(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 54)

  • 38 083
  • 742
  •   2
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 190
S G C, тиквичките ти имат брашнеста мана. Изрязваш ВСИЧКИ болни листа,  събираш ги в черен чувал. Дизинфекцираш ножицата и ръцете.
Пръскаш с нещо със сода + прилепител, през кратък период.

Айла и Бриз, с тоя фасул, царевици , пъпеши и дини ме разбихте Simple Smile

Босилеково песто не стерилизирам, не замразявам. Слагам много сол и съхранявам в хласилник до догодина.
Отгоре почиствам хубаво със салфетки и след втвърдяване на пестото доливам половин см зехтин за запечатка

# 736
  • Мнения: 4 212
На Бриз на пъпеша и аз искрено завидях 😉. Такива ги обичам с оранжева сърцевина, ароматни и много сладки. Представих си как съм и на гости и ме черпи с пъпешче 🤭🤭🤭. На мен май най- любими плодове са ми пъпешите, кивито, праскови/нектарини и сини сливи. Аз както тръхнах всички ще изброя 😂. Ама много обичам киви и пъпеш.
Ние няма да имаме динички, тикви, а пъпешите са под въпрос. Ако нещо не заболеят, изгният или се разболеят може да има 3. Преди няколко седмици само толкова видях големи До третият нямах достъп. Доста такива видях Имате ли представа от какво се получава това? И при тиквите имаше Всички тикви, които открих бяха с такива размери. Вече няма смисъл за тях, нали? Мислих да ги напръскам с доматин другата седмица, но май няма смисъл. Пъпешите много след тях ги засадих и успяха да направят голям плод, а тиквите нямат и нормално изглеждащи бебета рожби.

# 737
  • София
  • Мнения: 303
Късайте ги тези, мисля някакви гъбички или нещо подобно и може да заразят и други.
Четох някъде по въпроса, но не помня какъв точно беше причинителя Blush
Скрит текст:
Миналата година гледах около 100 растения пъпеши вертикално и въпреки че бяха в парник, пак се налагаше да махам такива заразени. но успях да ги спася Blush

# 738
  • София
  • Мнения: 12 229
Ехааа, страхотна снимка!
Обожавам пъпеши, но вече четвърта година нямам място къде да ги ситуирам. С тази снимка ми даде идея и догодина със сигурност ще пробвам с няколко корена в оранжерията Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 303
И аз търсих оптимизиране на пространството, иначе нямаше да ми стигне цялото дворно място Grinning Виждат се високи пъпеши и ниски моркови, напояване наведнъж и на двете, няма как да си попречат, лесно се работи така около тях..  Blush
Скрит текст:

# 740
  • Мнения: 526
Wow, браво Exter, страхотно изглежда - градина във въздуха.
И място на земята спестено, чудно е.
Преди 3 години и ние посадихме физалис. Но той завзе голяма площ от градината и се разви мощно като плевел. Стана огромен.
След като обрах плодчетата, сложих в кутийки в хладилника,  но никой в къщи не прояви интерес към него.
На следващата година на мястото на което беше засаден, излезе трева, светлозелена, имах чувството, че където е паднало плодче се е разсадило.
Дълго време ни отне битката, да го премахнем от градината.

# 741
  • Мнения: 1 595
Exter, браво за пъпешите!
При нас май е хладно за тях, никога не съм сяла.
Хора, казаха ми, че фасулът при 33°+ си хвърля цвета, не бил понасял високи температури.

# 742
  • Мнения: 1 205
Почти съм готова с новата тема.
 Моля Марко, да се появи и да каже, допаднаха ли му доматите Финал и сравни ли ги с Оптима. Това ще е много полезна информация за всички ни.
Скаридка да даде повече информация за Био хил.
Exter да даде повече информация за висящата пъпешова градина за да я сложа на първа стр.
Всички останали, които имаха инфо за рецепти и др. полезна информация отново моля да ми пишат. Ще почакам може би до края на деня и пускам новата тема. Благодаря!


НОВА ТЕМА

https://www.bg-mamma.com/?topic=1579355.msg46780249#msg46780249

Последна редакция: пт, 04 авг 2023, 15:13 от morskibriz

Общи условия

Активация на акаунт