Пълен Глад 2

  • 24 545
  • 465
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 916
Супер, успех, и аз така го мисля. Ако ми върви добре, да са 5 дни.

# 406
  • Мнения: 395
И аз се включвам - пълен глад, чай, вода, цикория/ безкоф. Кафе. 72 часа целя аз Heart Благодаря за инициативата, фастъче !
Да ви кажа.. тази сутрин ми се развали миялната.. и си казвам - леле това ако не е знак отгоре, че трябва да погладувам, поне докато не дойдат да я оправят.. и както се навивам, влизам да проверя какво става тук- и тооо вече и група се заформила Yum

# 407
  • Мнения: 4 786
Тези 2-3 кг. са най-трудните за сваляне. Но сами по себе си килограмите не са кой знае какво в сравнение с мерките. Лятото бях 56-56,5 кг. Сега съм 57,5-58 кг., но с две дупки закопчавам по-навътре колана. Който не ме е виждал от тогава ми казва, че продължавам да отслабвам, но реално съм с 2 кг. повече.
Само вчера направих разтоварващ ден, в който ядох каквото душата ми иска.
Днес ще направя 24-26 ч гладуване. До сега са 17 ч.

# 408
  • Мнения: 13 200
Не знам колко от вас следят Минди Пелц, има някаква инициатива по случай годишнината от книгата й Fast Like a Girl с организиран групов фаст 72 часа, но е след седмица - от 8ми до 10ти януари. Безплатно е, пише че доста включвания щяла да прави, не съм гледала подробности че на мен може и да ми се падне в много неподходящо време от цикъла и още се чудя. Но може и да се запиша колкото да изгледам и изслушам каквото има. Макар че като се вземе предвид и часовата разлика, ако са само на живо включвания... Grinning
Слагам линк, в случай че на някой друг също му е интересно, тя по доста хора събира обикновено.
https://www.discover.hayhouse.com/waterfast-challenge-optin/

# 409
  • Мнения: 395
Е как - аз я следя тази докторка и често тук съм превеждала на бг някои от нещата, за които говори. Аз съм впечатлена, че обяснява как гладуването по различен начин влияе на мъже и жени, говори за женските хормони и за мен има доста логика в тези неща, въпреки, че с REge вече обсъдихме, че всичко е индивидуално. Относно килограмите - нямам идея как, но ако правите гладувания около пълнолуния/ новолуния, 3 дни - 1 ден преди, по време на и ден след - винаги се свалят кг. Ако ви е трудно 6 дни в месеца да карате само на вода, пробвайте на плод (най- резултатно е да ядете само 1 плод  - monofruit fasting се казва) или на фреш.
Аз много обичам да фаствам на морковен сок. Не вдига кръвната захар - поне на мен не .

# 410
  • Мнения: 4 786
Това с ядене на плодове мога да го направя. Ако се реша боровинките подходящи ли и са и какво количество е добре да не превишавам?

# 411
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 722
Здравейте, аз за сега само ви чета, но се надявам някой път да събера воля да изкарам поне 24 часа на пълен глад. За сега няколко пъти съм стигала до 17 часа и не издържам. Много ми пада захарта и кръвното.
Реших да се включа с коментар относно стойностите на КЗ, холестерол и т.н. По здравословни причини различни от тези се наложи от 3 месеца да съм стриктен веган (на 40 години съм и МЦ изчезна за 80 дена). Преди празниците се появи и си пуснах изследвания за хормони и много други неща по мое усмотрение... Женските хормони и тези за щитовидната жлеза са много добре. При традиционно завишените за мен стойностти хематокрита, хемоглобина, холестерола, желязото и КЗ са още по-високи. По принцип и преди и сега не консумирам въглехидрати - брашно, ориз и картофи и веднъж седмично плодове. Все си мислех, че хемоглобина и холестерола може и да спаднат, като изключа месото и млечните, защото злоупотребявах с тях, но не би. Важното е, че все пак това заради, което така промених живота си е добре. Ще чакам да минат още 3 месеца и ще видя на къде вървя.

# 412
  • Мнения: 3 916
Това е т.нар лунна диета Simple Smile
Има и тема според мен в раздела.
Боровинките са топ, обаче...не са ли малко скъпички за целта?
Аз лятото се възползвам от краткото появяване на череши. А и принципно не "мешам" плодове аз, та препоръката да се консумира един вид плод ми приляга.

