🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 62]

  • 48 728
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 13 195
Ако имате регистрация в сайта на HGS, няма смисъл да чакате имейл за активация, при повече хора ( а и при мен регистрацията в сайта ми е от 25.08) имейл така и не идва. Изтегляте си приложението в телефона и си влизате с мейла и паролата при регистрацията в сайта. При мен се получи веднага и в приложението си следите колко ви е баланса, дава и инфо къде и колко лири ви е теглило. Мога да кажа, че ако минете през ГКПП Капитан Андреево, там още преди да излезеш от граничен контрол има бусче на ПТТ, аз вкарах 500 лири, стикера очевидно е 45 лири, т.к в баланса ми бяха 455  лири  , след отиване и връщане до Алания имам 62 лири останали.
Тъй като регистрацията е от април миналата година и до миналия месец не бяхме влизали в приложението, тази година при влизане в приложението с имейл и парола, в които сме сигурни, изписва, че регистрацията е изтекла и ще изпратят линк за подновяване. В шантавата поща е проблема. Нарочно направихме същото с регистрацията на старата кола, която е с абв поща и веднага изпратиха такъв линк.

# 706
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
ДамаТрефа, смея се с глас 😀..То не е смешно, де, представям си притеснението, което сте изживяли, но....Велики сте!

# 707
  • Варна
  • Мнения: 3 956
но реално може да има доста пари, които в един момент да отидат на вятъра. Sad

то решението е просто , ще ходите докато го изхарчите Simple Smile , ама иначе организацията им е тегава

иначе всички турски мобилни оператори имат предплатени карти , но са с различни условия и трябва да си напаснете каквото ви трябва
бг. мобилните оператори също имат нови схеми за роуминг извън ЕС , нещо като 500 мгб за около 5 лв. и различни , вкл.неограничени ,минути разговор

# 708
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
ДамаТрефа, смея се с глас 😀..То не е смешно, де, представям си притеснението, което сте изживяли, но....Велики сте!
Това не е краят. Меркурий ни приготвил пълна програма.
В неделя рано, в 8 часа, ще тръгваме за Одрин. Сънени, с багажа чакаме шофьора, който закъсня 30-40 минути.
Седим до автобуса ни и чакаме. Идва един с пътеводители на Истанбул и ни ги прдлага. Не щем. Той настойчив, ето на български, само за 1 лев. Питам го к‘во ще го правиш този лев. Той вика :“Може да ходя до България.“ И аз си викам добре, да вземем да си зяпаме по пътя. Вадя портфейла да му плащам. Той се отмята, дайте поне 10 лири, че къде да го сменям този лев. Дъщерята, кариер, вади нейния портфейл да даде 10 лири. И докато се туткаме, той хвърля нов пътеводител върху раницата ми. И пак нещо говори. Взима го и гледам, няма ми портмонето. Разкряках се. Щерката вика ето го, между пътеводителите му и си го взимаме. Тя вика:“Ии моето го няма!“ Оня отрича- „Ааа, твоето не съм взел!“ Отказваме сделката. Оня, май български циганин, си тръгва. Гледам в портфейла парите ги няма. Детото вика ами имаше левове между книгите му. Хуквам да го гоня, дъщерята тича с мене и вика:“Изчезна! Никъде го няма!“ Аз не се давам, в една пресечка, гледам група и нашия тарикат там. Беж до групата, оня ни гледа. Викам:“Полиция!“ Той вади парите и ни ги дава.  Броя, май толкова бяха. Той вика, всичко е ОК.
Така, с най-древния номер ме обраха. ММ вика :“Сефте виждам някой да си вземе парите от крадец!“
Ама ако не беше толкова алчен циганорът, нямаше да спре сред другата група и иди го търси из сокаците.
Той си е мислел, че всички дремят като мене.

# 709
  • Мнения: 7 898
Дама Трефа, 💓 браво, поздравления за това невероятно постижение- да действаш смело и да си върнеш ограбеното! 😀
Не зная дали щях да бъда толкова упорита като тебе ❤️.
Ама тоя мизерник не е разбрал с какъв боец си има работа и си е взел беля на главата. 😂
Възхищавам се на бойния ти дух по време на престоя ви в Истанбул, но се моля тези приключения да ме подминат, не съм човек за такива емоции. 😂
С голям кеф четох пътеписите ти и даже си имам любими фрази : ще отскокна, да се разпиша в този обект. и да засили интензитета на нашите преживявания. 😂 😀 😀
Последната случка обаче е много неприятна и с бая висок интензитет и дори човек да е предупреден за тези трикове и да  внимава, пак може да стане жертва на такива мошеници.
Важното е, че всичко е завършило добре! ❤️

# 710
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Има някои остарели мнения в линковете на първа страница. Дали с общи усилия не можем да ги актуализираме.
Мое предложение е, да се за  начина на придвижване до Сапфир да се напише,   да се даде линк към пост...585 на Сиена от тази тема.
За Истанбулкарт, никъде не видях, че може да си вземем от автомата, в който се зареждат последните. мнение 682 от тази тема.
Някои линкове при мене не се отваряха. Ще потърся и ще пиша.

# 711
  • Мнения: 7 898
Дама Трефа , 💓 права си, че много неща трябва  да се актуализират, но пуснах темата "по спешност", за да не ни заключат като направих само копи- пейст от старата и някои съвсем дребни корекции.
С удоволствие ще прехвърля този ангажимент на някого 😊 , защото в момента стягам програмата си за Истанбул, а после започвам подготовка за едно ноемврийско пътуване из Европата (за което си трябва четене) и нямам време да търся постовете , в които има нова информация. 😂
А наистина е добре да си обновим темичката, така че да е полезна както винаги досега е била.
Или пък, нямам нищо против пак аз да я пусна (че наближаваме 50 стр.), ако ми помогнете като ми изпращате на ЛС новостите, които трябва да се "пренапишат".
 Ако все пак има желаещ да ме отмени, хич няма да се разсърдя. 😂

Днес би трябвало да е излязло зимното разписание на Шехир Хатларъ.
Някой питаше за Арнавуткьой, това ще гледам и аз и ще пиша, ако измисля лесен начин за разходка с корабче до там.

