Пълен Глад 2

  • 25 271
  • 465
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 412
Дам, аз съм писала в темата за майка ми - колко нездравословно живее, наднормено тегло - еми, с ниско кръвно е. Има други проблеми, но кръвното й е ок.

Реге, проучи за лечебното плодуване, което правят при Емилова. Едно от състоянията, при които със сигурност помага е хипертония и проблеми с холестерола. След като пиеш хапчета, ще е добре може би в клиниката да идеш на място поне няколко дни да постоиш и видиш за какво иде реч. Може би ще ти спрат хапчетата под наблюдение.

Ако това ти се струва неудобно- пробвай да направиш 30 дни на веган кето - сигурна съм, че ще помогне.
Всички животински продукти влияят на кръвното и холестерола, особено високомазнинни, не е само месото- то са кашкавали, сирена, масла, сметани и тн.
Ти имаш доста часове глад и ако превключиш за известен период на веган кето - мисля, че много добре ще се повлияе, с бърз осезаем резултат.

Йоко- полезни са тези сокове от пробиотична гледна точка, но прекъсват фаста. Съдържат сол, захар, оцет, вероятно мин. Количество хранителни вещества.
Виж.. ако направиш 10 дни на такъв сок.. то пак ще си е детокс вероятно.. и ще се отслабне.. тва е идея..
Но за кратките гладувания - не е в програмата.

# 391
  • Мнения: 7 279
Еа, с интерес чета мненията ти и са много полезни. Но позволи да не се съглася за високия холестерол и животинските продукти Simple Smile
Не ми се влиза в полемика, но вече не стана ли ясно, че на холестерола влияят съвсем други неща...

# 392
  • Мнения: 412
Много неща Стеле могат да повлияят на холестерола, разбира се, аз не твърдя, че идва Само от животински продукти. Просто знам, че плодуването и веган кетото го свалят сериозно и човек може да си помогне за този проблем, ако изключи животинските. Просто с очите си съм виждала МНОГО хора, отишли при Емилова с този проблем, правят плодувания всяка година веднъж или два пъти и не пият хапчета. Въобще не пият вече хапчета.
Споделям горното на база това, че допреди година ходих редовно при Емилова и съм стояла седмици. Там се запознаваш с много хора и техните истории и навици.. и просто кръвно, Ир, диабет- лекуваха ги на килограм, специално за тези неща. Всяка сутрин ставаш в 8, слизаш на чай, има лекция за по 100- 200 човека, обявяват, на този му спряхме хапчетата, еди кой си за пръв път от 30 години не си би инсулин, всички пляскат, подкрепа, награди за постижения.. и всякакви такива работи Blush

Последна редакция: нд, 31 дек 2023, 11:35 от Ea_

# 393
  • Мнения: 4 831
Моя колежка постеше около 30 дни. Холестерола ѝ след това много се повиши. Аз през същият период ядях по 6-7 големи яйца (XL) всеки ден. Моят холестерол си е съвсем добре.
Друга моя колежка, вегетарианка от години се бори с висок холестерол, но без успех.

Туршия с оцет и захар не е пробиотична. Само тази със сол.

# 394
  • Мнения: 412
Йоко, а като постеше, изключи ли мазнината? Салатите и готвеното без олиа? Много съществено.
Изключи ли бяло брашно, ориз, захар?

Вегетарианката яде ли високомазнинни млечни?

Разберете ме правилно, нищо не прокламирам, само казвам пробвайте Kissing Heart

# 395
  • Мнения: 4 350
За фруктозата има вече достатъчно научни доказателства,които влязоха дори в нашите нови учебници по вътрешни болести." Повишеният внос на фруктоза,повишава натриевата реабсорбция и влошава артериалното налягане,както повишава синтеза на пикочна киселина".
На Емилова част от пациентите и по болниците след нея ги срещаме .
Желая ви весело посрещане на празниците!

# 396
  • Мнения: 13 646
От мен вегетарианка не мисля че някога може да стане, та да не си помисли някой че пропагандирам такива курсове като на Емилова... обаче все съм се чудила не може ли тия неща да се правят със зеленчуци, а не с плодове?
В зеленчуците също има доволно фибри и витамини, но няма захарта от плодовете, толкова ли пък не са се сетили? Недохранване плюс плодове и малко мед поне на мен ми звучи безумно, колкото и да се кълнат в това нещо сума народ. Е, ако храненето им е било тооолкова зле че за тях това да е голямо подобрение в качеството, може пък и да помага, знам ли.