# 413
  • Мнения: 4 786
Аз си купувам замразени от Лидл за 7 лв 1/2 кг. Доста често има и кутийки със зелен етикет (50% намаление или повече май беше). На 30.12. си купих 3 кутийки по 125 гр., всяка по 1 лв 24 ст. 😁

# 414
  • Мнения: 3 916
Оо, супер промоция, това е бил ударът на годината Simple Smile
Аз купувам често по ред причини, затова им знам и красивата цена....Но не ги ям аз така да се каже, само дегустирам една-две. Да има за другите... Simple Smile))))

# 415
  • Мнения: 395
Боровинки, малини, ягоди- такива плодове ям най-много + зелени ябълки грени смит- и то ползвам най- вече за задължителното ми дневно зелено смути. Сега се поотпуснах с мандарините, но като дойде декември все ми се прияждат.. Та - замразените са най-добрия избор, ако няма органични зрели- така съм чувала от нутриционисти. Аз ако искам да свалям кг, ще си направя едно хранене с 200-250гр в 14:00 и още едно към 18 часа.

Нина, добре дошла при нас, ще се радваме да споделяш още полезен опит. Като се говори за веган е хубаво да се отбележи, че лечебно е цялостното растително хранене с полезни мазнини. Аз бях две години стриктен веган, но здравословно веган беше около 60-70% другото беше.. доста мазна преработена храна.. изобилно глутен..пак веган, ама, нали..факт е, че само ограничаничаването на животинските продукти не стига. Чистотата на храната и на начина на приготвяне е това, което я прави терапевтична. ( ако говорим за лечебно хранене)
И на друго можем да обърнем внимание - чувствителността на организма ни към определена храна. Понякога нещо, което е уж здравословно.. просто може да не е нашето и да забавя метаболизма ни- за едни хора това са доматите, за други всякакви ядки, за трети авокадо.. и няма значение, че са вегански тези храни.
Моят голям проблем са мазнините. От известно време доста ги намалих и трябва да ида да си прегледам пак амилазата.. дано най-накрая да е влезнала в норма.

# 416
  • София
  • Мнения: 894
Това с ядене на плодове мога да го направя. Ако се реша боровинките подходящи ли и са и какво количество е добре да не превишавам?

аз знам, че е добре да не са повече от 700/800 гр не сладки плодове (изключват се круши, грозде, пъпеш, банан).
Иначе всичко друго е ок.
Ако ям плодове, най-често карам на ябълки грени смит, количество ябълка, ябълка и половина/на ден, като разделям на 3 приема, или като ми е трудно вече да държа.

Иначе аз направих неусетно едни почти 48 часа фаст. (най-лесно ми е на дни Екадаши да гладувам) 
Ето малко повече инфо за тези, които се интересуват. 
https://sabitia.interestal.com/ekadashi

И се оттървах от натрупаните излишества покрай празниците (не толкова, че съм прекалявала с храната, но като спра да се движа и веднага ми се отразява и на настроението, и на енергията и на кантара). 

Сега мисля да продължа няколко дни основно на салати с моркови, цвекло и много магданоз, малко яйца или месо.

# 417
  • Мнения: 13 200
До тук добре, първите 24 часа лесни... да видим до къде ще ги докарам Grinning
След малко е второто включване на Минди на живо, да видим днес с какво ще ни надъха.
https://www.discover.hayhouse.com/waterfast-challenge-day2/
Честно казано, очаквах нещо повече от едно видео на ден, като са заявили че ще е групов фаст. Може би за тези които са си платили за екстри евентуално. Пишат във ФБ групата чат-пат, но нищо съществено и там, то и няма как съвсем организирано като всеки е на различен край на света и часовите зони бягат с много.

# 418
  • Мнения: 4 786
В някои дни наистина е много лесно и неусетно да се гладува, а в други е ужасно тегаво и времето сякаш спира. Сигурно е до нагласа.
Аз ще се пробвам около пълнолуние да изкарам 24 ч глад и 24 ч на боровинки.
Предполагам по пълнолуние е добре да гладувам, а денят след него да изкарам на плодове.

# 419
  • Берлин
  • Мнения: 4 573
За много години!
Ден 4-ти само вода и 1 късо кафе сутрин.
Добре върви /ако изключим гадния вкус в устата ми/.
Имам нужда от пречистване. Цел 10 дни, за захранване още не мисля и не знам колко дни.
Плодувам по 20 дни по Л.Ковачева поне 3 пъти годишно. Реших да сменя системата за разнообразие. Фастове правя, но 5 дни ми е рекордът само на вода досега.

Общи условия

Активация на акаунт