ЛОНДОН - 13

  • 34 538
  • 707
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 552
Аз препоръчвам пък London Eye  - заслужава си гледката отвисоко, движи се бавно, но е много внушително и като конструкция и като емоция. London Dungeous  също е страхотно изживяване, леко страшно, но много забавно, особено след като сте с тинейджър, актьорите и декорите са доста добри и се потапяш в една отминала епоха. И доста по забавно беше от мюзикъла. Резервирайте безплатно посещение в Sky Garden. За хапване бих ви препоръчала Duck and Wafles - гледката е невероятна.  Canary Wharf също си заслужава ако ви се гледат небостъргачи. Музеите и парковете са ясни. Има и една много симпатична уличка, все едно сте в сцена на Хари Потър Goodwin's Ct. За хотел бих ви препоръчала да е с качествена закуска. Ние бяхме в Tower Bridge,невероятно удобни легла, на 20 метра от метро и близо до доста емблематични места, но не знам как ще ви е удобно с колата и какъв ви е бюджета. Били сме в Лондон 4-5пъти невероятен е

Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 12:33 от Marble_beach

# 91
  • Мнения: 4
Здравейте, планирам семейно пътуване до Лондон в края на октомври. Бих искала да попитам от къде купувате билети за различните атракции, има ли семейни билети или комбинирани такива за няколко атракции?? Предварително благодаря!

# 92
  • Мнения: 77
Neli, има комбинирани билети, виж например сайта на London Eye  и ще придобиеш представа. Зоопарка - билети от сайта му, по спомен има семеен билет.

# 93
  • Мнения: 26
Здравейте,
Виждам със Райън имат и опция с трансфер не до Виктория, а до Southwark Bus station, имате ли представа дали спира близо до Premier Inn Southwark, и дали не е по-удобно от Виктория и прекачване до хотела? Също така за метрото деца до 11 навършени години са безплатни или не съм разбрала? Благодаря!

# 94
  • Мнения: 4 496
до 11г е безплатно да

# 95
  • Мнения: 3 221
Premier Inn имат три хотела в Southwark. За кой от тях питаш?
Ако аз трябва да пътувам в тази посока, бих избрала транспорт Stansted - Stratford и после с Jubilee line на метрото директно до метростанция Southwark или London Bridge - зависи къде е хотелът.

За такъв трансфер и автобусна спирка в района за първи път чувам. Потърсих в сайта на Раян, не намерих. Дай някакъв линк да видим дали и до къде е този трансфер.

# 96
  • Мнения: 26
Premier Inn имат три хотела в Southwark. За кой от тях питаш?
Ако аз трябва да пътувам в тази посока, бих избрала транспорт Stansted - Stratford и после с Jubilee line на метрото директно до метростанция Southwark или London Bridge - зависи къде е хотелът.

За такъв трансфер и автобусна спирка в района за първи път чувам. Потърсих в сайта на Раян, не намерих. Дай някакъв линк да видим дали и до къде е този трансфер.

През букинга на Райън гледам, но в National express изобщо не ми излизат такива бъс стопове. Чудя се между Премиер Aldgate и Southwark като цяло, по препоръки тук и как да се придвижим без много прекачвания от летище Станстед? Ако съм разбрала с автобуса на Нешънал експрес до Виктория и от там метро до метростанция Aldgate или Southwark, да не объркам нещо с прикачванията?

# 97
  • Мнения: 3 221
Не ти излиза, защото няма. Подозирам, че сайта на Раян предлагат някакъв частен трансфер.
Автобусът от летището до Виктория не ти е вариант.
От там се връщаш назад и до двата хотела, а до Southwark нямаш директна линия на метрото.
Вариантите са ти:
1. Станстед - Стратфорд - Jubilee line до метространция Southwark (не каза кой хотел от всички Premier Inn Southwark)
или
2. Станстед - Ливърпул стрийт - Hammersmith & City (за една спирка до Aldgate East) или Circle/Metropolitan line (за една спирка до Aldgate с малко повече ходене до хотела) до Premier Inn Aldgate.
От Ливърпул стрийт може и пеша да стигнеш до хотела (не че е вариант при първо ходене късно вечер), а от Виктория ще се връщаш около 25 минути с метрото

Последна редакция: вт, 01 авг 2023, 10:44 от cool_witch

# 98
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 708
Здравейте. Вече 3ти ден сме в Лондон. Не знам дали ходим много (16- 20000 стъпки на ден), но вечер куцам на път за хотела.
Преминаването през Евротунела мина много организирано. Аз се притесних, че закъсняваме, никакъв проблем нямаше. Като стигнахме от другата страна печеше и решихме да отидем до Brighton да го разгледаме. За съжаление като стигнахме валеше много силно, само обиколихме с колата и слязохме да видим плажа. Изобщо не ни хареса. Представях си го леко по-луксозно, нещо подобно като Deauville, където също е остаряло, но си личи, че за времето си е било много луксозно.
На влизане в Лондон хапнахме в интересен, но приятен пъб. Беше за собственици на кучета и доста от посетителите бяха със своите любимци. Simple Smile
За съжаление улиците в Лондон са доста тесни и малки и движението е много бавно. Представях си го с доста големи булеварди, но само някои са такива. Та колата я паркирахме в хотела и не сме я вадили.
Хотела макар и Premium Inn  (Hanger Lane) е много хубав за парите си. Много е тихо, а хотела е пълен, но няма навалица на закуска (дали защото сме преди 8 в ресторанта). Леглата са много удобни, стаята е голяма. Метростанцията е почти до хотела и е страшно удобно.
2ри ден- бях направила резервация за science museum. Влязохме в 10 и излязохме към 16ч. Много ни хареса, горещо ви го препоръчвам, особено ако имате момчета. Има и IMAX кино и ско бяхме влезли и там със сигурност си отива цял ден за този музей, че може и да не стигне. След това пеша отидохме до китайския квартал и хапнахме там. Вкусно беше, обичаме китайска храна, но тая мизерия не ми е по вкуса. Не бих го повторила и препоръчала.
3ти ден- British museum. Отново влязохме в 10ч, излязохме в 13ч някъде. Обиколихме навсякъде, но не ни хареса изобщо. Може би само частта с Акропола и мумиите. Много повече ме впечатли архитектурата на сградата и залите. Като цяло можехме да го пропуснем. На обяд хапнахме пак в британски пъб на 150г- Cole Hole и горещо ви го препоръчвам https://www.nicholsonspubs.co.uk/restaurants/london/thecoalholestrandlondon. Следобед взехме корабче до Greenwich. За съжаление бяха затворили портите за двора пред обсерваторията и нямаше как да се снимаме точно пред линията на нулевия Меридиан , но отстрани има порта, където е отворена и също имаше възможност да се снимаш с начертана линия. Но гледката от горе е невероятна и горещо ви препоръчвам да се качите. Според мен си струва многократно спрямо Лондон ай и всякакви ресторанти и градини от небостъргачи. Има два безплатни музея. Паркът по път за обсерваторията е страхотен. Целият Гринуич беше пълен с млади хора. На път за гарата Cutty Sark попаднахме на сладоледена къща с над 40 вида сладолед.  С влака минахме покрай Лондон сити с небостъргачите и беше доста впечатляващо.

