Отговори
# 45
  • Мнения: 3 818
Мартеа, не знам, аз също се логвам автоматично, но винаги си се логвам като скрита, не се налага да излизам. Няма никакъв финт, скрита стоя, за да не заблуждавам населението, че съм някъде онлайн, а всъщност просто компютърът работи и съм отворила страница, докато съм в съседната стая Wink Ти промени ли го в настройките това?

# 46
  • Мнения: 437
Добро утро

С днешна дата пак сме с 38.7 температура... вчера ходихме на рентген.. лекарката вече и тя се побърка жената..слава Богу, няма следи от пневмония, но пък снимката говори за бронхит.
Днес ще й вземат кръвна проба...

От две места чух за една процедура, която много уж помагала и изсмуквала буквално от тялото всякакви болежки, особено бронхиални разни проблеми...  Затопляш на водна баня мед, мажеш гърдичките и гръбчето на детето, увиваш го после с надупчен вестник/амбалажна хартиа (това са двата варианта които чух), обличаш го и така спи... и казват, че чудеса правело... от два различни източника в рамките на два дена го чух...  Тази нощ го направихме - чудо не стана, но мисля да го направя няколко нощи, пък да видим...

За клеевата тинктура - и аз започнах преди време да давам на детето, ама педката като разбра, каза за момента да се въздържам, защото била още малка за това.. стресна ме и спрях. Обаче аз започнах да я пия и в онзи момент, когато мъжа ми се беше тръшнал. детето беше болно, изобщо - вируси отвсякъде, аз оцелях!  Сега пак започвам да пия...

Мартеа, За цитросепта още не мога да кажа категорично мнение. Аз разтварям мед в топла водичка и в една лъжичка капвам там колкото капки се полагат... Пак е горчиво - много. Зори засега не реагира срещу горчивото, но пък усещам странна реакция - явно доста й дразни гърлото и предизвиква кашлица... Странно, но факт. Аз тъй като пробвам всичко, което давам на детето си, също се усетих подразнена и си покашлях малко.. Дано да е временно. Факт е, обаче, че в момента, въпреки, че тъпо и упорито давам и Цитросепта, детето ми е зле и с висока температура...

Сега сме с нов антибиотик и чакаме резултат от кръвната проба...

# 47
  • Мнения: 31
Добро утро, хайде на кафенце!!!

Марти е на ясла и днес ще го пробват за първи път да спи там, към 13ч ще разбера резултата. Марти реве като магаре от входа на яслата до третия етаж. Но влезе ли вътре и  всичко се променя. Като го взимам винаги е спокое, поревава малко от радост, че го взимам.

За клеевата тинктура, аз я давах на детенце по 1 капка на четвърт бучка захар, зада не я загубя по шишето и понеже му е сладко после пие достатъчно вода да се разтвори. Предния път немога да кажа дали имаше ефект единствено, че се разминахме без антибиотик. Дано да е било от нея. От вчера пак му я давам по капчица, пък дано стопираме някой вирус.

Мартеа, не се притеснявай, нормално е да поболедуват мъниците, още повече те пристигат от една почти стерилна среда и се сблъскват с 10 или 15 деца. А и аз си мисля, че все пак нашите мъници са с отслабнала имунна система заради избиващите зъби, такаче  не е ненормално, това което се случва с тях.

Shusha, дано Зори няма усложнения и се оправи бързо. За меда и вестника и аз съм го чувала, но на Марти не съм го пробвала. Майка ми ме налагаше с това чудо, сега да кажа и повода. Тя незнаеше, че пуша и си мислеше, че ще ми изцери хроничната кашлица, от студентски град с този цяр, добре че стоях само по 2 дни в Сливен  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 465
            Честит рожден ден на Ant бъди здрава и много обичана майка и жена newsm51

# 49
  • Мнения: 995
Честит Рожден ден на Ант! Пожелавам ти много здраве, семейно щастие и радостни емоции с Явор!

# 50
  • Мнения: 4 101
Честит Рожден Ден, Ант!
Да си жива и здрава, обичана и с късмет! Много радости ти пожелавам!

# 51
  • Мнения: 4 101
Теа е с 39 гр. Т. Цяла нощ я поддържа, пак не пада от нищо. Не сме спали цяла нощ, тя бълнуваше, въртеше се, плачеше. Аз пък дойдох на работа, че имах нещо за правене, сега ще търча наобратно.
Вчера наобяд ми порастнаха криле от факта, че имаше напредък в яслата, а днес положението е на 180 градуса. Не знам простудена ли е или е вирус, нали е контактна и на рубеола, но пък има ужасна хрема и казва, че много я боли гърлото. Само дано не пие отново АБ Praynig

# 52
  • Мнения: 948
Честит рожден ден, Ант!Пожелавам ти здраве, щастие и прекрасни моменти с любимите ти хора!  bouquet
Мартеа,стискам палци Теа да се оправи бързо и да прескочи този път приема на АБ. Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 2 437
Ант, ЧРД! Много здраве, щастие за теб и цялото семейство  Hug

Мартеа, напредъка с яслата си го има, така или иначе  Hug Дано бързо оздравява малката. Много болести й се събраха последните няколко месеца.

Шуша, моята баба ме лекуваше по подобен начин, но на Любака не съм го правила. Забъркваше мед и сода, намазваше ме отпред и отзад, слагаше вестник, а отгоре овча кожа с вълната навътре (към тялото). Отгоре ми обличаше потник за да ги държи и така спях до сутринта. Много ме лекуваше ...тя си ме отгледа и сега така ми липсва  Cry Беше извор на знания моята баба...толкова много неща умееше, за разлика от майка. И сега се сещам ужасно често за нея и толкова неща искам да я попитам.

# 54
  • Мнения: 449
Честит рожден ден, Ант! Много щастие и усмивки  bouquet
Мартеа, ами ние не минахме без Аб. Пихме Клацид в съчетание с Вентолин и Еуреспал. Ужас Sick  И две седмици си бяхме болни вкъщи, с висока Т. От тогава почнах да давам и имоностимулаторите.
Така че просто трябва да го преминете, имунитетът срещу болестите се изгражда с ...преболедуването и възрастта. Знам,че ти е много трудно, но и това ще мине. Успех  bouquet
Шуша, само да отбележа Peace Това е абсолютно доказано от майка ми, обаче недей с вестник-мастилото е вредно. По-добре амбалажна хартия. Успех и на вас!  bouquet

# 55
  • Мнения: 522
  GiftЧестит Рожден Ден,Ант!   bouquet
. Точно в момента е изпаднала в някаква истерия- иска да ми седне на стола, аз не ставам и от 10 минути крещи, все едно я колят  #Crazy
Ооо,онзи ден имахме същата постановка в къщи точно за стола ми  Confused.то не беше цвилене,то не беше тръшкане,мята се от яд като диво животно на земята Confused.А по принцип е спокоен и долу горе ме слуша,абе добре се разбираме ама на моменти прещраква Grinning.  По въпроса с яслите аз немога да дам мнение тъй като Наси ще тръгва през март,но честно казано не се притеснявам много за това,може би за сега Rolling Eyes.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 14:13 от Gita

# 56
  • Мнения: 2 498
Ант, честит рожден ден-желая ти да си много щастлива и обичана!


Мартеа, щом я боли гърлото едва ли ще се размине АБ-съветвам те да я преслушва редовно доки, че много бързо преминава в бронхит и пневмония...милата тя....нацелувай я от мен....
Августа, може ли едно въпросче?Реших клеевата тинктура да я давам на каката (за малката ме е страх)...по колко капки дневно да и я давам и колко като продължителност?Прави ли се почивка?....май станаха доста въпросите Embarassed...
Shusha, дано да мине по-бързо този бронхит, че моите двете се влачиха с него над 10 дни....

Мами, има ли някоя от вас, която да се занимава с Oriflame?Издирвам ето този метър-жираф http://www.oriflame.bg/prod/catalog/SkuDetailUA.jhtml?buttonProd … 0&PRODID=7880 , който никъде немога да открия....

# 57
  • Мнения: 1 101
Честит рожден ден, ant! Много здраве и много усмивки  bouquet

Мъчно ми е за боледуващите мъници, но това е неминуемо. Аз затова така си планувам тръгването на Дени на ясла, че първите месеци все още да съм си вкъщи, а не на работа - заради очакваните боледувания. Няма начин, малко са щастливците, на които този момент им се е разминал.

Смятам, че никога не бих дала нищо в замяна на по-добро обгрижване на детето ми. Не е хубава тази практика. Ще намекна, ще говоря, после и с директорката и ако няма ефект - сменяме яслата. При нас поне проблеми с яслите няма, когато решиш веднага записват детето.Но да давам нещо....много ми е унизително. Все пак, това им е работата, получават заплата. Пък и нямаме излишни пари...Да не дава Господ да се наложи да си променя това убеждение

Я кажете, самостоятелни ли са вашите дребосъци? Мен ме притеснява, че Дени хич не го вълнуваме. Какво имам предвид... Излизаме навън и той си тръгва нанякъде, без изобщо да ни търси. Случвало се е да се скрием зад някоя кола и да го наблюдаваме - цепи си нашия напред, не се и обръща дори. Стигал е доста надалеч от нас. Понякога като се отплесна с приказки с някоя приятелка навън, умирам от ужас като осъзная, че пак е тръгнал сам нанякъде. Пък и вкъщи често ни гони, бута ни и вика да бягаме, че му пречим Rolling EyesБрей дребосъка му с дребосък.

Пък и много доверчив. Преди няколко дни си вървим и минава някаква възрастна жена край нас, непозната. Започна да му се радва и му вика "Хайде ела да ти дам нещо". Нашия я хвана за ръка и тръгна с нея, без изобщо да ни погледне дори... Thinking Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 1 101
Мами, има ли някоя от вас, която да се занимава с Oriflame?Издирвам ето този метър-жираф http://www.oriflame.bg/prod/catalog/SkuDetailUA.jhtml?buttonProd … 0&PRODID=7880 , който никъде немога да открия....
Валя, аз не познавам някой дистрибутор, но във форума има. Ако не намериш други, потърси тях.

# 59
  • Мнения: 31
Ант, Честит Рожден Ден! С пожелание за много обич от цялото ти семейство!

Общи условия

Активация на акаунт