Пълен Глад 2

  • 22 474
  • 457
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 786
Повече от 27 часа без храна не ми се получава.
В събота около 13-14 ч обядвам и в понеделник около 18-19 ч вечерям.
От 4-5 г съм на фаст 18-20 ч и едно или две хранения.


От събота на обяд до понеделник вечерта има повече от 48 часа или аз нещо не разбирам.

# 16
  • Мнения: 4 692
Грешка. От събота на обяд до неделя вечерта. Понякога започвам от неделя на обяд до понеделник вечерта. Оттук и объркването ми.

# 17
  • София
  • Мнения: 889
Грешка. От събота на обяд до неделя вечерта. Понякога започвам от неделя на обяд до понеделник вечерта. Оттук и объркването ми.


Ще ви е по-лесно да започвате гладуването към 17-18 часа вечерта и да го завършвате след два дни сутринта - така ще се събират 36-38 часа. Ако нещо не се чувствате добре, е препоръчително да се пие активен въглен.

Току що излизам от 72 часово пълно гладуване, от които 40 часа сух глад, след него продължих само на вода, а снощи изпих една чаша домашен зеленчуков бульон.

Обикновено след гладуване много бавно и внимателно захранвам, въвеждам постепенно групите храни и захранването ми продължава поне колкото гладуването.

Днес на обяд захраних с зеленчукова супа от картоф, морков, тиквичка, чушка и магданоз, със съвсем малко сол, без мазнина (150 гр и след около 3 часа изядох останалите 200 гр). Довечера мисля да си направя спанак с ориз с малко мазнина. Утре вкарвам първо ядки (сурови и накиснати) и вечерта яйца или млечни, и чак на третия ден - месо и риба.

Обикновено след такъв пост всичко ми е много вкусно, и значително ограничавам количеството храна след това. По време на захранването не пия кафе.

# 18
  • Мнения: 4 692
Заради това постепенно захранване и въвеждане на храните не гладувам повече от 24 или 27 часа. Голяма съм ламя и веднъж сложа ли хапка в устата си и край нямам спирка, не мога да се огранича и спра. Това със захранването с бульон не мога да си го представя. Когато започна да се контролирам и науча захранването ще опитам и с глад от 36 часа.

# 19
  • Мнения: 89
Привет! Гладувала съм няколко години, пролет и есен, между 5 и 7 дни. Вдъхнови ме човек, който твърди,че е гладувал 41 дни. Запознахме се случайно в неговите 95 години, на един извор за вода,където беше довел група запалени по гладуването. Беше издал няколко книги за гладолечението, твърдеше че е стопил раково образувание с глад. Срещахме се няколко пъти и с негови насоки няколко мои близки стопираха преддиабет, подобриха общото си здраве. Катоза прочистване в началото се правят и клизми.
Та възможно е, полезно е, рестартира организма, прочиства го и бори всички нови или стари възпаления - усеща се болка в страдащите зони или органи.
Абсолютно противопоказно е за хора на медикаментозна терапия, диабетици, хипертоници, хора с язви да гладуват без изследвания и лекарско наблюдение.
Много вода, много чай, умерена физическа активност или работа, достатъчно сън.
Не е хубаво да сте в контакт с храна, обонятието я регистрира и произвеждате стомашни сокове.
Периодът на гладуване е равен на този на захранване, като се случва с лек плод, зеленчуков бульон, зеленчукова супа,  салата и постепенно се въвеждат други.  Много хора си докарват диария и повръщане,защото прескачат захранването.
Това е метод за прочистване, не за отслабване. Ако се ползва за отслабване, трябва да се внимава за йо-йо ефект, тук е много силен.
Познавам мъж, който гладува по 7-14 дни и в тях се качва на Витоша, за да не топи муслулатура. Лично аз имам енергия за ежедневието си, но нямам сили или воля за такова чудо. Ниските нива на кръвно и захар могат да убият гладен човек, поради което не бива шега.
Миналата година не съм гладувала, и тази нещо не мога да се събера и да реша.
Ще следя темата за вдъхновение.

