Моля мнение за ПГИИРЕ (Румънска гимназия)

  • 690
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, дъщеря ми е в 7 клас и е се е насочила към въпросното училище. Моля ви дайте мнение за тези които знаят нещо за него защото не е известно и информацията за него е почти недостъпна, благодаря предварително!До колкото тя ми каза се е спряла на училището заради новата паралелка с ИтЕ която включва и РумЕ което е хубаво защото този език е рядко срещан да се изучава в училище, даже може би само там се учи Румънски

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 17:05 от ludata_doide

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте!
Бих искала да споделя моят опит за това училище:
Ще започна отначало и се надявам да съм максимално полезна Simple Smile
Когато започнаха класиранията по препоръка на моя приятелка записах съответното ПГИИРЕ в класиранията за 8 клас. (Няма да обяснявам за тях - бях приета в друго училище, но избрах да отида в ПГИИРЕ).
Исках много да уча испански език и ме приеха точно в тази паралелка ИЕ + Рум.
В началото всичко беше наред докато с течение на времето всичко се разбра. Училището е половин етаж. То е в една сграда с 29 СУ. 24/7 трябваше да се съобразяваме и да слушаме оплаквания от другото училище. Няма салон (през зимата г-жата взимаше постелка и правихме лицеви опори и коремни преси на земята в класната стая). Лафка има, но тя си е за другото училище. Не попаднах на хубав клас. Учителите се сменят често и дори най-настоятелните се бяха отказали от нас. Само по испански език се смениха 4 учителя за 1 уч. година. Проблема беше, че по няколко седмици не можеха да намерят нов учител. Единствените ми читави учителки бяха по философия (напусна в края на годината) и по бел. Учениците там нямат никакво желание за каквото и да е. Директорката и някои учители съвсем нормално излизат в голямото междучасие да пушат с учениците. Директорката на училището всъщност е заместничка за 2 години, но явно старата така и не се е върнала и тази е останала. Няма смисъл да обяснявам в какви дори застрашаващи и за живота ситуации бях попадала заради някои ученици.
Има близка автобусна спирка и метро ( метростанция ,,Лъвов мост"). Не съм расист или подобни такива, но имайте предвид, че училището се намира в началото на Драз Махала и вечер при втората смяна не е ок дете да се разхожда само. За първи път там разбрах, че може да имаш по 8 уч. часа на ден в училище....
Единственото нещо, което ме държеше (психически) до края на завършването на 8 клас беше една моя приятелка. Завърших и веднага се махнах от там. Не искам да коментирам къде уча в момента, но имам чувството че направо се ,,преродих", когато се преместих. Все още се възстановявам психически от годината, която преживях...там човек не може да ,,вирее" ако иска да научи нещо в училище.
Наистина се надявам повече хора да прочетат това и да помислят добре дали искат наистина да кандидатстват за там!
Преди години това училище е било елитно, защото е било в сградата на 31 СУЧЕМ до Румънското посолство и явно са се интересували от него, но сега не им пука очевидно. Наистина се надявам да намерят след време по-хубаво място и да се оправи както е било преди, но може да се надяваме засега.

# 2
  • Мнения: 9
Много Ви благодаря за мнението!Дъщеря ми се е насочила към училището заради нейни приятелки също,но разбира се не ни е първи вариант.Локацията му лично на нас ни е много неудобна и нямахме никаква информация преди вашето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт