Отговори
# 30
  • Мнения: 2 498
За Есберитокс-а:
След този сериозен бронхит на Иса лекарката ни изписа една схема на прием за засилване на имунната система
10 дни се дава Есберитокс по 15 капки сутрин и вечер....веднага след това
10 дни витамини и
10 дни почивка
Прави се 3 мес. подред....
От утре го започвам....

А цитросепта така горчи, че не е истина Sick...дори и в сок се усеща-направо се чудя Зори как го пие...
Avgusta, заинтригува ме с тази клеева тинктура....отивам да почета малко...а и да те попитам твоя малчо в коя ясла ходи, че си толкова доволна....аз категорично на ясла няма да я давам, но да съм информирана и да препоръчвам на приятелки....

# 31
  • Мнения: 4 110
Ми, Теа вече е с хрема. Почна се, ден 3ти.

# 32
  • Мнения: 100
Здравейте, мами на майчета.  Hug
  Доста отдавна не съм писала(последния път беще в онзи случай,когато беше изчезнало писаното за 3-4 дена,вече забравих по каква причина,но надали някой тогава е успял да ни прочете), но все пак се надявам,че ни помните.
  От време на време влизам да попрочета какво става с вас,но от доста отдавна не го бях правила, а и  бяхме три седмици в провинцията покрай празниците, в тази връзка:
  ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА на вас и вашите семейства!
  Желая ви много здраве и всичко което си пожелаете да ви се сбъдне през новата година.
  Новината,която много ме зарадва е че има и много бременни мами.Честото на тях и им желая лека и безпроблемна бременност и здраво бебче накрая.
  Какви са новините при нас, еми Мони много е пораснала във всяко едно отношение.Вече много говори.Безпроблемно си прави изречения от три и повече думи и понакога много ме учудва.Разбира се много от думите си звучат по бебешки,т.к. все още не може да изговаря всички звуци, но аз си я разбирам.Станала е и много гальовна и като иска да се поглези идва гушката те и ти казва :”маменце”,”татенце” и т.н.
 Виждам,че разисквате проблемите с детската ясла.Аз също вече записах Мони и напролет, живот и здраве тръгва.Още от сега съм я замислила и знам,че ще е трудно,но ще се справим.Затова много ми се иска до тогава да сме научили гърнето и отучили бибата.На гърнето сяда, когато аз я сложа,но с голямо нежелание,понякога си свършва работата,понякога не,но просто не иска сама да си каже.Яд ме е защото знам,че разбира кога е момента,т.к. отива в един и ъгъл и там си върши нещата,но не ще да си каже.А бибата я ползваме само за заспиване,но без нея не можем.
  Августа и Мартеа, благодаря ви за информацията която споделяте, мисля че на всички, които им предстои среща с яслата им е от полза.Дано и ние да попаднем на съвестни и добри лелки.
  Понеже отдавна не бях писала и сега май прекалих, извинявайте за което.
  Надявам се в бъдеще да се намирам време да се включвам по-често.
  На всички болнички пожелавам скорашно оздравяване.

# 33
  • Мнения: 920
Мартеа  Hug . Права си - почва се. Нещата ще се наредят. Продължавай с крепежните мисли, че освен себе си да зареждаш и нашите батерийки.

Ванче в коя се подадохте?

# 34
  • Мнения: 449
За Есберитокс-а:
След този сериозен бронхит на Иса лекарката ни изписа една схема на прием за засилване на имунната система
10 дни се дава Есберитокс по 15 капки сутрин и вечер....веднага след това
10 дни витамини и
10 дни почивка Embarassed Peace Peace newsm78 newsm78
Прави се 3 мес. подред....
От утре го започвам....

А цитросепта така горчи, че не е истина Sick...дори и в сок се усеща-направо се чудя Зори как го пие...
Avgusta, заинтригува ме с тази клеева тинктура....отивам да почета малко...а и да те попитам твоя малчо в коя ясла ходи, че си толкова доволна....аз категорично на ясла няма да я давам, но да съм информирана и да препоръчвам на приятелки....

Вале, здравей! Радвам се, че Иса е добре! Тази схема на даване на Есберитокса ми звучи много логична, ама кои витамини ще даваш в промеждутъка? Аз имам Мултисаностол, ама сега подкарах тая схема/след не знам колко на брой консултации с лекари давам сама по усещане/. Но иначе това, което си написала е много добро, подкрепям. Яслата е номер 6, на ул. Вълчо Орачев
Мартеа, ей това е, просто се срещате с първия вирус. Запази хладнокръвие, почвай Есберитокса/наистина не знам при вас как ще подейства тинктурата, иначе не се безпокоя особено-не може да е по-вредна от антибиотиците, които се изписват за щяло и не щяло, а пък и аз давам по 1 капка/.
Аниа, не знам защо така с прополиса, тук аптекарките ги питах специално, казаха, че няма проблем. Никъде на опаковката не е обозначено нищо...

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 430
Да си кажа и аз за яслите  Simple Smile
Моето диване ходи вече повече от три месеца. В началото не ядеше, ревеше, само седеше без да се заиграва с никого... Постепенно започна да се храни. Оставих я да спи там може би на 6-7- я път. Вече ходи с абсолютно видно желание  newsm44 Откога го чаках този момент  Grinning
Не съм давала никакви подаръци, подкупи и подобни. На мнение съм, че тези хора са там, за да вършат тази работа, както аз съм в училище да върша моята... На мен никой не идва да ми предлага 20 кинта над заплатата, за да обгрижвам детето му повече. Не ми харесва подобен подход  Peace
Като цяло съм доволна от персонала и отношението му към детето ми. В началото имаше един период, в който неизменно детето беше с подсечено дупе. Поговорих открито със сестрите и сега всичко е ОК. Имаме и голям напредък с гърнето, като за това принос имат предимно от яслата, щото мене ме мързи  Blush
Единственото, което ме тревожи и заради което всеки ден ми се свива сърцето, е боледуването... Не е ходила повече от 7 последователни дни на ясла ( работни дни говоря). Два пъти я спирах заради едната хрема, изкара две тежки вирусни инфекции, а сега преди Коледа изпи и едно шише АБ  Confused Но това е положението...
В този ред на мисли, утре купувам Есберитокса и започвам схемата, предложена от Валя  Hug

Мартеа, не се тревожи  Hug Детето ще свикне, преди да се усетиш. Силия какви бузи пусна, откакто е на ясли, просто не е истина  Laughing Но пък и колко крива стана...  Crazy

Толкова от мен. Няколко дни нямах нет и съм като невидяла  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 100
 Tia, подадохме в ОДЗ 56 и там сме под номер 33, като жената каза,че до 35-ти номер гарантира,че са приети.Надявам се найстина да е така,т.к. не ти дават никакъв официален документ за прием, освен едно хвърчащо листче с вх.номер и датата написани на ръка.Миналата година,(нали мислех да пускам Мони на ясла)като подавах документи в ОДЗ 59 с записването ако си в редовната бройка(а не от резервите) и си ти дават всички официални документи както си трябва и мястото ти е 100% гарантирано, но тук не е така.И сега се чудя да подавам ли и в 59 ОДЗ  newsm78(мн.майки подават на няколко места за да се подсигурят, въпреки че не е редно,но така е в България,никой не ти гарантира сигурност), а лошото е че съм чувала за случай(и май точно за 56 Одз беше) със загубена молба,която е единствения документ,че си подал в това ОДЗ и който ти гарантира място.Направо не знам какво да правя, но все пак май няма да подавам на други места,пък ако не дай си боже нещо се случи ще вдигам скандал и  #2gunfire
 Мами извинявайте,че ви занимавам с този въпрос,но предполагам и вие ако не сте се сблъскали все още лично сте гледали репортажите по ТВ-то за одисеите със записването в детските градини.
Какво да се прави за съжаление както казах така е в България.

# 37
  • Мнения: 664
Тарталета, какво имаш предвид с крива?
Питам те, защото напоследък Мари се държи ужасно като ходя да я вземам от бавачката, все намира за какво да се разсърди, почва да се тръшка и реве, докато се приберем, пот тече от мен...Сякаш ми го връща, че съм я оставила за цял ден. А с баща си не прави така и аз вече бера срам пред бавачката, Мари ми тропа даже с крак и ми вика не като й се карам Shocked

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 430
Ами крива... Дере се, крещи, удря, тръшка се... Всичко, което ужасно много ме нервира и ме дразни в другите деца.
Преди да тръгне на ясла, наблюдавах децата на мои приятелки- държаха се по описания начин  Close Ето, че и моята стана такава. Точно в момента е изпаднала в някаква истерия- иска да ми седне на стола, аз не ставам и от 10 минути крещи, все едно я колят  #Crazy

# 39
  • Мнения: 3 818
Здравейте и от мен! И Честита Нова година, макар и с голямо закъснение! Hug

Мартеа, по повод на параноясването да ти кажа, че аз например чета най-редовно, скрита потребител съм, но не ми остава възможност да напиша каквото и било. Така че не си позволявай да ти минават параноични мисли Peace

Иначе за яслата не знам какво да те посъветвам, освен да имаш търпение и спокойно да си казваш всичко на сестрите. И аз съм на мнението на Тарталета- защо е необходимо да се дават подаръци и т.н., като съм убедена, че и разговорите могат да помогнат, в крайна сметка това са хора.
 Категорично не вярвам на тия приказки, че ги оставяли нарочно да се разболяват,в градината на майка ми например е такава жега, че децата трябва едва ли не по къс ръкав да стоят.
Да ви кажа и нещо положително за градините, което ми направи впечатление Wink За коледното тържество като ходих при майка ми, се загледах в групата. Събрали от родителите пари и накупували играчки на децата. Беше пълно с дъски за писане и учене на азбуката, блокчета, моливи, флумастери, книжки от всякакви калибри, играчки, разкошно беше Grinning

Иначе малката е добре, от новогодишната нощ насам започна да си казва постоянно като й се ходи до тоалетна и вече преди, а не след като се изпишка, както правеше по-рано. И сега животът ми се струва песен, защото не я  дебна час по час с гърнето в ръка.
Непрекъснато търси татко си и със ставането започва да повтаря "тате, тате", като види, че не е в леглото добавя "нямааа" и вдига ръце. общо взето дотам й се изчерпва репертоара. Таман свикна да остава с бабите сама и пак се върнахме назад и сега отново страда неистово, ако зачезна нанякъде.
Направихме й прощъпулник най-сетне, тя стана мома за женене, аз се сетих, ама нейсе, да не е без хич, хвана се за лекарската слушалка Crazy , не, мерси, един ми е предостатъчен вкъщи. Laughing
Много е любвеобилна, умира да прегръща и да целува хората, стига да не е някой непознат мъж, тогава изпада в ужас и започва да плаче. Не знам защо така прави, от бащата на приятелката ми така се страхува, а той е толкова мил човек Confused
Друго не се сещам, на болните пожелавам бързо оздравяване, на останалите- да са здрави Wink

# 40
  • Мнения: 2 407
За записването,аз подадох молба още Ники като беше на 2 месеца.Тази година ни приеха,но както ви казах засега не искам да я давам,защото знам ,че ги оставят сами да се оправят и ме е страх да не се разболее.Мисля да я дам от пролетта,но май ще сме си загубили мястото.

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 430
знам ,че ги оставят сами да се оправя...

Сори, но изказването ти е странно... И ги хранят, и ги поят, и пампи сменят, и на гърне ги учат, и ги приспиват...

# 42
  • София
  • Мнения: 2 896
Не съм давала никакви подаръци, подкупи и подобни. На мнение съм, че тези хора са там, за да вършат тази работа, както аз съм в училище да върша моята... На мен никой не идва да ми предлага 20 кинта над заплатата, за да обгрижвам детето му повече. Не ми харесва подобен подход  Peace

И на мен не ми харесва, но за съжаление много хора само така се мотивират - като получат някой лев допълнително.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 546
За записването,аз подадох молба още Ники като беше на 2 месеца.Тази година ни приеха,но както ви казах засега не искам да я давам,защото знам ,че ги оставят сами да се оправят и ме е страх да не се разболее.Мисля да я дам от пролетта,но май ще сме си загубили мястото.
камий, върви и провери още ли е записана. Ако е тогава я пусни за няколко дни. Колкото ти прецениш и после говори с директорката, че по някакви си семейни причини ти се налага да я спреш временно. Подаваш молба с която казваш, че се налага да отсъства. Така ти се пази мястото в яслата и когато и да отидеш би трябвало да я вземат отново. Поне на мен така ми казаха, когато  не пуснах Детелина на ясла. Само дето ми го казаха след дъжд качулка, т.е. след като си бяхме загубили мястото.

# 44
  • Мнения: 4 110
Не съм давала никакви подаръци, подкупи и подобни. На мнение съм, че тези хора са там, за да вършат тази работа, както аз съм в училище да върша моята... На мен никой не идва да ми предлага 20 кинта над заплатата, за да обгрижвам детето му повече. Не ми харесва подобен подход  Peace

И на мен не ми харесва, но за съжаление много хора само така се мотивират - като получат някой лев допълнително.

факт.
Аз не говоря за подкупи, а за жест на внимание. Мисля да взема някоя играчка за там (нали и моето дете ще играе с нея)  или пък някой консуматив, все ще свърши работа.
Впрочем, имала съм много клиенти, които като един вид благодарност за добре свършената работа или пък като знак, че са доволни от клипа си - и като качество, и като работа в срок, са носили бонбони или нещо такова. Преди бременността сладко не поглеждах, но въпреки това у мен жестът е оставял едно хубаво чувство - че работата ми е харесана, един вид.


За съжаление Теа е и с Т. Утре ще е вкъщи с баба си.
Взех Есберитокс. Аптекарката ме смая с твърдението, че Осцилококцинумът не е подходящ за деца. Същото каза и за Коризалията - пак хомеопатично, но за хрема. Каза го и пред мъжа ми, затова и не взехме. Мисля да се образовам.

Феъри, хм, странно, значи аз като си включа машината съм директно логната. Пробвах, за да съм "скрита" специално трябва да излеза със "изход". Може би само при мен е така и оттам ми беше чудно. Да не би ако съм "скрита" да ми е по-бърза връзката или нещо такова, я кажете, да не изпускам някой готин финт?

Общи условия

Активация на акаунт