Розацея-тема 6

  • 14 612
  • 289
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 464
На мен диагнозата ми поставиха покрай проблем с очите. Лекувах дълго с антибиотични капки и кортикостероид за клепачите. След една туба Солантра вечер и коренна промяна на грижа за кожата и диетата се успокоиха и очите и не съм имала проблеми вече няколко месеца.
Очната каза, че дали е Розацея или друго няма кой знае какво значение, защото препаратите не са много и да работя най - вече за справяне с кожния проблем.
Дълго време пих и чайове за детокс.

# 91
  • Мнения: 1 051
Silver pearl можеш ли да споделиш и за хранителния си режим и за кои чайове става въпрос?Благодаря ти!

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 85
На мен за очите ми изписаха кърпички Блефадемодекс. Страшно ми пареха и не ги ползвах. Ползвам серията на Синхролайн Розакюр Ултра фактор 50, измиващия гел към серията и Tolerian ultra за околоочен контур. Фон дьо тен ползвам два вида на Орифлейм.

# 93
  • Мнения: 2 464
Ами, докторът ми препоръча да избягвам всичко люто, алкохол, с изключение на чаша студено  бяло вино по повод, горещи храни и пикантни подправки.
Взех си пробиотици на Дафлорн , ям повече сурови зеленчуци.
Къпане и почистване на лице с по- хладка вода.
Пуснах кръвни изследвания, с недостиг на вит. Д съм и пия от 10 000 единици.
Отделно отидох за чай от коприва в билковата аптека и там ми препоръчаха готова смес на някакъв доктор, но го изпих и не помня името. Мога да мина да питам, но след няколко дни.
Спрях да ползвам фдт и гримове за месец, само тонирана слънцезащита.

# 94
  • Мнения: 27
Някой да е използвал Крем Demalan за демодекс? Пише, че може да се нанася и на клепачите

# 95
  • Мнения: 630
За всички с демодекс проблем силно препоръчвам измивно  и кремове с чаено дърво. Аз на проблемни зони с пъпчици дори директно слагам чаено олио и ми действа безотказно.

# 96
  • Мнения: 336
BiliBili, щом са ти толкова зле очите, защо се луташ по клиники и не отидеш при проф. Чернинкова?
Чаеното дърво го разтварям в м-ло от макадамия 1:1 или по-добре 1:2 че е силно за кожата на лицето, така го препоръчва д-р Манджукова.  Слагам го и в маската с овесена каша по 1-2 капки също.
За клепачите  разтварям в масло от Ему и намазвам външния миглен ръб с кутрето по малко да не влезе в окото непосредствено преди лягане, за да не мигам. Не знам точно съотношение, но ако не люти на очите е добре. Така излекувах демодекс на мигли, но трябва продължително мазане няколко месеца.

# 97
  • Мнения: 27
BiliBili, щом са ти толкова зле очите, защо се луташ по клиники и не отидеш при проф. Чернинкова?
Чаеното дърво го разтварям в м-ло от макадамия 1:1 или по-добре 1:2 че е силно за кожата на лицето, така го препоръчва д-р Манджукова.  Слагам го и в маската с овесена каша по 1-2 капки също.
За клепачите  разтварям в масло от Ему и намазвам външния миглен ръб с кутрето по малко да не влезе в окото непосредствено преди лягане, за да не мигам. Не знам точно съотношение, но ако не люти на очите е добре. Така излекувах демодекс на мигли, но трябва продължително мазане няколко месеца.

Касия, много благодаря за препоръките! За пръв път чувам за проф. Чернинкова, ще потърся инфо в темата за нея. За маската и маслата също за първи път чувам. Какво е масло от Ему?

# 98
  • Мнения: 336
Ами мазнина от птицата Ему, маже се вместо крем. Бабите навремето се мажеха с гъша маз и имаха опънати лица 😃 Четох някъде, че прониквало по-дълбоко в кожата, пък нали демодекса се крие във фоликулите на косъмчетата.
Скрит текст:

# 99
  • Мнения: 630
На мен д-р Христозов ми беше казал, че демодексът обича мазно и да не мажа масла по лицето. Учудвам се за маслото от ему, че не предизвиква проблем.
Аз обожавам маслата, но заради демодекса съм спряла всичко.

# 100
  • Мнения: 27
Здравейте. За демодекса по миглите да питам - метроза или солантра по-добре? И маже ли се по клепачите, че това не разбрах. За повече от месец мажа метроза, но около очите избягвам да мажа и няма никакъв ефект. При мен демодекозата не е потвърдена, но по всички симптоми на това прилича. Очите са ми най-зле сутрин и най-вече по долния клепач. Ставам с много зачервени очи и самия долен клепач по мигления ръб има едни малки топченца като мастни топченца, които са много твърди. Къде мога да си направя изследване за демодекс? Омръзна ми да се мъча вече повече от 7 месеца. И очни лекари това не го разбират, кой очен е добър за демодекса?

