ЛОНДОН - 13

  • 31 660
  • 658
  •   3
Отговори
# 75
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Благодаря ви.
За съжаление хотелите с паркинги са малко и доста на по-висока цена. Продължаваме с търсенето, набелязали сме няколко варианта, за съжаление все до магистрали и ме притеснява да не е шумно.
Разгледах в ютюб за зоологическата, не ни впечатли и отпада от списъка.
За музеите искаме всякакви да видим. Най-вече за историята им. Има ли някакви научни музеи за деца? В Амстердам има огромен такъв и на моите много им хареса, че си падат по такъв тип музеи.
Това “око” си е цифра и мисля да го пропуснем.  Мадам Тусо на мен едва ли ще ми хареса, още повече за 36£. Ще питам пак децата, но ще влязат с баща си ако искат.
Мислим да отидем в China town. Някакъв ресторант да препоръчате там или почти всичко е хубаво? Децата и аз сме  фенове на суши, може и такъв да ни препоръчате ако сте доволни от някой специално. Иначе влизаме в първия дето ни се види приличен.
Дано случим на хубаво време и да обядваме някой ден в Хайд парк.
Бъкингамския дворец възрастните искаме да го видим, децата не, та ще видим как ще го организираме. Били сме във Версай и на тях честно им беше скучно. Но в градините им хареса.
Имам въпрос дали е оправдано взимането на тротинетки с нас? Миналата година в Барселона доста обикаляхме и тротинетките ни спасиха. На ден имахме по 30х стъпки и малката на доста пъти я дърпах с тротинетката.

# 76
  • Мнения: 4 200
Разгледай офертите 2for1 na National Railways. Може да купите билети за самия ден до някоя близка дестинация и пак ще ви излезне по-евтино.

# 77
  • Мнения: 2 276
А варианта да паркирате някъде на паркинг в краен квартал, а хотелът да е в центъра? В английската тема може да знаят повече, тъй като ми се върти, че точно там четох подобна опция. Аз бих пропуснала Зоологическата, Тюсо и Лондон Ай, но това си е мое мнение.

# 78
  • Мнения: 4 417
ако не се лъжа 2в1 работи, ако си вземете и дневен билет за метрото, няма нужда да е извън града
обаче трябва да се купи (хартиен?) билет от гара на National Rail

# 79
  • Мнения: 3 213
Скрит текст:
Здравейте. Решихме да отидем за седмица до Лондон. С деца на 11 и 14, с кола. Още сме на етап търсене на настаняване, че искаме да е в близост до метро и да има паркинг за колата.
Вече направих резервация за Британския музей и си записах часовете на Tower Bridge, когато ще се вдигне моста. Мисля час преди това да запазя час да се качим на него.
1 Къде спите семейства с 2 деца? Насочиха ме към веригата Travelodge, на снимките изглежда добре.
2 За 5 пълни дни кое предлагате да се види? За мен Британския музей и Историческия музей са задължителни, но това е 2 дни само за тях.
3. Заслужава ли си London eye и в кой часови диапазон е с най-малко хора и е най-хубава гледката? Гледах едно видео и там препоръчаха ресторант Ting, който е също с хубава гледка, но за тея пари хапваш нещо.
4 Също музеят на восъчните фигурни заслужава ли си и колко време отнема?
 5. Дъщеря ми ще навърши 15г в един от дните докато сме там и ми се иска да го прекараме по-специално. Какво бихте предложили? Хари Потър студио мисля да го пропуснем, че си е един ден и малката не е чак такъв фен. Но ако кажете че наистина си струва, то може да си вземем екскурзия до там, макар може и да няма билети вече. От официалния сайт са изчерпани, но сигурно може от агенция да се намери, знам ли.
6. Колата мислим да не я ползваме в града, а обществен транспорт. Не видях на 1стр какво предлагате да се закупи като карти/билети. Може ли малко помощ? В едно видео видях, че може да се плаща директно с телефон/часовник на скенерите в метрото, препоръчвате ли този метод или има по-икономичен?
7. Препоръчвате ли някоя вечер да посетим някой мюзикъл? Гледам цените започват от 50£ на човек. Кой мюзикъл, който сте гледали бихте препоръчали?
Откъде пътувате с кола до Лондон? От написаното до момента, организацията за това пътуване е доста... хаотична.
На въпросите ти в горния пост:
1. Хотел с паркинг
2. За един ден в Британския музей може да видите горе-долу 1 етаж и пак зависи. Кой е Историческия музей?
За децата по-интересни биха били Natural History Museum и Science Museum
Ако искате забележителности, свързани с историята на Великобритания - Tower of London, Westminster Abbey и всякакви дворци (такава им е историята).
Страхотно преживяване (с екшън Grinning) е The Gunpower Plot, особено за 15-годишното, но трябва да сте запознати с историята за Гай Фокс.
3. London Eye е скъпо и супер претъпкано. За Лондон от високо - Sky Garden (безплатно), има ресторант или The Shard (платено е, не съм се качвала)
4. Музеят на Мадам Тюсо за мен е едно голямо НЕ. Обсерваторията в Гринич - малко НЕ Grinning Загуба на време и пари.
5. Ако не сте фенове на Хари Потър, няма смисъл. За там си трябва тръпка. Пак ще препоръчам The Gunpower Plot като преживяване за рожден ден.
6. В градския транспорт - плащане с безконтактна карта (телефон, часовник) за всеки от тримата отделна. 11-годишното може да мине безплатно, макар че по принцип е "децата до 11 години", но пък няма да проверяват на колко точно е.
7. Препоръчвам (предвид това, че сте с деца) The Lion King и Mamma Mia. Скъпи са постановките в Лондон, но си заслужават. Намират се и билети до 50 паунда, но не от всички такива гледката към сцената е добра - ТУК може да видите и да прецените. Билети най-добре да се купят от официалния сайт - при посредниците излизат понякога скрити такси накрая, не всички места се обявяват, а "общите" с официалния сайт са с по-високи цени.

Последна редакция: нд, 23 юли 2023, 07:39 от cool_witch

# 80
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Благодаря за насоките.
Ако плащам с безконтактна карта не разбирам как да си взема дневна карта? Свалям си приложението и там си зареждам на oyster сумата за дневен билет ли? За малката не знаех, че е безплатно. Свалих си приложенията на TFL и ще седна да прочета малко повече.
Giada, след четене и гледаме в ютюб съм вече на същото мнение и London eye, MadameTussaids, London Zoo отоват в канала. Паркиране на друго място нещо не ни се иска като не сме запознати с града. За момента сме резервирали хотел на Premierinn до Hanger Lane метростанция, откъдето виждам се стига за 30-40мин до центъра.
Това за 2в1 на националните железници ми звучи много интересно. Ще го погледна. Снощи говорихме дали да не отидем единият ден до Оксфорд или Кеймбридж и да ги разгледаме, но си мислихме да отидем с колата.
Cool_witch, Хаха, така е, доста е хаотична програмата и затова се мъча да я подредя.
Ние живеем в Люксембург и оттук ще пътуваме за Лондон. Тая сутрин като се събудих съпругът ми ми съобщи, че е платил за Евротунела и е сменил резервацията с един ден напред, така че сега ще сме от неделя следобед до събота вечер.
Иска ми се да подредя забележителностите по дни и да направя резервации още днес и затова разпитвам кое си заслужава и кое не и колко време отнема. За Британския музей влизаме в 10.40, нямаше по-ранен слот, но сега ще погледна за друга дата дали няма от 10ч, след като казвате, че за ден е само първия етаж, а голямата се интересува от Египет, Месопотамия, а те са на втория етаж. Трябва да видя дали мога да откажа закупените вече билети.
Определено Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Palace, Natural history Museum, Westminster Abbey, Parlament, River cruise, Sky garden, Greenwich meridian са ни в програмата и искаме да ги посетим. Искам да посетим и science museum и ще гледам да го вместя, дори може той да е на РД на детето, което е фен на всичко свързано със science.
Ако имате някакви любими места, ресторант, кафене, сладолед, магазини и т.н. ще се радвам да ги споделите, макар според мен навсякъде в Лондон ще намерим хубава храна. Децат искат да отидем някой ден до някой шопинг мол, кой бихте препоръчали? Дано работят като в Бг до 22ч, а не като в Европа до 20ч, че инак все не стига времето.

# 81
  • Мнения: 2 276
Ние не бяхме впечатлени от лондонската кулинария, но и престоят ни беше твърде кратък и неорганизиран. Приятели ни заведоха в Nando's - моите деца го харесаха, пилешки е. Номерът е, че го носят със люти сосове в различна степен, които са вицът на цялата работа.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 016
На нас пък много ни хареса Мадам Тюсо и Лондон зоо. В първия ходим всеки път, когато сме в Лондон, восъчните фигури се подменят през няколко години. Има герои от много филми и приказки и децата ги разпознават с кеф. Кралското семейство от восък… Ако сме купили билети предварително, не чакаме на входа и посещението отнема около 3 часа. Ние си се спираме на всяка фигура и после се качваме на влакче с историята на Лондон, а накрая има и кратко 4Д кино.
В зоопарка бяхме сега за първи път и също много ни хареса. Имитират хабитатите на екваториалния пояс, влизаш в клетките при животните, все едно си в джунглата, има Жирафи (това ми беше най-интересно на мен), езеро с пингвини и т.н. А накрая страхотно магазинче за всякакви детски и други неща, от там напазарувахме даже за подаръци 😁. Пак бихме отишли.
За Лондонското око наистина не си заслужава. Ние се качихме, защото децата много искаха, но не е нищо особено. Бавно се движи, един кръг и слизаш.
В Бритиш музей за няколко часа разгледахме първия етаж, където имаше египетска и гръцка секция и те ни бяха най-интересни. Уморително е и нямахме време за повече. В Природонаучния музей беше интересно, но и там отделете половин ден поне.
Гринуич го препоръчваме заради природата наоколо. Прекрасен парк с гледка към града, а самия Меридиан може да видите и без да плащате билет за Обсерваторията. Извън оградата има табелка и линията на Меридиана.😎
В центъра на Лондон има ресторант Хепи с български персонал. Там вечеряхме един път и за два часа имаше поне 10 рожденни дни и явно го харесват местните като празнично заведение, идват всички сервитьори и пеят Честит рожден ден, носят свещи и табелки. Весело е (ако се чудите къде да хапнете за повода).