# 20
  • София
  • Мнения: 889
Привет! Гладувала съм няколко години, пролет и есен, между 5 и 7 дни. Вдъхнови ме човек, който твърди,че е гладувал 41 дни. Запознахме се случайно в неговите 95 години, на един извор за вода,където беше довел група запалени по гладуването. Беше издал няколко книги за гладолечението, твърдеше че е стопил раково образувание с глад. Срещахме се няколко пъти и с негови насоки няколко мои близки стопираха преддиабет, подобриха общото си здраве. Катоза прочистване в началото се правят и клизми.
Та възможно е, полезно е, рестартира организма, прочиства го и бори всички нови или стари възпаления - усеща се болка в страдащите зони или органи.
Абсолютно противопоказно е за хора на медикаментозна терапия, диабетици, хипертоници, хора с язви да гладуват без изследвания и лекарско наблюдение.
Много вода, много чай, умерена физическа активност или работа, достатъчно сън.
Не е хубаво да сте в контакт с храна, обонятието я регистрира и произвеждате стомашни сокове.
Периодът на гладуване е равен на този на захранване, като се случва с лек плод, зеленчуков бульон, зеленчукова супа,  салата и постепенно се въвеждат други.  Много хора си докарват диария и повръщане,защото прескачат захранването.
Това е метод за прочистване, не за отслабване. Ако се ползва за отслабване, трябва да се внимава за йо-йо ефект, тук е много силен.
Познавам мъж, който гладува по 7-14 дни и в тях се качва на Витоша, за да не топи муслулатура. Лично аз имам енергия за ежедневието си, но нямам сили или воля за такова чудо. Ниските нива на кръвно и захар могат да убият гладен човек, поради което не бива шега.
Миналата година не съм гладувала, и тази нещо не мога да се събера и да реша.
Ще следя темата за вдъхновение.

Благодаря за споделеното.

За захранването е важно не само вида и качеството на храната, но и количеството. Колкото по-дълъго е гладуването толкова по-внимателно трябва да се подхожда и с по-малки порции в началото. За да не ме налегне лакомията си приготвям точно това което ще ям и го ям мн бавно, дъвча го мн пъти и му се наслаждавам до последно.

Няколко пъти съм правила 5-7 дневни гладувания, но само 1 път си беше пълен глад, другите пъти е на базата на плодогладуването с 400-500 гр плодове/зеленчуци.

За мен най-оптимално е да се правят ежемесечни 2-3 дневни гладувания и 2 два пъти в годината - по-дълги - организма навиква и все по-лесно влиза в режим на глад. То обикновено точно първите 2-3 са най-трудни, после става едно леко, все едно летиш. Иначе е истина, че не е добре да си в контакт в храна, но за мен това е невъзможно като изхранвам две деца в къщи.  Трябва да отида някъде в планината, че да нямам контанкт с храната, тогава сигурно ще е по-лесно.

Иначе се чувствам добре, и ми е приятно бавното ходене или леки йога упражнения за разтягане, които ме карат да чувствам мн по-малко глад