# 99
  • Мнения: 8 345
Скрит текст:
Здравейте. Вече 3ти ден сме в Лондон. Не знам дали ходим много (16- 20000 стъпки на ден), но вечер куцам на път за хотела.
Преминаването през Евротунела мина много организирано. Аз се притесних, че закъсняваме, никакъв проблем нямаше. Като стигнахме от другата страна печеше и решихме да отидем до Brighton да го разгледаме. За съжаление като стигнахме валеше много силно, само обиколихме с колата и слязохме да видим плажа. Изобщо не ни хареса. Представях си го леко по-луксозно, нещо подобно като Deauville, където също е остаряло, но си личи, че за времето си е било много луксозно.
На влизане в Лондон хапнахме в интересен, но приятен пъб. Беше за собственици на кучета и доста от посетителите бяха със своите любимци. Simple Smile
За съжаление улиците в Лондон са доста тесни и малки и движението е много бавно. Представях си го с доста големи булеварди, но само някои са такива. Та колата я паркирахме в хотела и не сме я вадили.
Хотела макар и Premium Inn  (Hanger Lane) е много хубав за парите си. Много е тихо, а хотела е пълен, но няма навалица на закуска (дали защото сме преди 8 в ресторанта). Леглата са много удобни, стаята е голяма. Метростанцията е почти до хотела и е страшно удобно.
2ри ден- бях направила резервация за science museum. Влязохме в 10 и излязохме към 16ч. Много ни хареса, горещо ви го препоръчвам, особено ако имате момчета. Има и IMAX кино и ско бяхме влезли и там със сигурност си отива цял ден за този музей, че може и да не стигне. След това пеша отидохме до китайския квартал и хапнахме там. Вкусно беше, обичаме китайска храна, но тая мизерия не ми е по вкуса. Не бих го повторила и препоръчала.
3ти ден- British museum. Отново влязохме в 10ч, излязохме в 13ч някъде. Обиколихме навсякъде, но не ни хареса изобщо. Може би само частта с Акропола и мумиите. Много повече ме впечатли архитектурата на сградата и залите. Като цяло можехме да го пропуснем. На обяд хапнахме пак в британски пъб на 150г- Cole Hole и горещо ви го препоръчвам https://www.nicholsonspubs.co.uk/restaurants/london/thecoalholestrandlondon. Следобед взехме корабче до Greenwich. За съжаление бяха затворили портите за двора пред обсерваторията и нямаше как да се снимаме точно пред линията на нулевия Меридиан , но отстрани има порта, където е отворена и също имаше възможност да се снимаш с начертана линия. Но гледката от горе е невероятна и горещо ви препоръчвам да се качите. Според мен си струва многократно спрямо Лондон ай и всякакви ресторанти и градини от небостъргачи. Има два безплатни музея. Паркът по път за обсерваторията е страхотен. Целият Гринуич беше пълен с млади хора. На път за гарата Cutty Sark попаднахме на сладоледена къща с над 40 вида сладолед.
 С влака минахме покрай Лондон сити с небостъргачите и беше доста впечатляващо.
Вероятно имате предвид Canary Wharf  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 2 282
За да се снима някой на линията на меридиана в двора, трябва да си плати входа за музея. Май открай време си е така. Ние се задоволихме да слезем на пътеката отдолу, където е продължението на линията 😁.

# 101
  • Мнения: 26
Не ти излиза, защото няма. Подозирам, че сайта на Раян предлагат някакъв частен трансфер.
Автобусът от летището до Виктория не ти е вариант.
От там се връщаш назад и до двата хотела, а до Southwark нямаш директна линия на метрото.
Вариантите са ти:
1. Станстед - Стратфорд - Jubilee line до метространция Southwark (не каза кой хотел от всички Premier Inn Southwark)
или
2. Станстед - Ливърпул стрийт - Hammersmith & City (за една спирка до Aldgate East) или Circle/Metropolitan line (за една спирка до Aldgate с малко повече ходене до хотела) до Premier Inn Aldgate.
От Ливърпул стрийт може и пеша да стигнеш до хотела (не че е вариант при първо ходене късно вечер), а от Виктория ще се връщаш около 25 минути с метрото
Много благодаря! Сега чак се ориентирах Simple Smile Иначе за Southwark хотела гледах най-близкия до метро станция, но в крайна сметка избрах Aldgate, че ми изглежда метрото ни е по-близо и има връзка с различни линии на метрото, поне от картата.
Ще слезем на Ливърпул стрийт значи с автобуса, от там хващаме метро посока Hammersmith за една спирка до Aldgate East. Отново благодаря за помощта!

# 102
  • Мнения: 3 221
... Ще слезем на Ливърпул стрийт значи с автобуса, от там хващаме метро посока Hammersmith за една спирка до Aldgate East. Отново благодаря за помощта!
Хващате розовата линия Hammersmith & City в посока Barking. Следете схемите в метрото.
Задължително се снабдете с карта на метрото - на хартия (имаше ги в метростанциите преди години, сега не знам, може на Liverpool street да има, че е голяма) или електронна на телефон/таблет.