# 83
  • Мнения: 76
Препоръки:
- За хранене - Ivy's
- Мюзикъл - Wicked
- Afternoon Tea - Rosewood, Fortnum&Mason's
- British Museum представя Панагюрското златно съкровище до средата на август, мисля (не съм сигурна точно), с отделен билет е платен за възрастни и пак с резервация
- Восъчните фигури са интересни, Зоопарка бледнее пред Виенския примерно, но все пак е въпрос на вкус, много е индивидуално!
- Разни - Uber Boat привечер, Little Venice следобед, St James's park за дружелюбни катерички и пгици

# 84
  • Мнения: 14 453
Хм,различни сме хората.На мен лично Лондонския зоопарк ми хареса повече от Виенския и Парижкия.

# 85
  • Мнения: 3 213
ronicat, не връщай билетите, нямах предвид първи етаж, имах предвид един етаж - исках да кажа, че един ден е крайно недостатъчен.
Щом искате да видите нещо конкретно, отивате на съответния етаж и експозиция.
...Ако плащам с безконтактна карта не разбирам как да си взема дневна карта? Свалям си приложението и там си зареждам на oyster сумата за дневен билет ли? За малката не знаех, че е безплатно. Свалих си приложенията на TFL и ще седна да прочета малко повече. ...
Плащате или с безконтактна банкова карта, или с Oyster.
Oyster е пластика - купувате си я на машините в метрото (струва 5 паунда) и си я зареждате пак там с колкото пари искате. Може и да я върнете в края на престоя си - връща ви 5 паунда за пластиката и наличния остатък. Това обаче не съм го правила, чела съм го някъде, може би в сайта TfL.

# 86
  • Мнения: 4 417
За съжаление вече ойстъра не се връща и струва 7 паунда.
Все си мисля, че за дневен билет за да важи 2в1 трябва хартиен билет да се вземе от гара и да има символа на national rail на него, не може с ойстър, ама може да има и промени, аз много отдавна не съм го правил.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 3 362
За съжаление вече ойстъра не се връща и струва 7 паунда.
Все си мисля, че за дневен билет за да важи 2в1 трябва хартиен билет да се вземе от гара и да има символа на national rail на него, не може с ойстър, ама може да има и промени, аз много отдавна не съм го правил.

При едно от ходенията бях взела седмична хартиена карта с логото на National rail и тогава ми искаха и снимка , незнам дневния билет как е , обаче пък и трябва да се вместят забележителностите в един ден при него.

Още един музей препоръчвам и аз , някой го спомена по -напред Виктория и Албърт / V&A / , има много най-различни експозиции в него, включително бижута, порцелан и  колекция дрехи.

За шопинг център - вижте най новият в Батърсии пауър стейшън /Battersea Power Station / . Най-големият е в Стратфорд /Westfield/ , но пътя е повече до там.

# 88
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Колкото повече чета и гледам, толкова повече искам да видя и още, и още. Kissing Heart
Като ходите в Лондон има ли неща, които си струва да се купят оттам?
Малката дъщеря си заплю ходене в Hamleys, голямата иска да минем по  Хари Потър walking tour,съпругът ми по прочути места свързани с Битълс и други известни музиканти и така дори да излизаме в 8 и да се прибираме в 22-23, пак не виждам как ще ни стигне времето. Което по прогноза за 50% дъжд, та запълвам да сме на закрито.

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 15:17 от ronicat

# 89
  • София
  • Мнения: 1 016
За фенове на Хари Потър може да се отбиете да гара Кингс крос, перон 9 3/4.😁 Моите деца бяха планували тази атракция за номер едно в техните списъци. До студиото не сме ходили. Но да знаете , че на гарата се чака голяма опашка, за да се снимаш на летящата количка, която е забита в стената на перон 9 3/4. Поне един час отнема чакането, а може и повече. На мен ми хареса, запознахме се с други фенове на опашката.😊 Там се намира и магазин със сувенири и дрехи на тема Хари Потър.

Общи условия

Активация на акаунт