# 21
  • Мнения: 389
Здравейте, записвам се да ви следя!
Фен съм на пълния глад и мисля, че той е една от малкото превантивни мерки, които може да предприемем, за да сме дълголетни и здрави.
За съжаление се обърнах към Пълното гладуване малко късно. 21 година получих онкологична диагноза, имах малка операция и реших, че няма да минавам конвенционалните лечения- ще се храня здравословно и ще плодувам по метода на Ковачева- по 20 дни с плод, чай и мед.. и че това ще е моето лечение. Година и половина поддържах така отлично здраве, но за съжаление се оказа, че съм с генетична мутация, която само чака лека слабост в организма ми и.. преди два месеца ми беше поставена диагноза за втори път. Тъй като аз се бях обърнала към сравнително здравословния начин на живот в последно време така или иначе, постоянно четях и научавах истории на излекувани хора, специално от рак, гладували или пълно, или на вода, или с включено кафе, прием на електролити и тн.
Имах огромното желание да почна 21 дни глад на вода, но за съжаление съм много слаба и не става.. но след поставянето на диагнозата, почнах веган кето хранене - веднъж на ден, съответно гладувания по 24 часа задължително, които увеличавах до 72 понякога. Предстояха ми изследвания и исках да са възможно по- добри. Да чукам на дърво, такива излезнаха, започнах конвенционално лечение, но е доста щадящо да ви кажа. Към момента си хапвам повече, няма как, но дойде ли време за вливка ( всяка седмица) правя също глад -24 часа преди и след, следвайки научни протоколи, които доказват, че така правим малигнантните клетки в тялото си още по-уязвими и предпазваме здравите от вредите на химиотерапията.
Та така, разчитам на глада, той е моето универсално хапче. Знам за много хора, разчитали изцяло на него, за да се преборят с болест, но тъй като при мен е малко по-особена ситуацията и ме повтаря- аз ще се наложи, поне за сега, да комбинирам алтернатива с традиция.. Blush Гладувайте, не се страхувайте. Гладът е здраве!

# 22
  • Мнения: 37
Посещавали ли сте клиникана на д-р Емилова, която предлага плодолечение и захранване?

# 23
  • Мнения: 389
Посещавали ли сте клиникана на д-р Емилова, която предлага плодолечение и захранване?

Аз съм била много пъти. Приятно, зареждащо място, хубави хора…повечето от нас там могат да се научат как да намерят трайно решение за доста от здравословните си проблеми.

# 24
  • Мнения: 13 786
Искам да кажа че гладуването не е панацея за всяко онкологично заболяване. Затова като се казва рак трябва да се има предвид че онкологичните заболявания за най-различни  не само според органа на който са се появили а и според агресивността на самия тумор. Баща ми спазваше всички пости и  дори тримереше по великден - всичко това преди да се разболее. Когато се разболя при все при него се получи обратното след гладуване и диета,  нещата се влошиха много повече и си отиде скоропостижно, макар че можеше да поживее с добро хранене малко по-дълго. Беше със Саркома на дебелото черво. Затова такива постове- гладувайте и ще излекувате рак не могат да бъдат извадени извън контекста на текущото заболяване, човек, ситуация. За  хора, несблъскали се с проблема, звучи като обещание, каквото всъщност не е.

# 25
  • Мнения: 389
_re_ge - аз съм съгласна, че всичко е много специфично. Понякога с глада може да засилиш имунната си система, друг път да я отслабиш, дори ако нещо много малко объркаш. Следя в YouTube една холистична докторка от САЩ, др Минди Пелц - тя много говори за водния пост, за ползите му и дава насоки. Та тя казва, че ако имате някакви съмнения по колко и как трябва да гладувате, на помощ може да ви дойде глюко-кетоно метър. В момента, в който кръвната захар падне под 3, а кетоните минат 7 - спирате. Аз съм слаба с ниско кръвно, написах- имала съм за последните месеци много водни гладувания, но никога глюкозата не ми е падала под 3.
А относно рака и гладуването - ето едно много интересно интервю с изследователя проф.др Лонго, който се занимава и с онкология, и обяснява връзките между двете неща, ползи и рискове. С това не искам никой,  с каквато и болест да е, да го призовавам да гладува, но с образователна цел- който иска и разбира английски.. и има час време Blush https://youtu.be/zz4ZzNik1Y4

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 14:01 от Ea_

# 26
  • Мнения: 4 692
Искам да кажа че гладуването не е панацея за всяко онкологично заболяване. Затова като се казва рак трябва да се има предвид че онкологичните заболявания за най-различни  не само според органа на който са се появили а и според агресивността на самия тумор. Баща ми спазваше всички пости и  дори тримереше по великден - всичко това преди да се разболее. Когато се разболя при все при него се получи обратното след гладуване и диета,  нещата се влошиха много повече и си отиде скоропостижно, макар че можеше да поживее с добро хранене малко по-дълго. Беше със Саркома на дебелото черво. Затова такива постове- гладувайте и ще излекувате рак не могат да бъдат извадени извън контекста на текущото заболяване, човек, ситуация. За  хора, несблъскали се с проблема, звучи като обещание, каквото всъщност не е.
Същото се случи и с моята майка. Постеше при всички църкивни постове без изключение, тримереше, внимаваше с какво се храни, почти нищо купено се слагаше на масата (освен бира) и накрая глиобластом четвърта степен, изведнъж, без абсолютно никакви сигнали и симптоми. През м. май 2019 разбрахме за заболяването. На 14.05 я оперираха, но за съжаление не успя да надвие болестта и на 02.10 почина.
При нея мисля, че е генетично заложено, защото и брат ѝ беше опериран два пъти от същият тумор.

Ea_ може ли да препоръчаш Ea_ глюко-кетоно метър?

# 27
  • Мнения: 389
Съжалявам много за вашите близки! Приемете моите съболезнования.

Йоко много е важно да ти го кажа, след като в семейството ти има генетична заложеност за глиобластом - проф. Сейфрид е разработил метаболитна терапия за рак и препоръчва кето диета, като едно от най- успешните му лечения е на именно на този тумор. Пускам видеа, изгледай ги, превантивно кето диета + гладуване работи много добре, доказано, специално за глиобластома. Лечение по терапията на Сейфрид правят в няколко онкологии в Турция за всеки, който вече има рак.
Мислела съм си да пиша и в темата за глиобластома за това.

https://youtu.be/lOo8NOwwF4g  Обща презентация на теорията на Сейфрийд с описани случаи за глиобластом и резултати от лечението на хора с глиобластом

https://youtu.be/hSFuxFyiHF0 - история на успеха с друг мозъчен тумор + кето диета

https://youtu.be/-BMtLFw3j4Y - полезно подробно интервю със Сейфрид

И общо взето - каквото можеш да изгледаш от него в мрежата- гледай.

Аз препоръчвам тези глюко-кетонометри
1. https://shop.eu.keto-mojo.com/en-bg
2. https://salvita.bg/product/aparat-izmervane-kravna-zahar-ketoni/ Аз ползвам този

Като си измериш глюкоза и кетони, делиш едното на другото и получаваш gki индекс. Защо е важно да се следи - ето видео за това
https://youtu.be/FPI1jaGp3Dc

Принципно от всичко, което съм разбрала от всичките изследвания.. последните на които съм попаднала, за превенция на рака, периодичното гладуване не стига. Важно е да има диета бедна на захар и глюкозата в кръвта да се поддържа наистина ниска. Аз до преди два месеца не правих това. Плодувах, хранех се що-годе здравословно, но с много въглехидрати и много плодова захар. Това е проблем… за доста видове рак.. не казвам, че има панацея за тази болест.. но абсолютно вярвам, че кето диетата и редовното ВОДНО гладуване са една добра превенция.

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 15:30 от Ea_

# 28
  • Мнения: 4 692
В рода ми имаше болни от различен вид рак: единият ми дядо почина за 6 м. от рак на гърлото, другият от рак на белият дроб, татко имаше рак на стомаха (почина при нещастен случай), майка с глиобластом. Може да е имало и други, но самоза тези знам.

# 29
  • Мнения: 389
Разбирам. Все пак всички учени, които съм чула да се изказват по въпроса казват, че веднъж, когато те споходи диагнозата е много по-трудно, отколкото когато живееш съзнателно и се храниш и гладуваш за ПРЕВЕНЦИЯ. И затова тази тема е толкова ценна и дано да се поддържа, и да пишат в нея хората, да споделят опит и нека всички да са здрави и да стават още по- здрави Flowers Hibiscus хранене в прозорец 6 часа, воден пост + кафе в 18 часа е супер за старт. Ако храненето е здравословно кето - още по-супер. Ако за тези 6 часа храненията са 2 - топ Simple Smile ей тези малки стъпки в ежедневието са важни, според мен

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 21:47 от Ea_

Общи условия

Активация на акаунт