Къпане на бебета

  • 3 060
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Минала си времето, когато е трябвало да го къпеш рядко, сега вече всекидневният душ е задължителен  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Минала си времето, когато е трябвало да го къпеш рядко, сега вече всекидневният душ е задължителен  Peace
Точно Peace

# 17
  • Мнения: 294
ама това е най-големия кеф за деня, а след баня са толкова уморени, че веднага заспиват и спят  "като къпани"  Flutter

# 18
  • Мнения: 1 555
Аз все още продължавам да го къпя всяка вечер и живот и здраве така ще продължи докато не започне да се къпе сам  Mr. Green

# 19
  • Мнения: X
Аз пък два дена чета, чета и невярвам на очите си какви ги пишете, ама защо изобщо ги къпете тези деца ще вземе да им се изтърка кожата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А такива изказвания направо ме убиват = Не разбирам какво общо има едно новородено с един възрастен?

Кимба, знам че е по-лесно когато се правим че не разбираме за да кажем това което сме си наумили. Все пак ще ти обясня какво имах на предвид. Говорим за къпането, за бебешката кожа и т.н. затова е неуместно сравнение на новородено, с възръстен.Пак повтарям, говорим за кожата! Тази седмица си купих списание "Моето дете", и ще си позволя да ти цитирам нещо от една статия в която се обяснява, защо кожата на новородето излъчва толкова приятен аромат. В това се състои отговора на изказването ми. Та :" Кожата на децата е по-бедна на мазнини, в сравнение с тази на възрастните. След раждането мастните жлези на епидермиса са силно смалени и остават така чак до пубертета, когато отново се активизират и разширяват. Освен това, потните жлези през първите две години и половина, не са толкова добре развити.
В другата пък тема малко по-надолу от тази, много мами споделят мнения от техните педиатри, според които бебетата имат защитен слой на кожата, който се нарушава от толкова честото къпане и използване на каквато и да е бебешка козметика, още повече пък сапуна, който изсушава достатъчно деликатната бебешка кожа.
Няма да коментирам повече. Когато не си добре информирана по някакъв въпрос, по-добре не влизай в спор по него.

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 20:52 от Анонимен

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Докато навърши 1 годинка. Главата я миех през ден.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 46 518
Аз пък два дена чета, чета и невярвам на очите си какви ги пишете, ама защо изобщо ги къпете тези деца ще вземе да им се изтърка кожата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А такива изказвания направо ме убиват = Не разбирам какво общо има едно новородено с един възрастен?
... Та :" Кожата на децата е по-бедна на мазнини, в сравнение с тази на възрастните. След раждането мастните жлези на епидермиса са силно смалени и остават така чак до пубертета, когато отново се активизират и разширяват. Освен това, потните жлези през първите две години и половина, не са толкова добре развити. ...

Да. естествения защитен слой НЕ трябва да се отмива често, мястото му в/у бебето, за да го защитава, докато заякне  Simple Smile

# 22
  • Мнения: X
Аз пък два дена чета, чета и невярвам на очите си какви ги пишете, ама защо изобщо ги къпете тези деца ще вземе да им се изтърка кожата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А такива изказвания направо ме убиват = Не разбирам какво общо има едно новородено с един възрастен?
... Та :" Кожата на децата е по-бедна на мазнини, в сравнение с тази на възрастните. След раждането мастните жлези на епидермиса са силно смалени и остават така чак до пубертета, когато отново се активизират и разширяват. Освен това, потните жлези през първите две години и половина, не са толкова добре развити. ...

Да. естествения защитен слой НЕ трябва да се отмива често, мястото му в/у бебето, за да го защитава, докато заякне  Simple Smile

Ами и аз това имам на предвид, но явно нещо на което е доказано положителното здравословно влияние, предизвиква подигравка у някои жени. Може би те трябва да измислят обратната теза. newsm78

# 23
  • Мнения: 1 701
Ми на нас още ни е рано да спираме къпането всяка вечер, още повече, че на Калина й доставя огромно удоволствие,   Heart Eyes но до кога... не знам...  newsm78 Не мисля, че има някакво правило - всеки си преценява!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
"Къпане на бебето     
Автор BG-Mamma     
22. 11. 2003 
Къпането - важна общохигиенна процедура, която поддържа чистотата на тялото, стимулира функциите на кожата, циркулацията на кръвта, развива нервната система и психофизическата моторика на детето."

Всеки решава сам за себе си, не смятам да измислям обратни тези или прочие. Мога да приема да се пропуска някое и друго къпане до към 1г., но за след това мие малко  #Crazy 

 

# 25
  • Мнения: 1 382
Все още го къпя всяка вечер Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 956
Пак ще кажа, както и в темата по-надолу. Аз къпах моя син до 1 година всяка вечер, но ако тогава знаех толкова за бебешката кожа и за бебетата въобще, колкото сега - не бих го правила! Според мен трябва да спреш вече.....още повече, че е зима. В темата по надолу тук , незнам дали си я видяла , казва се :" Знаете ли, защо бебетата трябва да се къпят всяка вечер", ще намериш изключително полезна информация по въпроса . Всъщнст май даже двете теми се дублират. Изчети отговорите там, за да видиш, че 80 % от мамите също са на мнение, че не е хубаво ежедневното къпане. успех.
Напълно подкрепям това мнение  Peace

# 27
  • Мнения: 2 849
Всеки сам си преценява .Щом на бебето му харесва ,къпете го всяка вечер .Зимата може и през вечер . Peace

# 28
  • Мнения: 214
Аз Маги я къпя всяка вечер и мисля така да продължа. Първо това и е любимия момент от деня и и създава полезен навик. А и тази седмица ми се наложи да пропусна 2 последователни къпания и кожата и изпръхна(незнам да ли е от това, но...).

# 29
  • София
  • Мнения: 1 252
Къпах го всяка вечер до 5-я месец. След като се върнахме от море го заведох на платена консултация с педиатър. Докторът тогава ме ме посъветва да не къпя бебето всяка вечер, защото все още не се поти, не бяга и не се цапа. Къпането всяка вечер изсушавало кожичката му. От друга страна каза, че бебето се върти и вече е добре да изгражда имунитет. Като го къпим по-рядко няма да отмиваме бацилите, с които през деня е имал контакт и това ще засили организма му. Имам доверие на педиатъра, но реших да питам приятелки, които живеят в чужбина. Едната е в Италия, другата в Германия и двете ми казаха, че при тях децата се къпят максимум 2 пъти на седмица докато проходят.

Общи условия

Активация на акаунт