Сушите ли косите на момчетата?- анкета

  • 2 410
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Помогнете статистически за един семеен спор. Мъжът ми смята, че не трябва да сушим косата на големия ни син, като го изкъпем преди лягане. Щял да се изнежи. Аз, освен че се страхувам да не се разболее, смятам, че е неприятно да легнеш с мокра коса, мокри се възглавницата и пр. Е, през лятото  го допускам, ако не работи климатикът. Вие как практикувате? Питам за момчетата, защото обикновено са с къси коси. Бебетата и мъниците на 1-2 години не ги включвам, защото техните косици са тънички и съхнат за нула време.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние сушим косата на нашият малчо(на 3 г. и половина).
 Обаче той има по-дълга коса, не е подстриган съвсем късо (тип пирон).
 Мъжът ми е подстриган мноого късо и само като се изтрие с хавлията и косата е суха, ако и малкият беше така подстриган може би нямаше да го суша, но за сега сушим.
 

# 2
  • Мнения: 1 756
да,зимата задължително Peace

# 3
  • Мнения: 545
И нашият син има гъста коса, максимално достигаща до 5 см дължина (обикновено я поддържаме 2-3 см). Не се налага да ползвам сушоар - избърсването с мека хавлия е достатъчно, дори през зимата.

# 4
  • Мнения: 1 640
Детето ми е на 2+ г.-с дълга,къдрава ,гъста коса.Чакам да изсъхне/без сешоар/.

# 5
# 6
  • Мнения: 239
ми като е студено я суша , иначе гледам да е късо постриган че и той мирен не седи и много се поти

# 7
  • Мнения: 14 654
не му суша косата, защото е с дължина 2-3 см, когато стане дълга- тогава да

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 11:24 от Rадост

# 8
  • Мнения: 1 800
Само през зимата и то ако има какво да се суши, защото обикновено ходи много късо подстриган с машинка и е достатъчно само да се подсуши с хавлия.

# 9
  • София
  • Мнения: 771
Аз не суша, защото косата е малко и изсъхва бързо сама. Ако беше гъста и дълга, щях да суша през зимата.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 105
Само през зимата суша, защото и аз смятам, че е неприятно да се ляга с мокра коса, а и ме е страх да не се разболее Grinning

# 11
  • Мнения: 7 430
Да, но само през зимата и то по настояване на мъжО, понеже аз не ползвам сушоар, но пък не искам да ляга с мокра косица и да се разболее Peace

# 12
  • България-София
  • Мнения: 573
Само през зимата, когато косите им са по дълги.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Когато сме го къпали непосредствено преди лягане му суша косата - той и много обича между другото. Косата му е ок 4-5 см, гъста и не съхне особено бързо без помощни средства.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Суша. На 3г. и малко е.

# 15
Обикновено мием косата на редовното вечерно къпане. Гъста , макар и къса е и не съхне. Така че зимата - сушиме (доскоро го беше страх от звука, но вече свикна). 3.5 години  baby_neutral. Иначе лятото не е нужно според мен - къси, дълги, по-добре е да съхнат сами.

# 16
  • Мнения: 488
Сушах миналата година зимата, дърпаше се. Сега въобще не ще да чуе за сешоар, казва, че щяло да го боли  Laughing
Иначе косата му е гъста, но тънка, обаче доста бързо расте, и в момента е обрасъл ужасно. Не ще и да го подстригваме... Търкам с кърпата колкото мога, и после си изсъхва сама, никога не го слагам да легне с мокра коса.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 326
Да-винаги, с изключение на лятото, когато е късо подстриган

# 18
  • Мнения: 327
На Вики косичката му е доста голяма /не го стрижа все още че има много сладки къдрици/ и през лятото не я сушах. Но сега зимата - доста често се случва, особено ако скоро след къпенето ще ляга да спи - задължително.

# 19
  • Мнения: 3 447
Не. Къпя го час-час и половина преди лягане, за това време косата му изсъхва.

# 20
  • София
  • Мнения: 797
 Само през зимата.

# 21
  • Мнения: 479
Да, тъй като обикновено е с по-дълга косичка (макар миналия месец да се наложи да го поофъкаме, защото си беше завъдил гадинки )...

# 22
  • Мнения: 1 734
Суша понякога през зимата защото е по-дълга косичката и не съхне сама.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На големия много рядко се случва да му суша косата, само ако ще ляга веднага и ако е с по-дълга коса(в момента е с много къса и не се налага). На малката я суша по същия начин, само ако ще си ляга.
Понеже е изключително рядко - отговорих с не.

# 24
# 25
  • Мнения: 137
Мойте ги сушоара Simple Smile къпем ги вечер преди лягане, няма време да чакам да изсъхнат главите. Косите са им  7-8см поне и с едното избърсване не става. На тях им е кеф.

# 26
  • Мнения: 1 640
Пише се и се произнася СЕШОАР-от френски език,а не от българския глагол "суша"! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 393
Аз суша на Иво косата само през зимата.Иначе го подстригвам с машинката почти нула номер Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 390
Имам момиче на 2, но не я суша  Grinning
А защо не го къпеш един час по рано например, да изсъхне сама косата Thinking

# 29
  • Мнения: 1 114
Мдааа. От френски идва-"сеш" означава сух. Като малка съм казвала "шушуар"  Laughing

Само моят син ли се страхува от сешоара /а така също и от прахосмукачката/? Опитвала съм се да го суша с него, но винаги плаче. До кога ли ще е така...?

# 30
# 31
  • Мнения: 1 581
Не.
Има коса около 2 см, след баня докато измием зъбите, облечем пижамата, изрежем ноктите, приготвим нещата за другия ден - и вече е изсъхнала.
Не се притеснявам, че може да настине, Т вкъщи е 18-20 градуса. На мене пък ми е неприятно да ползвам сешоар и го избягвам максимално, само в абсолютно краен случай. Но 6-годишно дете може да си каже какво му е приятно/неприятно - аз бих го питала дали предпочита да си легне с мокра коса или да се суши  Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Детето ми е на 2+ г.-с дълга,къдрава ,гъста коса.Чакам да изсъхне/без сешоар/.

и аз така Simple Smile!

# 33
  • Мнения: 1 383
Мдаа, като че ли за нашия случай преобладават мненията "за" сушенето - косата е къса, но не много, около 5 см в най-дългата си част, гъста е, и го къпем непосредствено преди лягане. Няма как да го къпя по-рано, всички се къпем преди лягане. Що се отнася до това дали той иска - да, иска, но това не пречи на баща му да смята, че грешим. Мъжът ми, между другото, като се изкъпе сутрин, излиза с мокра коса, дори навън да е -15, а не е много късо подстриган.

# 34
  • Мнения: 15 619
Да, разтърквам с хавлията и докато изрежа ноктите и почистя ушите, косата му е изсъхнала.

# 35
  • Мнения: 281
Моят син, въпреки че е на  2 год, има много дебела и гъста коса. Зимата е неизбежно  да го суша, иначе разболяването му е в кърпа вързано  Naughty Лятото обаче  Sunglasses го подстригваме с машинката много късо и от сушене няма нужда  Peace

# 36
  • Мнения: 2 125
Зимата - да.

# 37
  • Мнения: 1 059
Само през зимата, защото косичката ми е по дъгла

# 38
# 39
  • Мнения: 649
Само през зимата

# 40
  • Мнения: 2 891
Суша винаги.

# 41
  • Мнения: 265
Косичката му е късо подстригана и съхне много бързо, пък и аз самата мразя сешоари  Sick Така, че не, не суша никога  Naughty

# 42
# 43
# 44
  • Мнения: 1 021
Аз също само през зимата!

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 258
Да, бебо има много косичка,която няма как да изсъхне, без да се изсуши.

# 46
  • Мнения: 791
Винаги съм му изтърквала косата само с хавлиика, колкото да попие мокрото. Иначе през зимата се старая да го къпя поне час преди лягане, за да му изсъхне косата. А и смятам че сешоара е много вреден - както за косата, така и за слуха, особено за децата.

# 47
  • Мнения: 999
Помогнете статистически за един семеен спор. Мъжът ми смята, че не трябва да сушим косата на големия ни син, като го изкъпем преди лягане. Щял да се изнежи. Аз, освен че се страхувам да не се разболее, смятам, че е неприятно да легнеш с мокра коса, мокри се възглавницата и пр. Е, през лятото  го допускам, ако не работи климатикът. Вие как практикувате? Питам за момчетата, защото обикновено са с къси коси. Бебетата и мъниците на 1-2 години не ги включвам, защото техните косици са тънички и съхнат за нула време.
първо да кожа че имам момиче, но мисля че си си права да си го сушиш. аз имам една позната на която мъжът и не дава на жена си да слага свещички за температура на синът им по същата причина като на твоя мъж.
мога само да кажа мъжка му работа newsm78

# 48
  • Мнения: 382
Ние сушим косата на нашият малчо(на 3 г. и половина).
 Обаче той има по-дълга коса, не е подстриган съвсем късо (тип пирон).
 Мъжът ми е подстриган мноого късо и само като се изтрие с хавлията и косата е суха, ако и малкият беше така подстриган може би нямаше да го суша, но за сега сушим.
 

При нас е същото положение.А и бих казала,че е почти с дълга коса.Лятото го подстригахме за морето късо Sick Ами тогава не го сушахме,но тва не беше мойто дете Embarassed

# 49
  • Мнения: 397
Засега винаги я суша, особено зимата!

# 50
  • Мнения: 3 271
Когато ходи на плуване е с много къса коса и няма особен смисъл, но иначе я сушим. Само през зимата.

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако става въпрос за сушене със сешоар- не......никога не бих го направила.......изсушавам му косата с кърпа.......колкото успея, за да не му мокри възглавката

# 52
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Да суша. Особено през зимата. През лятото като го изкъпя по-рано докато го облека и е изскъхнала.

# 53
  • Мнения: 14 654
Ако става въпрос за сушене със сешоар- не......никога не бих го направила
защо?

# 54
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако става въпрос за сушене със сешоар- не......никога не бих го направила
защо?

Не ми харесва, струва ми се излишно......освен това детето трябва да се калява.......не изсушава ли косата това нещо  newsm78........и не на последно място- Йоан се страхува от сешоари  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 5 531
Когато ходи на плуване е с много къса коса и няма особен смисъл, но иначе я сушим. .
Моят син е винаги много късо постриган и няма смисъл от сушене.

# 56
  • Мнения: 1 877
Не допускам да си ляга с мокра коса - нищо,че е къса и съхне бързо.

# 57
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син е малък, затова не съм отговорила на анкетата. Но смятам, че като порасне ще му я суша. Бих се притеснявала да не изстине. Особено вечер. Поне при мен става така, ако си легна със мокра коса на другия ден ме боли врата и съм понастинала. Все пак човек се отпуска докато спи....  Ако съм будна и не я изсуша нямам проблем, но легна ли с мокра глава си нося последиците от това. Не бих рискувала да видя при малкия какъв ще е резултата. Особено зимата, задължително е сушенето, лятото по бих посмяла да го оставя с влажна коса. Тук не коментирам случаите ако косата е 2-3см. тогава няма смисъл от сушене.

# 58
  • Мнения: 4 406
човекът сам си я суши вече  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт