Студеният душ помагал за красива шия

  • 1 218
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 10 758
Дори намалявал целулита newsm78
Е те тука го пише.

# 1
  • Мнения: 1 100
Студеният душ помага за много неща. И особено за стягане на цомбите  Flutter В един филм казаха, че лекувал в някои психиатрични клиники го използвали като средство против депресия. Мисля, че има нещо вярно... Студеният душ помага и за помненето, примерно при много четене за изпити. Ако ти се събере много теглиш един студен душ, тялото се стресира и така мозъкът започва да мисли по-бързо. Поне така ми обясниха.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 481
Съгласна  Simple Smile Освен всичко изброено, когато съм в задънена улица и не мога да разреша даден проблем- вземам студен душ, определено помага.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 950
Благодаря! Wink
Опитвала съм доста пъти - по-скоро от снобизъм - да се обливам с хладка вода /за студена немога и да помисля/ - за мен е кошмар.
Къпя се с доста гореща вода.
Сигурно е вярно - но аз немога да го направя.
Когато бях бременна едва издържах само гърдите си да сливам и то 1-2 пъти в месеца.

# 4
  • Мнения: 2 956
Вярно е...а помага и за други неща,както е писано преди мен. Друг е въпорса кой може да се подложи на това  cold

# 5
  • София
  • Мнения: 1 176
и аз съм съгласна, че помага, но аз обичам даже вряла вода, хубаво е  поне накрая да се завърши ако не със студен, поне с  хладка вода Sunglasses

# 6
  • Мнения: 4 473
Поредният фен на врялата вода Laughing. Посмъртно не мога да се къпя с хладка вода, зимата пък абсурд Naughty. Гледам преди да спра водата, да си облея поне косата с по-хладка такава.

# 7
  • Мнения: 666
лично аз години наред завършвам  със студен душ причината е че има невероятно въдействие върху организма тонизира , ободрява и най-вече укрепва имунитета който си мисли че ще настине греши много както са го написали се започва постепенно добре е да имате масажна слушалка  обливам постепенновсяка част на тялото си като разтривам с масажна ръкавица и накрая влизам цялата под душа

# 8
  • Мнения: 5 362
Вярно е...а помага и за други неща,както е писано преди мен. Друг е въпорса кой може да се подложи на това  cold
Peace

# 9
  • Мнения: 15 619
Обичам врялата вода, но почти винаги завършвам банята със студен душ.
Наистина действа тонизиращо.
После се чувствам по-бодра и тялото си усещам по друг начин.

# 10
  • Smallville
  • Мнения: 994
То на теория колко неща са полезни, но когато трябва да се приложи на практика нещо не се получава Rolling Eyes
Понякога ми се е налагало да се облея с хладка вода,но не по собствено желание,а защото е свършила водата в бойлера,е какво да ви кажа,излизам от банята премръзнала и в лошо настроение,зъбите ми тракат,за някои може да е тонизиращо,но за мен е травматизиращо Crossing Arms
Даже лятото на морето не влизам във водата,ако е студена,а пък в банята какво правя.......парник,какво да се прави няма да имам хубава шия Cry

# 11
  • Мнения: 15 619
Аз съм забелязала, че ако ползвам само горещата вода после ми е по-студено.
Ако си взема и студен душ, тялото ми се загрява, кипя от енергия и никак не ми е студено.

# 12
  • Мнения: 4 473
Аз съм забелязала, че ако ползвам само горещата вода после ми е по-студено.
Ако си взема и студен душ, тялото ми се загрява, кипя от енергия и никак не ми е студено.

Точно за това се замислих, а именно, че след типичният за мен горещ душ, като изляза от банята изобщо не чувствам студ. Разни хора, разни усещания. Grinning

# 13
  • Мнения: 1 424
И аз съм чувала,че е много полезно за стягане на бяста  Peace И въпреки че се къпя с тоопла вода, от време на време обливам със студена накрая,като постепенно намалявам топлата  Peace

# 14
  • Мнения: 10 758
Уф, аз се притесних, че съм единствената, дето се къпе с вода сваляща кожата Mr. GreenНяколко пъти съм опитвала да се облея със студен душ....тц, не става бе.Пища кат луда, подскачам и незнам си кво още.
Полезно, не полезно, тва не е за мен. Naughty

# 15
  • Мнения: 15 619
Уф, аз се притесних, че съм единствената, дето се къпе с вода сваляща кожата Mr. GreenНяколко пъти съм опитвала да се облея със студен душ....тц, не става бе.Пища кат луда, подскачам и незнам си кво още.
Полезно, не полезно, тва не е за мен. Naughty
Ако не е вряла водата, не влизам под душа,
обаче за студения душ се прежалвам, щом е за убост. Mr. Green
Цомбе, не се втелясвай! Naughty
Ще живнеш, мари, след студената вода.
Пък и мъжо ти не мой  устоя на бебешката ти кожа. Mr. Green
Красотата жертви искааааа. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 10 758
Мани ти тая работа....от студеното ше се свием много Mr. Green
Той мъжо и са не мое ми устои, па си го представям тогава hahaha

Та кво викаш...да одим да се метнем у снего гола, а?

# 17
  • Мнения: 15 619
...
Той мъжо и са не мое ми устои, па си го представям тогава hahaha

Та кво викаш...да одим да се метнем у снего гола, а?
Виж сега, чак Снежанка не е необходимо да ставаш. Mr. Green
Хващаш го за ушите, влизате в банята, пускаш горещата вода, мяташ го навънка / студения душ не ша му подейства благотворно... Mr. Green/, ти връткаш кранчето наобратно и като се вледениш, беж след него, после оставям място ..... за въображението ти. Wink
Така и двамата ша сте доволни: Ти - свита, той - раздут.

# 18
  • Мнения: 2 229
И аз не обичам студена вода, но се случва (като някой ми е изхабил бойлера #Cussing out) да се къпя с ледена - псувам, подскачам, ма няма да ходя некъпана, я. Crossing Arms

# 19
обожавам студения душ
просто се раждам, когато си взема такъв
но не ме разбирайте грешно, че се къпя само със студена вода
примерно къпя си се с топла и прочие, измивам мръсотията, защото студената вода не я разтваря,
обаче когато се изкъпя почвам с бедрата с топла водя, после я изключвам, масажирам ги със студената струя, после ръцете, и после бюста и после мърдам слушалката напред и назад, малко да се охлади цялото ми тяло от врата надолу, но това не повече от 2-3 минути, дори незнам дали има толкова и тогава идва най-хубавото, когато пусна отново топлата водя, сякаш хиляди иглички се забиват в цялото ми тяло и чувството е великолепно, и после когато я изключа пак не ми е особенно студено
а когато изляза от банята не е както преди да зъзна, а ми е толкова приятно и топло навън, дори да не е особенно студено
а и оправи моята зиморничавост  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
обаче вижте, това става много бавно, аз от май месец или по-рано си го правя това само на краката, било хубаво против целулите, първо с топла вода, после със студена, но по-нагоре не
и после почнах постепенно, ако ви се занимава има една много хубава статия за това в www.zdrave.bg точно как да почнем да се закаляваме постепенно, така че да не се отрази зле на тялото ни

# 20
  • Мнения: 4 175
Съгласна съм ,че студения душ помага.Особенно ако си прекалил с алкохола. Wine Glass

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз съм от топло-любивите, и завърша ли душа със студена вода после умирам от студ, като изляза от банята. Но щом е за красотата и здравето.... ще се жертвам.

# 22
  • Мнения: 28
Чак пък студен душ не си вземам през зимата,но имам навика отначало да вляза под гореща вода и после пускам хладка и така редувам.Правя го неволно от много години,просто така ми харесва,може би затова кожата ми  е еластична  без да подозирам,че спомагам с този начин на вземане на душ. newsm78

# 23
  • Мнения: 5 647
Аз каквато съм зиморничава и само от мисълта за студен душ ми става студено. А едно време задължително приключвах къпането със студен душ.  Cry  Наистина помага в борбата с целулите, особено ако се съчетава с масаж.

Общи условия

Активация на акаунт