# 103
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 708
Скрит текст:
Здравейте. Вече 3ти ден сме в Лондон. Не знам дали ходим много (16- 20000 стъпки на ден), но вечер куцам на път за хотела.
Преминаването през Евротунела мина много организирано. Аз се притесних, че закъсняваме, никакъв проблем нямаше. Като стигнахме от другата страна печеше и решихме да отидем до Brighton да го разгледаме. За съжаление като стигнахме валеше много силно, само обиколихме с колата и слязохме да видим плажа. Изобщо не ни хареса. Представях си го леко по-луксозно, нещо подобно като Deauville, където също е остаряло, но си личи, че за времето си е било много луксозно.
На влизане в Лондон хапнахме в интересен, но приятен пъб. Беше за собственици на кучета и доста от посетителите бяха със своите любимци. Simple Smile
За съжаление улиците в Лондон са доста тесни и малки и движението е много бавно. Представях си го с доста големи булеварди, но само някои са такива. Та колата я паркирахме в хотела и не сме я вадили.
Хотела макар и Premium Inn  (Hanger Lane) е много хубав за парите си. Много е тихо, а хотела е пълен, но няма навалица на закуска (дали защото сме преди 8 в ресторанта). Леглата са много удобни, стаята е голяма. Метростанцията е почти до хотела и е страшно удобно.
2ри ден- бях направила резервация за science museum. Влязохме в 10 и излязохме към 16ч. Много ни хареса, горещо ви го препоръчвам, особено ако имате момчета. Има и IMAX кино и ско бяхме влезли и там със сигурност си отива цял ден за този музей, че може и да не стигне. След това пеша отидохме до китайския квартал и хапнахме там. Вкусно беше, обичаме китайска храна, но тая мизерия не ми е по вкуса. Не бих го повторила и препоръчала.
3ти ден- British museum. Отново влязохме в 10ч, излязохме в 13ч някъде. Обиколихме навсякъде, но не ни хареса изобщо. Може би само частта с Акропола и мумиите. Много повече ме впечатли архитектурата на сградата и залите. Като цяло можехме да го пропуснем. На обяд хапнахме пак в британски пъб на 150г- Cole Hole и горещо ви го препоръчвам https://www.nicholsonspubs.co.uk/restaurants/london/thecoalholestrandlondon. Следобед взехме корабче до Greenwich. За съжаление бяха затворили портите за двора пред обсерваторията и нямаше как да се снимаме точно пред линията на нулевия Меридиан , но отстрани има порта, където е отворена и също имаше възможност да се снимаш с начертана линия. Но гледката от горе е невероятна и горещо ви препоръчвам да се качите. Според мен си струва многократно спрямо Лондон ай и всякакви ресторанти и градини от небостъргачи. Има два безплатни музея. Паркът по път за обсерваторията е страхотен. Целият Гринуич беше пълен с млади хора. На път за гарата Cutty Sark попаднахме на сладоледена къща с над 40 вида сладолед.
 С влака минахме покрай Лондон сити с небостъргачите и беше доста впечатляващо.
Вероятно имате предвид Canary Wharf  Simple Smile
Да, точно него имах предвид. Разбрахме и защо така се нарича (там е бил пазара с плодове носени от Канарските острови).

Giada, и ние обиколихме и се снимахме на линията, която е в парка, но след това като се върнахме на входа на обсерваторията видяхме, че хора минават през една порта и се снимат и там има линия, която отива в двора. Нямах идея, че в двора за да влезеш и да се снимаш пак се плаща. Мислих, че е само за обсерваторията и планетариума.

Последна редакция: ср, 02 авг 2023, 20:21 от ronicat

# 104
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 708
Някой ходил ли е до Оксфорд? Има директна линия срещу 20£ двупосочно https://www.stagecoachbus.com/promos-and-offers/oxfordshire/oxford-tube#. Минавам да ви го препоръчам. Градът много ни хареса. За жалост нямахме късмет да хванем посещение на библиотеката (билети само на място рано сутринта) и колежа Christ church (където е сниман Хари Потър), но атмосферата и архитектурата в стария град са невероятни.
Голяма изненада за нас за Англия е времето. Изобщо не може да се предвиди. По прогноза е за дъжд, но няма и капка или пък е за слънце, а на няколко пъти почва да вали. Ако сте планирали целия ден да сте навън, а вали през цялото време не знам дали си продължавате по плана, но ние вчера трябваше да променим програмата, понеже не само валя силно, но и духаше много. Отидохме до мола Westfield, че е на няколко спирки от хотела ни, но освен че е огромен и лудницата бе пълна. Но пък имаше анимация за малки деца и за всекиго по нещо. Ние нищо не си купихме, освен шампоан за малката ми щерка, който  го спряха в Амазон. Та не знам ако се прави стриктна програма как може да се следва ако времето е лошо.

Общи условия

Активация на акаунт