# 101
  • Мнения: 41
Аз мазах соолантра (само по кожата на лицето, в никакъв случай близо до или по клепачите) и след 3-4 седмици симптомите на демодекоза, които имах по клепачите/миглите, изчезнаха. Моите симптоми бяха само сърбеж и силно лющене. Предполагам, че като се е намалила популацията на демодекс по кожата, това се е отразило някак и на клепачите и там също се е намалила. Ходила съм на двама офталмолози, и двамата нямаха представа за какво им говоря...

А по въпроса с лечението на демодекоза с масла, никак не ми се струва като добра идея. Демодексът все пак се храни със себум / мазнини.

# 102
  • Мнения: 27
Вече се снабдих с масло от ему, но още не съм го пробвала точно заради противоречивите отзиви. Може би ще пробвам с 1 капка масло от чаено дърво в 10 капки от ему маслото на малка област от лицето, но на очите не смея. Поръчах също Ocusoft Eyelid Scrub Foaming Eyelid Cleanser, защото намерих доста за него в ютуб за демодеска по очите - най-важното е почистването на миглите и клепачите по два-три пъти на ден, както и топли компреси на очите да разтопят секрета в запушените мейбомиеви жлези и после лек масаж на клепачите и пак почистване накрая. Според мен това има шанс да помогне. От 3 IPL процедури нямаше особено подобрение, може би ще направя още.
За лицето все още се съмнявам, че имам розацея, но третирам с толедерм и метроза - за повече от месец няма никаква разлика. Със соолатра пробвах преди време и още след първото мазане ми избиха ситни пъпки и реших, че това е алергична реакция и го спрях.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 447
Здравейте момичета! Следя темата, защото от няколко години имам сериозни проблеми с кожата, като имам съмнения за розацея. Всичко започна един пролетен ден, когато слънцето вече беше добило своята сила. Не съм усетила, но съм изгоряла и на следващия ден се събудих с лице цялото зачервено и с отоци. Пробвах да го успокоя с налична козметика, но положението се влоши още повече и така по Великден се оказах в спешното на инжекции. От този ден нататък всяка пролет, ако не взема мерки със слънцезащита навреме имам същият проблем. Проблемът е не само лицето, но и шията, деколтето, ръцете и въобще която и да е част от тялото. После, когато тялото ми привикне, поне няма проблем с ръцете и краката изложени на слънце, но за лицето защитата остава задължителна. Казах си, че имам слънчева алергия, но зимата от студа и вятъра положението също не е розово. Тогава е засегнато само лицето, кожата ми става особено чувствителна и зачервена, започва да се разранява и лющи. Забелязала съм също, че от прием на червено вино, от топла вода или пара, обривът се активира по-силно. Като цяло успях да установя факторите, които влошават състоянието ми и се старая да не се излагам на тях. Лятото почти не си показвам носа навън. Или рано сутрин или привечер си позволявам разходки. За плаж не смея и да помисля, нищо че живея на морето... Доволна останах от слънцезащития на Биодерма за склонна към зачервяване кожа, а това лято пробвах и една мостра на Еуцерин за кожа със слънчева алергия. Тестерчето беше 20 мл и доста време изкарах с него. Вероятно и догодина пак него ще заложа, защото реалната му разфасовка е 150 мл и ще ми стигне за цялото лято. Нося си и един стик винаги, ако се наложи да добавя още защита, когато съм навън. Сега е златна есен, кожата ми ликува, едва се забелязва, че е имала някакви проблеми, но знам че тази радост ще бъде за кратко. Искам да си взема подходяща козметика за зимата,  която да ми предпазва и да не се стига до разранени участъци по лицето. Видях че преди сте коментирали и сте доволни от кремът Eucerin AntiREDNESS и съм си набелязала точно него. Има ли сред вас такива, на които не е понесъл и е предизвикал алергични реакции? Откакто се помня много често традиционната козметика ми предизвиква алергии и от години ползвам натурална, която като цяло ми понася добре. Специално Алверде от ДМ не ми e предизвиквала алергични реакции, въпреки че е на много достъпна цена. От друга страна медицинската като A-Derma и SVR определено не са за мен. Надявам се да нямам проблеми, щом слънцезащитния не ми предизвика реакции, но знам ли. Затова ще се радвам да споделите дали на вас ви понася добре преди да го купя.

# 104
  • Мнения: 5 751
Не съм писала в темата но кожата ми реагира подобно на горния пост и през годините съм се научила да съм нащрек.
От козметика за лице последно съм доволна от серията Synchroline Rosacure, лятото на плаж задължително с висок (50) фактор, с много напластяване, стоене под чадър, с тениска в морето и т.н.
За лятна слънцезащитна съм доволна от  пиз буин https://www.notino.bg/piz-buin/allergy-zasshitno-mljako-za-zagar … vstvitelna-kozha/
Общо взето внимавам винаги и вземам мерки да ограничат непознати и агресивни външни фактори.
При мен също ситуацията се прояви изведнъж. Като дете съм расла в южен град и не съм имала проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт