма нужда. Направо си каза, че е тромбофилия и да пия мета фолиева киселина по две на ден (досега пих по една) и аспирин по един на ден. Чудя се наистина дали на своя глава да не ги добавя допълнителните изследванията, с хематологог още не съм се виждала, но може би трябва. Имам и един глупав въпрос.. имам аспирин C вкъщи и се чудя дали е същото като аспирин или не?

# 55
  • Мнения: 4 570
Fayona, и на мен гинеколога ми беше казал да пия аспирин (Акард 75), само че мнението на хематолога, с който се консултирах, е различно. Каза ми, че приема на аспирин крие своите рискове и за нея той има своето място само за преесклампсия. Според мен по-добре се консултирай с хематолог.

# 56
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 474
Разяснявам. С ПАИ аспиринът не е ок. Прави лигавицата рехава и има риск от отлепяне на плодния сак или проблем с имплантацията. А с хетерозигот не е задължително да има проблем (аз съм с хомозиготна мутация там).
Затова - хематолог. И пусни АСЕ, Вал, ф13, МТРР, те имат отношение ако имат мутации в комбинация с тези.
И иди на хематолог. Поредното АГ, за което аспиринът е панацея, а такива бели може да направи… ако нямаш др мутации, които да налагат конкретно аспирин разбира се.

Иначе само за справка - аспирин от 75-100-150мг се пие за тромбофилии, които го налагат. Ако е над тази доза действа като НСПВС.

# 57
  • Мнения: 4 570
За фолиевата киселина забравих да кажа. Най-добре я изследвай, за да видиш нивата, преди да започнеш да приемаш по две на ден. Държа да отбележа, че не се имам за по-компетентна от лекарите. Просто съветвам да се застраховаш. Ти ще решиш за себе си как да постъпиш.
На мен хематолога ми беше казал, след + тест да започна прием на три, заради понижената ензимна активност. Тук момичетата ми казаха, че това е висока доза. За това реших да направя 20 дневна почивка и да направя ново изследване. Резултатът ми показа, че тя се е повишила от 24.1 nmol/l на 33.6 nmol/l, въпреки че не съм променяла дозата от една таблетка. Не знам дали е, защото и Б12 ми се е повишил от 405.5 pmol/l на 502 pmol/l. За това мисля, че най-добрия вариант е да се следят периодично нивата, за да не се предозира и да има баланс.

# 58
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 474
Точно казано, Мини, високите нива на Б витамините могат да имат също толкова вредно неврологично влияние колкото и дефицитът им.

# 59
  • Мнения: 1 029
Благодаря ви много, момичета! Записах си час за хематолог за 30-ти и ще видим дали ще се съгласи с АГ-то или ще поиска допълнителни изследвания. Знаете ли в Геника дали до тогава ще пазят кръвта, за да мога наистина само да си доплатя за допълнителните фактори?

Общи условия

Активация на акаунт