Допълвам се- ей тази линия мисля да използвам, ное я разгледам по - обстойно, защото искам да включа и Бебек.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2023, 18:57 от pepel_ot_rozi

# 712
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 465
Дама Трефич🙂😃🤣
Аферим Сизе,джанъм!
Бе много РетрУграднУ,чак Интензитетно Иди😃
Ама чок гюзел,брей,
Ами ашкъма ти,що Ни стои на пейката бе! Тъй де,амчи как!
Нъл зъба го боли,хубу чи гУ уткрихтИ🤣

Пепелче😘
Мис Ноар,ти како купи,какъв пазар напрай,дай нишан тука

Их Бин унтервегс,група.Демек,пътувам
На Юг 😃
Евет.😉
Т

# 713
  • Мнения: 287
Новото разписание на Шехир Хатларъ
https://www.sehirhatlari.istanbul/uploads/dokuman/46-1/tarife.pdf

# 714
  • Варна
  • Мнения: 10 607
Мис Ноар,ти како купи,какъв пазар напрай,дай нишан тука
Нищо не купих освен някое и друго лекарство от поръчки.
Търсих Приорин шампоан, но в двете аптеки, в които питах нямаше.

Обаче съм решила следващия път да опитам балък екмек, защото го хвалите, иначе не знам дали бих рискувала Sweat Smile

# 715
  • Варна
  • Мнения: 3 956
[quote author=redemi link=topic=1554196.msg46958107#msg46958107 date=1695064641
Обаче съм решила следващия път да опитам балък екмек, защото го хвалите, иначе не знам дали бих рискувала Sweat Smile

ха ха ха , наистина гурме морска храна - това е набързо , на  крак тип стриит фут 0бикновено размразено филе хек или скумрия и разбира се на дървени въглища е долу горе вкусно
ако искате наистина вкусна морска храна Може да хапнете по ресторанчетата около всеки рибен пазар които са десетки в града и задължително има на всички кеьове за вапорчета и фери , примерно на северния край на моста Галата( отсрещния край на Египетския пазар) като погледнете вляво има рибен пазар и зад него има 2-3 ресторантчета със  рибена чорба за 2 -3лв. и прекрасна печена прясна риба за 10 - 15 лв . която може да си изберете от един тезгях , а може да хванете сервитьора за ръката да го заведете на масите на рибния пазар и той да ви вземе и изпече харесаната от вас риба - примерно някой голям лефер . Също хубав рибен пазар с ресторантчета има и под Лалели на самото начало на  Босфор-, с голяяяям кеф гледка Simple Smile . НЕ ПОД МОСТА ГАЛАТА - там режат главата от кокалчетата , а качеството е гняс.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 10 607
[quote author=redemi link=topic=1554196.msg46958107#msg46958107 date=1695064641
Обаче съм решила следващия път да опитам балък екмек, защото го хвалите, иначе не знам дали бих рискувала Sweat Smile

ха ха ха , наистина гурме морска храна - това е набързо , на  крак тип стриит фут 0бикновено размразено филе хек или скумрия и разбира се на дървени въглища е долу горе вкусно
ако искате наистина вкусна морска храна Може да хапнете по ресторанчетата около всеки рибен пазар които са десетки в града и задължително има на всички кеьове за вапорчета и фери , примерно на северния край на моста Галата( отсрещния край на Египетския пазар) като погледнете вляво има рибен пазар и зад него има 2-3 ресторантчета със  рибена чорба за 2 -3лв. и прекрасна печена прясна риба за 10 - 15 лв . която може да си изберете от един тезгях , а може да хванете сервитьора за ръката да го заведете на масите на рибния пазар и той да ви вземе и изпече харесаната от вас риба - примерно някой голям лефер . Също хубав рибен пазар с ресторантчета има и под Лалели на самото начало на  Босфор-, с голяяяям кеф гледка Simple Smile . НЕ ПОД МОСТА ГАЛАТА - там режат главата от кокалчетата , а качеството е гняс.
Много благодаря за насоките.
Аз мислех от кея Еминюню. Там видях, че до корабчетата има извадени прости пластмасови маси със столове, едни таива малки, като за деца и беше фул с хора, които ми приличаха на местни.
Чудех се защо е пълно, какво толкова има, че на тези столове прости няма места и май там продават балък екмек.

# 717
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Информацията на 1-ва страница е много обширна и не съм си и помислила, някой да я преработва, но ако всеки се е натъкнал на нещо и го сподели, постепенно може да се актуализира.

# 718
  • Мнения: 19
Здравейте, ровейки се по разните сайтова за Истанбул, попаднах на  " Istanbul City Card ", която е предназначена само за туристи? ето линк:
 https://istanbul.com/bg/things-to-do/unlimited-istanbul-public-t … ansportation-card
Как ви се струва:  изгодно, или не чак толкоз ?!

# 719
  • Мнения: 61
Точно на лодките на Еминюню ядох най-гадния балък екмек. Питката суха, рибата с кости и също суха. Абе гадно си беше, а обичам. И беше пълно с хора. Просто там винаги е пълно с хора, заради гледката и атмосферата.

Общи условия

Активация на акаунт