# 397
  • Мнения: 412
Natka, може на зеленчукови, обаче сокове. Целта е да няма храносмилане организма за определен период от време. Общо взето 20 дни на плод/ фреш плодов или зеленчуков.. имитират нещо като 10 дни воден глад. Плодовете се усвояват по по-лек начин, те не задействат тежкото храносмилане и затова Лидия Ковачева е измислила тази система.

Иначе съм съгласна за фруктозата, но по някаква причина плодовия пост дава резултат при определени състояния. Следя и от чужбина няколко плодолечители, които представят доста добри резултати

Йоко- да, права си. Но все пак си мисля за това, че течността съдържа хранителни вещества.

# 398
  • Мнения: 13 646
Може би разни ензими в плодовете, които да ги няма в зеленчуците, не съм запозната и стрелям в тъмното с това предположение, де. Но пък при това положение би имало значение да са точно определени плодове, а то май не е така.

За соковете от т.нар. сурови туршии - то е както зелевата чорба - само сол във водата и каквото е там от ферментацията - пробиотик и малко витамини. Кой знае какво хранително иначе няма в него, не и в съществени количества, а и човек едва ли да изпие кой знае колко като знаем колко са солени. Бих пробвала, но и с наблюдение дали се отразява на апетита по време на фаст. Знам че някои гледат само кръвната захар дали мърда, но аз съм с ИР и съм с малко особено мнение по тоя въпрос... Тя КЗ може и да не я хванеш да мръдне нагоре, но да е за сметка на инсулин, а ако това стане и да я върне набързо или да падне даже още по-ниско, може да се усети като огладняване. Така си преценявам и за билкови чайове и каквото още се сетите по време на фаст, че те уж са безобидни но някои билки си стимулират отделяне на инсулин и реално не са. Това пак може да варира от човек до човек - метаболитно здраве, микробиом и прочие.
Все пак по време на фаст най-важното е инсулинът да не се вдига, че пречи на всичките хубави неща дето се случват.

# 399
  • Мнения: 412
Момичета, и аз да пожелая весело посрещане на празника. На всички, които пишат и следят една от най-хубавите, полезни и позитивни теми в бг мама. Бъдете здрави, все толкова осъзнати и загрижени за добруването си, уважаващи телата и умовете си. Тези, които се обръщат към глада/поста са такива хора и затова - респект към всички вас! Успешна Нова 24!
HeartHeartHeart

# 400
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 542
Слушах една лекция на д-р Емилова, интересно ми беше. Изглежда  ми много земен човек с хубаво чувство за хумор. Говореше за млякото и млечните продукти и съдържащият се в тях протеин казеин.
Да пожелая на всички в тази темичка една здрава, благоприятна, мирна, лирична и усмихната Нова Година!


# 401
  • Мнения: 3 916
Здравейте, мили дами!
Да пожелая здрава, спокойна и удовлетворяваща поредна година на всички ви!
Някой с малко глад тези дни ще се включи ли?
Аз не съм прекалила по празниците, но емоционално имам нужда, така да се каже.

# 402
  • Мнения: 41
Здравейте, мили дами!
Да пожелая здрава, спокойна и удовлетворяваща поредна година на всички ви!
Някой с малко глад тези дни ще се включи ли?
Аз не съм прекалила по празниците, но емоционално имам нужда, така да се каже.

Може ли аз? Heart Че тея дни и аз много се поизложих ии искам да се поизчистя вече. И отгоре на това ми трябват и едни 2-3 килца макс да премахна от мен Joy Така, че с вас съм! Само да попитам абсолютно пълен глад ли ще правим или с някой плод?

# 403
  • Мнения: 3 916
Аз лично за себе си знам, че ми е по-лесно на пълен. Започна ли да умувам какво да включа ме затотмозява. Изключвам изцяло съзнанието си и не мисля какво трябва или не трябва да ям.

# 404
  • Мнения: 41
Аз лично за себе си знам, че ми е по-лесно на пълен. Започна ли да умувам какво да включа ме затотмозява. Изключвам изцяло съзнанието си и не мисля какво трябва или не трябва да ям.

Добре аз съм с вас! При мен обаче в момента е 22:30 все още.. с 10 часа съм назад от България, така че от утре и започвам. Аз ще се стремя за 2-3 дни. Ако ги издържа ще опитам до максимум 5

Общи условия

Активация на акаунт